cpg1251
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
УХВАЛА
"18" липня 2013 р. Справа №910/9123/13
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Калатай Н.Ф.
суддів: Коршун Н.М.
Пашкіної С.А.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «БУП»
на ухвалу господарського суду міста Києва від 25.06.2013
у справі № 910/9123/13 (суддя Пригунова А. Б.)
за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БУП»
до Приватного підприємства «Торговий Дім Поляков»
про визнання договору недійсним
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду міста Києва від 25.06.2013 у справі № 910/9123/13 відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю «БУП» у прийнятті зустрічної позовної заяви до Приватного підприємства «Торговий Дім Поляков» про визнання договору недійсним з посиланням на ст. 60, 62, 66 ГПК України.
Не погоджуючись з ухвалою, Товариство з обмеженою відповідальністю «БУП» звернулось до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу господарського суду мста Києва від 25.06.2013 по справі № 910/9123/13 скасувати.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази, зокрема, сплати судового збору.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, чинній на дату звернення з апеляційною скаргою, встановлені ставки судового збору в таких розмірах:
- за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат;
- за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру 1 розмір мінімальної заробітної плати;
- за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми;
- за подання апеляційної скарги на ухвалу суду 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
За таких обставин, з урахуванням зазначених приписів закону, встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати та того, що предметом оскарження в даному випадку є ухвала, відповідно до підпункту 4 п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції підлягає сплаті у розмірі 573,50 грн.
До апеляційної скарги не додано жодних доказів сплати судового збору, проте додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому заявник просить звільнити його від сплати судового збору.
Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з частиною 2 зазначеної статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зі змісту клопотання про звільнення від сплати судового збору слідує, що як на підставу для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору заявник посилається на скрутне матеріальне становище, що зумовлено відсутністю грошових коштів на розрахункових рахунках.
Частиною 1 ст. 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Частиною 1 ст. 43 ГПК України встановлено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно з ч. 2 ст. 43 ГПК України ці дані встановлюються такими засобами:
- письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів;
- поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.
На підтвердження обставин, викладених в клопотанні, заявником не додано жодних доказів.
За таких обставин, клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «БУП» про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
З огляду на викладене, апеляційна скарга повертається заявникові.
Повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з нею до апеляційного господарського суду в загальному порядку після усунення вказаних недоліків у відповідності до норм закону на дату такого звернення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 86, п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «БУП» про звільнення від сплати судового збору.
2. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «БУП» на ухвалу господарського суду міста Києва від 25.06.2013 у справі №910/9123/13 повернути без розгляду.
3. Матеріали справи № 910/9123/13 повернути до господарського суду міста Києва.
Головуючий суддя Калатай Н.Ф.
Судді Коршун Н.М.
Пашкіна С.А.
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2013 |
Оприлюднено | 22.07.2013 |
Номер документу | 32500246 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Калатай Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні