cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2013 року справа № 919/409/13
Господарський суд міста Севастополя у складі судді Єфременко О.О., розглянувши матеріали справи
за позовом Комунального підприємства "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради
(99011, м. Севастополь, вул. Л. Павліченко, 2)
до Приватного підприємства "Кримнефтесервіс"
(99045, м. Севастополь, вул. Шостака, 7)
про спонукання укласти договір купівлі-продажу теплової енергії,
за участю представників сторін:
позивача - Іванов П.П., довіреність №18 від 03.01.2013;
відповідача - Авдєєв О.І., довіреність №1Ю від 09.02.2012;
СУТЬ СПОРУ:
Комунальне підприємство "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовом до Приватного підприємства "Кримнефтесервіс" про визнання укладеним договору купівлі-продажу теплової енергії за наявності вузла обліку №2098/У від 27.09.2012 в редакції позивача.
Позовні вимоги з посиланням на статті 173, 174, 179-181, 187, 188 Господарського кодексу України, статтю 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та статті 24, 25 Закону України «Про теплопостачання» обґрунтовані тим, що відповідач безпідставно відмовляється від укладенні із позивачем договору купівлі-продажу теплової енергії, щодо теплопостачання службових приміщень, що перебувають у його власності.
Ухвалою від 04.04.2013 позовна заява прийнята до розгляду та порушено провадження у справі.
Розгляд справи відкладався відповідно до положень статті 77 Господарського процесуального Кодексу України.
Ухвалою суду від 23.05.2013, за клопотанням представника позивача, строк вирішення спору був продовжений на 15 днів, до 18.06.2013, в порядку статті 69 Господарського процесуального кодексу України.
Заявою від 13.05.2013 позивач просив суд вважати укладеним договір купівлі-продажу теплової енергії у редакції, що додається.
При цьому, з матеріалів справи та наданих позивачем у ході судового розгляду пояснень вбачається, що Комунальне підприємство "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради фактично просить спонукати Приватне підприємство "Кримнефтесервіс" укласти договір купівлі-продажу теплової енергії за наявності вузла обліку.
У судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував з підстав, викладених у відзиві та письмових поясненнях, зокрема, зазначив, що обраний позивачем спосіб захисту не відповідає способам, визначених законом; проект договору у редакції доданій до позовної заяви Комунальним підприємством "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради відповідачу не направлявся; тарифи, визначені у розділі 2 договору повинні бути затверджені Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг; позивач має пропонувати укласти договір про надання послуг з централізованого опалення, а не договір купівлі-продажу теплової енергії. При цьому, відповідач наголошує, що Приватне підприємство "Кримнефтесервіс" не потребує послуг теплопостачання службових приміщень, що перебувають у його власності.
В судовому засіданні в порядку частини третьої статті 77 Господарського процесуального кодексу України оголошувалися перерви з 13.05.2013 по 23.05.2013, з 13.06.2013 до 17.06.2013.
Після оголошеної перерви представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Представникам сторін роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки, передбачені статтями 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, перевіривши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
21.09.2007 між Товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕСТОЙЛ-КРИМ» (продавець) та Приватним підприємством "Кримнефтесервіс" (покупець) було укладено договір купівлі-продажу, відповідно до умов якого відповідач купив в житловому будинку літ. «А» вбудовані службові приміщення в цокольному поверсі, загальною площею 170 кв.м., що знаходяться за адресою: м. Севастополь, вул. Олександра Шостака, буд.7 (а.с.15-18). Зазначений договір 21.09.2007 посвідчений приватним нотаріусом Севастопольського міського нотаріального округу Бойко І.Д. та зареєстрований в реєстрі за №4911.
Листом за вих. №66 від 13.09.2012 Приватне підприємство "Кримнефтесервіс" направило на адресу позивача пакет витребуваних документів для укладання договору на поставку теплової енергії (за наявності вузлу обліку) (а.с.19).
В свою чергу, Комунальне підприємство "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради супровідним листом за вих. №152 від 02.10.2012 (а.с.20) направило на адресу відповідача для підписання проект договору купівлі-продажу теплової енергії при наявності вузла обліку №2098/У від 27.09.2012 у двох екземплярах, з проханням повернути один екземпляр договору протягом 20 днів відповідно до положень статті 181 Господарського кодексу України.
Проте, відповідач підписаний екземпляр договору Комунальному підприємству "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Рад не повернув, будь-яких заперечень не надав, що стало підставою для звернення позивача до суду з зазначеним позовом.
Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України суд, провівши оцінку доказів по справі, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, враховуючи наступне.
Пунктом 7 статті 179 Господарського кодексу України, передбачено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Загальний порядок укладання господарських договорів визначений у статті 181 Господарського кодексу України.
В свою чергу, примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється статтею 187 Господарського кодексу України та статтею 649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна зі сторін ухиляється від його укладення, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов. При цьому, можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов'язковістю договору.
З загального правила про свободу договору є виключення, а саме, частина 3 статті 179 Господарського кодексу України встановлює, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів місцевого самоврядування.
Отже, з огляду на наведену норму, суд може зобов'язати особу укласти договір виключно якщо його укладення є обов'язковим в силу закону.
При цьому, необхідною підставою для укладення договору за рішенням суду є наявність відповідного переддоговірного спору між сторонами. До того ж, застосуванню підлягають вимоги законодавства, яке є чинним на момент виникнення переддоговірного спору та його вирішення в судовому порядку.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон).
Аналіз цього Закону дає підстави для висновку, що він належить до нормативного акта спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.
При цьому, стаття 4 Закону передбачає, що законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг, крім цього Закону, базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг.
Частиною першою статті 19 Закону передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 20 Закону споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов'язок відповідає зустрічному обов'язку виконавця, визначеному пункті 3 частини другої статті 21 цього Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Постачання теплової енергії за змістом пункту першого частини першої статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є одним із видів комунальних послуг.
Стаття 24 Закону України «Про теплопостачання» до складу основних обов'язків споживача теплової енергії відносить своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
Відповідно до частини першої статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (частина перша статті 638 Цивільного кодексу України). Інші випадки визнання договору укладеним зазначені у статтях 642 - 643 Цивільного кодексу України.
Частина перша статті 628 Цивільного кодексу України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Таким чином, закріпивши у статті 627 Цивільного кодексу України принцип свободи договору, цей кодекс, разом з тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до абзацу четвертого частини четвертої статті 179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (далі - Постанова № 630).
Відповідно до пункту 8 Постанови № 630 послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
З аналізу зазначених положень Цивільного кодексу України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання» та Постанови № 630 вбачається, що умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору.
Таким чином, укладення договору на надання послуг теплопостачання є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам діючого законодавства.
Згідно пункту 2 Статуту Комунального підприємства «Севтеплоенерго» Севастопольської міської Ради метою його діяльності є виробництво, розподіл, відпустка теплової енергії для нестатків споживачів фізичних та юридичних осіб, різних форм власності. Отже, позивач є теплопостачальною організацією, яка здійснює постачання теплової енергії житлових та нежитлових приміщень, зокрема, будинку № 7 по вул. Олександра Шостака в м. Севастополі.
Судом перевірено наданий позивачем проект договору № 2098/У від 27.09.2012, з урахуванням Додатків № 1 та № 2, та встановлено, що він відповідає вимогам типового договору, передбаченого Постановою № 630. Зокрема, в договорі зазначено всі основні умови поставки теплової енергії.
Оскільки, як встановлено судом, та підтверджується матеріалами справи, вбудовані службові приміщення в цокольному поверсі житлового будинку літ. «А», загальною площею 170 кв.м., що знаходяться за адресою: м. Севастополь, вул. Олександра Шостака, буд.7, перебувають у власності відповідача з 21.09.2007, а лист відповідача про намір укласти з відповідачем спірний договір був отриманий Комунальним підприємством "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради 25.09.2012, суд вважає правомірним пункт 10.1 Договору, що він набуває законної сили з 25.09.2012.
Зазначене положення договору кореспондується з положеннями частини третьої статті 631 Цивільного Кодексу України, згідно з якою сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.
Відповідно до частини другої статті 275 Господарського кодексу України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Суд не приймає до уваги ствердження відповідача, про те, що вимоги позовної заяви не відповідають способам захисту передбаченим законодавством, з огляду на наступне.
Згідно зі статтями 11, 15 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист. Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення, невизнання або оспорювання.
Розпорядження своїм правом на захист є диспозитивною нормою цивільного законодавства, яке полягає у наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.
Способи захисту суб'єктивних цивільних прав - це закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.
Положеннями статті 20 Господарського кодексу України та статті 16 Цивільного кодексу України визначені способи захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання.
Серед способів захисту, передбачених статтею 16 Цивільного кодексу України, не зазначено такого способу захисту, як установлення правовідносин (в тому числі шляхом зобов'язання особи до укладення відповідних договорів).
Разом з тим виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав і виконання цивільних обов'язків (статті 3, 6, 12 - 15, 20 ЦК України) можна дійти висновку про те, що в разі невизнання споживачем права виробника, (виконавця) послуг на укладення договору про надання житлово-комунальних послуг, який відповідає вимогам типового договору, таке право підлягає захисту судом на підставі пункту 1 частини другої статті 6 Цивільного кодексу України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов'язкової дії.
Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду України від 10.10.2012 (права позиція у справі №6-110 цс 12).
Статтею 111 28 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
Щодо послання відповідача на те, що проект договору у редакції доданій до позовної заяви Комунальним підприємством "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради відповідачу не направлявся, тому він не має бути розглянутий судом, слід зазначити наступне.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2002 року № 15-рп/2002 (справа № 1-2/2002 про досудове врегулювання спорів) право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.
Обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.
Отже, надсилання пропозицій про укладання договору є виключно правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання ним вимог статті 187 Господарського кодексу України щодо обов'язку отримання саме відмови відповідача від укладення спірного договору, не позбавляє Комунальне підприємство "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради права звернутися до суду з позовом про визнання договору укладеним у запропонованій ним редакції.
Щодо твердження відповідача про те, що тарифи, визначені у розділі 2 договору повинні бути затверджені НКРРКУ, суд зазначає наступне.
Частиною шостою статті 276 Господарського кодексу України передбачено, що розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону.
Частиною третьою статті 20 Закону України «Про теплопостачання» встановлено, що тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, крім тарифів на виробництво теплової енергії для суб'єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні та поновлювані джерела енергії, затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законодавством.
Законом України "Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України" (набрав чинності з 22 липня 2010 року) внесено зміни до ряду законодавчих актів у сфері теплопостачання.
Зокрема, у підпункті 2 пункту "а" статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження із встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України), транспортні та інші послуги.
Згідно з абзацом 5 пункту 2 частини першої та пунктом 4 частини першої статті 6 Закону України "Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України" ця Комісія встановлює тарифи на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється Комісією, а також визначає суб'єктів природних монополій, діяльність яких регулюється відповідно до цього Закону, та складає і веде галузеві реєстри таких суб'єктів господарювання.
Таким чином, із 22 липня 2010 року з повноважень органів місцевого самоврядування виключено право встановлювати тарифи на теплову енергію, централізоване водопостачання і водовідведення для суб'єктів природних монополій, яким є позивач у цій справі.
Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду України від 28.05.2013 по справі №5011-64/2345-2012.
Керуючись наданими йому повноваженнями, Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України 30.09.2011 прийнято постанову №114, якою Комунальному підприємству "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради було встановлено тарифи на теплову енергію: для потреб бюджетних установ - 771,80 грн за 1 Гкал (без ПДВ); для потреб інших споживачів, враховуючи військові формування Чорноморського флоту Російської Федерації - 785,70 грн за 1 Гкал (без ПДВ). Зазначена постанова набрала чинності з 01.10.2011 (арк.с. 109).
Наказом № 627 від 31.10.2011 Комунальне підприємство "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради застосувало тарифи на теплову енергію у відповідності із постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України № 114 від 30.09.2011 (арк.с.110).
Судом встановлено, що зазначені вимоги законодавства щодо визначення тарифів за якими здійснюється розрахунки за договорами енергопостачання знайшли своє відображення у пункті 2.1 спірного Договору, відповідно до якого тариф за одиницю теплової енергії (з ПДВ) складає: для інших споживачів, враховуючи військові формування Чорноморського флоту Російської Федерації - 942,840 грн/Гкал (з ПДВ) (785,70 грн за 1 Гкал + 20% ПДВ).
Відносно заперечень відповідача про те, що між сторонами повинен бути укладений саме договір про надання послуг з централізованого опалення, а не договір купівлі-продажу теплової енергії, слід зазначити, що назва договору не є його істотною умовою за відсутності згоди відносно якої договір не може вважатися укладеним.
Крім того, відповідно до положень статті 1 Закону України «Про електроенергетику», енергія - електрична чи теплова енергія, що виробляється на об'єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу .
Відповідно до пункту 4 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.2007, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі-продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією, крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва. Договори укладаються відповідно до типових договорів. Форми типових договорів затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги, що спірний Договір відповідає вимогам типового договору, передбаченого Постановою №630, суд вважає вищевказані ствердження відповідача безпідставними.
Суд також не приймає до уваги ствердження Приватного підприємства "Кримнефтесервіс" про те, що підприємство не потребує послуг теплопостачання службових приміщень, що перебувають у його власності, з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачеві на праві власності належить вбудовані службові приміщення в цокольному поверсі, загальною площею 170 кв.м. в житловому будинку літ. «А», що знаходиться за адресою: м. Севастополь, вул. Олександра Шостака, буд.7, в якому існує єдина теплотраса, схема якої визначена в акті розмежування балансової належності теплових мереж (а.с.107).
Порядок відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів передбачений Постановою № 630, пункт 24 якого передбачає можливість споживачів відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Згідно з пунктом 25 Постанови № 630 відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення (пункт 26 Постанови № 630).
Таким чином, законодавством передбачена можливість споживача відмовитися від послуг централізованого опалення при дотриманні ним відповідних умов, але відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів існування технічної можливості відключення належних йому приміщень у житловому будинку, передбаченої затвердженою схемою теплопостачання, з дотриманням умов забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку 7 по вул. Олександра Шостака у м. Севастополі.
На підставі наведеного, враховуючи, що укладання договору купівлі-продажу теплової енергії є обов'язковим в силу закону, а також те, що відповідач безпідставно відмовляється від його укладення, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог.
Згідно з частиною другою статті 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно з частиною третьою статті 84 Господарського процесуального кодексу України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Отже, суд вправі задовольнити позов про спонукання укласти договір лише в разі, якщо встановить, що існує правовідношення, в силу якого сторони зобов'язані укласти договір, але одна із сторін ухилилася від цього. Тому в резолютивній частині рішення, яким задовольняється позов про спонукання укласти договір, слід вказувати на те, що спірний договір є укладеним.
Аналогічна позиція викладена в Інформаційному листі Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України» № 01-8/211 від 07.04.2008, діючий на цей час.
В пункті 9.9. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про судове рішення» № 6 від 23.03.2012 визначено, що у рішенні про спонукання укласти договір суди повинні зазначити умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині.
Витрати по сплаті судового збору покладаються судом на відповідача відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 43, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Вважати договір купівлі-продажу теплової енергії при наявності вузлу обліку №2098/У від 27.09.2012 укладеним між Комунальним підприємством "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради та Приватним підприємством "Кримнефтесервіс" на умовах поданого Комунальним підприємством "Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради проекту цього договору від 13.05.2013, зазначається судом мовою оригіналу, а саме:
«Договор №2098/У
купли-продажи тепловой энергии при наличии узла учета
г. Севастополь 21.12.2010 г.
Частное предприятие "Крымнефтесервис", далее «Покупатель», в лице директора Фещука Григория Алексеевича, действующего на основании
1. Предмет договора
1.1. В порядке и на условиях, определённых в настоящем договоре, Продавец обязуется передать Покупателю тепловую энергию до границы эксплуатационной ответственности, балансовой принадлежности тепловых сетей и купли-продажи тепловой энергии своевременно и соответствующего качества, а Покупатель обязуется принять и оплатить полученную тепловую энергию по установленным тарифам.
2. Тарифы на тепловую энергию
2.1. Тарифы за единицу тепловой энергии (с НДС):
1) тепловая энергия:
- для прочих потребителей, включая воинские формирования Черноморского флота Российской Федерации - 942,840 грн/Гкал;
2) централизованное отопление при отсутствии приборов учета:
- для прочих потребителей, включая воинские формирования Черноморского флота Российской Федерации: при оплате в отопительный сезон - 20.567 грн/м 2 ;
при круглогодичной оплате - 8.570 грн/м 2 ;
2.2. Тарифы на тепловую энергию утверждаются органами местного самоуправления и могут быть изменены в течение срока действия договора, о чем Продавец должен уведомить Покупателя через средства массовой информации.
3. Учет тепловой энергии
3.1. Учет потребления тепловой энергии производится узлом учета. Данные о приборах учета тепловой энергии указываются в Приложении 1, являющемся неотъемлемой частью договора.
3.2. Допуск в эксплуатацию узла учета осуществляется комиссией Продавца в присутствии представителей Покупателя с составлением соответствующего двустороннего акта.
В случае замены основного оборудования узла учёта тепловой энергии так же осуществляется допуск в эксплуатацию с составлением акта.
3.3. Узел учета тепловой энергии и вспомогательное оборудование находятся на балансе Покупателя, который несет за них ответственность в соответствии с законодательством и условиями договора.
3.4. Покупатель ежесуточно снимает показания приборов учета тепловой энергии и фиксирует их в Журнале учета тепловой энергии, который должен соответствовать «Инструкции по эксплуатации узла учета потребления тепловой энергии» и требованиям оформления единой государственной системы документов (ЕГСД)».
3.5. За время периодической поверки средств учёта тепловой энергии, в связи с истечением межповерочного интервала, в течение календарного месяца учет тепловой энергии, отпущенной Покупателю, определяется Продавцом расчетным путем:
- по централизованному отоплению - в соответствии со среднемесячными показаниями средств учета за предшествующий отопительный период;
- по централизованному горячему водоснабжению - в соответствии со среднемесячными показаниями средств учета за предшествующие три месяца;
- по горячему водоснабжению (местные установки-бойлеры) - расчетным путем в соответствии с тепловой нагрузкой на приготовление горячей воды (см. Приложение № 1).
В случае неисправности средств учета тепловой энергии и горячего водоснабжения, которая не подлежит устранению, отсутствия очередной госповерки или превышения срока периодической поверки более месяца, плата за услуги теплоснабжения производится: по площади - за услуги отопления; за куб.м горячей воды по СНиП «Внутренний водопровод и канализация зданий» или для Жилого фонда по тарифу за горячую воду на 1 человека; за приготовление горячей воды в местных установках (бойлерах) - расчетным путем в соответствии с тепловой нагрузкой на приготовление горячей воды (см. Приложение № 1), до полного устранения неполадок, препятствующих учёту тепловой энергии по узлу учёта. Если неисправность не подлежит устранений или узел учёта демонтируется, то договор перезаключается как за теплоснабжение объекта без узла учёта.
3.6. При отсутствии средств учета потребления горячей воды расчет производится по СНиП «Внутренний водопровод и канализация зданий» (см. плановый расчет в Приложении № 1) или для Жилого фонда по тарифу за горячую воду на 1 человека; за приготовление горячей воды в местных установках (бойлерах) - расчетным путем в соответствии с тепловой нагрузкой на приготовление горячей воды (см. Приложение № 1).
4. Оплата тепловой энергии
4.1. Расчетным периодом является календарный месяц.
4.2. Плата за тепловую энергию при наличии узла учета тепловой энергии и горячей воды взимается по их показаниям в соответствии с пунктами 10-13 «Правил предоставления услуг по централизованному отоплению, снабжению холодной и горячей водой и водоотводу» (далее - Правила) на основании двустороннего акта по показаниям узла учёта. Отказ от подписания акта не освобождает Покупателя от оплаты тепловой энергии в установленном порядке.
Кроме того, Покупатель ежемесячно, в течение года, оплачивает абонентскую плату независимо от наличия приборов учета.
4.3. Покупатель ежемесячно до 15 числа расчётного месяца может производить авансовые платежи по всем видам теплоснабжения, предусмотренным настоящим договором, согласно выставленного Продавцом счета в сумме не менее 50% от суммы начисления за потребленную тепловую энергию в предыдущем расчетном периоде, с последующим перерасчетом за фактически отпущенную тепловую энергию.
4.4. Окончательный расчет за тепловую энергию производится в срок до 15 числа месяца, следующего за расчетным, согласно тарифам, действующим на день получения тепловой энергии. Счёт считается полученным Покупателем, если последний до 15 числа месяца, следующего за расчётным, не заявит о неполучении счёта за расчётный месяц.
4.5. 3а несвоевременное внесение платы с Покупателя взимается пеня в размере двойной учетной ставки НБУ за каждый день просрочки от причитающейся к уплате суммы.
4.6. Изменение и установление новых тарифов влекут изменение стоимости тепловой энергии со дня введения в действие новых тарифов, при этом перезаключение договора или внесение изменений в текст настоящего договора не производятся.
5. Права и обязанности сторон
5.1. Покупатель имеет право:
5.1.1. Получать тепловую энергию своевременно и надлежащего качества в соответствии с законодательством и условиями этого Договора.
5.1.2. Получать в установленном законодательством порядке информацию о перечне услуг, их стоимости, общей сумме месячного платежа, структуре тарифов, нормативах (нормах) потребления, режиме поставки тепловой энергии, её потребительских свойствах.
5.1.3. На возмещение убытков, нанесенных его имуществу и/или помещению в следствие ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии.
5.1.4. На устранение Продавцом обнаруженных недостатков в поставке тепловой энергии, которые возникли по вине Продавца, в течение срока, установленного Кабинетом Министров Украины.
5.1.5. На проверку количественных и/или качественных показателей предоставления тепловой энергии (качество и давление воды, температура горячей воды, температура воздуха в помещениях и тому подобное) в порядке, установленном Правилами, другими актами законодательства Украины и этим Договором. Расходы, связанные с проверкой количественных и качественных показателей предоставления тепловой энергии, возмещаются Продавцом в случае обоснованности обращения Покупателя и Покупателем - в случае необоснованности такого обращения.
5.1.6. На установку средств учёта воды и тепловой энергии и взятие их на абонентский учёт.
5.1.7. На ознакомление с нормативно-правовыми актами в сфере жилищно-коммунальных услуг.
5.1.8. На внесение по согласованию с Продавцом в договор изменений, которые влияют на размер платы за потреблённую тепловую энергию.
5.1.9. На освобождение от платы за тепловую энергию в случае её непредоставления и получения компенсации за превышение сроков проведения аварийно-восстановительных работ.
5.2.Покупатель обязан:
5.2.1. Оплачивать тепловую энергию в установленный договором срок.
5.2.2. Обеспечивать доступ к сети, арматуре, средствам учета тепловой энергии и горячей воды представителей Продавца при наличии у них соответствующего удостоверения.
5.2.3. Следовать требованиям нормативно-правовых актов в сфере жилищно-коммунальных услуг.
5.2.4. Обеспечивать целостность средств учета тепловой энергии, вспомогательного оборудования, пломб, комплектность эксплуатационной документации, и не вмешиваться в их работу.
5.2.5. В случае несвоевременного внесения платы за полученную тепловую энергию уплачивать пеню в размере двойной учетной ставки НБУ.
5.2.6. Своевременно проводить государственную поверку приборов учета.
5.2.7. Своевременно принимать меры к устранению выявленных неисправностей, связанных с получением тепловой энергии, которые возникли по его вине.
5.2.8. 3а собственный счет производить ремонт и замену санитарно-технических приборов, устройств и оборудования, вышедших из строя по его вине.
5.2.9. Своевременно проводить подготовку помещений и их санитарно-технических приборов, устройств и оборудования к эксплуатации в осенне-зимний период и предъявлять их Продавцу с составлением Акта готовности к отопительному сезону.
5.2.10. В случае установки Продавцом факта несанкционированного вмешательства в работу средств учёта тепловой энергии и горячей воды возмещать стоимость работ по проведению их экспертизы, проводить ремонт и метрологическую поверку данных средств учёта в соответствии с действующим законодательством.
5.2.11. Возмещать Продавцу затраты на проведение анализа качественных показателей тепловой энергии в случае необоснованности претензий.
5.2.12. Своевременно проводить государственную поверку средств учёта тепловой энергии и горячей воды.
5.2.13. При выходе из строя приборов учета тепловой энергии, выявлении их внешнего повреждения, неисправности, срыве пломб немедленно уведомить об этом Продавца по тел.: 48-96-03.
5.2.14. Ежемесячно, в срок до 20 числа предоставлять Продавцу Журнал учета тепловой энергии и Журнал потерь тепловой энергии при утечках, которые используются Продавцом для расчетов за полученную тепловую энергию. В случае непредоставления журналов, начисления за тепловую энергию будут производиться согласно п.3.5. настоящего Договора.
5.2.15. Ежемесячно, в срок до 20 числа предоставлять Продавцу справку об объеме потребленной горячей воды.
5.2.16. Не превышать расход сетевой воды более расчётного значения Qрасч ., указанного в Приложении 1 и эксплуатировать узлы учёта тепловой энергии в заявленных диапазонах измерений, с погрешностью не превышающей указанную в Приложении 1.
5.2.17. Письменно извещать Продавца о смене руководителя, пользователей, об изменении наименования организации, её организационно-правовой формы, местонахождения, размера занимаемой площади не позднее 5 дней с момента наступления указанных событий.
5.3. Продавец имеет право:
5.3.1.Начислять в случае несвоевременного внесения Покупателем платы за полученную тепловую энергию пеню в размере, установленном законодательством и Договором.
5.3.2. Вносить в этот Договор по согласованию с Покупателем изменения, которые влияют на размер платы за тепловую энергию с оформлением дополнительного соглашения к Договору.
5.3.3. Требовать от Покупателя соблюдения нормативно-правовых актов в сфере жилищно-коммунальных услуг.
5.3.4. Требовать от Покупателя своевременного устранения выявленных неисправностей, связанных с получением тепловой энергии, которые возникли по вине Покупателя или возмещения стоимости соответствующих работ.
5.3.5. Доступа в помещение Покупателя для проверки состояния системы централизованного отопления в помещениях Покупателя и показаний средств учёта тепловой энергии и горячей воды в соответствии с законодательством.
5.3.6. В случае возникновения сомнений относительно правильности показаний средств учёта тепловой энергии и горячей воды обратиться в аккредитованную лабораторию для проведения экспертизы их технического состояния и метрологической поверки.
5.3.7. В случае неоплаты Покупателем выставленных счетов приостановить или полностью прекратить подачу тепловой энергии на объекты Покупателя.
5.3.8. Предлагать Покупателю оказание дополнительных услуг, связанных с поставкой тепловой энергии.
5.3.9. В случае несанкционированного отбора тепловой энергии из сетей Продавца отключить объекты Покупателя до устранения нарушения с составлением соответствующих актов.
5.4. Продавец обязан:
5.4.1. Своевременно предоставлять Покупателю тепловую энергию в установленных объёмах, надлежащего качества в соответствии с требованиями законодательства, Правил и этого договора.
5.4.2. Предоставлять Покупателю в установленном порядке информацию о перечне услуг, их стоимости, общей стоимости месячного платежа, структуре тарифов, нормативы (нормы) потребления, режим предоставления услуг, их потребительские свойстве, качественные показатели, предельные сроки устранения аварий или других нарушений поставки тепловой энергии, а также информацию о правилах.
5.4.3. Сообщать Покупателю о плановом перерыве в поставке тепловой энергии через средства массовой информации, а также письменно не позже, чем за 10 дней до его наступления (кроме перерыва, который наступает вследствие аварии или действия непреодолимой силы) с указанием причины и времени перерыва в поставке тепловой энергии.
5.4.4. Обеспечивать по заявлению Покупателя взятие в недельный срок на абонентский учёт средств учёта тепловой энергии и горячей воды.
5.4.5. Содержать тепловое хозяйство, находящееся на его балансе, в надлежащем техническом состоянии, осуществлять его техническое обслуживание и ремонт.
5.4.6. Информировать Покупателя в течение суток со дня выявления недостатков в работе тепловых сетей и инженерного оборудования, находящегося на балансе Продавца, о причинах и ожидаемой длительности остановки предоставления тепловой энергии или ограничении её количества, а также о причинах нарушения качественных показателей предоставления тепловой энергии.
5.4.7. Устранять аварии и другие нарушения порядка предоставления тепловой энергии в срок, установленный действующим законодательством.
5.4.8. Вести учёт жалоб (заявлений, требований, претензий) Покупателей относительно количества и качества предоставления тепловой энергии, а также учёт их выполнения.
5.4.9. Освобождать от платы за тепловую энергию в случае её непредоставления и платить компенсацию за превышение сроков проведения аварийно-восстановительных работ.
5.4.10. Своевременно проводить за собственный счет работы по устранению выявленных неисправностей, связанных с поставкой тепловой энергии, которые возникли по его вине.
5.4.11. Возмещать убытки, нанесённые имуществу и/или помещению Покупателя, вследствие непободобающего предоставления или непредоставления тепловой энергии, в размере, который определяется в соответствии с законодательством.
5.4.12. Выплачивать Покупателю неустойку (штраф, пеню) в случае непредоставления тепловой энергии или предоставления тепловой энергии ненадлежащего качества в порядке и случаях, предусмотренных законодательством.
5.4.13. Выполнять другие обязанности в соответствии с законодательством и этим Договором.
6. Ответственность сторон
6.1. Покупатель несет ответственность в соответствии с действующим законодательством и настоящим договором за:
1) несоблюдение действующего законодательства, требований нормативно-правовых актов в сфере жилищно-коммунальных услуг;
2) несвоевременное внесение платежей за тепловую энергию - путем уплаты пени в размере двойной учетной ставки НБУ за каждый день просрочки от суммы платежа;
3) вмешательство в работу средств учёта тепловой энергии и горячей воды, срыв пломб, установленных Продавцом на системах теплоснабжения путём уплаты штрафа в размере 10-ти кратной стоимости тепловой энергии, потреблённой такими системами с момента последней проверки;
4) слив теплоносителя (по вине Покупателя) и наполнение им систем теплоснабжения путём уплаты стоимости химочищенной воды и потерь тепловой энергии согласно стоимости 1 куб.м. химочищенной воды, определенной Продавцом;
5) недостоверность данных о занимаемой площади, в том числе арендаторами и субпотребителями, другой информации, необходимой для выполнения условий договора.
6.2. Продавец несет ответственность за:
1) ненадлежащее предоставление или непредоставление тепловой энергии (возникшие по вине Продавца), которое привело к причинению убытков, нанесённых имуществу и/или помещению Покупателя, путём возмещения убытков;
2) предоставление тепловой энергии не в полном объёме, снижение её качества, в частности её количественных и/или качественных показателей (возникшие по вине Продавца) - путём уменьшения размера платы и выплаты Покупателю компенсации за превышение сроков проведения аварийно-восстановительных работ в размере, установленном законодательством;
3) нарушение прав Покупателей в соответствии с законодательством;
4) нарушение обязательств, установленных Договором или законодательством.
7. Точки тепловой сети, в которых осуществляется передача тепловой энергии
от Продавца Покупателю
Передача тепловой энергии от Продавца Покупателю - место подключения соответствующей инженерной сети объекта Покупателя к сети Продавца. Схема границ эксплуатационной ответственности, балансовой принадлежности тепловых сетей и купли-продажи тепловой энергии составляется Покупателем совместно с Продавцом, является неотъемлемой частью договора и не может быть изменена в одностороннем порядке.
8. Порядок установления факта ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии и решения споров
8.1. В случае ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии Продавцом Покупатель сообщает об этом Продавцу в устной форме с помощью телефонной связи или в письменной форме по адресам, указанным в этом Договоре.
В сообщении указывается наименование Покупателя, точный адрес расположения объекта Покупателя, а также наименование вида поставки тепловой энергии (тепловая энергия для нужд отопления, горячего водоснабжения, для технологических нужд).
Сообщение Покупателя независимо от его формы (устная или письменная) обязательно регистрируется представителем Продавца в журнале регистрации заявок Покупателей. Представитель Продавца обязан сообщить Покупателю сведения о лице, которое приняло сообщение (Ф. И. О.), регистрационный номер сообщения и время его принятия.
8.2. Представитель Продавца, которому известны причины ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии, обязан безотлагательно сообщить об этом Покупателю и сделать соответствующую отметку в журнале заявок, являющуюся основанием для признания Продавцом факта ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии.
8.3. Представитель Продавца, которому не известны причины ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии, обязан согласовывать с Покупателем точное время и дату установления факта непредоставления тепловой энергии, предоставление её не в полном объёме или проверки количественных и/или качественных показателей предоставления тепловой энергии. В случае необходимости проведения такой проверки в помещении Покупателя представитель Продавца должен явится к Покупателю в течении 3-х рабочих дней с момента обращения.
8.4. В случае несогласия с результатами проверки количественных и/или качественных показателей предоставления тепловой энергии Покупатель и Продавец определяют время и дату повторной проверки, для проведения которой приглашается представитель уполномоченного органа исполнительной власти и/или органа местного самоуправления. По результатам проведения повторной проверки составляется акт о ненадлежащем предоставлении или непредоставлении тепловой энергии, который подписывается Покупателем (ответственным лицом Покупателя), представителем Продавца, представителями уполномоченного органа исполнительной власти и/или органа местного самоуправления.
8.5. По результатам проверки составляется акт-претензия о ненадлежащем предоставлении или непредоставлении тепловой энергии (далее акт-претензия), который подписывается представителем Продавца в соответствии с приложением 2 к Правилам. Акт-претензия составляется в двух экземплярах по одному для Покупателя и Продавца.
8.6. В случае неприбытия представителя Продавца е установленный Договором срок для проведения проверки количественных и/или качественных показателей или необоснованного отказа от подписания акта-претензии такой акт считается действительным, если его подписали не менее двух Покупателей тепловой энергии.
8.7. Акт-претензия регистрируется уполномоченными лицами Продавца в журнале регистрации актов-претензий согласно приложению 3 к Правилам. Продавец обязан рассмотреть такой акт и сообщить в течение трёх рабочих дней Покупателю об его удовлетворении или об отказе в удовлетворении с обоснованием причин такого отказа. В случае непредоставления в течение установленного срока Продавцом ответа, считается, что он признал изложенные в акте-претензии факты ненадлежащего предоставления или непредоставления тепловой энергии. Споры относительно удовлетворения претензий Покупателей решаются в суде. Покупатель имеет право на досудебное решение спора путём удовлетворения предъявленной претензии.
8.8. Споры, возникшие между сторонами в процессе реализации условий договора, решаются путем переговоров или в судебном порядке в соответствии с действующим законодательством.
9. Форс-мажорные обстоятельства
Стороны освобождаются от ответственности по этому договору в случае наступления непреодолимой силы (действия чрезвычайных ситуаций техногенного, природного или экологического характера), которая делает невозможным поставку тепловой энергии в соответствии с условиями настоящего договора.
10. Срок действия договора
10.1. Настоящий договор заключен сроком на 3 года, вступает в силу с момента его заключения. Условия договора применяются к отношениям между Сторонами, возникшими с 25.09.2012 г.
10.2. Договор считается пролонгированным на каждый последующий год, если за месяц до окончания срока его действия ни одна из сторон не заявит письменно о расторжении или необходимости пересмотра договора
10.3. Действие настоящего договора распространяется на неисполненные обязательства сторон по договору №_____от «_____» 200_____г.
10.4. Договор может быть расторгнут досрочно, в порядке, установленном действующим законодательством, в случае:
а) отсутствия потребности в получении тепловой энергии или отказа покупателя от получения тепловой энергии Продавца;
б) перехода права собственности на помещение или окончания срока действия договора аренды на помещение.
10.5. Договор составлен в двух оригинальных экземплярах, по одному для каждой из сторон.
11. Другие условия
11.1. Дополнения и изменения к настоящему договору в период его действия оформляются путём подписания сторонами дополнительных соглашений, кроме случаев, указанных в п.п. 2.2 и 4.6 настоящего Договора.
11.2. Продавец является плательщиком налога на прибыль на общих основаниях.
11.3. Для постоянной связи с Продавцом и согласования всех вопросов, связанных с выполнением условий настоящего договора, Покупатель назначает ответственных лиц за тепловое хозяйство (Приложение № 2).
11.4. Стороны свидетельствуют о том, что указанные в разделе «Реквизиты...» данного договора юридические адреса сторон являются фактическими адресами организаций.
12. Реквизиты и подписи сторон
Продавец НАИМЕНОВАНИЕ: Коммунальное предприятие «Севтеплоэнерго» Севастопольского городского Совета АДРЕС: 99011 г.Севастополь ул.Л.Павличенко, 2 ТЕЛЕФОН: (0692)44-54-98; 44-35-29 бух. Р/СЧЕТ-26038300352162 УЧРЕЖДЕНИЕ БАНКА: ТОБО № 10011/0267 філії Кримське республшанське управлшня АТ «Ощадбанк України» МФО: 324805 КОД ЕГРПОУ: 03358357 РЕГИСТРАЦИОННЫЙ НОМЕР ПЛАТЕЛЬЩИКА НДС : 39520105 ИНД.НАЛОГОВЫЙ № 033583527024 Заместитель директора
Приложение №1
к дог.№2098/У от 27.09.2012 г.
1. ХАРАКТЕРИСТИКА ОБЪЕКТА ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ ТЕПЛОВОЙ ЭНЕРГИИ
Объект/Адрес № дог.ОрганизацияКол-воЕд.изм.Прим. % показ Не жилое помещение ул.Шостака, д.7 2098/УЧП "Крымнефтесервис 170,00 0кв.мОтопл. сл..по у/у 4,903 Служебное помещение "Вестойл-Крым" ул.Шостака, д.7 733/УООО "Вестойл-Крым" 274,40кв.мОтопл. сл..по у/у 7,915 ЧП «ГРЭКСИМ» ул.Шостака, д.7 933/УЧП «ГРЭКСИМ» 165,00кв.мОтопл. сл..по у/у 4,760 Жилой дом (с Уу-83,813%) ул.Шостака, д.7РЭП-5КП «Жилсервис-5» (прямые платежи) 2857,6кв.мОтопл. жил. по у/у 82,422 От котельной: Ерошенко ул.17 "А" (ТП-32)
Расход сетевой воды не более Срасч = 7 т/час.
Тепловые потери на участке трубопроводов и в местной системе Покупателя согласно схемы границ балансовой принадлежности, эксплуатационной ответственности тепловых сетей и купли-продажи тепловой энергии, приложенной к договору, в размере 0 %.
2. ДАННЫЕ О ПРИБОРАХ УЧЕТА ТЕПЛОВОЙ ЭНЕРГИИ
№ п/пВид средства учета тепловой энергииТип средства учета тепловой энергииЗаводской номер; 1Расходомер ОСЭРСВ-410л/20 204213 2Расходомер на ОСЭРСВ-110/50-36Б 204214 3ТепловычислительТСРВ-030 Взлет ТСР-У 104058 4Термодатчики сопротивленияКТС-Б 4865 Погрешность приборов : ± 2,83 %
ПОДПИСИ СТОРОН
Продавец
к дог.№ 2098/У от 27.09.2012 г.
Лица, ответственные за тепловое хозяйство
(Должность, Ф. И. О., телефон)
Продавец
3. Стягнути з Приватного підприємства "Кримнефтесервіс" (99045, м.Севастополь, вул. Шостака, 7, код ЄДРПОУ 22239606, відомості про рахунки в установах банку відсутні ) на користь Комунального підприємства „Севтеплоенерго" Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Л. Павліченко, 2, код ЄДРПОУ 03358357, р/р 2603700017270 в АТ «Укрексімбанк» м. Севастополя, МФО 03358357) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1147, 00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 25.06.2013.
Суддя О.О. Єфременко
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2013 |
Оприлюднено | 01.07.2013 |
Номер документу | 32062712 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Котлярова Олена Леонідівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Котлярова Олена Леонідівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Котлярова Олена Леонідівна
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Єфременко Оксана Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні