Ухвала
від 06.06.2013 по справі 2а-958/10/0970
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2013 року Справа № 25947/10/9104 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючої - судді Большакової О.О.,

суддів: Глушка І.В., Макарика В.Я.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.04.2010р. по справі № 2а-958/10/0970 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську до Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську звернулось до суду із адміністративним позовом до Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачу вручено повідомлення №640 від 08.02.2010р. про необхідність відшкодування частини пенсії, що становить різницю між сумою пенсій призначених відповідно до Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.10.2009 року по 25.02.2010 року в загальному розмірі 871,72 грн. Оскільки відповідачем сума заборгованості не сплачена, просить суд стягнути вказану заборгованість в примусовому порядку.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2010 року позовні вимоги задоволено повністю, стягнуто з Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки в користь управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську 871 грн. 72 коп. фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам за період з 01.10.2009 року по 25.02.2010 року.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій зазначає, що постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, судом неповно з'ясовано обставини справи, не доведено обставини, що мають значення для справи, просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову якою в позові відмовити.

Особи які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про день, час і місце судового розгляду, тому на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що колишньому працівникові Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність» управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську призначена та виплачується пенсія як науковому працівнику.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що відповідач має заборгованість по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових працівників за період з 01.10.2009 року по 25.02.2010 року в розмірі 871,72 грн., яка підлягає сплаті.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 9 ст. 24 Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність» №1977-XII вiд 13.12.1991 року різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково - педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; - для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Згідно п. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Отже, Лабораторія наукових досліджень і проектування економіки зобов'язана компенсувати різницю виплачених наукових пенсій.

УПФУ в м. Калуші та Калуському районі було направлено відповідачу повідомлення про суму витрат на фінансування різниці виплаченої наукової пенсії за 2009 року. Повідомлення отримані відповідачем та не оскаржені.

Сума визначена відповідачу до сплати не сплачена та не оскаржена.

Таким чином, позовні вимоги про стягнення заборгованості по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових працівників за період з 01.10.2009 року по 25.02.2010 року є правомірними та обґрунтованими.

Як вбачається з апеляційної скарги відповідач визнає фактично заборгованість по пенсії як науковим працівникам, однак не погоджується з її розміром, хоча будь - яких доказів на підтвердження здійснених ним розрахунків не подає.

З урахуванням наведеного вище, колегія суддів приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

Керуючись ст. 160, ст. 167, ст. 195, ст. 197, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст. 254 КАС України,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Лабораторії наукових досліджень і проектування економіки - залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2010 року в адміністративній справі №2а-958/10/0970 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя О.О. Большакова

Судді І.В. Глушко

В.Я. Макарик

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.06.2013
Оприлюднено20.06.2013
Номер документу31916292
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-958/10/0970

Ухвала від 30.08.2019

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Шумей М.В.

Постанова від 21.04.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Шумей М.В.

Постанова від 21.04.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Шумей М.В.

Ухвала від 15.03.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Шумей М.В.

Ухвала від 06.06.2013

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Большакова О.О.

Постанова від 21.04.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Шумей М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні