Ухвала
від 22.05.2013 по справі 755/9996/13-ц
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/9996/13-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" травня 2013 р. м. Київ

Суддя Дніпровського районного суду м. Києва САВЛУК Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» до ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» про стягнення заборгованості за кредитним договором,

в с т а н о в и в:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» до ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Відповідно до предмету позову, Публічне акціонерне товариство «Правекс-Банк» просить суд: «Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» заборгованість за Договором про відкриття кредитної лінії №2901-002/11Ф від 27 травня 2011 року у розмірі 56 908 174,35 грн. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» на користь Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» заборгованість за Договором про відкриття кредитної лінії №2901-002/11Ф від 27 травня 2011 року у розмірі 56 908 174,35 грн. Стягнути з ОСОБА_1 солідарно з Товариством з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» на користь Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» сплачене судові витрати у сумі 3441,00 грн.».

Відповідно до частини першої ст.15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства .

Як роз'яснено у пункті 3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013 року за №3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17 КАС), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12 ГПК), Кримінальним процесуальним кодексом України або Кодексом України про адміністративні правопорушення) віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

У зв'язку з наведеним суди мають виходити з того, що критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають із будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб'єктний склад такого спору (однією зі сторін у спорі є, як правило, фізична особа).

Оскільки згідно зі статтею 16 ЦПК не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом, суд відкриває провадження у справі в частині вимог, які належать до цивільної юрисдикції, і відмовляє у відкритті провадження у справі щодо вимог, коли їх розгляд проводиться за правилами іншого виду судочинства. Разом із тим суд також має врахувати, що в порядку цивільного судочинства підлягають розгляду справи у разі, якщо однією зі сторін є фізична особа, а вимоги взаємопов'язані між собою і окремий їх розгляд неможливий.

Відповідно до частини першої ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта господарської діяльності, мають право звертатись до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Виходячи з предмету спору, Публічним акціонерним товариством «Правекс-Банк» пред'явлено окремі позовні вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» про стягнення заборгованості за кредитним договором, що зумовлює виникнення між сторонами правовідносин, які пов'язані з здійсненням господарської діяльності суб'єктів господарювання.

Враховуючи характер спірних правовідносин, також зважаючи на те, що за суб'єктним складом сторони процесу (позивач та відповідач) є юридичними особами, тому спір є господарсько-правовим, що зумовлює розгляд спору в порядку господарського судочинства.

За нормою пункту першого ч.2 ст.122 Цивільного процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

З врахуванням викладеного, вважаю, що позов Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» до ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» про стягнення заборгованості за кредитним договором в частині позовних вимог, які пред'явлено до Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг», не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки заявлені вимоги мають вирішуватись у відповідності до вимог Господарського процесуального законодавства.

Враховуючи наведене та керуючись ч.1 ст.122, 209-210 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

у х в а л и в:

Відмовити у відкритті провадження по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» до ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» про стягнення заборгованості за кредитним договором в частині позовних вимог , які пред'явлено до Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг», а саме: «Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Санні Холдінг» на користь Публічного акціонерного товариства «Правекс-Банк» заборгованість за Договором про відкриття кредитної лінії №2901-002/11Ф від 27 травня 2011 року у розмірі 56 908 174,35 грн.»

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Дніпровський районний суд міста Києва. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

С у д д я

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.05.2013
Оприлюднено04.07.2013
Номер документу32183439
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/9996/13-ц

Ухвала від 25.12.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Рішення від 05.03.2014

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 08.07.2013

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Поливач Любов Дмитрівна

Ухвала від 14.02.2014

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 22.05.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 22.05.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 22.05.2013

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні