Постанова
від 03.06.2013 по справі 2а-9893/12/0170/8
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 червня 2013 р. (16:08 год.) Справа №2а-9893/12/0170/8

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря Богацької А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі

до Державної фінансової інспекції в АР Крим

про визнання незаконними дій, визнання незаконними та скасування п. 5 і 4 вимог,

за участю представників сторін:

від позивача: Іовик В.М., довіреність № 1399 від 20.05.13, паспорт серії ЕС 929360;

від відповідача: Дружкова О.О., довіреність № 13-37/1/20 від 16.05.13, посвідчення №137;

Суть спору: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Сімферопольського слідчого ізолятору Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі до Державної фінансової інспекції в АР Крим про визнання дій з приводу включення до акту № 28-21/16 від 30.03.2012 р. «п.5 Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату.» щодо збільшення посадових окладів, в тому числі за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими, встановлення, нарахування та виплати працівниками Сімферопольського слідчого ізолятору, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу надбавки за безперервну роботу незаконними і відмінити їх; визнання пунктів 5 і 4 вимоги листа Державної фінансової інспекції в АР Крим Державної інспекції України від 07.05.12 р. №0108-14-14/4355 «Про направлення вимог щодо усунень порушень незаконними та відмінити їх».

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.09.2012 року відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.10.2012 року відмовлено в задоволенні клопотання позивача про продовження строку звернення з адміністративним позовом до суду та в задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду на підставі ст. 100 КАС України.

Уточнивши позовні вимоги позивач просить п. 2 прохальної частини позовної заяви читати в наступній редакції:

«Визнати дії Державної фінансової інспекції в АР Крим з приводу включення до акту № 28-21/16 від 30.03.12р. «п. 5 Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату.» щодо збільшення посадових окладів, в тому числі за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими, встановлення, нарахування та виплати працівниками Сімферопольського слідчого ізолятору, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу надбавки за безперервну роботу незаконними».

В судовому засіданні 03.06.13р. представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та пояснив, що позивач не погоджується з висновками ревізії, викладеними у пункті 5 акту № 08-21/16 від 30.03.12р., посилаючись на те, що підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівникам Сімферопольського слідчого ізолятору, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу до 30% за особливі умови праці, пов'язані із роботою з засудженими на загальну суму 143401,38 грн. (нарахування на заробітну плату на суму 80737,46 грн.) передбачено наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190, зареєстрованим в Мінюсті України 14.10.2004 р. № 1312/9911 «Про затвердження Порядку підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ Державної кримінально-виконавчої служби, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах». Цей Наказ було прийнято на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. №1080 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.1993р. № 534» та з метою поліпшення умов оплати праці окремих категорій працівників установ кримінально - виконавчої системи, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу.

В цих нормативних документах право на підвищення посадових окладів надане саме тим працівникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу. Саме Порядок (п.2) спрямований на встановлення співвідношень у розмірах заробітної плати між державними службовцями та службовцями та співробітниками, які виконують мало кваліфіковану роботу.

Таким чином, позивач зауважує, що положення вищевказаних нормативних актів поширюються на всі категорії співробітників установи, за винятком співробітників, які мають звання рядового і начальницького складу. Державні службовці відносяться до категорії працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, та мають ті ж самі умови праці, що і інші категорії працівників, тобто пов'язані із роботою з засудженими. Тому ці виплати є законними.

Крім того, позивач не погоджується з твердженнями відповідача, викладеними в пунктів 5 акту № 08-21/16 від 30.03.12р. про те, що в 2009 та періоді січень - квітень 2010 року при встановленні, нарахуванні та виплаті працівникам Слідчого ізолятора, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, обслуговуючому персоналу (водіям, завідуючій складом, робітникам котельної, коменданту тощо) нараховувалася та виплачувалась надбавка за безперервну роботу, яка не передбачена ані постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298, ані наказом ДДУПВП «Про впорядкування умов оплати праці працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу» від 11.11.05р. № 184, ані іншими нормативними документами, що призвело до переплати зазначеним категоріям працюючих заробітної плати на загальну суму 18436,79 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 6379,13 грн.

В обґрунтування зазначеного непогодження позивач посилається на те, що такі нарахування здійснювалися на підставі наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 24.05.2000р. № 98 «Про затвердження Інструкції про порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи».

Представник позивача наголосив, що такі нарахуванні та виплати позивач проводив не за власною ініціативою, а виконуючи обов'язки по виконанню нормативних актів Державного департаменту України з питань виконання покарань і відповідну постанову Кабінету Міністрів України.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, про що надав суду письмові заперечення на адміністративний позов (а.с.101-106), в яких зазначив, що в пункті 2 адміністративного позову позивач просить визнати незаконними дії суб'єкта владних повноважень Держфінінспекції в АР Крим з приводу включення до акту №28-21/16 від 30.03.2012 р. «п.5 Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату» щодо збільшення посадових окладів, в тому числі за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими, встановлення, нарахування та виплати працівникам Сімферопольського слідчого ізолятору, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу надбавки за безперервну роботу незаконними та відмінити їх.

Тобто, на погляд відповідача, оскаржуються дії відповідача по правомірності складання акту ревізії від 30.03.2012р. № 08-21/16.

Представник відповідача зазначив, що при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державної пенітенціарної служби України та АР Крим та м. Севастополі Державна фінансова інспекція в АР Крим діяла правомірно, у межах наданих повноважень.

Ревізію проведено відповідно до п. 1.3.1.2 Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в АР Крим на IV квартал 2011, на підставі направлення на проведення ревізії від 27.12.2011р. №1332, у відповідності до питань програми та робочого плану з відома начальника Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державної пенітенціарної служби України та АР Крим та м. Севастополі ОСОБА_5 та начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності ОСОБА_6.

Включення п.5 «Штатна дисципліна, Оплата праці працівників та рахування на заробітну плату» до програми ревізії фінансово-господарської діяльності Сімферопольського слідчого ізолятору є законним та передбачено Примірною програмою ревізії бюджетної установи, затвердженої наказом Держфінінспекції України від 14.10.11р. № 14 та п.8 Методичних комендацій щодо здійснення інспектування органами Державної фінансової інспекції України, затвердженого Наказом Держфінінспекції України № 90 від 14.12.2011 року.

Відповідач вважає, що Слідчий ізолятор не має правових підстав звертатися з позовом до Державної фінансової інспекції в АР Крим, оскільки орган державної фінансової служби не порушував його прав.

Крім того, представник відповідача зазначив, що Державна фінансова інспекція вважає, що предмет позову в частині визнання дій з приводу включення до акту ревізії №28-21/16 від 30.03.2012 «п.5 Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату» не відповідає способу захисту прав, які передбачені чинним законодавством України.

Вимога щодо визнання неправомірними дій відповідача при проведенні ревізії в частині відповідних висновків, що зазначаються в акті ревізії від 30.03.2012 №08-21/16 при наявності всіх законних підстав на її проведення, неспроможна.

Представник відповідача зазначив, що позивач не вказує норму права, яка порушена при проведенні ревізії та складанні акту ревізії.

Відповідач вважає, що спори щодо визнання нечинними актів ревізій або дій відповідача щодо змісту акту ревізії не підвідомчі адміністративним судам.

Щодо законності пунктів 4 та 5 письмової вимоги від 07.05.2012 №01-08-14-14/4355 представник відповідача зазначив наступне.

Постановою КМУ №534 надано право керівникам установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби встановлювати працівникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, посадові оклади (тарифні ставки) з підвищенням за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах.

Порядок підвищення окладів, затверджений наказом ДДУПВП від 03.10.2004 №190, затверджено з метою приведення умов оплати праці окремих категорій працівників установ кримінально-виконавчої системи, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, у відповідність до реальних умов праці, пов'язаних з роботою із засудженими.

Умови оплати праці працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, визначено наказом ДДУзПВП від 11.11.2005 №184 відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Спеціалісти фінансового відділу позивача, відділу господарського забезпечення та відділу по контролю за виконанням судових рішень відносяться до апарату Слідчого ізолятора та мають ранг державного службовця.

Структура та умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, визначено постановою КМУ від 09.03.2006 №268. Зокрема, постановою №268 передбачено виплачувати надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи; за знання та використання в роботі іноземної мови; за почесне звання «Заслужений».

Отже, представник відповідача зазначив, що в умовах оплати праці неатестованих службовців, посадові оклади яких встановлено відповідно до Постанови №268, не передбачено збільшувати посадові оклади, в тому числі за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими.

Також представник відповідача зазначив, що відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002р. №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», затверджено схему тарифних розрядів посад (професій) робітників у додатку №4 та у п.3 цієї постанови визначено перелік надбавок і доплат до них. Аналогічні умови затверджено наказом ДДУПВП від 11.11.2005р. №184. Вказаними нормативними актами не передбачено право встановлювати надбавки за безперервну роботу. Надбавка за безперервну роботу відповідно до наказу ДДУПВП від 24.05.2000р. №98 суперечить вимогам чинного законодавства.

З урахуванням викладеного, відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, заслухавши представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.1 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011 (далі - Положення № 499), Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Пунктом 7 Положення № 499 передбачено, що Держфінінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах або міжрайонні, об'єднані в районах та містах територіальні органи, головних інспекторів у районах та містах.

Згідно з п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2011 р. №765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції» територіальні органи Головного контрольно-ревізійного управління, які перетворюються, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам, які утворюються згідно з пунктом 1 цієї постанови.

Відповідно до п.3 Положення № 499 основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Згідно з п.4 Положення № 499 Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів; дотриманням законодавства про державні закупівлі.

Отже, Державна фінансова інспекція в АР Крим у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Тому, вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача, суд зобов'язаний встановити, чи діяв відповідач на підставі закону, чи є його дії обґрунтованими, безсторонніми та добросовісними.

На час виникнення спірних правовідносин, зокрема на час проведення ревізії та складання акту ревізії від 30.03.2012р. та складання обов'язкових письмових вимог від 07.05.2012р. повноваження відповідача були врегульовані Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII зі змінами та доповненнями.

Згідно п.9. розділу І Закону України від 16.10.2012р. № 5463-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів", який набув чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 02.12.2012р., у Законі України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" назву Закону, преамбулу, статті 1 - 5, 7, 8 і 13 викладено в такій редакції: "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні.

Отже на час прийняття судового рішення по справі, органи державної контрольно-ревізійної служби перетворені в органи державної фінансової інспекції, органи державної фінансової інспекції є правонаступниками органів державної контрольно-ревізійної служби, суд керувався приписами Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII зі змінами та доповненнями на час виникнення спірних правовідносин.

Для з`ясування повноважень органів державної фінансової інспекції на проведення планових ревізій необхідно визначити чи відноситься об'єкт ревізії до підконтрольних установ.

Визначення підконтрольних установ наведено у частині 1 статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», до яких належать міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи, суб'єкти господарювання державного сектору економіки, а також підприємства і організації, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Згідно Положення пункту 1 про Сімферопольський слідчий ізолятор Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі (далі - Сімферопольський СІЗО) позивач є установою закритого типу, яка входить до складу Державної кримінально - виконавчої служби України. Слідчий ізолятор підпорядковується управлінню Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі та знаходиться в оперативному підпорядкуванні Державної пенітенціарної служби (том 1 а.с.44-50).

Пунктом 11 Положення передбачено, що майно слідчого ізолятора перебуває у державній власності, використовується виключно для забезпечення виконання його завдань, закріплюється за ним на правах оперативного управління ДПтС України та не може бути об'єктом застави. Порядок використання майна слідчого ізолятора при його ліквідації визначається ДПтС України.

Відповідно до п. 15 Положення Слідчий ізолятор є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, інші печатки та штампи.

Проаналізувавши матеріали справи, судом встановлено, що позивач є бюджетною установою, отже Сімферопольський СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі відноситься до підконтрольних відповідачу установ.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» однією з функцій Головного контрольно-ревізійного управління України, Контрольно-ревізійних управлінь в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі є проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Відповідно до частини 5 статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Таким чином, суд приходить до висновку, що формою проведення фінансового контролю підконтрольної установи є інспектування, яке здійснюється у формі ревізії, результати якої викладаються в акті.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Судом встановлено, що відповідно до п.1.3.1.2 Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в АР Крим на 4 квартал 2011 року та на підставі направлення на проведення ревізії від 27.12.2011 року № 1332, від 10.01.2012р. № 1 ревізорами Державної фінансової інспекції в АР Крим проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Сімферопольському СІЗО Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим за період з 01.01.2009р. по 31.12.2011р., за результатами якої складено акт ревізії № 08-21/16 від 30.03.2012р. (надалі - акт ревізії) (том 1 а.с.9-21).

Судом встановлено, що ревізію проведено з 28.12.2011 року по 23.03.2012 року у відповідності до питань програми та робочого плану з відома начальника Сімферопольського слідчого ізолятора ОСОБА_5 та начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності ОСОБА_6.

Не погодившись з результатами ревізії Сімферопольський СІЗО направив на адресу Державної фінансової інспекції в АР Крим заперечення за актом ревізії фінансово-господарської діяльності № 08/21-16 від 30.03.2012р., які зареєстровані 10.04.2012р. за №21/1079 (том 1 а.с.25).

У відповідь на заперечення Державною фінансовою інспекцією в АР Крим супровідним листом від 28.04.2012р. за № 01-08-14-14/4167 позивачу було направлено висновок від 28.04.2012р., яким підтверджені висновки акту ревізії № 08/21-16 від 30.03.2012р. (том 1 а.с.111-116).

На підставі акту ревізії № 08/21-16 від 30.03.2012р. Державною фінансовою інспекцією в АР Крим було надіслано Сімферопольському СІЗО письмові вимоги щодо усунення порушень виявлених в ході ревізії від 07.05.2012 року за № 01-08-14-14/4355 (далі - Письмові вимоги № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р.) (том 1 а.с.22-24).

Письмові вимоги № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р. Державної фінансової інспекції в АР Крим містять 14 пунктів.

Позивач не погодився з висновками контролюючого органу, викладеними у пунктах 4 та 5 письмових вимог № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р. Державної фінансової інспекції в АР Крим, а саме:

- в п. 4 письмових вимог № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р. зазначено, що в порушення вимог постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату орачів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 №268 безпідставно проведено видатки з оплати праці на підвищення посадових окладів за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими на загальну суму 143401,38 грн. та, як наслідок, завищено видатки по нарахуванню та виплаті надбавки за вислугу років на суму 28486,27 грн. та надбавки за високі досягнення у праці на загальну суму 58295,58 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 80737,46 грн.»;

- в п. 5 письмових вимог № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р. зазначено, що ревізією дотримання законодавства при вставленні надбавок та доплат встановлено, що в 2009 та періоді січень - квітень 2010 року при встановленні, нарахуванні та виплаті працівникам Слідчого ізолятора, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, обслуговуючому персоналу (водіям, завідуючій складом, робітникам котельної, коменданту тощо) нараховувалася та виплачувалась надбавка за безперервну роботу, яка не передбачена постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 №1298, ні наказом ДДУПВП «Про впорядкування умов оплати праці працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу» від 11.11.05р. № 184, ні іншими нормативними документами, що призвело до переплати зазначеним категоріям працюючих заробітної плати на загальну суму 18436,79 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 6379,13 грн.

Зазначені вимоги Державної фінансової інспекції в АР Крим оскаржені позивачем до суду.

Досліджуючи правомірність заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Стосовно встановленого Державною фінансово інспекцією в АР Крим порушення Слідчим ізолятором вимог постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 №268, а саме: безпідставно проведено видатки з оплати праці та підвищення посадових окладів за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими на загальну суму 143401,38 грн. та, як наслідок, завищено видатки по нарахуванню та виплаті надбавки за вислугу років на суму 28486,27 грн. та надбавки за високі досягнення у праці на загальну суму 58295,58 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 80737,46 грн., суд не погоджується із зазначеним висновком контролюючого органу, виходячи з наступного.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006р. «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» зі змінами та доповненнями (у редакції, що діяла на час проведення ревізії, далі - Постанова № 268) затверджені схеми посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Верховної Ради України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Рахункової палати України, апарату Ради національної безпеки і оборони України, апарату Вищої ради юстиції, секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, апарату Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, урядових органів державного управління, їх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Рахункової палати Автономної Республіки Крим, виборчої комісії Автономної Республіки Крим, міністерств і республіканських комітетів Автономної Республіки Крим, органів прокуратури, судів та інших органів державної влади, згідно з додатками 1 - 47, 55, а також розміри надбавок за ранг державного службовця, дипломатичний ранг, спеціальне звання та окладів осіб начальницького складу податкової міліції за спеціальні звання та класний чин згідно з додатками 56 - 59.

Згідно пункту 3 Постанови № 268 Кабінетом Міністрів України постановлено виплачувати працівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови:

1) надбавку за знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської - у розмірі 10, однієї східної, угро-фінської або африканської - 15, двох і більше мов - 25 відсотків посадового окладу;

2) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу;

3) надбавку за почесне звання «заслужений» - у розмірі 5 відсотків посадового окладу;

4) надбавку за вислугу років державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування в таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків.

Доплата за науковий ступінь та надбавка за почесне звання виплачуються працівникам, якщо їх діяльність збігається за профілем з науковим ступенем або почесним званням.

На думку відповідача, порушення щодо безпідставного нарахування заробітної плати допущено з вини колишнього начальника установи підполковника внутрішньої служби ОСОБА_7, колишнього начальника установи підполковника внутрішньої служби ОСОБА_8 та колишнього в.о. начальника установи майора внутрішньої служби ОСОБА_9, якими було підписано накази про підвищення посадових окладів держслужбовцям Сімферопольського СІЗО.

Позивач наполягає на тому, що підвищення посадових окладів працівникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу було здійснено згідно наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань №190 від 03.10.2004 р. «Про затвердження Порядку підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ кримінально - виконавчої служби, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах і перебувають у лікувально-трудових профілакторіях», який було прийнято на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. №1080 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.1993 р. № 534» та з метою приведення умов оплати праці окремих категорій працівників установ кримінально-виконавчої системи, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, який діє до теперішнього часу та його не було скасовано.

Проводячи аналіз Постанови КМУ від 09.03.06р. № 268, суд зазначає, що п.1 Постанови затверджено схеми посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців конкретних державних органів із зазначенням цих схем у додатках до цього пункту, а також розміри надбавок за ранг державного службовця, дипломатичний ранг, спеціальне звання та класний чин. Пунктом 3 Постанови КМУ від 09.03.2006 № 268 передбачено виплачувати надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за вислугу років та доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності.

Суд зазначає, що п.п.1,3 Постанови КМУ від 09.03.2006 № 268 не регулюють питання щодо встановлення посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців кримінально - виконавчої системи, і тому не можуть застосовуватись відносно позивача. Крім того, дані пункти не містять заборони щодо підвищення посадових окладів працівників установ кримінально - виконавчої системи, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу.

Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» зі змінами та доповненнями (у редакції, що діяла на час проведення ревізії, далі - Постанова № 1294) умови оплати праці державних службовців та інших працівників бюджетної сфери визначаються відповідно до умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, установ, закладів та організацій відповідних галузей бюджетної сфери.

Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2004р. за № 1312/9911, зі змінами та доповненнями (далі - Наказ № 190) затверджений Порядок підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ Державної кримінально-виконавчої служби, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах (далі - Порядок).

Абзацом 2 п. 2 Наказу № 190 визначено, що з 1 грудня 2004 року встановлені розміри підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівникам за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах, відповідно до зазначеного Порядку.

Відповідно до п. 3 Порядку підвищення посадових окладів (тарифних ставок) здійснюється працівникам, які займають штатні посади в таких установах та на їх підприємствах (у тому числі при роботі на умовах сумісництва):

кримінально-виконавчих установах;

спеціальних виховних установах;

слідчих ізоляторах.

Працівникам, які перебувають у штатах підприємств установ і утримуються за рахунок їх коштів, підвищення посадових окладів (тарифних ставок) за особливі умови праці можуть установлюватися з урахуванням цього Порядку та статті 97 Кодексу законів про працю України і статті 15 Закону України «Про оплату праці».

Згідно п. 4 Порядку підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, які тримаються у слідчих ізоляторах, установлюються наказами начальників установ Державної кримінально-виконавчої служби.

Судом вставлено, що при підвищенні посадових окладів позивач керувався саме наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190.

Так, згідно з наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190 Сімферопольським СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі було винесено наказ № 1 о/с від 08.01.2009р. по особовому складу, яким було підвищено посадові оклади за умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах і перебувають у лікувально-трудових профілакторіях з 01.01.2009 року, зокрема:

- ОСОБА_6, начальнику фінансового відділу - на 25 %,

- ОСОБА_4, провідному спеціалісту - бухгалтеру фінансового відділу - на 30 %,

- ОСОБА_10, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 30 %,

- ОСОБА_11, бухгалтеру-спеціалісту 1 категорії фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_12, бухгалтеру-спеціалісту 2 категорії фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_13, бухгалтеру-спеціалісту 2 категорії фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_14, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 20%,

-ОСОБА_15, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 20%,

- ОСОБА_16, касиру фінансового відділу - 10%

- ОСОБА_17, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 25%,

- ОСОБА_18, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_19, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_20, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_21, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_22, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_23, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_24 Талині Миколаївні, діловоду відділу по контролю за виконанням судових, рішень - на 0%,

- ОСОБА_25, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_26, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_27, старшому діловоду відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 0%,

- ОСОБА_28, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_29, друкарці відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 0%,

- ОСОБА_30, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

ОСОБА_31, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_32, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень на 20%,

- ОСОБА_33, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень на - 20%

- ОСОБА_34, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_35, друкарці відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 0%,

- ОСОБА_36, техніку - 15%,

- ОСОБА_37, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_38, друкарці оперативного відділу - на 10%,

- ОСОБА_39, лікарю-рентгенологу медичної частини - 30%,

- ОСОБА_40, завідуючої аптекою медичної частини -0%,

- ОСОБА_41, фельдшеру-лаборанту - спеціалісту 2 категорії клініко-діагностичної лабораторії медичної частини - 30%,

- ОСОБА_42, рентген-лаборанту медичної частини - 30%,

- ОСОБА_43, бібліотекарю провідному відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 0%,

- ОСОБА_44, завідуючої клубом - на 0%

- ОСОБА_45, спеціалісту відділу з інтендантського та і господарчого забезпечення - на 25%,

- ОСОБА_46, спеціалісту відділу з інтендантського та і господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_47, спеціалісту відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_48, технік групи технічного забезпечення 1 засобів охорони и зв'язку - 15%

- ОСОБА_49, завідуючому складом відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_50, завідуючому складом відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_51, коменданту він же технік доглядач відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_52, начальнику котельної відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на. 30%,

- ОСОБА_53, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_54, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_55, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_56, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_57 - на 30%

- ОСОБА_58, начальнику учбово-виробничих майстерень позабюджетної діяльності - на 30%.

- ОСОБА_59, завідувач лазні (пральні) - на 20%,

- ОСОБА_60, завідуючому канцелярією - на 20%,

- ОСОБА_61, друкарки канцелярії - на 20% (том 1 а.с.67-73).

Також, згідно з наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190 Сімферопольським СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі було винесено наказ № 1 о/с від 13.01.2010р. по особовому складу, яким було підвищено посадові оклади за умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах і перебувають у лікувально-трудових профілакторіях з 01.01.2010 року, зокрема:

- ОСОБА_6, начальнику фінансового відділу - на 25 %,

- ОСОБА_4, провідному спеціалісту - бухгалтеру фінансового відділу - на 30 %,

- ОСОБА_10, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_62, бухгалтеру-спеціалісту 1 категорії фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_63, бухгалтеру-спеціалісту 2 категорії фінансового відділу -на 25%,

- ОСОБА_13, бухгалтеру-спеціалісту 2 категорії фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_48, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_15, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 25%,

- ОСОБА_16, касиру фінансового відділу - 10%

- ОСОБА_17, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 25 %,

- ОСОБА_18, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_19, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_20, спеціалісту І категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_21, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20 %,

- ОСОБА_22, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_23, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_24, діловоду відділу по контролю за виконанням судових рішень-на 0%:

- ОСОБА_64, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - 20%,

- ОСОБА_65, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - 20 %,

- ОСОБА_66, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - 20%,

- ОСОБА_26, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень на 20%,

- ОСОБА_34, старшому діловоду відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 0%,

- ОСОБА_28, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_29, друкарці відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 0%,

- ОСОБА_30, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_32, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_33, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень на - 20%

- ОСОБА_35, друкарці відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_36, техніку групи технічного забезпечення засобів охорони та зв'язку - 15%,

- ОСОБА_37, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_67, друкарці оперативного відділу - на 10%,

- ОСОБА_39, лікарю-рентгенологу медичної частини -0%,

- ОСОБА_40, завідуючої аптекою медичної частини - 0%,

- ОСОБА_41, фельдшеру-лаборанту - спеціалісту 2 категорії клініко - діагностичної лабораторії медичної частини - 30%,

-ОСОБА_42, рентген-лаборанту медичної частини - 30%,

- ОСОБА_43, бібліотекарю провідному відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 0%,

- ОСОБА_44 - ОСОБА_68, завідуючої клубом - на 0%

- ОСОБА_45, спеціалісту відділу з інтендантського та дарчого забезпечення - на 25%,

- ОСОБА_46, спеціалісту відділу з інтендантського та господарського забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_47, спеціалісту відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_49, завідуючому складом відділу з інтендантського та господарського забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_69, психологу відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 30%

- ОСОБА_70, психологу відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 30%

- ОСОБА_71, техніку групи технічного забезпечення засобів охорони та зв'язку - 0%,

- ОСОБА_72, лікарю - фтизіатру медичної частини - 30%,

- ОСОБА_73 дезінфектору медичної частини - 30%

- ОСОБА_50, завідуючому складом відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_51, коменданту він же технік доглядач відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_52, начальнику котельної відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 3,0%,

- ОСОБА_53, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_54, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_55, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_56, водію гаражу - на 30%

- ОСОБА_58, начальнику учбово-виробничих майстерень позабюджетної діяльності - на 30%,

- ОСОБА_38, начальнику канцелярії - на 20%,

- ОСОБА_61, інспектору канцелярії - на 20% (том 1 а.с.55-61).

Судом встановлено, що згідно з наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190 Сімферопольським СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі було винесено наказ № 1 о/с від 01.01.2011р. по особовому складу, яким було підвищено посадові оклади за умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах і перебувають у лікувально-трудових профілакторіях з 01.01.2011 року, зокрема:

- ОСОБА_6, начальнику фінансового відділу - на 30 %,

- ОСОБА_4, провідному спеціалісту - бухгалтеру фінансового відділу - на 30 %,

- ОСОБА_10, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 30 %,

- ОСОБА_62, бухгалтеру-спеціалісту 1 категорії фінансового відділу - на 20%,

- ОСОБА_26, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 20 %,

- ОСОБА_16, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 20 %,

- ОСОБА_13, бухгалтеру-спеціалісту 2 категорії фінансового відділу - на 20 %,

- ОСОБА_48, бухгалтеру-спеціалісту фінансового відділу - на 20 %,

- ОСОБА_15, спеціалісту відділу контролю за виконанням судових рішень - на 20 %,

- ОСОБА_74, касиру фінансового відділу - 10 %,

- ОСОБА_17, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20 %,

- ОСОБА_19, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20 %,

- ОСОБА_22, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_23, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_24, діловоду відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20 %,

- ОСОБА_64, спеціалісту 1 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень - 20%,

- ОСОБА_75, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20 %,

- ОСОБА_66, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - 20 %,

- ОСОБА_76, старшому діловоду відділу по контролю за виконанням судових рішень - 20 %,

- ОСОБА_30, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_32, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_33, спеціалісту 2 категорії відділу по контролю за виконанням судових рішень на - 20%,

- ОСОБА_35, друкарці відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_77, друкарці відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_36, техніку групи технічного забезпечення засобів охорони та зв'язку - 0%,

- ОСОБА_37, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_78, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_79, спеціалісту відділу по контролю за виконанням судових рішень - на 20%,

- ОСОБА_67, друкарці оперативного відділу - на 10%,

- ОСОБА_39, лікарю-рентгенологу медичної частини - 30%,

- ОСОБА_40, завідуючої аптекою медичної частини - 15%,

- ОСОБА_42, рентген-лаборанту медичної частини - 30%,

- ОСОБА_80, дизинфектору медичної частини - 10%,

- ОСОБА_81, провідному бібліотекарю відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 0%,

- ОСОБА_45, спеціалісту відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 25%,

- ОСОБА_46, спеціалісту відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_47, спеціалісту відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_49, завідуючому складом відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_69, практичному психологу відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 30%,

- ОСОБА_82, практичному психологу відділу соціально-виховної та психологічної роботи - 30%,

- ОСОБА_83, юрисконсульту юридичної групи - 0%,

- ОСОБА_84, інспектору сектору по роботі з особовим складом - 0 %,

- ОСОБА_72, лікарю - фтизіатру медичної частини - 30%,

- ОСОБА_85, лікарю - фтизіатру медичної частини на 0,5 ставки -

- ОСОБА_50, завідуючому складом відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30 %,

- ОСОБА_51, коменданту він же технік доглядач відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_52, начальнику котельної відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 30%,

- ОСОБА_86, завідуючій лазні - пральні відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 20%,

- ОСОБА_87, інженеру - будівельнику відділу з інтендантського та господарчого забезпечення - на 20%,

- ОСОБА_53, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_54, водію гаражу - на 30 %,

- ОСОБА_55, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_56, водію гаражу - на 30%,

- ОСОБА_88, водію гаражу - 30%,

- ОСОБА_58, начальнику учбово-виробничих майстерень позабюджетної діяльності - на 30%,

- ОСОБА_61, інспектору канцелярії - на 20% (том 1 а.с.62-66).

Таким чином суд зазначає, що у 2009, 2010, 2011 роках Сімферопольським СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим на підставі наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190 було підвищено посадові оклади за умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах і перебувають у лікувально-трудових профілакторіях працівникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу.

З метою встановлення правомірності та обґрунтованості такого підвищення судом витребувані від позивача письмові пояснення відносно кожної вільнонайманої особи про те, які саме функціональні обов'язки по роботі з засудженими виконує ця особа та документальні докази на їх підтвердження.

До матеріалів адміністративної справи позивачем додані копії посадових інструкцій працівників Сімферопольського СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу (том 1 а.с.74-97, 145-148).

Зазначені посадові інструкції досліджені судом та встановлено наступне:

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці ведення особливих справ засуджених, які чекають довідки про набрання вироком чинності відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.12. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_89);

- посадова інструкція на ділянці роботи дактилоскопування відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.12. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_23);

- посадова інструкція спеціаліста по направленню судових рішень суду в УЩІ, відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.6. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_90);

- посадова Інструкція спеціаліста на ділянці роботи ведення особових справ засуджених, які чекають вручення копій вироків і засуджених, що прибули з ВТК по інших справах, засуджених до арешту, відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.10. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених г засуджених (ОСОБА_66);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці роботи з особовими справами засуджених, залишених для відбування покарання в СПС, відділу по контролю за виконанню судових рішень. П. 2.10. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_91);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці підготовки особових справ засуджених до етапування до ВК відділу контролю за виконанням судових рішень. П. 2.10. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_33);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці ведення особових справ засуджених, які подали апеляційні або касаційні скарги, відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.8. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_15);

- посадова інструкція спеціаліста картотеки відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.14. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_37);

- посадова інструкція спеціаліста вихідної кореспонденції, відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.8. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_17);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці ведення особових справ арештованих, які рахуються за органами міліції та прокуратури відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.8. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_32);

- посадова інструкція спеціаліста по етапуванню ув'язнених в ГТТ міських, районних органів Криму відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.5. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_64);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці ведення особових справ заарештованих, які рахуються за судами, відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.11. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_19);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці картотеки з вибуття та по оформленню скарг і заяв ув'язнених відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.9. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_92);

- посадова інструкція спеціаліста відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). П. 3.1. регламентує приймати участь у складанні меню - розкладки на харчоблок для спецконтингенту установи. Зазначений пункт в обов'язковому порядку щоденно зобов'язує бути присутнім спеціаліста на харчоблоку (ОСОБА_17);

- посадова інструкція спеціалісту відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). П. 2.1. регламентує здійснювати технічний нагляд за експлуатацією обладнання ділянки зварювальних робіт. П.2.2. регламентує брати участь в складі кошторисів, проведенні ремонтних робіт будівель і споруд. Виконання цих робіт проводиться в місцях знаходження спецконтингенту. Деякі роботи можуть виконуватися спецконтингентом і на території, на якій утримується спецконтингент, керівництво яким здійснює вищезазначена посадова особа (ОСОБА_47);

- посадова інструкція техніка доглядача відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). П. 2.2., 2.3, 2.4. регламентує складання опису майна, контроль за наявністю майна, здійснювати ремонт меблів. Такі обов'язки змушують щоденно знаходиться на території, на якій утримується спецконтингент (ОСОБА_93);

- посадова інструкція завідуючого складом відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). П. 2.1. регламентує обов'язок керувати роботами по прийому, зберіганню, обліку та видаванню товарно-матеріальних цінностей на матеріальному складі, організовувати роботи по їх розміщенню з найраціональнішим використанням складських площ. Сам склад розташований на території, де знаходиться робочий день спецконтингент. В складі будь-які роботи проводяться безпосередньо представниками спецконтингенту. Завідуючий складом безпосередньо весь робочий час контактує із представниками спецконтингенту (ОСОБА_50, ОСОБА_94);

- посадова інструкція інженера - будівельника відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). П. 2.1. регламентує здійснювати технічний нагляд за експлуатацією обладнання ділянки зварювальних робіт. П.2.2. регламентує брати участь в складі кошторисів,проведення ремонтних робіт будівель і споруд. П. 2.4. Брати участь у всіх заходах щодо підтримки у працездатному стані житлового фонду установи, забезпечувати своєчасний ремонт будівель, споруд і приміщень. П. 2.7. Бере участь у виховних заходах, що проводяться з фахівцями зазначених бригад, бере активну участь в підборі необхідних фахівців. Інженер - будівельник безпосередньо весь робочий час контактує із представниками спецконтингенту.

- посадова інструкція водія відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). Регламентує відношення водія до автомобіля. Але гараж, в якому утримується всі автомобілі установи знаходяться у виробничій зоні установи, де весь робочий час знаходиться спецконтингент. На навантажувально - розвантажувальні роботи автомобіля в обов'язковому порядку залучається спеконтингент. Всі водії на протязі робочого часу контактують із спецконтингентом (ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_53, ОСОБА_57);

- посадова інструкція начальника учбово-виробничих майстерень відділу ІКПЗ (інтендантського комунального побутового забезпечення). П. п. 2.1., 2.3., 2.7, 2.9 регламентує Розробку і заходи, щодо виробництва, здійснювати керівництво виробничою діяльністю, в тому числі формування бригад із спецконтингенту, відповідає за роботу підпорядкованих йому працівників. Контролює дотримання засудженими і особами, узятими під варту трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку дня, правил охорони праці, заходів безпеки. Виконання цих обов'язків змушує контактувати з спецконтингентом.

- посадова інструкція інженера групи по охороні праці. П. 2.4. Організує проведення перевірок, обстежень технічного стану споруджень устаткування, машин і механізмів на відповідність їхнім вимогам нормативних актів по охороні праці, ефективності роботи вентиляційних систем, стану санітарно-технічних пристроїв, контролює своєчасність їхнього проведення. Виконання цих обов'язків вимушують контактувати з спецконтингентом.

- посадова інструкція бухгалтера-спеціаліста фінансовому відділу. П. 2.9, 2.10, 2.12, 2.13. Здійснює щорічну інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів товарно - матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та розрахунків. Здійснює щоквартальні перевірки в містах зберігання товаро - матеріальних цінностей. Ці дії проводяться на складах, які розташовані на території знаходження у робочий час спецконтингенту. Так, наказом по установі № 316 від 04.10.2011р. про проведення інвентаризації на центральному продовольчому складі, складу тари, на харчоблок в якості члена комісії залучена бухгалтер-спеціаліста фінансовому відділу ОСОБА_95 Наказом № 240 від 18.07.2011р. Про проведення інвентаризації будівництва, ВМ, котельної, пральні, автотранспорту в якості члена комісії залучена бухгалтер-спеціаліста фінансового відділу ОСОБА_95 Наказом № 296 від 27.10.2010р. Про проведення річної інвентаризації за 2010 р. електрогосподарства, БСП, бібліотеки, кімнати побачень і передач, ЧПНСІ, КПЗ в якості члена комісії залучена бухгалтер-спеціаліста фінансовому відділу ОСОБА_95 Бухгалтер-спеціаліста фінансовому відділу ОСОБА_95 як член комісії приймала участь в інвентаризації опису інших необоротних матеріальних активів та запасів на центральному продовольчому складі 01.02.2011р. (ОСОБА_95.);

- посадова інструкція бухгалтера спеціаліста фінансового відділу. П. 2.2, 2.5, 2.6, 2.7, 2.11. регламентує виписку накладні зі складу. Щоквартально проводить звірку залишків з матеріально-відповідальними особами. Приймає та обробляє акти на списання матеріальних цінностей від підзвітних осіб. Приймає і перевіряє звіти по лазні і пральні спецконтингенту . Нараховує знос засобів по установі за поточний рік. Здійснює щорічну інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матерівальних цінностей, грошових коштів, документів та рахунків. Ці дії проводяться на складах, лазні, пральні, які розташовані на території знаходження у робочий час спецконтингенту. Так, бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_96, як член комісії залучена до несподіваної перевірки матеріальних цінностей матеріальних цінностей, які рахуються за начальником учбово-виробничних майстерень. Останній розташований на території знаходження у робочий час спецконтингенту. Перевірка проводилася 05.06.2012р. (ОСОБА_97);

- посадова інструкція провідного спеціаліста - бухгалтера фінансового відділу. П. п. 2.7., 2.9, 2.10. регламентують здійснення щоквартальної перевірки в місцях зберігання товарно-матеріальних цінностей. Здійснення щоквартальної перевірки в місцях зберігання товарно-матерільних цінностей. Здійснення щорічної інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей. Товарно-матеріальні цінності зберігаються на складах, які розташовані не території знаходження спецконтингенту в робочий час. (ОСОБА_4);

- посадова інструкція бухгалтера-спеціаліста фінансового відділу. П. п. 2.13, 2.14. регламентує здійснення щоквартальні перевірки в місцях зберігання товарно-матеріальних цінностей. Здійснення щорічної інвентаризації цінностей, грошових коштів, документів та рахунків. Товарно-матеріальні цінності зберігаються на складах, які розташовані не території знаходження спецконтингенту в робочий час. Так, бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_98, як член комісії залучена до несподіваної перевірки матеріальних цінностей, які рахуються за харчоблоком. Останній розташований на території знаходження у робочий час спецконтингенту. Перевірка проводилася 10.06.2011 р. Наказом № 296 від 27.10.2010 бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_98, як член комісії залучена на проведення річної інвентаризації центрального продовольчого складу, складу тари, харчоблоку. 01.09.2010 р. бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_98 є членом комісії інвентаризаційного опису інших необоротних матеріальних активів та запасів підсобного господарства. 24.06.2012 р. бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_98 є членом комісії несподіваної перевірки матеріальних цінностей, які рахуються за харчоблоком. Наказом № 316 від 04.10.2011 р. Бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_98 є членом комісії інвентаризації матеріальних цінностей АТС, ларька, фото кабінету, пожежного депо. Об'єкти знаходяться на території присутності спецконтингенту у робочий час (ОСОБА_98);

- посадова інструкція бухгалтера-спеціаліста фінансового відділу. П. п. 2.7, 2.8, 2.9, 2.12, 2.13 регламентує проведення інвентаризації установи. Проведення несподіваних перевірок установи. Складання меню їдальні особового складу. Здійснення щоквартальних перевірок у місцях зберігання товарно-матеріальних цінностей. Здійснення щорічної інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та рахунків. Товарно-матеріальні цінності зберігаються на складах, які розташовані на території знаходження спецконтингенту в робочий час. Бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_10 на підставі Наказу № 316 від 04.10.2011 року є членом комісії проведення інвентаризації адміністративної будівлі, їдальні, канцелярії, кінолога, зубного кабінету, аптеки, медслужби, ренгентгенкабінету. Із перелічених об'єктів. Із перелічених об'єктів їдальня, куток кінолога, зубний кабінет, ренгентгенкабінет розташовані на території знаходження спецконтингенту в робочий час. 08.06.2012 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_10 є членом комісії несподіваної перевірки матеріальних цінностей будівництва. 26.08.2010 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_10 є членом комісії несподіваної перевірки матеріальних цінностей будівництва. На підставі наказу № 240 від 18.07.2011 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_10 є членом комісії проведення інвентаризації електрогосподарства, БСП, бібліотек, кімнати побачень, ЧПНСУ, КПЗ. На підставі наказу № 296 від 17.10.2010 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_10 є членом комісії проведення річної інвентаризації адміністративної будівлі, їдальні, канцелярії, кінолога, зубного кабінету, аптеки, медслужби, ренгентгенкабінету (ОСОБА_10);

- посадова інструкція бухгалтера-спеціаліста фінансового відділу. П. п. 2.2, 2.9, 2.13, 2.14. регламентує нарахування заробітної плати засудженим. Прийом і обробку звіту по ларьку засуджених. Здійснення щоквартальної перевірки в місцях зберігання товарно-матеріальних цінностей. Здійснення щорічної інвентаризації основних засобів нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та рахунків. Товарно-матеріальні цінності зберігаються на складах, які розташовані на території знаходження спецконтингенту в робочий час. Роздаточну відомість на виплату заробітної плати господарської обслузі із числа спецконтингенту, а саме підпис цих осіб оформлює бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_99, для цього має відбутися особиста зустріч бухгалтера-спеціаліста фінансового відділу із засудженим. Про це свідчать відомості збору підписів за березень 2012 р., за лютий 2012р., за січень 2011р., 01.04.2011р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_99 є членом інвентаризаційного опису інших оборотних матеріальних активів та запасів матеріального складу. Наказом № 296 від 27.10.2010 р. про проведення інвентаризації бухгалтер - спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_99 призначена членом комісії проведення інвентаризації центрального матеріального складу, складу експлуатації, з готової продукції. Наказом № 240 від 18.07.2011р. про проведення інве-бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_99 призначена членом проведення інвентаризації АТС, ларька, фото кабінету, пожежного депо. Об'єкти знаходяться на території приступності спецконтингенту у робочий час. (ОСОБА_99);

- посадова інструкція бухгалтера-спеціаліста фінансового відділу. П. п. 2.4, 2.5, 2.13, 2.14, 2.15. регламентує перевірку меню-розкладку на їдальню спецконтингенту. Контроль закладки продуктів харчування на харчоблокі установи. Здійснення щоквартальної перевірки в місцях зберігання товарно-матеріальних цінностей. Здійсненне щорічної інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та рахунків. Перелічені дії можливо тільки здійснити на території, на який розташований спецконтингент в робочий час. На підставі акту №1 від 21.01.2011 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 є членом комісії приймання продовольства на склад. На підставі наказу № 210 від 04.10.2011 р. бухгалтер - спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 призначена членом комісії проведення інвентаризації електрогосподарства, БСП, бібліотек, кімнати побачень, ЧПНСУ, КПЗ. На підставі акту № 3 від 31.01.2011р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 є членом комісії приймання продовольства на склад. На підставі акту № 4 від 01.02.2011р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 є членом комісії приймання продовольства на склад. На підставі акту № 3 від 28.03.2012 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 є членом комісії приймання продовольства на склад. На підставі акту № 2 від 25.01.2011 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 є членом комісії приймання продовольства на склад. На підставі акту № 1 від 07.03.2012 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 є членом комісії приймання продовольства на склад. На підставі наказу № 240 від 18.07.2011 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 призначена членом комісії проведення інвентаризації адміністративної будівлі, їдальні, канцелярії, кінолога, зубного кабінету, аптеки, медслужби, ренгентгенкабінету. Із перелічених об'єктів їдальня, куток кінолога, зубний кабінет, ренгентгенкабінет розташовані на території знаходження спецконтингенту в робочий час. На підставі наказу № 296 від 27.10.2010 р. бухгалтер-спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_62 призначена членом комісії проведення інвентаризації АТС, ларька, фото кабінету, пожежного депо. Об'єкти знаходяться на території присутності спецконтингенту у робочий час. 31.05.2011 р. бухгалтер спеціаліст фінансового відділу ОСОБА_100 є членом комісії несподіваної перевірки матеріальних цінностей, які рахуються за матеріальним складом. (ОСОБА_62);

- посадова інструкція психолога відділу із соціально-виховної та психологічної роботи. П. п. 2.6 - 2.33.2 особисто контактує із спецконтингентом з приводу вивчення поведінки із засудженими і впливу на їх поведінку (ОСОБА_69);

- посадова інструкція лікаря-рентгенолога. П. п. 2.7, 2.15, 2.17, 2.18 Стежить за 100% охопленням флюрообстеженням спецконтингенту, що надійшов знову. Вчасно описує флюрограми. Бере участь у доборі медкарт ув'язнених. Контролює наявність у медкартах ув'язнених флюрограм. Рентгенкабінет розташований на території знаходження спецконтингенту у робочий час (ОСОБА_39);

- посадова інструкція дезінфектора медичної частини. П. 2.1. Контролює і відповідає за дезактивацію режиму в установі. Має доступ до будь якої частини території установи, що приводить до контакту із спецконтингентом;

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці підготовки особових справ засуджених до етапування до ВК відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.10. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_101);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці роботи з особовими справами засуджених, залишених для відбування покарання в СПС, відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.10. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_28);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці підготовки особових справ засуджених до етапування до ВК відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.10. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_30);

- посадова інструкція спеціаліста на ділянці картотеки з вибуття та по оформленню скарг і заяв ув'язнених відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.9. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_26.);

- посадова інструкція друкарки на ділянці обліку та реєстрації виконавчих листів та паспортного відділу по контролю за виконанням судових рішень. П. 2.9. регламентує здійснювати сумісну по камерну звірку осіб, ув'язнених під варту та засуджених (ОСОБА_102).

З урахуванням досліджених посадових інструкцій та матеріалів справи, враховуючи пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що Сімферопольським СІЗО Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі було правомірно підвищено посадові оклади працівникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, за умови праці, пов'язані з роботою із засудженими та особами, що тримаються у слідчих ізоляторах і перебувають у лікувально-трудових профілакторіях на підставі наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 03.10.2004р. № 190 та наказів по установі за 2009-2011 роки.

Таким чином, висновки Державної фінансової інспекції в АР Крим, викладені в пункті 4 письмових вимог № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р., про порушення позивачем вимог постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату ораганів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 №268 та безпідставне проведення видатків з оплати праці на підвищення посадових окладів за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими на загальну суму 143401,38 грн. та, як наслідок, завищення видатків по нарахуванню та виплаті надбавки за вислугу років на суму 28486,27 грн. та надбавки за високі досягнення у праці на загальну суму 58295,58 грн. та зайво проведення нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 80737,46 грн. є протиправними.

Досліджуючи правомірність висновків Державної фінансової інспекції в АР Крим, викладених в пункті 5 письмових вимог № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р., про те, що в 2009 та періоді січень - квітень 2010 року при встановленні, нарахуванні та виплаті працівникам Слідчого ізолятора, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, обслуговуючому персоналу (водіям, завідуючій складом, робітникам котельної, коменданту тощо) нараховувалася та виплачувалась надбавка за безперервну роботу, яка не передбачена постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298, ні наказом ДДУПВП «Про впорядкування умов оплати праці працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу» від 11.11.05р. № 184, ні іншими нормативними документами, що призвело до переплати зазначеним категоріям працюючих заробітної плати на загальну суму 18436,79 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 6379,13 грн., судом встановлено наступне.

Нормами пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (у редакції, що діяла на час проведення ревізії, далі-Постанова №1298) та підпункту 3.1.3 наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань від 11.11.2005р. №184 «Про впорядкування умов оплати праці працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу» (далі - Наказ №184) встановлені надбавки працівникам:

а) у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за:

високі досягнення у праці;

виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);

складність, напруженість у роботі.

Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 відсотків посадового окладу.

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовуються або зменшуються;

б) за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР «народний» - у розмірі 40 відсотків, «заслужений» - 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати);

в) за спортивні звання «заслужений тренер», «заслужений майстер спорту» - у розмірі 20 відсотків, «майстер спорту міжнародного класу» - 15 відсотків, «майстер спорту» - 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Надбавки за почесні та спортивні звання встановлюються працівникам, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним почесним або спортивним званням. За наявності двох або більше звань надбавки встановлюються за одним (вищим) званням. Відповідність почесного або спортивного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником установи або організації;

г) за знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської - 10, однієї східної, угро-фінської або африканської - 15, двох і більше мов - 25 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

З вищенаведеного вбачається, що Постанова №1298 та Наказ №184 не передбачають надбавок за безперервну службу.

Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги в цій частині, посилався на те, що нарахування надбавки за безперервну роботу було здійснено згідно наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань №98 від 24.05.2000 р. «Про затвердження Інструкції про порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи» (а.с.26-28 том 1).

П.1 вищенаведеної Інструкції визначає порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи.

Згідно до п.7 Інструкції, процентна надбавка за безперервну роботу не виплачується робітникам і службовцям, зайнятим на сезонних роботах, і тимчасовим робітникам, а також робітникам і службовцям, відрядженим працювати за кордоном.

Судом встановлено, що наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань №98 від 24.05.2000 р., яким керувався позивач, не був зареєстрованим в Міністерстві юстиції України.

Суд зазначає, що поняття нормативно-правового акту визначено Порядком державної реєстрації нормативно-правових актів у Міністерстві юстиції України та скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 12.04.05 р. № 34/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.04.05р. за № 381/1066 (далі Порядок №34).

Нормативно-правовий акт, відповідно до положень цього Порядку - офіційний документ, прийнятий уповноваженим на це суб'єктом нормотворення у визначеній законом формі та порядку, який встановлює норми права для неозначеного кола осіб і розрахований на неодноразове застосування (абз. 5 п. 1.4 Порядку № 34).

Крім того суд зазначає, що нормативно-правовий акт відображає волю уповноваженого суб'єкта права, є обов'язковим для виконання, має документальну форму закріплення, забезпечується у виконанні державою, у тому числі примусовими засобами.

Статтею 1 Указу Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» від 03.10.92р. №493/92 встановлено, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

Відповідно до ст. 3 Указу Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» від 03.10.92р. №493/92, нормативно-правові акти, зазначені в статті 1 цього Указу, набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності. .

Враховуючи те, що наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань №98 від 24.05.2000 р. не був зареєстрований в Міністерстві юстиції України або обласними і прирівняними до них управліннями юстиції, то він не набрав законної сили, а отже не є нормативно-правовим актом, а отже не підлягав застосуванню позивачем.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, наказ № 98 від 24.05.2000 року виданий відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 22.04.1999 року № 653 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Державного департаменту з питань виконання покарань" та від 18.08.1999 року № 1510 "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої системи", однак жодна з цих постанов не передбачає умов та порядку виплати надбавки за безперервну службу працівникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу.

Тому з метою з'ясування обставин та підстав видання Державним департаментом України з питань виконання покарань наказу № 98 від 24.05.2000 року "Про затвердження інструкції про порядок виплат процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи" суд ухвалою від 22.10.2012р. витребував від Державної пенітенціарної служби України:

- письмові пояснення стосовно того, на підставі яких нормативно - правових актів та документів видано наказ № 98 від 24.05.2000 року "Про затвердження інструкції про порядок виплат процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи";

- письмові пояснення, чи передбачали постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.1999 року № 653 "Про заходи щодо забезпечення діяльності Державного департаменту з питань виконання покарань" та від 18.08.1999 року № 1510 "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої системи", на підставі яких було видано наказ № 98 від 24.05.2000 року "Про затвердження інструкції про порядок виплат процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи", можливість встановлення робітникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, надбавки за безперервну службу ;

- письмові пояснення, якими нормативно - правовими актами та документами слід було керуватися Сімферопольському слідчому ізолятору Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі при нарахуванні та виплаті робітникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, надбавки за безперервну службу в період з січня 2009 року по квітень 2010 року;

- письмові пояснення стосовно того, чи є необхідним або обов'язковим у разі нарахування надбавки за безперервну службу робітникам, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, на підставі наказу № 98 від 24.05.2000 року "Про затвердження інструкції про порядок виплат процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи" видання окремих наказів Сімферопольським слідчим ізолятором Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі про встановлення (нарахування чи виплату) надбавки за безперервну службу неатестованим працівникам.

У відповідь на ухвалу суду Державна пенітенціарна служба України направила на адресу суду лист від 05.04.2013р. №1/4-1933-Сд/2-13, в якому суд повідомлено про те, що у зв'язку з утворенням Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Держдепартамент) і виведенням його із підпорядкування Міністерству внутрішніх справ України, а також відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1999 року № 653 «Про заходи шодо забезпечення діяльності Державного департаменту з питань виконання покарань» та від 18 серпня 1999 року № 1510 «Про умови грошевого забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої системи» наказом Держдепартаменту від 24 травня 2000 № 98 було затверджено Інструкцію про порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи.

Державна пенітенціарна служба України у листі від 05.04.2013р. №1/4-1933-Сд/2-132 також повідомила про те, що після утворення Держдепартаменту та виведення його із підпорядкування Міністерству внутрішніх справ надбавка за безперервну роботу виплачувалась на підставі Указу Президента України від 4 жовтня 1996 року №926/96 «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» (втратив чинність згідно з Указом Президента України від 18 грудня 2007 року № 1234/2007) та наказу Держдепартаменту від 24.05.2000 № 98 (був скасований наказом Держдепартаменту від 25.05.2010 № 175 як такий, що не пройшов державної реєстрації в Міністерстві юстиції України).

Також у листі Державної пенітенціарної служби України від 05.04.2013р. №1/4-1933-Сд/2-132 зазначено, що абзацом другим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1999 року № 653 «Про заходи щодо забезпечення діяльності Державного департаменту з питань виконання покарань» (редакція від 22.04.1999 р.) директору Держдепартаменту було надано право встановлювати у межах асигнувань, виділених на утримання кримінально-виконавчої системи, посадові оклади, надбавки, доплати та премії працівникам системи у розмірах та порядку, що були передбачені Указом Президента України від 4 жовтня 1996 року № 926/96. Додатком 11 до Указу Президента України від 4 жовтня 1996 року № 926/96 визначені розміри надбавок за безперервну роботу до тарифних ставок (посадових окладів) працівників підприємств, установ, організацій і навчальних закладів органів внутрішніх справ та внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.

Державна пенітенціарна служба України у листі від 05.04.2013р. №1/4-1933-Сд/2-132 зазначила, що при нарахуванні та виплаті працівникам, які не мають спеціальних звань, надбавки за безперервну службу Сімферопольський слідчий ізолятор повинен був керуватися Інструкцією про порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи, затвердженою наказом Держдепартаменту від 24.05.2000 № 98. Інструкцією про порядок виплати процентної надбавки за безперервну роботу робітникам і службовцям підприємств, установ, організацій та навчальних закладів кримінально-виконавчої системи, затвердженою наказом Держдепартаменту від 24.05.2000 № 98, обов'язковість видання окремих наказів на підприємстві, в установі та організації кримінально-виконавчої системи про встановлення (нарахування чи виплату) надбавки за безперервну службу неатестованим працівникам не передбачена.

Однак суд критично ставиться до відомостей, зазначених у листі Державної пенітенціарної служби України у листі від 05.04.2013р. №1/4-1933-Сд/2-132 про те, що директору Держдепартаменту було надано право встановлювати у межах асигнувань, виділених на утримання кримінально-виконавчої системи, посадові оклади, надбавки, доплати та премії працівникам системи у розмірах та порядку, що були передбачені Указом Президента України від 4 жовтня 1996 року № 926/96, що слідувало з абзацу другого пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1999 року № 653 «Про заходи щодо забезпечення діяльності Державного департаменту з питань виконання покарань» (редакція від 22.04.1999 р.), оскільки це не спростовує обов'язку застосовувати у правовідносинах нормативно-правовий акт, який підлягає державній реєстрації.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позивачем необґрунтовано застосовано положення наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань №98 від 24.05.2000р. та необґрунтовано на підставі цього наказу нараховано та виплачено вільнонайманим працівникам надбавки за безперервну роботу на загальну суму 18436,79 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 6379,13 грн., адже порядок виплати надбавок працівникам передбачений Постановою №1298 та Наказом №184, які надбавок за безперервну службу не передбачають.

Тому суд вважає, що відповідачем обґрунтовано було визначено в акті ревізії порушення позивачем норм Постанови №1298 та Наказу №184, адже це відповідає законодавству, тому і пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції в АР Крим № 01-08-14-14/4355 від 07.05.2012р. винесено відповідачем правомірно та обґрунтовано.

Стосовно вимог позивача про визнання незаконними дій відповідача з приводу включення до акту № 28-21/16 від 30.03.2012 р. «п.5 Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату» щодо збільшення посадових окладів, в тому числі за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими, встановлення, нарахування та виплати працівникам Сімферопольського слідчого ізолятору, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу надбавки за безперервну роботу та визнання незаконними пунктів 5 і 4 вимоги листа Державної фінансової інспекції в АР Крим Державної інспекції України від 07.05.12р. №0108-14-14/4355, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

В інформаційному листі Вищого адміністративного суду України «Щодо застосування норм процесуального права» від 30.11.2009 року № 1619/10/13-09, зазначається, що акти перевірки не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а, отже, не породжують правовідносини, що можуть бути предметом спору.

Таким чином, суд зазначає, що акт ревізії не містить норм права, тобто не є нормативно - правовим актом, він не містить приписів обов'язкового характеру, не встановлює прав та обов'язків позивача, тобто не є актом індивідуальної дії, а, отже, за своєю правовою природою названий акт є виключно доказовим документом та не може порушувати прав або інтересів перевіряємої особи, тобто не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні приписів Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд зазначає, що надання посадовими особами контролюючого органу в акті ревізії аналізів та висновків за результатами досліджень об'єктів перевірки є їх правом висловити свою думку щодо оцінки цих фактів, наданим такій посадовій особі нормами чинного законодавства. Такі аналізи та висновки є думкою посадової особи контролюючого органу та не можуть вважатися рішенням або дією суб'єкта владних повноважень, яка породжує певні правові наслідки для суб'єкта господарювання.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання незаконними дій відповідача з приводу включення до акту № 28-21/16 від 30.03.2012 р. «п.5 Штатна дисципліна. Оплата праці працівників та нарахування на заробітну плату» щодо збільшення посадових окладів, в тому числі за особливі умови праці, пов'язані з роботою із засудженими, встановлення, нарахування та виплати працівникам Сімферопольського слідчого ізолятору, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу надбавки за безперервну роботу та визнання незаконними пунктів 5 і 4 вимоги листа Державної фінансової інспекції в АР Крим Державної інспекції України від 07.05.12р. №0108-14-14/4355, задоволенню не підлягають.

Стосовно позовної вимоги про визнання незаконним пункту 4 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим Державної інспекції України від 07.05.12р. №0108-14-14/4355, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Вимога про визнання протиправним може стосуватися лише індивідуального акта.

Вимога про визнання протиправним (недійсним, незаконним, неправомірним, скасування) індивідуальних актів не містять різних способів захисту, а є одним і тим же способом, сформульованим у різних словесних формах.

Таким чином, у тих випадках, коли предметом спору є індивідуальний акт позовною вимогою за правилами Кодексу адміністративного судочинства має бути визнання такого акта протиправними.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

З урахуванням викладеного, для повного захисту прав позивача суд вважає необхідним вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним пункт 4 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим Державної інспекції України від 07.05.12р. №01-08-14-14/4355.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, в частині визнання протиправним та скасування пункту 4 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим Державної інспекції України від 07.05.12р. №0108-14-14/4355.

В іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно ч. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку суб'єкта владних повноважень - відповідача з урахуванням часткового задоволення позовних вимог.

Приймаючи до уваги, що пропорційність стягнення судових витрат не поширюється на правовідносини, пов'язані із немайновими вимогами, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 32,19 грн., сплачений згідно квитанції №154 від 26.07.2012р., оригінал якої знаходиться в матеріалах справи (том 1 а.с.2).

У зв'язку зі складністю справи судом 03.06.2013 року проголошені вступна та резолютивна частини постанови, а 10.06.2013 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати пункт 4 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим від 07.05.12р. № 01-08-14-14/4355.

3. В решті позовних вимог відмовити.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Сімферопольського слідчого ізолятора Управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі (ЄДРПОУ 08563853) 32,19 грн. (тридцять дві гривні 19 коп.) витрат зі сплати судового збору шляхом їх безспірного списання з рахунку суб'єкта владних повноважень - Державної фінансової інспекції в АР Крим (ЄДРПОУ 20703979).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А.О. Кушнова

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення03.06.2013
Оприлюднено09.07.2013
Номер документу32250576
СудочинствоАдміністративне