Постанова
від 03.03.2009 по справі 11/51
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

11/51

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

 03 березня 2009 р.                                                                                    № 11/51  

Вищий господарський суд України у складі  колегії суддів:

Плюшка І.А. - головуючого,

Разводова С.С.,

Самусенко С.С.

розглянувши у відкритому

судовому засіданні касаційну

скаргу           Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс"

на постанову          Київського апеляційного господарського суду від 22.10.2008 р.

у справі          № 11/51

господарського суду          міста Києва

за позовом          Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс"

до відповідачів           1. Київської міської ради

          2. Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

про          визнання укладеним договору купівлі-продажу земельної ділянки

за участю представників:

позивача -          Біцюк В.С. –довіреність б/н від 30.01.2009 року

відповідачів -           1. Телицька В. А. –довіреність №225-КР-17 від 15.01.2009 року

          2. не з'явились

У відповідності до вимог ст. 77 Господарського процесуального кодексу України у судових засіданнях 27.01.2008 року, 24.02.2008 року, 03.03.2008 року оголошувалась перерва для підготовки повного тексту постанови.

ВСТАНОВИВ:

У липні 2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до відповідачів Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання укладеним договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Рішенням господарського суду міста Києва від 12 серпня 2008року (суддя Смирнова Ю.М.) позов задоволено, визнано право ТОВ «Поліс-Плюс»на купівлю земельної ділянки площею 0,1065 га, кадастровий номер - 8 000 000 000:90:108:0024., що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Будіндустрії, 8-а та має цільове призначення «для експлуатації та обслуговування адміністративно-побутового корпусу».

Визнано укладеним з моменту набрання рішенням законної сили договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0.1065 га, кадастровий номер 8000000000:90:108:0024, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 8-а та має цільове призначення - «для експлуатації та обслуговування адміністративно-побутового корпусу»між Товариством з обмеженою відповідальністю «Поліс-Плюс»(02139, м. Київ, вул. Карбишева, 16/2, Ідентифікаційний код: 25264504) та Київською міською радою (01044, м. Київ. вул. Хрещатик. 36 Ідентифікаційний код: 22883141) в редакції, яка підписана Товариством з обмеженою відповідальністю «Поліс-Плюс»на умовах визначених цим договором:

«Договір купівлі-продажу земельної ділянки не сільськогосподарського призначення

місто Київ, восьме травня дві тисячі восьмого року.

Київська міська рада, (ідентифікаційний код 22883141, місцезнаходження: м. Київ, вул. Хрещатик, 36) далі у тексті «Продавець», в особі Київського міського голови Чернівецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «ПОЛІС-ПЛЮС», (ідентифікаційний код 25264504, розташоване в місті Києві,   вул.   Карбишева,    16/2,   зареєстроване   Дніпровською   районною   державною адміністрацією м. Києва 19.09.1997 р. за № 1 0670120 0000 006944) - далі у тексті «Покупець», в особі директора Подольського Юрія Михайловича, який зареєстрований за адресою: м. Київ, вул. Ревуцького, буд. 18а, кв. 186 та діє на підставі Статуту, - з другої сторони, які разом іменуються «Сторони»та кожна окремо як «Сторона», уклали цей Договір про таке:

1 .Предмет договору

1.1.          Згідно цього Договору Продавець передає, а Покупець приймає у власність земельну ділянку (кадастровий номер - 8 000 000 000:90:108:0024), місце розташування якої: вул. Будіндустрії, 8-а у Голосіївському районі               м. Києва, площею 0,1065 (нуль цілих одна тисяча шістдесят п'ять десятитисячних) га у межах, які перенесені у натуру (на місцевість) і зазначені у технічній документації земельної ділянки та зобов'язується сплатити за неї встановлену цим Договором грошову суму.

Земельна ділянка, що продається, належить до земель державної власності на підставі статті 13 Конституції України, повноваження щодо розпорядження якою здійснює Київська міська рада згідно пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України.

1.2.          Цільове призначення земельної ділянки зазначеної у п. 1.1. даного договору, - для експлуатації та обслуговування адміністративно-побутового корпусу.

2.Ціна продажу земельної ділянки, строки і порядок оплати

2.1 Ціна продажу земельної ділянки за цим Договором відповідно до експертної грошової оцінки становить 1061306,00 грн. (один мільйон шістдесят одна тисяча триста шість гривні нуль копійок).

2.2. Зазначена у п. 2.1 даного договору ціна була сплачена Покупцем авансом у розмірі 100% експертної грошової оцінки, що становить              1061306, 00 грн. (один мільйон шістдесят одна тисяча триста шість гривні нуль копійок) відповідно до угоди № 136 від 12.12.2005 року та Додаткової угоди № 1 до Угоди від 12.12.2005 р., зареєстрованої Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) 12.12.2005 р. за № 136 про збільшення авансового внеску в рахунок оплати вартості земельної ділянки, розташованої у Голосіївському районі міста Києва за адресою вулиця Будіндустрії, 8а.

3.Обов'язки Сторін

3.1          Покупець зобов'язаний

3.1.1          Сплатити грошові суми в строки, у порядку та в розмірах, що передбачені розділом другим цього Договору.

3.1.2          Використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням.

Виконувати обов'язки власника земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України.

3 дня виникнення права власності на земельну ділянку, придбану за цим Договором, сплачувати земельний податок у розмірах і порядку, передбачених чинним законодавством України про плату за землю.

Забезпечити вільний доступ до земельної ділянки для контролю за дотриманням власником умов продажу земельної ділянки.

3.1.6. У разі необхідності проведення реконструкції чи нового будівництва питання оформлення дозвільної та проектно-кошторисної документації вирішувати у прядку, визначеному правилами забудови м. Києва.

3.2          Продавець зобов'язаний:

Оформити Покупцеві державний акт на право власності на земельну ділянку, що є об'єктом купівлі-продажу відповідно до умов даного договору.

4.Відповідальність сторін:

У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за ним Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством України.

У випадку невиконання Покупцем умов цього Договору Продавець мас право розірвати цей Договір у встановленому порядку і вимагати відшкодування збитків, спричинених його розірванням (підготовка технічної документації земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка підлягає продажу, оплата вартості виконання експертної грошової оцінки, послуг спеціалістів).

У випадку прострочення Покупцем виконання зобов'язань, встановлених умовами розділу другого цього Договору, він сплачує Продавцю пеню у розмірі 0,5 (нуль цілих п'ять десятих) відсотка від несплаченої суми за кожний день прострочення.

Сплата пені не звільняє Покупця від виконання зобов'язання, встановленого умовами розділу другого цього Договору.

У випадку невиконання Продавцем умов цього Договору, Покупець має право вимагати виконання Продавцем своїх обов'язків належним чином, а також відшкодування збитків, завданих затримкою виконання, або має право розірвати цей Договір у встановленому порядку і вимагати відшкодування збитків, спричинених його розірванням.

При розірванні цього Договору з вини Продавця суми, сплачені Покупцем Продавцю на виконання цього Договору, включаючи суму авансу(ів), повертаються йому Продавцем в повному обсязі. Покупець також має право на компенсацію збитків, спричинених розірванням цього Договору з вини Продавця.

При розірванні цього Договору з незалежних від Сторін причин суми, сплачені Покупцем Продавцю на виконання цього Договору, включаючи суму авансу, повертаються Покупцю за виключенням витрат, пов'язаних з оформленням Договору (підготовка технічної документації земельної ділянки несільськогосподарського визначення, яка підлягає продажу, оплата вартості виконання експертної грошової оцінки, послуг спеціалістів).

4.8          Відповідальність та права Сторін, що не передбачені цим Договором встановлюють законодавством України.

5. Гарантії

Продавець гарантує, що земельна ділянка, яка є предметом цього Договору, не віднесена до земель, що не можуть бути передані у приватну власність відповідно до законодавства України, що зазначена земельна ділянка у спорі, під арештом чи забороною відчуження не перебуває, а також, що зазначена земельна ділянка вільна від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб, про які на момент підписання цього Договору Продавець чи Покупець не могли не знати.

Продавець гарантує, що земельна ділянка, яка є предметом цього Договору не має обмежень щодо використання її за цільовим призначенням.

Покупець до підписання цього Договору оглянув земельну ділянку в натурі та ознайомився з технічною документацією земельної ділянки.

6. Перехід права власності на земельну ділянку.

Обов'язок Продавця передати земельну ділянку Покупцю вважається виконаним і право власності на земельну ділянку переходить до Покупця після одержання Покупцем державного акту на право власності на земельну ділянку.

3 виникненням у Покупця права власності на земельну ділянку встановлений раніше правовий режим користування земельною ділянкою втрачає чинність.

7. Ризик випадкового погіршення або випадкового псування земельної ділянки Ризик   випадкового погіршення або випадкового псування земельної ділянки несе Покупець з моменту переходу до нього права власності.

8. Вирішення спорів.

Всі сторони, що виникають при виконанні умов цього Договору, вирішуються шляхом переговорів або судами України.

9. Зміни умов Договору та його розірвання.

Внесення змін та доповнень до цього Договору здійснюється за погодженням Сторін і оформлюється у письмовій формі з їх нотаріальним посвідченням.

Розірвання цього Договору здійснюється у випадках та у порядку, передбачених законодавством України.

9.3          Розірвання цього Договору не поновлює правового режиму користування земельною ділянкою, дія якого припинена відповідно до умов п. 6.2 Договору. Використання земельної ділянки буде здійснюватись згідно з відповідним рішенням Київської міської ради. У цьому випадку Покупець має переважне право на встановлення режиму користування земельною ділянкою на умовах не гірше встановлених режимом користування земельною ділянкою, який припинив свою дію відповідно до п.6.2. цього Договору.

10. Інші положення.

10. Усі витрати пов'язані з нотаріальним посвідченням цього Договору, сплачує Покупець та дані витрати не входять До сум, які Покупець сплатив відповідно до розділу другого цього Договору.

Цей Договір і документ(и) про оплату коштів передбачених розділом другим цього Договору, є підставою для оформлення державного акта на право власності на землю.

 Договір складено і підписано у трьох примірниках, один для збереження в справах приватного нотаріуса та по одному для кожної Сторони.

ПІДПИСИ СТОРІН:

ПРОДАВЕЦЬКиївський міській голова


Л.М.Черновецький

ПОКУПЕЦЬДиректор ТОВ «ПОЛІС-ПЛЮС»


   Подольський Ю.М.

зобов'язано Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, ідентифікаційний код 261990097) оформити, зареєструвати та видати Товариству з обмеженою відповідальністю «Поліс-Плюс»(02139 м. Київ, вул. Карбишева, 16/2, ідентифікаційний код: 25264504) Державний акт на право власності на земельну ділянку (кадастровий номер 8 000 000 000:90:108:0024) площею 0,1065 га, що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Будіндустрії, 8-а та має цільове призначення - «для експлуатації та обслуговування адміністративно-побутового корпусу»,

вирішено питання про сплату державного мита та ІТЗ судового процесу.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 22 жовтня 2008 року (судді Смірнова Л.Г., Алданова С.О., Шапран В.В.) рішення господарського суду міста Києва від 12 серпня 2008 року у справі № 11/51 скасовано, у задоволені позову відмовлено повністю, вирішено питання про розподіл витрат по сплаті держмита за розгляд апеляційної скарги.

Не погодившись з постановою Київського апеляційного господарського суду від 22 жовтня 2008 року, Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" звернулось з касаційною скаргою, в якій просить зазначену постанову скасувати та залишити в силі рішення господарського суду міста Києва від 12 серпня 2008 року.

Вимоги касаційної скарги Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" обґрунтовує тим, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням вимог матеріального права.

Колегія суддів, обговоривши доводи касаційної скарги, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування господарським судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України, що викладені в п.1 Постанови від 29.12.1976 року № 11 “Про судове рішення”, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу відповідно до норм матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.

Обґрунтованим визнається рішення, в якому повністю відображені обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Постанова апеляційного суду відповідає зазначеним вимогам, оскільки ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності.

Відповідно до ч. 2 ст. 1117 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

Судом апеляційної інстанції встановлено наступне, у відповідності до договору купівлі-продажу від 16 березня 2004 року, укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю „Метал трейд", зареєстрованого в реєстрі за № 417, позивач є власником адміністративно-побутового корпусу, що розташований за адресою: м. Київ, Голосіївський район, вул. Будіндустрії, 8-а. Право власності позивача на цю будівлю підтверджується реєстраційним посвідченням, виданим Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна 31 березня 2004 року.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 19 грудня 2006 року №299/356 позивачу передано в оренду земельну ділянку площею 0,11 га для експлуатації та обслуговування адміністративно-побутового корпусу на вул. Будіндустрії, 8-а у Голосіївському районі м. Києва у зв'язку з переходом права власності на майно (договір купівлі-продажу від 16 березня 2004 року № 417).

На виконання вищезазначеного рішення, 17 серпня 2007 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" та Київською міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,1065 га (кадастровий номер: 8 000 000 000:90:108:0024), яка розташована за адресою м. Київ, Голосіївський район, вул. Будіндустрії, 8-а. Договір укладено на один рік.

12 грудня 2005 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" та Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради було укладено угоду № 136, відповідно до якої останній, керуючись положенням про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), затвердженим рішенням Київської міської ради від 19 грудня 2002 року № 182/342 та п. 3 рішення Київської міської ради від 26 вересня 2000 року № 14/991 „Про деякі питання продажу земельних ділянок в м. Києві", взяв на себе зобов'язання в межах своєї компетентності організувати в установленому порядку проведення експертної грошової оцінки та складання технічної документації з продажу земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 8-а, а Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" взяло на себе зобов'язання сплатити аванс в сумі 104 590,91 грн. за зазначену вище земельну ділянку, при цьому, відповідно до п. 5 Угоди сума сплаченого авансу зараховується до суми договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що платіжним дорученням № 2591 від 13 грудня 2005 року, позивач сплатив зазначену в угоді від 12 грудня 2005 року суму грошових коштів.

Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради, в свою чергу, організувало проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, складання технічної документації з продажу земельної ділянки та підготував проект рішення „Про продаж земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю „Поліс-Плюс" для експлуатації та обслуговування адміністративно-побутового корпусу на вул. Будіндустрії, 8-а.

29 січня 2008 року Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передало Київській міській раді для подальшого розгляду наступні документи: кадастрову справу № С 0241, проект рішення Київради, пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності прийняття проекту рішення, звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки.

11 квітня 2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" та Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було укладено Додаткову угоду № 1 до Угоди від 12 грудня 2005 року, відповідно до якої позивач зобов'язався довести авансовий платіж, зазначений у п. 1 Угоди № 136 від 12 грудня 2005 року, в рахунок оплати вартості земельної ділянки до 100% експертної грошової оцінки, що становить 1 061 306,00 грн. без ПДВ.

На виконання п. 2 Додаткової угоди, Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" перерахувало на рахунок Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) суму у розмірі 956 715,09 грн. без ПДВ.

Колегія суддів Вищого господарського суду України погоджується з висновком суду апеляційної інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог, оскільки право власності на спірну земельну ділянку виникає лише за наявності рішення Київської міської ради, на підставі якого оформлюється відповідний акт та видається свідоцтво про право власності.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що на момент звернення позивача до суду рішення Київської міської ради про продаж земельної ділянки не існувало.

Крім того, як закріплено в ст. 14 Конституції України, право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно зі ст. 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 9 Земельного кодексу України Київській міській раді належить право розпорядження землями територіальної громади міста Києва.

Як встановлено в ч. 1 ст. 116, ч. ч. З, 6 ст. 128 Земельного кодексу України право власності на земельні ділянки, що перебувають у державній або комунальній власності, набувається на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" вирішення відповідно до Закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією пленарних засідань сільських, селищних, міських рад. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні у порядку, передбаченому ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" міський голова укладає договори від імені територіальної громади та на підставі відповідних рішень Київської міської ради.

Крім того, з п. 2 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 27.06.2001 р. № 02-5/743 вбачається, що оскільки вирішення питань про передачу землі у власність чи користування є виключним правом ради як суб'єкта права власності на землю, заяви зацікавлених осіб про зобов'язання відповідної ради передати земельну ділянку у власність або користування задоволенню не підлягають.

Відповідно до статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини   справи,  які  відповідно  до  законодавства  повинні  бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Колегія вважає, що судом апеляційної інстанцій при розгляді цієї справи по суті правильно застосовано норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини.

З урахуванням вимог ч. 4 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, висновок суду апеляційної інстанції про необґрунтованість позовних вимог є правомірними.

Отже, при вирішенні спору, судом апеляційної інстанції правильно встановлені усі обставини, що мають значення для справи, їм надана вірна юридична оцінка, норми права застосовані вірно, а доводи касаційної скарги  не спростовують  висновків суду.

          За наведених вище обставин, Вищий господарський суд України не знайшов законних підстав для повного або часткового задоволення вимог касаційної скарги, а тому постанову апеляційної інстанції слід залишити без змін, а касаційну скаргу –без задоволення.

          На підставі наведеного вище і керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11110, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, –  

Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11110, 11111 Господарського процесуального кодексу України Вищий господарський суд України, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліс-Плюс" залишити без задоволення.

2. Постанову Київського  апеляційного господарського суду від 22.10.2008 року залишити без змін.

Головуючий                                                                       І. А. Плюшко

Судді                                                                                С. С. Разводова

С. С.Самусенко

          

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення03.03.2009
Оприлюднено19.03.2009
Номер документу3142401
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/51

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 12.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 14.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 26.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 27.04.2016

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 09.02.2016

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 26.01.2016

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Постанова від 02.11.2016

Господарське

Вищий господарський суд України

Картере В.І.

Ухвала від 19.10.2016

Господарське

Вищий господарський суд України

Картере В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні