Ухвала
від 29.05.2013 по справі 612/355/13-ц
БЛИЗНЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 612/355/13-ц

2/612/167/13

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2013 р.

Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Мороз О.І., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю імені газети «Ізвєстія» Близнюківського району Харківської області про забезпечення позову,-

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю імені газети «Ізвєстія» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про зобов’язання повернути їм у користування орендовану земельну ділянку кадастровий номер 6320685500:03:000:0110, загальною площею 5,8876 гектарів, розташовану на території Самійлівської сільської ради Близнюківського району Харківської області разом з посівами соняшника, передачею незібраного урожаю, стягнення збитків, судових витрат.

Крім того подано окрему заяву про забезпечення позову шляхом накладення заборони ОСОБА_1 користуватися цією земельною ділянкою до набрання законної сили рішенням суду по цій справі.

Подана заява відповідає вимогам ч.2 ст.151 ЦПК України та підлягає задоволенню частково, виходячи із наступного.

Відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України суд, за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

Відповідно до ч.3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь - якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Для часткового задоволення заявлених вимог їх обґрунтування, викладене в заяві позивача, слід визнати достатніми.

Перш за все, суд зважає на те, що користуючись земельною ділянкою на власний розсуд відповідач може дійсно зашкодити посівам соняшнику або їх знищити, що призведе до неможливості передання врожаю позивачу у разі задоволення позову. Разом з тим повна заборона відповідачу по справі, який за твердженням позивача саме і посіяв соняшник на спірній земельній ділянці, може призвести до пошкодження посівів або їх втрати, в чому не можуть бути зацікавленими обидві сторони.

Відповідно до п.п.2,3 ч.1 ст.152 ЦПК України, позов може бути забезпечений забороною вчиняти певні дії, встановленням обов’язку вчинити певні дії.

Керуючись правилами ч.3 ст. 152 ЦПК України про те, що види забезпечення позову мають бути співрозмірними із заявленими позивачем вимогами, приходжу до висновку, що достатнім видом забезпечення цього позову буде заборона відповідачу по справі вчиняти будь-які дії які можуть призвести до знищення або пошкодження посівів соняшника на спірній земельній ділянці та заборона будь-яким способом відчужувати зібраний з неї урожай до набрання законної сили рішенням суду по цій справі.

Зазначене і дає підстави припустити, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позову.

Тому і необхідно вжити зазначені заходи щодо забезпечення позову, які, крім викладеного вище, знімуть напругу у стосунках сторін на етапі розгляду справи у суді, сприятимуть вирішенню спору правовим шляхом.

Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України,-

У Х В А Л И В:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю імені газети «Ізвєстія» Близнюківського району Харківської області про забезпечення позову - задовольнити частково.

Заборонити ОСОБА_2, який мешкає за адресою Харківська область, Близнюківський район, село Самійлівка, вул. К. Маркса, 35 заборонити вчиняти будь-які дії які можуть призвести до знищення або пошкодження посівів соняшника на спірній земельній ділянці кадастровий номер 6320685500:03:000:0110, загальною площею 5,8876 гектарів, розташованій на території Самійлівської сільської ради Близнюківського району Харківської області та заборони будь-яким способом відчужувати зібраний з неї урожай до набрання законної сили рішенням суду по цій справі.

Копію ухвали направити для виконання Відділу державної виконавчої служби Близнюківського районного управління юстиції Харківської області та позивачу.

Ухвала суду підлягає негайному виконанню в порядку встановленому для виконання судових рішень.

Копію ухвали, після її виконання, негайно надіслати відповідачу по справі.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Близнюківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз’яснити, що оскарження ухвали суду не зупиняє її виконання і не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя О.І. Мороз

СудБлизнюківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення29.05.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу31473861
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —612/355/13-ц

Ухвала від 15.11.2013

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

Ухвала від 10.10.2013

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

Ухвала від 08.07.2013

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

Ухвала від 05.06.2013

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

Ухвала від 29.05.2013

Цивільне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні