Постанова
від 10.03.2009 по справі 16/149-08
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

16/149-08

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.03.2009                                                                                       Справа№  16/149-08

          Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Неклеси М.П. (доповідач)

суддів: Чус О.В, Швець В.В.

при секретарі судового засідання: Бушанської О.В.

за участю представників сторін:

від позивача та від відповідача в судове засідання не з`явились про час та місце судового засідання повідомлені належним чином 

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Дніпропетровської міської ради на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 15.07.2008р. по справі №16/149-08

за позовом Дніпропетровської міської ради, м.Дніпропетровськ

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю “ІКП-Київ-1”, м.Дніпропетровськ

про визнання недійсним договору оренди землі від 07.11.2007р. №7384

ВСТАНОВИВ:

          

          У квітні 2008р. Дніпропетровська міська рада звернулась в господарський суд Дніпропетровської області з позовом про визнання недійсним договору оренди землі від 07.11.2007р. №7384 (кадастровий номер 1210100000:02:410:0022), яка знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, пр.Карла Маркса між вулицями Леніна та Артема (Бабушкінський район), укладеного між позивачем та товариством з обмеженою відповідальністю “ІКП-Київ-1”.

          19.06.2008р. Дніпропетровська міська рада подала до господарського суду Дніпропетровської області  заяву про забезпечення позову в порядку статті 66 ГПК України, шляхом заборони відповідачу та будь-яким іншим особам вчиняти дії, спрямовані на проектування та будівництво підземного торговельного комплексу за адресою: м. Дніпропетровськ, пр.Карла Маркса між вулицями Леніна та Артема.

          Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 15.07.2008р. (суддя Загинайко Т.В.) відмовлено в задоволенні заяви про забезпечення позову.

При прийнятті ухвали суд виходив з положень ст.ст.66, 67 ГПК України та інформаційного листа ВГС України від 12.12.2006р. №01-8/2776, а саме, вимоги заявника не обґрунтовані і не адекватні щодо забезпечення позову та відсутній зв'язок між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги.  

Не погодившись з ухвалою господарського суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу та прийняти нову, якою заборонити відповідачу та будь-яким іншим особам вчиняти дії, спрямовані на проектування та будівництво підземного торговельного комплексу за адресою: м. Дніпропетровськ, пр.Карла Маркса між вулицями Леніна та Артема, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

Відповідач відзив на апеляційну скаргу не надав.

Представники сторін не забезпечили явку своїх повноважних представників в судове засідання, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Зважаючи на те, що матеріали справи містять достатню кількість доказів для прийняття рішення, колегія суддів вважає можливим розглянути справу у відсутність представників позивача та відповідача.  

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши відповідність прийнятої ухвали нормам матеріального та процесуального права, повноту встановлення всіх обставин по справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 66 ГПК України заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом, зокрема, за заявою сторони як гарантія реального виконання рішення суду.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Заявник повинен обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обгрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Зі змісту заяви про вжиття заходів щодо забезпечення позову вбачається, що позивач просив заборонити відповідачу та будь яким іншим особам вчиняти дії, спрямовані на проектування та будівництво підземного торговельного комплексу за адресою: м.Дніпропетровськ, по пр.Карла Маркса між вулицями Леніна та Артема, але в обґрунтування заяви не покладено жодного доказу, який підтверджував би доводи позивача.

Позивач не обґрунтував, яким чином невжиття цих заходів до забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду; зазначені заходи до забезпечення позову за своїм змістом не адекватні заявленим позовним вимогам, оскільки заборона відповідачу та будь-яким іншим особам вчиняти дії, спрямовані на проектування та будівництво підземного торговельного комплексу на спірній земельній ділянці не пов'язані з предметом спору - визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 07.11.2007р.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову у задоволенні поданої заяви щодо забезпечення позову, оскільки при  вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд дав правильну оцінку доводам заявника на підставі чого визнав їх не обґрунтованими і не адекватними.

Також суд вірно послався на відсутність наявного зв'язку між конкретним видом заходу до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, а також на те, що позивач не довів існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову в разі невжиття таких заходів.

Доводи скаржника, викладені в апеляційній скарзі про те, що відповідач на теперішній час почав геологорозвідувальні роботи на земельній ділянці, яка не була передана у встановленому законом порядку та те, що відповідач приймає спроби укласти договори суборенди земельної ділянки не підтверджуються жодними доказами, тоді як відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.

Таким чином, вимоги апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу Дніпропетровської міської ради слід залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду господарського суду Дніпропетровської області від 15.07.2008р. по справі №16/149-08  – без змін.

Керуючись ст.ст. 101-105 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

          Апеляційну скаргу Дніпропетровської міської ради на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 15.07.2008р. по справі №16/149-08  залишити без задоволення.

Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 15.07.2008р. по справі №16/149-08 залишити без змін.

Головуючий суддя                                                                           М.П.Неклеса

Суддя                                                                                           О.В.Чус

                                                         

Суддя                                                                                               В.В.Швець

СудДніпропетровський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення10.03.2009
Оприлюднено18.03.2009
Номер документу3139945
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/149-08

Рішення від 23.10.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 16.10.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 08.08.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 27.09.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 06.08.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 17.12.2008

Господарське

Господарський суд Харківської області

Здоровко Л.М.

Постанова від 10.03.2009

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Неклеса М.П.

Постанова від 12.02.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Добролюбова Т.В.

Ухвала від 15.12.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Добролюбова Т.В.

Рішення від 10.11.2008

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні