УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2013 року Справа № 135906/11
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,
суддів Пліша М.А. та Гуляка В.В.
за участі секретаря судового засідання Шаблій Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу cуб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03.10.2011р. у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Самбірському районі Львівської області до cуб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
31.08.2011 року позивач звернувся з позовом до суду та просив стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Самбірському районі Львівської області 878,34 грн. заборгованості.
Згідно проведеної перевірки ФО СПД ОСОБА_1 донараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 878,34 грн. за жовтень-грудень 2010 року. На вказану суму боргу - 878,34 грн. боржнику, 07.07.2011 було направлено вимогу про сплату боргу № Ф-110 від 04.07.2011р., яка не була сплачена і не оскаржена відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону, тобто сума боргу є узгодженою.
Оскаржуваною постановою позов задоволено. Стягнуто з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний помер ФОП НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Самбірському районі Львівської області (м. Самбір, вул. Шевченка. 55. код ЗКПО 22378058) заборгованість в розмірі 878 (вісімсот сімдесят вісім) грн. 34 коп..
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03.10.2011 року та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що судом першої інстанції прийнято рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, з підстав викладених в апеляційній скарзі (а.с. 38-42).
Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, ФО СПД ОСОБА_1 знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Самбірському районі, як платник страхових внесків з 24.05.2000 року.
Згідно з п.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ГУ від 09.07.03 (зі змінами та доповненнями) страхувальниками, зокрема, є роботодавці:
підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), відповідно до ч.3 статті 11 Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. № 1058-IV зі змінами та доповненнями (далі Закон - 1058), визначені застрахованими особами, а згідно зі статтями 14 та 15 Закону - 1058 - страхувальниками та платниками страхових внесків відповідно, на яких покладено обов'язок щодо нарахування та сплати страхових внесків за найманих працівників.
Законом України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 року № 2461-VI, який набрав чинності з 17.07.2010 року внесено зміни до підпункту 4 пункту 8 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону 1058, а саме, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов'язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого та єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу, загального оподаткованого доходу, з якої сплачуються страхові внески.
На виконання прийнятих змін Верховною Радою України 8 липня 2010р. ухвалено Закон України №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Законом передбачено запровадження з 1 січня 2011 року сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та консолідація у Пенсійному фонді функцій обліку платників, збору страхових внесків та контролю за їх сплатою. Запровадження в Україні сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який замінить інші страхові внески, що сплачуються до чотирьох фондів соціального страхування:
-загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
-загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;
-загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;
-загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Розмір сплати єдиного внеску буде визначатися відповідно до класів професійного ризику виробництва з урахуванням видів їх економічної діяльності. Законом передбачено 67 класів професійного ризику виробництва, розмір єдиного внеску встановлено від 36,76 % для 1-го класу ризику до 49,7% для 67-го класу ризику від фонду оплати праці, на який нараховуються страхові внески. Положення вказаного закону передбачають, що заборгованість із сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, не погашена станом на 1 січня 2011 року, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, підлягає розстроченню не більш як на 60 календарних місяців починаючи з 1 січня 2011 року. Суми страхових внесків, строк сплати яких не настав на 01.01.2011 р. сплачуються відповідно до встановленого законом порядку. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, заборонено.
Сплата страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня 2011 року надсилається розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків разом з вимогою про їх сплату для узгодження.
Також, суд апеляційної інстанції бере до уваги постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2011 року, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до УПФ України в Самбірському районі Львівської області про визнання вимоги про сплату боргу № Ф-110від 11.05.2011 року та рішення № 73 від 29.05.2011 року відмовлено.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись, ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03.10.2011р. у справі № 2а-9610/11/1370 - без змін.
Ухвала апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Н.М. Судова-Хомюк
Судді М.А. Пліш
В.В. Гуляк
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2013 |
Оприлюднено | 22.05.2013 |
Номер документу | 31306819 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Судова-Хомюк Н.М.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Коморний Олександр Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні