cpg1251
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40
У Х В А Л А
Про порушення апеляційного провадження
29.05.2013 р. справа № 908/1387/13
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: суддів:Зубченко І.В. Марченко О.А., Татенка В.М. розглянувши апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, м. Одеса на ухвалу господарського суду Запорізької області від 22.04.2013р. проповернення позовної заяви без розгляду у справі№908/1387/13 (суддя Гончаренко С.А.) за позовомПершого заступника прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, м. Одеса в інтересах держави, в особі органу уповноваженого здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах: Міністерства оборони України, м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зиск-Плюс», м. Запоріжжя пророзірвання договору підряду №227ДБ-262Буд від 26.06.2008р.
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до ст.93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала господарського суду Запорізької області у справі №908/1387/13 була прийнята 22.04.2013р., тобто строк на її оскарження з врахуванням ч.1 ст.93 ГПК України сплив 29.04.2013р. (перший робочий день).
Апеляційна скарга була надіслана Першим заступником прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері до господарського суду Запорізької області 17.05.2013р., про що свідчить відбиток календарного штемпелю, наявний на поштовому конверті, в якому надійшла апеляційна скарга, тобто поза межами п'ятиденного процесуального строку, встановленого ч.1 ст.93 ГПК України.
В апеляційній скарзі Перший заступник прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері просить відновити пропущений строк на апеляційне оскарження посилаючись на те, що оскаржувану ухвалу було отримано після закінчення процесуального строку, встановленого для подання апеляційної скарги.
Згідно зі ст.53 ГПК України господарський суд може відновити пропущений строк в разі наявності поважних причин пропуску цього строку.
Виходячи зі змісту вказаної статті, поважними причинами пропуску процесуального строку визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, незалежними від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальної дії.
Господарський процесуальний кодекс України не пов'язує право суду відновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку, і у кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
Як вбачається із вихідного штампу канцелярії суду, заповненого відповідно до пункту 2.6.15. Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України №28 від 20.02.2013р., ухвала від 22.04.2013р. направлена сторонам у справі 23.04.2013р., тобто з дотриманням вимог ст.87 ГПК України.
Розглянувши апеляційну скаргу, колегією суддів встановлено, що прокуратурою Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ухвалу господарського суду від 22.04.2013р. було отримано 13.05.2013р., що підтверджується вхідним штампом прокуратури, наявним на першій сторінці оспорюваної ухвали, доданої до апеляційної скарги. Тобто після закінчення процесуального строку на апеляційне оскарження.
Встановлені законом строки вчинення процесуальних дій мають своїм завданням забезпечення ефективного захисту порушених прав особи.
За змістом рішення Європейського суду з прав людини у справі «Мельник проти України» (заява №23436/03 від 28.03.2006р.) норми, що регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи мають розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані, у той же час такі норми та їх застосування не повинні перешкоджати учасникам провадження використовувати доступні засоби захисту.
Враховуючи отримання прокуратурою Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері оспорюваної ухвали після закінчення процесуального строку встановленого на апеляційне оскарження, розумні строки для підготовки та подачі апеляційної скарги, судова колегія дійшла висновку, що допущене прострочення не може розглядатись як таке, що вчинене без поважних причин, тому клопотання заявника про відновлення пропущеного процесуального строку, встановленого для подання апеляційної скарги підлягає задоволенню.
З огляду на викладене, апеляційний суд визнає апеляційну скаргу такою, що підлягає прийняттю до провадження.
Керуючись ст.ст.53, 86, 91, 93, 98 Господарського процесуального кодексу України, -
У Х В А Л И В:
1.Відновити пропущений процесуальний строк на подання апеляційної скарги.
2.Прийняти апеляційну скаргу до провадження.
3.Призначити розгляд скарги на 12.06.2013р. о 15 год. 40 хв. , судове засідання відбудеться у приміщенні корпусу залів судових засідань, за адресою: м. Донецьк, вул. Артема, 157, зал судового засідання №9.
4.Зобов'язати позивача та відповідача в строк до дати розгляду апеляційної скарги надати до Донецького апеляційного господарського суду мотивовані відзиви на апеляційну скаргу із доказами їх надсилання скаржнику.
5.За участі прокурора та сторін у судовому засіданні надати довіреність на представника або інший документ, що підтверджує його повноваження та відповідає вимогам чинного законодавства України; документ, що посвідчує особу представника; посвідчення працівника органів прокуратури України.
6.Роз'яснити, що за ухилення від вчинення дій, покладених судом на сторону, з винної сторони стягується штраф у розмірі до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
7.Попередити прокурора та сторін, що у разі нез`явлення їх представників у судове засідання, апеляційна скарга буде розглянута за наявними матеріалами у справі.
Головуючий суддя І.В. Зубченко
Судді О.А. Марченко
В.М. Татенко
Надр. 6 прим.: 1- поз; 1- відп; 2- прок;1- до справи; 1- ДАГС
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2013 |
Оприлюднено | 01.06.2013 |
Номер документу | 31534631 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Зубченко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні