УХВАЛА
Справа № 101/2042/13-ц
13 травня 2013 року Суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Гордєйчик Т.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання інформації недостовірною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом, у якому просить визнати інформацію, що викладена в заявах відповідачів від 30.04.2010 року та 07.05.2010 року, скерованих ними до психіатричної лікарні м. Сімферополь та ЦМС м. Алушти неправдивою та недостовірною і зобов'язати відповідачів спростувати зазначену інформацію у місячний строк та відізвати її, стягнути з відповідачів на свою користь моральну шкоду у розмірі по 10000 гривень з кожного.
Разом з поданням позовної заяви, ОСОБА_1 надала суду заяву про звільнення її від сплати судового збору. Свою заяву мотивує тим, що вона знаходиться у скрутному матеріальному становищі, а розмір її пенсії як «Дитини війни» не дозволяє їй сплатити судовий збір.
У відповідності до ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Частиною третьою цієї ж статті передбачено, що суд може зменшити належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
З поданих до суду матеріалів не вбачається, що майновий стан заявника позбавляє його можливості сплатити судовий збір, а тому у задоволенні зазначеної заяви слід відмовити.
Окрім того, позивачка не відноситься до категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору у відповідності до статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-УІ "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.), а згідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 (229,40 грн.) розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 (3441 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати.
Таким чином , позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки відповідно до положень частини 5 статті 119 Цивільно- процесуального кодексу України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог ст.119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_5 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання інформації недостовірною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Повідомити позивачку про необхідність виправлення зазначеного недоліку позовної заяви в строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачці, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та їй повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Алуштинського міського суду Т.Ф. Гордєйчик
Суд | Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2013 |
Оприлюднено | 04.06.2013 |
Номер документу | 31511033 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим
Гордєйчик Т. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні