Ухвала
від 16.07.2013 по справі 827/1061/13-а
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 827/1061/13

16.07.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Яковенко С.Ю.,

суддів Воробйової С.О. ,

Лядової Т.Р.

секретар судового засідання Журавльова Н.А.

за участю сторін:

представник позивача: Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя- Дібрівська Ганна Анатоліївна, довіреність № 1876/09 від 11.03.13

представник відповідача: Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши матеріали справи № 827/1061/13-а за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Шаповал І.І. ) від 30.05.13

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16, к. 56,Севастополь,99008)

до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" (вул. Велика Морська, 1, м. Севастополь, 99011)

про стягнення заборгованості в розмірі 12671,84 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 30.05.2013 адміністративний позов задоволено частково.

Стягнуто з Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець"(99011, м. Севастополь, вул. Велика Морська, 1, ідентифікаційний код 14308457, р/р 26007301335023 у Севастопольській філії "Промінвестбанку", МФО 324515, р/р 2600330110352, 26000946103521 у Севастопольській філії АКБ "Укрсоцбанк", МФО 324195, або з будь-якого іншого рахунку, виявленого державним виконавцем під час примусового виконання судового рішення) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16, ідентифікаційний код 22274991) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за березень 2013 року у розмірі 5697,88 грн. на р/р 256022 у Севастопольському міському відділенні №4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027.

В решті позовних вимог відмовлено.

Не погодившись із зазначеною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 30.05.2013 та прийняти нове рішення по справі, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

У судове засідання 16.07.2013 представник відповідача не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Згідно з частиною 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала доводи апеляційної скарги з підстав, викладених у ній.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши представника позивача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав .

Згідно матеріалам справи, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернулось до суду з позовом до Державного підприємства "Центральне конструкторське бюро "Чорноморець" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій за березень 2013 року у розмірі 12671,84 грн.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачем на адресу відповідача направлені повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів: №2082/2/03-34 від 18.03.2013 року.

Згідно зі статтею 24 ЗУ "Про наукову і науково-технічну діяльність", різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Згідно з частною 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних позабюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 р. № 372, за рахунок засобів державного бюджету фінансується 50% різниці в розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, і організацій і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації в розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій і закладів.

Частина 3 вказаного Порядку передбачає, що фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

Відповідно до частини 5 зазначеного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці в розмірі пенсій за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації визначається в розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року і протягом 10 днів із дня призначень пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації направляється повідомлення за затвердженою формою.

Відповідно до абз. 2 п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Наказом Міністерства Промислової Політики України № 370 від 06.10.2005 припинено юридичну особу - Державне підприємство "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування" (надалі -ДП ЧНДІТС), та постановлено вважати ДП "ЦКБ "Чорноморець" правонаступником всіх майнових прав та обов'язків ДП ЧНДІТС з моменту внесення відповідних змін до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.

Згідно Статуту ДП ЧНДІТС, Державне підприємство "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування" є державним підприємством, що засноване на державної власності України, та безпосередньо підпорядковується Державному комітету з оборонної промисловості і машинобудування України; створено на базі Чорноморської Філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування, який було створено на підставі наказу Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961 Підприємство ДП ЧНДІТС зареєстроване Севастопольським Міськвиконкомом 19.11.1991 за № ГП-13/822.

Наказом Державного комітету Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування № 88 від 16.12.1991 майно ДП ЧНДІТС, у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо виконання Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України" № 227 від 24.09.1991, прийнято до відання Державного комітету Української РСР з оборонної промисловості і машинобудування.

ДП ЧНДІТС зареєстроване Севастопольською міською Державною адміністрацією 14.07.1993 під № ГП-12/4947.

ЧФ ЦНДІТС, на базі якої потім було створено ДП ЧНДІТС, утворювалася на підставі наказу Міністерства суднобудівної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961, як структурний підрозділ Міністерства суднобудівної промисловості СРСР, який знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні Ордену Трудового Червоного Знамені Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування, а потім також увійшло до складу Науково-виробничого об'єднання "Ритм".

Таким чином, ЧФ ЦНДІТС, на базі якої потім було створено ДП ЧНДІТС, було утворено як підприємство Союзного підпорядкування Союзу РСР.

Наказом Начальника Головного Управління Міністерства суднобудівної промисловості СРСР № 47 від 17.06.1982 Генеральному директору НВО "Ритм" надано право затвердження Статутів філій ЦНДІТС, що підпорядковані Науково-виробничому об'єднанню.

Згідно копії Статуту ЧНДІТС НВО "Ритм", затвердженого Генеральним директором НВО "Ритм" 25.01.1991 ЧНДІТС НВО "Ритм" створено на базі ЧФ ЦНДІТС, який було створено на підставі наказу Міністра суднобудівельної промисловості СРСР № 100 від 31.03.1961.

Однак, цей Статут не зареєстровано у порядку, встановленому діючим на тій час Законодавством СРСР, та, відповідно, ЧНДІТС НВО "Ритм" не набув статусу юридичної особи.

Відповідно до статей 1, 2 ЗУ "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" № 1540-ХІІ від 10.09.1991 майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій, та інших об'єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України; майно цих підприємств передано Фонду державного майна.

Тобто, після розпаду Союзу Радянських Соціалістичних Республік та створення Держави Україна, у зв'язку з розподілом майна СРСР, на майнової основі колишньої Чорноморської Філії Центрального науково-дослідного інституту технології суднобудування 19.11.1991 було створено нову юридичну особу - Державне підприємство "Чорноморський науково-дослідний інститут технології суднобудування", яке не є правонаступником колишньої ЧФ ЦНДІТС.

ДП "ЦКБ "Чорноморець", яке згідно Наказу Міністерства Промислової Політики України № 370 від 06.10.2005 є правонаступником ДП ЧНДІТС не є правонаступником ЧФ ЦНДІТС.

Таким чином, ДП "ЦКБ "Чорноморець" несе відповідальність за всіма зобов'язаннями ДП ЧНДІТС з моменту його створення, та не повинно відповідати за зобов'язаннями колишньої ЧФ ЦНДІТС НВО "Ритм" Міністерства суднобудівної промисловості СРСР.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалах Вищого Адміністративного Суду України від 04.12.2012 у справі №К/9991/57903/12, від 23.10.2012 у справі № К/9991/47072/12, від 21.02.2013 у справі № К/9991/20674/12.

З урахуванням викладеного, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції щодо обґрунтованості позовних вимог.

Рішення судом першої інстанції прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права та підстави для його скасування відсутні.

Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 30.05.2013 у справі № 827/1061/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 19 липня 2013 р.

Головуючий суддя підпис С.Ю. Яковенко

Судді підпис С.О. Воробйова

підпис Т.Р.Лядова

З оригіналом згідно

Головуючий суддя С.Ю. Яковенко

СудСевастопольський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.07.2013
Оприлюднено22.07.2013
Номер документу32480848
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —827/1061/13-а

Ухвала від 07.08.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Чумаченко Т.А.

Ухвала від 16.07.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Яковенко Світлана Юріївна

Ухвала від 17.06.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Яковенко Світлана Юріївна

Постанова від 30.05.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Шаповал І.І.

Ухвала від 18.04.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Шаповал І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні