ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" липня 2013 р. м. Київ К/800/13657/13
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого судді Пилипчук Н.Г.
суддів Ланченко Л.В.
Нечитайла О.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні
касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва Державної податкової служби
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 21.02.2013
у справі № 2а-13054/12/2670
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Український архітектурно-будівельний центр»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва Державної податкової служби
про визнання протиправним дій, скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 21.11.2012 в задоволенні позову відмовлено повністю.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.02.2013 постанову суду першої інстанції скасовано. Позов задоволено. Визнано неправомірними дії ДПІ у Шевченківському районі м.Києва ДПС щодо винесення податкових повідомлень-рішень від 31.08.2012 № 0006992280 та від 31.08.2012 № 0007002280 та скасовано такі податкові повідомлення-рішення. Стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2236,00 грн.
ДПІ у Шевченківському районі м.Києва ДПС подала касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції та залишити в силі постанову суду першої інстанції. Посилається на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального права: п. 198.6 ст. 198, п. 200.1 ст. 200, п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу, обґрунтовуючи такі вимоги посиланням на зафіксовані в акті перевірки обставини, з яких податковий орган виходив при прийнятті оспорюваних податкових повідомлень-рішень.
Заслухавши доповідь судді-доповідача про обставини, необхідні для ухвалення судового рішення судом касаційної інстанції, дослідивши доводи касаційної скарги, матеріали справи, судові рішення, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.
Судами попередніх інстанцій встановлено такі обставини.
Оспорювані позивачем податкові повідомлення-рішення про визначення грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у загальній сумі 305517 грн. та з податку на додану вартість у загальній сумі 270208,75 грн. складено на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 10.08.2012 № 1088/22-80/367984415 за період з вересня 2008 року по травень 2012 року, проведеної на підставі наказу на проведення такої перевірки від 23.07.2012 № 935/22-80, призначеної у зв'язку з отриманням постанови старшого слідчого СУ ГУ МВС України в м.Києві у кримінальній справі № 05-25371, порушеної за фактом фіктивного підприємництва за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 358 Кримінального кодексу України.
Суд касаційної інстанції не вбачає порушень судом апеляційної інстанції норм матеріального права, на які посилається відповідач в касаційній скарзі, та вважає, що суд повно встановив обставини, що мають значення для вирішення справи, та надав їм правову оцінку на підставі норм закону, що підлягали застосуванню до спірних правовідносин.
Відповідно до п. 75.1. ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно із абз. 3 п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Однією з обставин для проведення документальної позапланової виїзної перевірки п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України визначає отримання постанови слідчого, винесеної ним відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у його провадженні.
При цьому до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду п. 86.9 ст. 86 Податкового кодексу України забороняє, у разі якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність перевірки, приймати податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки. Цією нормою передбачено, що матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.
Таким чином, матеріали перевірки та висновки органу державної податкової служби, викладені в акті документальної позапланової невиїзної перевірки, що призначена на виконання постанови слідчого відповідно до кримінально-процесуального закону, до дня набрання законної сили відповідним рішенням у кримінальній справі, можуть бути оцінені як докази виключно у рамках розслідування та розгляду такої кримінальної справи і не можуть бути підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення про визначення платникові податків розрахованого за результатами такої перевірки грошового зобов'язання.
Судом апеляційної інстанції вказано на відсутність доказів набрання законної сили відповідним рішенням суду в кримінальній справі.
Враховуючи наведене, суд касаційної інстанції знаходить правильним висновок суду апеляційної інстанції щодо неправомірності дій податкового органу з винесення оспорюваних податкових повідомлень-рішень та необхідності скасування таких податкових повідомлень-рішень, що прийняті за відсутності на те правових підстав.
Зважаючи на відсутність підстав для висновку про порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального права, надану судом правову оцінку обставинам, касаційна скарга залишається без задоволення, а постанова суду апеляційної інстанції - без змін.
Керуючись ст. ст. 220, 220 1 , 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 21.02.2013 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою про перегляд даної ухвали, поданою через Вищий адміністративний суд України у порядку, встановленому статтями 236-239 1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Н.Г. Пилипчук
Судді Л.В. Ланченко
О.М. Нечитайло
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2013 |
Оприлюднено | 19.07.2013 |
Номер документу | 32476984 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Пилипчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні