8.2.1
УХВАЛА
Про зупинення провадження
18 червня 2013 року Справа № 812/4718/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дибової О.А.,
при секретарі судового засідання: Колесніковій Я.А.,
розглянувши адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Укррос-Капітал" до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000042360 від 29.01.2013 року,-
ВСТАНОВИВ:
22 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства "Укррос-Капітал" до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000042360 від 29.01.2013 року.
Ухвалою від 24 червня 2013 року було відкрито провадження по справі за вищезазначеним адміністративним позовом та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 18 червня 2013 року представником відповідача було надано запит Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до ДПІ у Печерському районі м. Києва, проте відповідь від ДПІ у Печерському районі м. Києва не надійшла.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (частина 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно із частиною 3 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитись. Суд сприяє в реалізації його обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребувані доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
У відповідності із пунктом 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Відповідач заявив клопотання про витребування документів, зазначених в запиті від ДПІ у Печерському районі м. Києва, та зупинення у зв'язку з цим провадження по справі.
Позивач проти витребування судом документів від ДПІ у Печерському районі м. Києва та зупинення у зв'язку з цим провадження по справі не заперечував.
У судовому засіданні суд прийшов до висновку про необхідність витребування доказів, а саме належним чином завірений розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ ТОВ «Блейд-Україна» за серпень 2012 року від 01.11.2012 року, письмово повідомити про статус декларації та повідомити за підписом якої особи був наданий уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ за серпень 2012 року від 02.11.2012 року у Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва, які мають суттєве значення для всебічного, повного, об'єктивного та правильного вирішення справи, на підставі яких суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, а також про необхідність зупинення провадження у справі відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України через витребування доказів до 16 липня 2013 року.
Керуючись статтями 10, 11, 70, 71, 156, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Витребувати у Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва належним чином завірений розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ ТОВ «Блейд-Україна» за серпень 2012 року від 01.11.2012 року, письмово повідомити про статус декларації та повідомити за підписом якої особи був наданий уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ ПДВ ТОВ «Блейд-Україна» за серпень 2012 року від 02.11.2012 року.
Витребувані докази та відомості надати у строк до 01 липня 2013 року.
Зупинити провадження в адміністративній справі №812/4718/13-а за позовом Приватного підприємства "Укррос-Капітал" до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000042360 від 29.01.2013 року до 16 липня 2013 року.
Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Відповідно до частини 2 статті 185 Кодексу адміністративного судочинства України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяО.А. Дибова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2013 |
Оприлюднено | 19.06.2013 |
Номер документу | 31893044 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.А. Дибова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні