ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 802/544/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Віятик Н.В.
Суддя-доповідач: Курко О. П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2013 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Курка О. П.
суддів: Білоуса О.В. Совгири Д. І.
при секретарі: Копійчук О.В.
за участю представників сторін:
представника позивача: Бездітного І.І.
представника відповідача: Маковія О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Вінницької митниці на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 12 березня 2013 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "НЕСТ-Агробуд" до Вінницької митниці про визнання протиправним та скасування рішення , -
В С Т А Н О В И В :
В лютому 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю "Нест-Агробуд" звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Вінницької митниці про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару №КТ-401000003-0004-2013 від 30 січня 2013 року.
Вінницький окружний адміністративний суд постановою від 12 березня 2013 року позов задовольнив.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Вінницького окружного адміністративного суду та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
Представник позивача в судовому засіданні заперечив проти доводів апеляційної скарги у зв'язку з чим просив залишити її без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги та просив її задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.
Так, Вінницьким окружним адміністративним судом встановлено, що відповідно до контракту №24-FBFS від 24.01.2012 року укладеного між ТОВ "Нест-Агробуд", Україна та ТОВ "Евротрейд компані", Польща (далі - покупець), позивач взяв зобов'язання поставити покупцю товар - паливні брикети з лушпиння соняшника, українського походження.
Згідно з митною декларацією №401090000/2013/000216 від 09.01.2013 року даний товар експортувався на територію Республіка Польща за кодом УКТЗЕД 2306300000.
30.01.2013 року Вінницькою митницею винесено рішення про визначення коду товару №КТ-401000003-0004-2013, яким визначено, що заявлений до митного оформлення товар відповідає коду за УКТЗЕД - 1206009900 (ставка мита 10%).
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що експортований позивачем продукт пелети паливні з лушпиння соняшника є відходи, одержані під час добування олії з насіння соняшника, при цьому встановлений експертизою надмірний вміст жиру не змінює цільове призначення гранул (пелет).
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2-5 ст. 69 Митного кодексу України митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.
На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.
У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.
Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.
Згідно з п. 9 розділу ІІІ Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №650, якщо для вирішення питання класифікації товару виникає потреба в спеціальних знаннях з різних галузей науки, техніки, мистецтвознавства тощо або у використанні спеціального обладнання і техніки, то митний орган може звернутися до спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або до іншої експертної установи (організації).
Залучення спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або іншої експертної установи (організації) здійснюється у разі:
виникнення необхідності ідентифікації або лабораторної перевірки характеристик товарів, визначальних для їх класифікації;
виникнення складних питань при класифікації товарів згідно з УКТЗЕД, вирішення яких потребує експертних досліджень.
Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи Державної митної служби України проведено дослідження проб товару, заявленого у графі 31 МД №401090000/2013/000216 від 09.01.2013 року - пелети паливні з лушпиння соняшника призначені для спалювання в твердопаливних котлах (графа 33 2306300000). За результатами проведено дослідження складено висновок №142001301-0010, яким встановлено наступне.
Досліджена проба має вигляд суміші гранул циліндричної форми та розсипчастої маси, від сірого (різних відтінків) до коричневого кольору, з включеннями частин стебла та лушпиння соняшника; запах характерний для соняшникової сировини, без сторонніх запахів. За зовнішнім виглядом та кольором проба не відповідає вимогам до лушпиння соняшникового гранульованого згідно ДСТУ 7124:2009.
За визначеним жирно-кислотним складом надана проба являє собою продукт з соняшникової сировини.
Визначений вміст жиру у пробі становить 12,41 %, що не відповідає вимогам ДСТУ 7124:2009 до лушпиння соняшника, яке надходить на грануляцію. Визначена масова частка жиру також не відповідає показникам регламентованим для макухи соняшникової згідно ГОСТ 80-96 "Жмых подсолнечный. Техничиские условия" (вміст жиру не більше 10%) та шроту соняшникового згідно ДСТУ 4638:2006 "Шрот соняшниковий. Технічні умови" (не більше 1,5%).
Враховуючи результати експертного дослідження Вінницькою митницею визначено, що заявлений до митного оформлення товар відповідає коду за УКТЗЕД - 1206009900 (ставка мита 10%).
Кодування (класифікація) товарів здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД і є технічним прийомом, який дозволяє представити товар (об'єкт), що класифікується, у вигляді груп знаків (код товару), встановленої цим класифікатором. УКТЗЕД затверджено Законом України " Про митний тариф України" від 5 квітня 2001 року. Невід'ємною складовою частиною товарної номенклатури є основні правила інтерпретації класифікації товарів, що дозволяють відносити товар до певного класифікаційного угруповання.
В поясненнях до товарної позиції 1206 вказано, що ця товарна позиція поширюється на насіння соняшнику, подрібнене або не подрібнене.
В додаткових поясненнях до товарних категорій товарної позиції 1206 вказано, що насіння соняшнику "лущене; у лушпинні сірого кольору та з білими смугами" товарної категорії 1206 00 91 призначене для виготовлення кондитерських виробів, корму для птахів або безпосереднього споживання людиною. Як правило його довжина становить лише половину довжини лушпиння, яка може перевищувати 2 см. У цьому насінні вміст олії зазвичай становить приблизно 30-35 мас.%. Насіння у лушпинні чорного кольору, призначене для виробництва олії, класифікується у товарній категорії 1206 00 99.
У поясненнях до товарної позиції 2306 зазначено, що ця товарна позиція поширюється на макуху та інші тверді відходи і залишки, одержані під час добування рослинних жирів і олій, за винятком відходів товарної позиції 2304 або 2305, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані, в тому числі з насіння соняшнику (2306300000).
Судом першої інстанції було витребувано у позивача інформацію від виробника про технологічний процес гранул (пелет) з лушпинням соняшника.
Згідно з відомостями, заявленими у митній декларації №401090000/2013/000216 від 09.01.2013р. пелети паливні з лушпиння соняшника в кількості 22 т. були отримані ТОВ "Нест -Агробуд" у виробника - ФОП ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) по накладній №08/01 від 08.01.2013 року.
Як вбачається з наданої позивачем на вимогу суду Довідки ФОП ОСОБА_5 про технологію виготовлення гранул (пелет) з лушпинням соняшника, які призначені для спалювання в твердопаливних котлах встановлено 6 етапів виробництва.
I етап виробництва: лушпиння соняшника, що є твердими відходами (залишками), одержаними в результаті обрушення та видалення ядра соняшника з насіння соняшника, доставляється від постачальника автомобільним транспортом в накопичувальний бункер ФОП ОСОБА_5 В лушпині соняшника, як твердих відходах, допускається наявність включення частин стебла, мілкого недозрілого насіння соняшника, яке не може бути використане під час добування рослинних жирів і олій.
II етап виробництва: поставлене лушпиння соняшника з накопичувального бункера по конвеєру транспортується до молоткової дробилки де змелюється до необхідної фракції.
III етап виробництва: змелене лушпиння соняшника транспортується в дозатор, за допомогою якого дозується і подається в змішувач, де обробляється паром при температурі 90-100 град. С, що робить його більш придатним до пресування.
IV етап виробництва: відпарене змелене лушпиння соняшника транспортується в камеру гранулювання, де проходить процес гранулювання лушпиння соняшника, під тиском 250-300 бар.
V етап виробництва: з метою відібрання залишку вологи та надання гранулам міцності, після Пресс-гранулятора гранули направляють в охолоджувач де їхня температура знижується до температури до оточуючого середовища та відбирається залишок вологи, що призводить до набрання гранулами міцності. Внаслідок дії високих температур та в залежності від вмісту у лушпині соняшника залишків недозрілого насіння, яке не могло бути використане під час добування рослинних жирів і олій, допускається у гранулах (пелетах) жирів, відсоткових вміст яких не впливає на якість та цільове призначення гранул (пелет), а саме для спалювання їх в твердопаливних котлах.
VI етап виробництва: після охолодження, гранули (пелети) з лушпиння соняшника, фасуються в м'які контейнери, типу біг-бег вагою 950-1100 кг. та направляються у склад для зберігання у склад для зберігання і подальшого продажу.
Як слідує з наданої виробником товару довідки, паливні брикети з лушпиння соняшника, які транспортувались позивачем є відходами, одержаними під час добування олії з насіння соняшника. Вказані пелети (брикети) призначені для спалювання в твердопаливних котлах.
Оскільки у товарній позиції 1206 00 99 класифікується насіння у лушпинні чорного кольору, призначене для виробництва олії, а не відходи у вигляді лушпиння соняшника, яке призначене для спалювання в твердопаливних котлах, колегія суддів вважає, що відповідач дійшов помилкового висновку щодо визнання коду товару.
При цьому, масова частка жиру й ексракривних речовин в абсолютно сухій речовині, яка складає 12,41 % та не відповідає вимогам ДСТУ не змінює призначення товару, а саме для спалювання в твердопаливних котлах, та не свідчить про можливість виробництва олії із вказаного товару (умови віднесення до товарної позиції 1206 00 99).
Крім того, при здійсненні класифікації вказаного товару відповідач керувався, в тому числі, листом Державної митної служби України від 28.01.2013р. №11.1/1.2-16/969-ЕП.
Так, на виконання наданих Держмитслужбі МК України повноважень, листом ДМСУ від 28.01.2013 року № 11.1/1.2-16/969-ЕП розроблено рекомендації по класифікації лушпиння соняшникового пресованого гранульованого, шроту та макухи соняшникової (які були чинними на час винесення рішення про визначення коду товару), згідно яких рекомендовано лушпиння, гранули з лушпиння та інші товари з лушпиння та сумішей лушпиння з подрібленими стеблами, листками тощо, призначені для одержання твердого палива, за умови наявності жиру не більше 4,5%, класифікуються у товарній позиції 1404.
У зв'язку із зверненням ДМС України до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо надання роз'яснення по вмісту олії у переробленій продукції соняшника як однієї з ознак, що впливає на методологію дослідження та в подальшому на правильність класифікації товару згідно УКТЗЕД , листом ДМСУ від 07.02.2013 року № 11.1/ 2 - 16/1391-ЕП відмінено лист ДМСУ від 28.01.2013 року № 11.1/1.2-16/969-ЕП.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку щодо визнання протиправним та скасувати рішення про визначення коду товару № КТ-401000003-0004-2013 від 30.01.2013 року.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198 , ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Вінницької митниці залишити без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 12 березня 2013 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 11 червня 2013 року .
Головуючий Курко О. П.
Судді Білоус О.В.
Совгира Д. І.
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2013 |
Оприлюднено | 13.06.2013 |
Номер документу | 31794361 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Курко О. П.
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні