cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/4537/13 14.05.13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ю енд Ті Трейдінг Компані»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Росант»
про стягнення грошової заборгованості 46 331,19 грн.
Суддя Якименко М.М.
Представники сторін:
від позивача: Пшенько С.М. - довіреність б/н від 23.01.2012 року;
від відповідача: Кучеренко О.І. - довіреність б/н від 21.03.2013 року;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ю енд Ті Трейдінг Компані звернулося до господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Росант» про стягнення грошової заборгованості 46 331,19 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що після припинення дії Договору оренди майна № 244 12.10.2012 року відповідач несвоєчасно повернув об'єкт оренди, при цьому не сплатив орендну плату за час користування об'єктом оренди після припинення дії Договору.
З цих підстав, позивач просив задовольнити позов, стягнувши з відповідача на свою користь 46 331,19 грн. - основного боргу (неустойки за час користування об'єктом оренди), 1 720,50 грн. - судового збору.
Ухвалою від 14.03.2013 року порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 16.04.2013 року.
Розпорядженням в.о. голови господарського суду міста Києва від 16.04.2013 року, у зв'язку з перебуванням судді Якименко М.М. на лікарняному, справу передано для розгляду судді Митрохіній А.В.
Ухвалою господарського суду м. Києва (суддя Митрохіна А.В.) від 16.04.2013 оку. справу прийнято до провадження, а розгляд справи призначено на 14.05.2013 року.
15.04.2013 року через канцелярію суду представник відповідача подав відзив на позовну заяву, згідно якого визнав частково позовні вимоги в розмірі 18 549,59 грн.
Розпорядженням в.о. голови господарського суду міста Києва від 22.04.2013 р. у зв'язку з виходом судді Якименка М.М. з лікарняного, справу передано судді Якименку М.М.
Ухвалою господарського суду м. Києва (суддя Якименко М.М.) від 22.04.2013 року справу прийнято до провадження.
Представник позивача в судовому засіданні 14.05.2013 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні 14.05.2013 року позовні вимоги визнав частково в розмірі 18 549,59 грн.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 14.05.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані матеріали справи в їх сукупності, та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
12.10.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ю енд Ті Трейдінг Компані» (далі по тексту - орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Росант» (далі по тексту - відповідач, Орендар) було укладено Договір оренди майна № 244 (далі по тексту - Договір), за умовами якого відповідачу було надано в оренду Екскаватор ТВ135, Шасі - 13520676, Двигун - 94768.
Факт передачі майна в оренду підтверджується Актом приймання-передачі № 71 від 15.10.2012 року.
Згідно з п. 4.2. Договору строк оренди складає 30 днів з дати прийняття майна, що орендується, за Актом передання-приймання. Строк оренди за даним договором не підлягає поновленню на новий строк на підставі статті 764 Цивільного кодексу України.
Таким чином сторони встановили строк дії договору з 15.10.2012 року по 13.11.2012 року.
Відповідно до п. 5.1.1. Договору ставка орендної палати на 1 добу, при ліміті часу експлуатації майна не більше однієї зміни - 8 годин за добу, складає 631,4 грн. включаючи ПДВ 105,23 грн.
Згідно з п. 8.1. Договору після закінчення строку оренди Орендар зобов'язаний протягом 1-го робочого дня повернути майно, що орендується. Орендодавцю разом з додатковий обладнанням (якщо таке бралося в оренду) за Актом повернення майна з оренди.
Відповідно до п. 8.4.2. Договору орендар зобов'язаний здійснити оплату Орендодавцю за кожну добу затримки повернення майна суми орендної плати, визначеної Орендодавцем відповідно до розділу 5 Договору, та помноженої на коефіцієнт 2. Оплата визначених даним пунктом платежів повинна бути проведена Орендарем Орендодавцю на протязі 3-х банківських днів з моменту зіставлення рахунку Орендодавцем.
27.12.2012 року відповідачем було повернуто позивачу орендоване майно, на підтвердження чого позивач надав суду Акт повернення № 71/1 від 27.12.2012 року.
Спір виник у зв'язку з тим, що після припинення дії Договору відповідач несвоєчасно повернув орендоване майно, при цьому не сплачуючи за період користування майном (період прострочення з 13.11.2012 року по 27.12.2012 року).
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ) (ч.1. ст. 760 ЦК України).
Згідно ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Частинами 1, 4 ст. 286 ГК України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Згідно з ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно вимог ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Згідно з ч. 2 ст. 785 ЦК України якщо наймач не виконує обов'язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.
З наданих позивачем доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов'язання виконав належним чином, надав відповідачеві у тимчасове платне користування майно на певний строк та за відповідну плату згідно умов Договору, а відповідач після припинення дії Договору повернув орендоване майно з затримкою, при цьому не сплачуючи за період користування майном (період прострочення з 13.11.2012 року по 27.12.2012 року).
Відзив відповідача не приймається судом в якості належного та допустимого доказу та спростовується наявними в матеріалах справи документами.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм викладених вище, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу в розмірі 46 331,19 грн. нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються судом на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 32, 33, 49, 82 - 85 ГПК України, господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Росант» (03067, м. Київ, Солом'янський район, ВУЛИЦЯ ТУПІКОВА, будинок 3/1, квартира 45, код ЄДРПОУ 36309239) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Ю енд Ті Трейдінг Компані» (04210, м. Київ, Оболонський район, ПРОСПЕКТ ГЕРОЇВ СТАЛІНГРАДА, будинок 4, корпус 1, офіс 5, код ЄДРПОУ 30370549) 46 331 (сорок шість тисяч триста тридцять одну) грн. 19 коп. - основного боргу, 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. - судового збору.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя М.М. Якименко
Дата підписання рішення: 21.05.2013 року.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2013 |
Оприлюднено | 27.05.2013 |
Номер документу | 31400778 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Якименко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні