13.12.2012 Справа № 2-1944/12
Справа № 2-1944/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2012 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Підкурганного В.В.
при секретарі Корнієнко К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1\3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно до досягнення ними повноліття, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не виконує належним чином своїх зобов'язань щодо утримання дітей до їх повноліття, сини знаходиться на її утриманні.
В судовому засіданні позивачка уточнила заявлений позов та просила стягувати з відповідача аліменти на утримання дітей у розмірі 300 грн. щомісячно на кожного із дітей. В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що відповідач ніякої матеріальної допомоги на дітей не надає, і тому позивачка вважає за доцільне стягувати аліменти у твердій грошовій сумі.
Відповідач надав суду заяву у якій визнав позов та не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дітей у заявленому розмірі.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Від спільного проживання сторони мають двох неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Дані обставини підтверджується свідоцтвом про народження, згідно яких батьком дітей є відповідач.
Статтею 5 Сімейного кодексу України визначено, що держава охороняє сім'ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім'ї.
Стаття 180 Сімейного кодексу України встановлює, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно частини 3 статті 181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Як вбачається з матеріалів справи, та пояснень сторін, діти проживають разом з позивачкою, відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, участі у вихованні синів не приймає, чим ставить позивачку в тяжке матеріальне становище, діти проживають разом з матір'ю та перебувають повністю на її утриманні.
Згідно зі статтею 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів сім'ї, та інші обставини, що мають істотне значення.
Суду не надані докази щодо наявності у відповідача інших дітей, на утримання яких він сплачує аліменти та щодо неможливості відповідачем надавати матеріальну допомогу на утримання дітей, тому суд вважає обґрунтованою вимогу позивачки стягувати з відповідача аліменти на утримання синів у розмірі 300 грн. щомісячно на кожного із дітей.
Керуючись статтями 3, 10, 60, 169, 212, 213, 215, ЦПК України, статтями 5,182,182, Сімейного кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 300 грн. щомісячно на кожного із дітей з дня подачі позову до суду, а саме з 21 листопада 2012 року і до їх повноліття.
Допусити негайне виконання рішення суду у межах стягнення платежу за один місяць у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 367 ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів до Апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний.
Суддя
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2012 |
Оприлюднено | 15.05.2013 |
Номер документу | 31144291 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Підкурганний В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні