Справа № 712/23642/12
2/712/4835/12
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2013 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:
головуючого судді - Микуляк П.П.,
при секретарі - Матіко Я.Ю.,
з участю представника позивача Гончарова В.В.
представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу за позовною заявою Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька) до ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
Релігійна громада Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька) звернулась до Ужгородського міськрайонного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про витребування майна з чужого незаконного володіння, а саме печатки Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька).
Свої вимоги позивач мотивуючи тим, що розпорядженням голови Закарпатської ОДА від 07.04.2004 р. №172 було зареєстровано нову редакцію Статуту Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька), відповідно до якого органами управління Громади є парафіяльні (загальні) збори, парафіяльна рада та ревізійна комісія. Згідно протоколу загальних зборів громади №15 від 23.12.2012 р. головою парафіяльної ради Громади була обрана Красняк Є.Ф.
В червні 2008 року ОСОБА_6 шляхом зловживання довірою членів Громади та посилаючись на рішення вищестоячого церковного керівництва про призначення його настоятелем Громади заволодів печаткою старого взірця. Незважаючи на наявність рішення Ужгородського міськрайонного суду від 12.03.2009 року, що набрало законної сили, яким ОСОБА_6 зобов'язано повернути печатку Громаді, він дане рішення не виконав. Відповідно до акту від 11.01.2010 року ОСОБА_6 всупереч рішення суду передав печатку та певні документи ОСОБА_2, який не маючи жодних повноважень, використовує її у власних цілях та всупереч інтересам Громади.
В судовому засіданні представник позивача Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька) - адвокат Гончаров В.В. позовні вимоги підтримав, просив суд винести рішення, яким зобов'язати ОСОБА_2 повернути релігійній громаді Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька), в особі голови парафіяльної ради - Красняник Є.Ф., печатку Громади із зображенням на ній Хреста в середині двох листків, із ідентифікаційним кодом 25450804.
Представники відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав, вважає його безпідставним, просив провадження по справі закрити, оскільки Красняник Є.Ф. не являється особою, яка уповноважена діяти від імені релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька).
Позовна заява підписана Красняник Є.Ф. від релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька) та містить печатку, яку остання виготовила самостійно в період з 16.12.2010 року до 21.05.2012 року, всупереч постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 21.05.2012 року. Наказом голови релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька) - ОСОБА_2 від 04.12.2012 р. №1 зазначену печатку було визнано недійсною.
Крім того, 10.03.2013 року під час розгляду справи в суді ОСОБА_2 склав з себе повноваження голови релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька) та передав печатку Громади, що свідчить про відсутність предмету спору.
Представник ОСОБА_3 подану ним до суду, від імені ОСОБА_2, зустрічну позовну заяву просив вважати запереченням на позову заяву від 28.12.2012 року.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення виходячи з наступного:
Як вбачається з матеріалів справи, розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 07.04.2004 р. №172 було зареєстровано нову редакцію Статуту Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м.Ужгород (Свято-Троїцька), який прийнятий і затверджений загальними зборами (Протокол №1 від 22.02.2004 р.).
Релігійна громада Української автокефальної православної соборної церкви м.Ужгород (Свято-Троїцька) згідно Статуту є правонаступницею УПЦ КП Свято-Троїцької парафії міста Ужгород, і відповідно до ст.13 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» набуває статусу юридичної особи, має відокремлене майно, від свого імені набуває майнових і особистих немайнових прав. Громада набуває цивільних прав і бере на себе цивільні обов'язки безпосередньо через свої органи, що діють у межах прав наданих ім. цим Статутом та законодавством.
Відповідно до п.6.1 Статуту органами управління громади є парафіяльні (загальні) збори, парафіяльна рада та ревізійна комісія. Вищим органом управління громадяни є парафіяльні (загальні) збори членів громади.
Пунктами 6.4 та 6.6 Статуту передбачено, що усією поточною діяльністю Громади керує парафіяльна рада, яка є підзвітною парафіяльним (загальним) зборам. Парафіяльна рада обирається загальними зборами, складається з голови, його заступника та казначея.
Голова парафіяльної ради безпосередньо представляє громаду в державних, судових, банківських та інших установах і організаціях. При необхідності видає доручення на право представляти інтереси організації іншим особам.
З протоколу загальних зборів Громади №15 від 23.12.2012 року та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №16148481 від 25.03.2013 року слідує, що головою парафіяльної ради (керівником) Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м.Ужгород (Свято-Троїцька) є Красняник Є.Ф.
В судовому засіданні встановлено, що в ході виконання рішення Ужгородського міськрайонного суду від12.03.2009 року по справі №2п-729/09 за позовною заявою Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м.Ужгород (Свято-Троїцька) до ОСОБА_6 про витребування майна з чужого незаконного володіння та усунення перешкод в користуванні майном, яким ОСОБА_6 зобов'язано повернути Громаді печатку та документи вказаної громади, отримані ним згідно з актом від 17 серпня 2008 року «Про прийняття документів та печатки УАПСЦ (Св.Троїцька)» в кількості 28 найменувань, що набрало законної сили, останнім було передано печатку та певні документи Громади членам парафіяльної ради, в т.ч. ОСОБА_2, що підтверджується актом від 11 січня 2010 року «Про прийняття документів та печатки УАПСЦ (Св.Троїцька)».
З досліджених судом матеріалів справи слідує, що ОСОБА_2 використовує печатку Громади із зображенням на ній Хреста в середині двох листків, із ідентифікаційним кодом 25450804, посвідчуючи документи Громади.
Статтею 387 ЦК України передбачено, що власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном (ст.391 ЦК України).
Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересів. Одним із способів захисту такого права та інтересу є припинення дій, які порушують право.
Аналізуючи в сукупності досліджені докази, суд вважає вимоги релігійній громаді Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька), в особі голови парафіяльної ради - Красняник Є.Ф., обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Суд не може погодитись з клопотанням представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про закриття провадження по справі у зв'язку з відсутністю предмету спору, так як 10.03.2013 року ОСОБА_2 склав свої повноваження голови парафіяльної ради релігійної громади та передав печатку.
Представником відповідача не надано жодного доказу, який підтвердив той факт, що ОСОБА_2 як колишній голова парафіяльної ради передав печатку, яку він отримав в складі членів парафіяльного ради згідно акту від 11 січня 2010 року «Про прийняття документів та печатки УАПСЦ (Св.Троїцька)».
Статтею 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Твердження представника ОСОБА_3 про те, що печатка Громади може бути передана (знаходитись) у будь-кого із членів парафіяльної ради релігійній громаді Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька), на думку суду є безпідставним та суперечать положенням визначеним Статутом Громади.
Також судом не може бути прийнята до уваги заява ОСОБА_3 від 14.03.2013 року (а.с.50) про «відкликання позовної заяви, поданої Красняник Є.Ф. від імені релігійної громади», оскільки в матеріалах справи наявний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №16148481 від 25.03.2013 року (а.с.86), з якого слідує, що станом на 25.03.2013 року саме Красняник Є.Ф. є головою парафіяльної ради Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м.Ужгород (Свято-Троїцька). Красняник Є.Ф. будь яких повноважень ОСОБА_3 представляти інтереси Громади не надавала, останній в даній справи на підставі довіреності представляє інтереси відповідача ОСОБА_9, і в силу ст.31 ЦПК України ОСОБА_3 не може бути одночасно представником позивача та відповідача по справі.
Крім того, на момент розгляду справи ОСОБА_3 документів, які б свідчать про його повноваження, як голови парафіяльної ради Релігійної громади Української автокефальної православної соборної церкви м.Ужгород (Свято-Троїцька), суду не надав.
Керуючись ст.ст. 4, 5, 14, 60, 208, 212,-215, 218, 294 ЦПК України, суд, -
Р І Ш И В :
Позовну заяву - задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_2 повернути релігійній громаді Української автокефальної православної соборної церкви м. Ужгород (Свято-Троїцька), в особі голови парафіяльної ради - Красняник Єви Федорівни, печатку Громади із зображенням на ній Хреста в середині двох листків, із ідентифікаційним кодом 25450804
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Микуляк П.П.
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2013 |
Оприлюднено | 20.06.2013 |
Номер документу | 31859754 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Микуляк П. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні