cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2013 року Справа № 5002-9/5172-2011 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Карабаня В.Я. - головуючого, Жаботиної Г.В., Ковтонюк Л.В., розглянувши матеріали касаційної
скаргиДочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України "Західно-Кримський елеватор" напостанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 05.03.2013р. у справігосподарського суду Автономної Республіки Крим №5002-9/5172-2011 за позовомДочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України "Західно-Кримський елеватор" доДержавної акціонерної компанії "Хліб України" за участюПрокурора Автономної Республіки Крим провизнання права власності за участі представників сторін:
від прокуратури - Гудименко Ю.В.;
від позивача - Братащук В.М.;
від КМУ - Жамбровський М.С.
від відповідача - не з'явилися.
У С Т А Н О В И В:
10.01.2012р. рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Пєтухова Н.С.) задоволено позов, визнано за дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії „Хліб України" „Західно - Кримський елеватор" право власності на визначене майно, що знаходиться за адресою: вул. Виноградна,1, м. Євпаторія, АР Крим. Рішення мотивовано набуттям підприємством права власності на визначене майно з моменту його внесення до статутного фонду підприємства.
05.03.2013р. постановою Севастопольського апеляційного господарського суду (судді: Черткова І.В. - головуючий, Сотула В.В., Голик В.С.) рішення місцевого господарського суду скасовано, в позові відмовлено, мотивуючи відсутністю правових підстав для набуття права власності на майно, передане засновником підприємству у користування, у позові яких відсутнє посилання на норми права, на підставі яких вважали виникло право власності на відповідне майно, чого не було установлено і судом першої інстанції.
У касаційній скарзі Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії "Хліб України "Західно-Кримський елеватор" посилалися на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, тому просили скасувати постанову від 05.03.2013р., а рішення місцевого господарського суду залишити в силі. Заявник вважав, що після формування його статутного фонду за рахунок внеску Державної акціонерної компанії "Хліб України", набули право власності на спірне майно, яке утримували за власний рахунок з 2000р.
Проаналізувавши касаційну скаргу на предмет її обґрунтованості у сукупності з іншими матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення вимог скарги виходячи з наступного.
Судами обох інстанцій установлено, що Державна акціонерна компанії "Хліб України" утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1000 від 22.08.1996р., засновником якої є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.1997р. №1218 "Про прискорення приватизації хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств" до статутного фонду Державної акціонерної компанії "Хліб України" передано майно державних підприємств, перетворивши їх у дочірні підприємства Компанії. Статутний фонд Компанії сформовано шляхом передачі 100 державних підприємств, у тому числі за рахунок передачі об'єктів рухомого і нерухомого майна державного підприємства „Євпаторійське хлібоприймальне підприємство", перетворене в подальшому в дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії „Хліб України" „Євпаторійське хлібоприймальне підприємство".
За положеннями пункту 1.1. Статуту дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії „Хліб України" „Західно - Кримський елеватор", статут визначає порядок утворення, діяльності та ліквідації дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії „Хліб України" „Західно - Кримський елеватор", засновником (власником) якого є Державна акціонерна компанія "Хліб України". Відповідно до пункту 4.1 Статуту дочірнього підприємства майно підприємства становлять основні та оборотні засоби, грошові кошти, а також інші активи, вартість яких відображається в бухгалтерському балансі підприємства. Пунктом 4.3 Статуту передбачено, що майно Компанії передається дочірньому підприємству у користування. Підприємство має право вчиняти щодо майна компанії будь-які дії тільки з дозволу компанії.
Звертаючись до суду з позовом про визнання права власності на майно, яке було передано до статутного фонду підприємства на правах користування, що останнім не заперечувалось, дочірнє підприємство не навели правових підстав набуття права власності на це майно, чого не було установлено і судом апеляційної інстанції, яким правомірно відмовлено у задоволенні відповідних вимог.
Належних обґрунтувань, з посиланням на норми права, які б спростовували висновки апеляційного господарського суду, заявником не наведено, у зв'язку з чим колегія суддів не вбачає підстав для зміни чи скасування оскаржуваної постанови, при ухваленні якої здійснено всебічний, повний та об'єктивний розгляд у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, надано належну правову оцінку всім наявним у матеріалах справи доказам й твердженням сторін, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права.
Доводи заявника, викладені у касаційній скарзі не заслуговують на увагу, зводяться до переоцінки доказів, що в силу положень ст. 111-7 Господарського процесуального кодексу України не відноситься до компетенції касаційної інстанції.
Керуючись ст.ст. 111 5 , 111 7 , 111 9 -111 11 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" "Західно-Кримський елеватор" залишити без задоволення, а постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 05.03.2013р. у справі господарського суду Автономної Республіки Крим №5002-9/5172-2011 - без змін.
Головуючий суддяВ.Я. Карабань СуддяГ.В. Жаботина СуддяЛ.В. Ковтонюк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2013 |
Оприлюднено | 17.07.2013 |
Номер документу | 32430970 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Карабань В.Я.
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Черткова Ірина Валентинівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Черткова Ірина Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні