cpg1251
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" липня 2013 р. Справа№ 910/8836/13
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Разіної Т.І.
суддів: Гарник Л.Л.
Верховця А.А.
за участю представників сторін:
від боржника: Яремчук В.В. - представник за довіреністю від 19.01.2013;
директор Рачук О.О. (статут);
ліквідатора: арбітражний керуючий Лінкевич О.М. (постанова господарського суду міста Києва від 23.05.2013 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» на постанову господарського суду міста Києва від 23.05.2013 року у справі № 910/8836/13 (суддя Пасько М.В.)
за заявою боржника товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна», м. Київ
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» звернулося до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку, передбаченому ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою господарського суду міста Києва від 13.05.13 заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, призначено розгляд справи на 23.05.13, зобов'язано арбітражного керуючого Лінкевича О.М. надати суду до 21.05.13 заяву про участь у справі.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 23.05.13 порушено провадження у справі № 910/8836/13.
Постановою господарського суду міста Києва від 23.05.2013 року у справі № 910/8836/13 (суддя Пасько М.В.) товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Лінкевича Олега Миколайовича, якого зобов'язано у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом про що надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети) та у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд; надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора.
Зобов'язано Державного реєстратора за місцем знаходження боржника внести до Єдиного державного реєстру запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора боржника
Призначено судове засідання для розгляду поданого ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу боржника.
При цьому, підприємницьку діяльність банкрута завершено, строк виконання всіх грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) визнано таким що настав. Припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління та розпорядження його майном.
Дана постанова в частині призначення ліквідатора мотивована тим, що відповідного кандидата було обрано у відповідності до ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.
При цьому, суд першої інстанції керувався ст.ст. 1, 37, 95, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Не погоджуючись частково із прийнятою постановою суду, товариство з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати зазначені постанову в частині призначення ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Лінкевича О.М. та призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» Рачука Олега Олександровича, в іншій частині постанову залишити без змін.
Апеляційна скарга мотивована порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме ст. 95, абз. 8 ч. 1 ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 43, 84 ГПК України.
В судовому засіданні 16.07.2013 року представники боржника підтримали вимоги, викладені в апеляційній скарзі, з підстав наведених в ній.
Ліквідатор в судовому засіданні заперечував вимоги апеляційної скарги та просив залишити її без задоволення, постанову - без змін.
Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши застосування судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 5 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.
У відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно ст. 99 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 105 ЦК України, після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Як вбачається із матеріалів справи, зверненню із заявою про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» в порядку статті 95 Закону передувало прийняття загальними зборами учасників товариства рішення про ліквідацію останнього та створення ліквідаційної комісії, оформленого протоколом № 14 від 19.12.2012.
На засіданні загальних зборів учасників товариства було вирішено затвердити проміжний ліквідаційний баланс та звернутися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» (протокол № 15 від 22.04.2013).
З матеріалів даної справи вбачається, що 07.05.2013 голова ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
На виконання вимог ч. 1 ст. 105 Цивільного Кодексу України та ч. 1 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» підприємство звернулося до державного реєстратора Голосіївського району міста Києва для подання документів, потрібних для внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення юридичної особи.
Як слідує з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АВ № 563274 станом на 07.05.2013 відомості про перебування боржника в стані припинення підприємницької діяльності державним реєстратором відображені в указаному реєстрі.
Відповідно до вимог ч. 8 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог ст. 105 Цивільного кодексу України в Бюлетені державної реєстрації № 235 (35) від 28.12.12 було опубліковано оголошення про припинення даної юридичної особи.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, головою ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» було проведено інвентаризацію майна товариства та складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 19.04.2012.
Матеріали справи містять акт № 31/1-22-30-36644939 від 12.03.2013 ДПІ у Голосіївському районі міста Києва ДПС «Про результати позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Арсіс Україна» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 по 31.12.2012 валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012». Як вбачається з даного акту податковим органом було здійснено перевірку відповідно до заяви за формою 8-ОПП про ліквідацію від 21.12.2012 з питань дотримання вимог податкового законодавства.
З матеріалів справи вбачається, ліквідатором встановлено наявність у боржника кредиторської заборгованості станом на 19.04.2013 у сумі 6611747,20 грн. перед кредиторами згідно переліку, що міститься в матеріалах справи.
Відповідно до статуту підприємства та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вбачається, що статутний капітал виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» не містить державної власності.
На підтвердження вказаних в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство обставин місцевому господарському суду було подано рішення власника про ліквідацію підприємства, докази звернення до державного реєстратора, податкового органу та фондів загальнообов'язкового соціального страхування з відповідним повідомленням та для з'ясування питання про наявність заборгованості перед бюджетом та позабюджетними державними цільовими фондами, довідки державних реєстраційних органів, що здійснюють реєстрацію майнових активів (різного роду рухомого та нерухомого майна), матеріали інвентаризації, довідки з банківських установ тощо.
Відповідно до проведеної інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів, розрахунків та інших статей балансу боржника та ліквідаційною комісією встановлено відсутність коштів та майнових активів для погашення кредиторської заборгованості.
Постанова суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є за своєю правовою природою судовим рішенням, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні (Постанова Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1976 №11 із змінами на даний час).
Відповідно ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру у випадках, передбачених цим Законом, строком на дванадцять місяців.
Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства та наведені обставини справи, апеляційний суд вважає, що висновок місцевого суду про наявність підстав для прийняття постанови про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» банкрутом є обґрунтованим.
Також, оскаржуваною постановою суду першої інстанції було призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Лінкевича О.М.
У ч. 1 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Частиною 2 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора у порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Як передбачено ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора банкрута визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого надати заяву на участь у даній справі та, у разі неотримання судом від нього такої заяви, ліквідатор банкрута призначається судом без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство було визначено кандидатуру арбітражного керуючого Лінкевича Олега Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 35 від 15.02.2013) для призначення ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна», заява про участь якого надійшла до господарського суду міста Києва 21.05.2013.
Також, апеляційний суд вважає за необхідне зазначити, що в заяви про порушення провадження у справі про банкрутство голова ліквідаційної комісії просить суд призначити його ліквідатором товариства, однак суд рішення щодо обрання та призначення певного кандидата на посаду ліквідатора банкрута приймає виключно на підставі внутрішнього переконання та наявності відповідної заяви кандидата (арбітражного керуючого).
Викладені в апеляційній скарзі доводи правильності висновків місцевого господарського суду не спростовують.
У відповідності до ст.ст. 32-34 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Інших додаткових пояснень або доказів, окрім тих, які наявні в матеріалів справи, суду надано не було.
Враховуючи викладене, колегія суддів на підставі наявних в матеріалів справи дійшла до висновку, що відповідно до ст. 104 Господарського процесуального кодексу України підстав для скасування чи зміни постанови місцевого господарського суду не вбачає, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 4-1, 4-2, 4-3, 4-7, 32-34, 43, 99, 101-103, 105 ГПК України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Київський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Постанову господарського суду міста Києва від 23.05.2013 року у справі № 910/8836/13 в частині призначення ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» арбітражного керуючого Лінкевича Олега Миколайовича залишити без змін, апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Арсіс Україна» залишити без задоволення.
Головуючий суддя Разіна Т.І.
Судді Гарник Л.Л.
Верховець А.А.
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2013 |
Оприлюднено | 17.07.2013 |
Номер документу | 32438121 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Разіна Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні