Копія
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 травня 2013 рокуСправа №827/1061/13-а
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
судді -Шаповала І.І., за участю секретаря - Пономарьової І.В., за участю: представника позивача - Дібрівської Г.А., представника відповідача- Турчина Д.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" про стягнення заборгованості в розмірі 12671,84 грн.,
ВСТАНОВИВ:
17.04.2013р. Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (далі УПФУ) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" (далі ЦКБ "Чорноморець") про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій за березень 2013 року,у розмірі 12671,84 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено законодавство про наукову і науково-технічну діяльність щодо перерахування суми пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, а саме, за березень 2013 року такі перерахування відповідачем здійснені не були.
Представник відповідача надав суду письмові заперечення на позов, у яких зазначив, що "ЦКБ "Чорноморець" не є правонаступником Чорноморського філіалу Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування (надалі - ЧФ ЦНДІТС), тому виплата різниці в пенсіях працівникам за період їх роботи в ЧФ ЦНДІТС не може здійснюватися за рахунок коштів "ЦКБ "Чорноморець". Вважає, що заборгованість має бути розрахована з 19.11.1991, тобто з моменту реєстрації ДП ЧНДІТС в якості юридичної особи. Посилається на постанову Вищого адміністративного суду України від 30.04.2009 у справі №20-7/245.
Представник позивача на позовних вимогах наполягав у повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував з підстав викладених у запереченнях.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.24 ЗУ "Про наукову і науково-технічну діяльність", різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Згідно з ч. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних позабюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 р. № 372, за рахунок засобів державного бюджету фінансується 50% різниці в розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, і організацій і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації в розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій і закладів.
Частиною 3 вказаного Порядку передбачено, що фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Відповідно до ч. 5 зазначеного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці в розмірі пенсій за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації визначається в розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року і протягом 10 днів із дня призначень пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації направляється повідомлення за затвердженою формою.
Згідно з абз. 2 п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004р. № 372 зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача направлені повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів: №2082/2/03-34 від 18.03.2013р.
Перевіривши доводи відповідача щодо відсутності правонаступництва, та підстав нарахування Державному підприємству "ЦКБ "Чорноморець" сум з відшкодування витрат на виплату пенсій, які складають різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи працівників у ЧФ ЦНДІТС, суд встановив наступне.
Наказом Міністерства Промислової Політики України № 370 від 06.10.2005 р. припинено юридичну особу - Державне підприємство "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування" (надалі -ДП ЧНДІТС), та постановлено вважати ДП "ЦКБ "Чорноморець" правонаступником всіх майнових прав та обов'язків ДП ЧНДІТС з моменту внесення відповідних змін до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.
Згідно Статуту ДП ЧНДІТС, Державне підприємство "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування" є державним підприємством, що засноване на державної власності України, та безпосередньо підпорядковується Державному комітету з оборонної промисловості і машинобудування України; створено на базі Чорноморської Філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування (надалі -ЧФ ЦНДІТС), який було створено на підставі наказу Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961 р. Підприємство ДП ЧНДІТС зареєстроване Севастопольським Міськвиконкомом 19.11.1991 за № ГП-13/822.
Наказом Державного комітету Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування № 88 від 16.12.1991 р. майно ДП ЧНДІТС, у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо виконання Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України" № 227 від 24.09.1991 р., прийнято до відання Державного комітету Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування.
ДП ЧНДІТС зареєстроване Севастопольською міською Державною адміністрацією 14.07.1993 під № ГП-12/4947.
ЧФ ЦНДІТС, на базі якої потім було створено ДП ЧНДІТС, утворювалася на підставі наказу Міністерства суднобудівної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961р., як структурний підрозділ Міністерства суднобудівної промисловості СРСР, який знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні Ордену Трудового Червоного Знамені Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування, а потім також увійшло до складу Науково-виробничого об'єднання "Ритм" (надалі -НВО "Ритм").
Тобто ЧФ ЦНДІТС, на базі якої потім було створено ДП ЧНДІТС, було утворено як підприємство Союзного підпорядкування Союзу РСР.
Наказом Начальника Головного Управління Міністерства суднобудівної промисловості СРСР № 47 від 17.06.1982р. Генеральному директору НВО "Ритм" надано право затвердження Статутів філій ЦНДІТС, що підпорядковані Науково-виробничому об'єднанню.
Згідно наданої копії Статуту ЧНДІТС НВО "Ритм", затвердженого Генеральним директором НВО "Ритм" 25.01.1991 ЧНДІТС НВО "Ритм" також створено на базі ЧФ ЦНДІТС, який було створено на підставі наказу Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961р.
Однак, цей Статут не зареєстровано у порядку, встановленому діючим на тій час Законодавством СРСР, та, відповідно, ЧНДІТС НВО "Ритм" не набув статусу юридичної особи.
Відповідно до ст.ст.1, 2 ЗУ "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" № 1540-ХІІ від 10.09.1991р. майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій, та інших об'єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України; майно цих підприємств передано Фонду державного майна.
Таким чином, після розпаду Союзу Радянських Соціалістичних Республік та створення Держави Україна, у зв'язку з розподілом майна СРСР, на майнової основі колишньої Чорноморської Філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування 19.11.1991 було створено нову юридичну особу - Державне підприємство "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування", яке не є правонаступником колишньої ЧФ ЦНДІТС.
Відповідно, ДП "ЦКБ "Чорноморець", яке згідно Наказу Міністерства Промислової Політики України № 370 від 06.10.2005р. є правонаступником ДП ЧНДІТС, у свою чергу, не є правонаступником ЧФ ЦНДІТС.
Отже, ДП "ЦКБ "Чорноморець" несе відповідальність за всіма зобов'язаннями ДП ЧНДІТС з моменту його створення , та не повинно відповідати за зобов'язаннями колишньої ЧФ ЦНДІТС НВО "Ритм" Міністерства суднобудівної промисловості СРСР.
Встановлені обставини по відсутності правонаступництва між ДП "ЦКБ "Чорноморець" та ЧФ ЦНДІТС НВО "Ритм" Міністерства суднобудівної промисловості СРСР раніше вже перевірялися Господарським судом м. Севастополя та встановлені у Постанові Господарського суду м. Севастополя від 18.12.2007р. у справі № 20-7/245 між тими же сторонами та з того з самого предмету, але за інший період часу. Вказана постанова залишена без змін ухвалою Вищого Адміністративного Суду України від 30.04.2009 та набрала законної сили.
Нарахування позивачем заборгованості ДП "ЦКБ "Чорноморець" з відшкодування витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів з урахуванням наукового стажу роботи працівників у колишньої ЧФ ЦНДІТС НВО "Ритм" Міністерства суднобудівної промисловості СРСР є неправомірним.
Як вбачається з заперечення відповідача на позов, сума його заборгованості перед позивачем за березень 2013 року, з урахуванням викладених вище висновків щодо правонаступництва, складає 5697,88 грн., тому суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню саме в такому розмірі.
Постанова складена у повному обсязі 03.06.2013р.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець"(99011, м. Севастополь, вул. Велика Морська, 1, ідентифікаційний код 14308457, р/р 26007301335023 у Севастопольській філії "Промінвестбанку", МФО 324515, р/р 2600330110352, 26000946103521 у Севастопольській філії АКБ "Укрсоцбанк", МФО 324195, або з будь-якого іншого рахунку, виявленого державним виконавцем під час примусового виконання судового рішення) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16, ідентифікаційний код 22274991) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за березень 2013 року у розмірі 5697,88 грн . на р/р 256022 у Севастопольському міському відділенні №4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027.
3. В решті позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя підпис І.І. Шаповал
З оригіналом згідно.
Станом на 03.06.2013р. постанова не набрала законної сили.
Суддя І.І. Шаповал
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2013 |
Оприлюднено | 10.06.2013 |
Номер документу | 31702361 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Яковенко Світлана Юріївна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Яковенко Світлана Юріївна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Шаповал І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні