Постанова
від 11.07.2013 по справі 2а-9191/12/0170/1
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 липня 2013 р. (16-26) Справа №2а-9191/12/0170/1

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Габової Н.Г., за участю

представника позивача - Мартьянова О.В.,

представників відповідача - Лукпанової К.В., Безверхої Ю.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Приватного підприємства "Фірма Український нафтопродукт"

до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний позов Приватного підприємства "Фірма Український нафтопродукт", до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС №12612200 від 18 травня 2012 року.

Адміністративний позов мотивований тим, що згідно висновків Акту Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС №555/23-1/37463592 від 06 лютого 2012 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Фірма Український нафтопродукт» з питань дотримання податкового законодавства по взаємовідносинам з 1) ТОВ «СУГ Восток» (ЄДРПОУ 36901445); 2) ТОВ «Грандбудінвест 2007» (ЄДРПОУ 34469979) за серпень 2011 року» встановлено порушення з боку ПП «Фірма Український нафтопродукт» п. 198.3 ст.198, п. 201.4, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року, в результаті чого зроблено висновок про завищення податкового кредиту з ПДВ у серпні 2011 року на загальну суму 671 426, 25 грн., у тому числі по взаємовідносинам з ТОВ «СУГ Восток» - на суму ПДВ 575 503, 75 грн.; ТОВ «Грандбудінвест 2007» - на суму ПДВ 95 922, 50 грн.

На підставі зазначеного Акту в лютому 2012 року від Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС на адресу ПП «Фірма Український нафтопродукт» надійшло податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ № 0006892301 від 24 лютого 2012 року про зменшення розміру від'ємного значення (ПДВ) на суму 671 426, 00 гривень та штрафні санкції на суму 335 713, 00 гривень.

Не погодившись з висновками та діями Джанкойської ОДПІ АРК ДПС позивач оскаржив зазначене вище податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ ДПС АР Крим до ДПС в АР Крим.

Позивач зазначає, що 14 травня 2012 року на його адресу надійшло рішення ДПС в АР Крим №1321/10/10-0223 від 10 травня 2012 року про результати розгляду первинної скарги на податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ №0006892301 від 24 лютого 2012 року.

Згідно вказаного рішення №1321/10/10-0223 від 10 травня 2012 року первинне податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС № 0006892301 від 24 лютого 2012 року скасовано ДПС в АР Крим у частині нарахування штрафних санкцій, в іншій частині скарга позивача залишена без задоволення.

21 травня 2012 року на адресу позивача надійшло податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС № 12612200 від 18 травня 2012 року про зменшення розміру від'ємного значення податку на додану вартість на суму 671426 гривень.

Позивач вважає, що всі угоди з контрагентами є реальними та виконані в повному обсязі, всі податки позивачем нараховані та сплачені, товар отриманий та використаний у господарській діяльності.

З урахуванням викладеного, позивач просить визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС №12612200 від 18 травня 2012 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31 серпня 2012 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31 серпня 2012 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 01 жовтня 2012 р. призначено по справі судово - економічну експертизу та зупинено провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.06.2013 року поновлено провадження по справі з 20.06.2013 року та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, вважаючи податкове повідомлення-рішення законним та обґрунтованим з наступних підстав. ПП «Фірма Український нафтопродукт» безпідставно задекларовано податковий кредит у серпні 2011 року по взаємовідносинам з ТОВ «СУГ Восток» на загальну суму 575503,75 грн., у порушення п. 14.1.191 ст. 14, п. 185.1, ст.. 188.1 ст.188, п.п.187.1.а п.187 ст.187, п.193.1 ст. 193, п.198.2 ст.198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України. Також ПП «Фірма Український нафтопродукт» у серпні 2011 року по взаємовідносинам з ТОВ «Грандбудінвест 2007» сформувало податковий кредит на загальну суму - 95 922, 50 гривень юез реального вчинення господарських операцій з боку ТОВ «Грандбудінвест 2007».

Отже, податковий кредит ПП «Фірма Український нафтопродукт» за серпень 2011 року зменшено у розмірі 671 426 грн. по взаємовідносинам з наступними постачальниками: ТОВ «СУГ Восток» - на суму ПДВ 575 503, 75 грн.; ТОВ «Грандбудінвест 2007» - на суму ПДВ 95 922, 50 грн.

В судовому засіданні представники відповідача пояснили, що угоди між позивачем та вказаними контрагентами є нікчемними, оскільки позивач не надав документів, що підтверджують транспортування товарно-матеріальних цінностей, а надані накладні свідчать, що товар транспортувався іншими суб'єктами .

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.

Отже, Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, яка у правовідносинах з фізичними та юридичними особами реалізує надані владні управлінські функції, а тому спори за участю Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби є публічно-правовими і відносяться до юрисдикції адміністративних судів.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Тому, вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо скасування податкового повідомлення-рішення, суд зобов'язаний перевірити, чи являлися правомірними дії відповідача у зв'язку прийняттям такого повідомлення -рішення, чи дотримані порядок, строки та підстави проведення перевірки.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Фірма Український нафтопродукт" є юридичною особою, яке 14.02.2011 року зареєстровано Виконавчим комітетом Джанкойської міської ради АР Крим, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 242050.

Суд зазначає, що ПП "Фірма Український нафтопродукт" взято на облік платника податків та є платником податку на додану вартість, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію платника ПДВ № 100333174 від 12 квітня 2011 року.

Таким чином, судом встановлено, що ПП "Фірма Український нафтопродукт" являється суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що відповідачем 13.01.2012 року прийнято наказ № 57 «Про ухвалення рішення на проведення документальної невиїзної перевірки» з питань дотримання податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «СУГ Восток», ТОВ «Грандбудінвест 2007» за серпень 2011 року.

Судом встановлено, що на підставі наказу «Про ухвалення рішення на проведення документальної невиїзної перевірки» від 13.01.2012 р. №57 та згідно із п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п. 78.1 ст.78, п. 79.1, п. 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Приватного підприємства «Фірма Український нафтопродукт» з питань дотримання податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «СУГ Восток» та ТОВ «Грандбудінвест 2007» за серпень 2011 р., в результаті якої складено Акт № 555/23-1/37463592 від 06.02.2012 р.

В Акті перевірки зазначено, що перевірку проведено у приміщенні Джанкойської ОДПІ.

Згідно акту, перевірка проводилася в період з 26.01.2012 р. по 30.01.2012 р.

Судом встановлено, що при проведенні перевірки використані наступні документи:

- Довідка Джанкойської ОДПІ №5736/23-1/37463592 від 01.12.2011 р.;

- Лист ДПІ у Київському районі м.Харькова в адрес Джанкойської ОДПІ (вих.. №29/7/23-521 від 03.01.2011 р.), (вх. №40/7 від 10.01.2012 р.)

- Акт №1761/235/36901445 від 18.10.2011 р. «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СУГ Восток» за період серпень 2011 р.»

- Лист ДПІ у Київському районі м. Харкова (вих.№15.12.2011р №12115/7/23-3). (вх.№3446 " від 29.12.2011);

- Акт № 1767/235/34469979 від 18.10.2011р "Про неможливість проведення зустрічної звірки TOB "Грандбудінвест 2007" код ЄДРПОУ 34469979 за період серпень 2011р".

За результатами перевірки складено довідку № 5736/23-1/37463592 від 01.12.2011р. згідно якої встановлено, шо ПП «Фірма Український нафтопродукт» у серпні 2011 року мало взаємовідносини з TOB "СУГ Восток" (код ЄДРПОУ-36901445) на загальну суму 3 453 022,50 грн., у т. ч ПДВ - 575 503,75грн. За рахунок віще вказаних взаємовідносин ПП «Фірма Український нафтопродукт» у серпні 2011 р. сформувало податковий кредит на загальну суму 575 503,75грн.

З акту перевірки вбачається, що для підтвердження правових відносин ПП «Фірма Український нафтопродукт" з TOB «СУГ ВОСТОК» (код ЄДРПОУ-36901445) в ході позапланової документальної перевірки направлений запит на проведення зустрічної перевірки вих.№ 4793/7/23-1 від 01.12.2011 на суму ПДВ - 575 503,75 грн..

В акті зазначено, що за результатами зустрічної звірки вх. №40/7 від 10.01.2012р. до управління податкового контролю юридичних осіб надійшов лист ДПІ у Київському районі м. Харкова з матеріалами відпрацювання підприємства "транзитер" TOB "СУГ Восток" по операціях за серпень 2011 року.

Також в акті перевірки зазначено, що ДПІ у Київському районі м. Харкова в адрес Джанкойської ОДПІ надало матеріали перевірки щодо документального підтвердження господарських відносин, із платниками податків та зборів ПП « Фірма Український нафтопродукт» їх реальності та повноти відображення в обліку за серпень 2011 р. По результатам проведеної зустрічної звірки ТОВ "СУГ-Восток" було встановлено наступне.

TOB „СУГ Восток" надано до ДПІ у Київському районі податкову декларацію з ПДВ за серпень 2011р. (від 20.09.2011р. №9008031250) з зазначенням суми податкових зобов'язань у сумі 2487164грн. та податкового кредиту у сумі - 2429635 грн.

З акту перевірки встановлено, що згідно бази автоматизованого співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, встановлено, що основними постачальниками за період серпень 2011р. у сумі 2 385 398, 82 грн. були:

1) TOB "ВІНКАП" код ЄДРПОУ 37191851 (ДПІ у Київському районі м. Харкова) на загальну суму сформованого податкового кредиту 1 243 931,88 грн.;

2) TOB "ВЕЛ ТРАСТ" код ЄДРПОУ 36623898 (ДПІ у Червонозаводському районы м.Харкова) на загальну суму сформованого податкового кредиту 1 141 466,94 грн.

Основними покупцями за період серпні 2011 р. на суму 2 375 022, 27 грн. були:

1) ПП «Фірма Український нафтопродукт» код ЄДРПОУ 37463592 на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 575 503,75 грн.;

2) TOB "ПІГ Трансконтиненталь" код ЄДРПОУ 35831718 у ДПІ у Ленінському районі м. Донецьк на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 426 120,72 грн.;

3) TOB "Пропан Трейд" код ЄДРПОУ 34951714 ДПІ у Київському р-ні м.Харкова на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 783 333,34 грн.;

4) TOB "Параллель -М Лтд" код ЄДРПОУ 24316073 СДПІ по роботі з ВПП м.Донецьк на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 134 399,98 грн.;

5) TOB "Східні ресурси" код ЄДРПОУ 24069643 СДПІ по роботі з ВПП М.Луганську на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 64 858,05грн.;

6) TOB «В.I.B» код ЄДРПОУ 34604370 ДПІ у Будьоновському р-ні м.Донецька на загальнх суму сформованих податкових зобов'язань 108 864,99 грн.;

7) TOB "Запоріжспецтрансгаз" код ЄДРПОУ 30546153 ДПІ у Заводському р-ні м.Запоріжжя на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 90 588,32 грн.;

8) TOB "Корат" код ЄДРПОУ 32561482 ДПІ у Ленінському р-ні м.Севастополя на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 87 678,65грн.;

9) TOB "МТК" код ЄДРПОУ 31713599 ДПІ в м.Сєвєродонецьку на загальну суму сформованих податкових зобов'язань 52 106,95грн.;

10) TOB "Демі-Збут" код ЄДРПОУ 34778224 Артемівська ОДПІ на загатьну суму сформованих податкових зобов'язань 51 567,88 грн.

З акту перевірки вбачається, що згідно висновку №29/26-046 від 18.10.2011 року щодо відсутності факту реального здійснення господарської діяльності, TOB "СУГ Восток" у серпні 2011 року мало взаємовідносинй з TOB «Вінкап» (код ЄДРПОУ 37191851) в частині формування податкового зобов'язання з ПДВ. TOB «Вінкап» не знаходиться за юридичною адресою, директор та головний бухгалтер одна особа, кількість працюючих одна особа. Наведені обставини свідчать, що за період серпень 2011 року господарська діяльність TOB «СУГ Восток», яка пов'язана з TOB «Вінкап» має ознаки нереальності здійснення.

З акту перевірки також вбачається, що ПП «Фірма "Український нафтопродукт» у серпні 2011 року по взаємовідносинам з TOB «СУГ Восток» сформувало податковий кредит на загальну суму 575 503,75грн. без реального вчинення господарських операцій з боку TOB "СУГ Восток".

З акту перевірки судом встановлено, що відповідно Довідки Джанкойської ОДПІ № 5736/231/37463592 від 01.12.2011р Скреплений газ доставлявся залізницею згідно накладних :

- Станція та залізниця відправлення - ст.Новозолотарівка Донецька залізниця;

- Відправник - ПАТ «Укрспецтрансгаз» (Івано-Франківська обл. м.Долина, Промислова, 3, ЄДРПОУ 00157842);

- Станція і залізниця призначення - Джанкой, Придніпровська Залізниця, ветка ПММП "Дюн";

- Одержувач - ПММП "Дюн", ЄДРПОУ- 20723781 М. Джанкой.вул.Промислова.ІЗа:

Залізнична накладна не містить інформації про те, що газ скреплений було поставлено TOB «СУГ Восток» на адресу ПП "Фірма "Український нафтопродукт".

Згідно акту перевірки відповідач зазначає, що TOB "СУГ Восток" не здійснювало операції з постачання товарів, тому ПП "Фірма Український нафтопродукт" не мало право формувати податковий кредит за рахунок TOB "СУГ Восток". Таким чином ПП «Фірма Український нафтопродукт» безпідставно задекларовано податковий кредит у серпні 2011 року по взаємовідносинам з TOB «СУГ Восток» на загальну суму 575 503,75грн.

З акту перевірки вбачається, що Управлінням податкового контролю юридичних осіб на підставі наказу від 22.11.2011р. № 1734 та направлення від 22.11.2011 року №1399/23-01 проведено документальна позапланова виїзна перевірка Приватного підприємства "Фірма Український нафтопродукт", відповідно до п.п.78.1.8 ст. 78 Податкового кодексу України за серпень 2011р..

За результатами перевірки складено довідку № 5736/23-1/37463592 від 01.12.2011р. згідно якої встановлено, шо ПП «Фірма Український нафтопродукт» у серпні 2011 року мало взаємовідносини з ТОВ «Грандбудінвест 2007» (код ЄДРПОУ-34469979) на загальну суму 575 535,00грн., у т. ч ПДВ - 95 922,50грн.

В ході проведення перевірки встановлено факт, що за рахунок віще вказаних взаємовідносин ПП «Фірма Український нафтопродукт" у серпні 2011 р. сформувало податковий кредит на загальну суму 95 922,50грн.

Для підтвердження правових відносин ПП «Фірма Український нафтопродукт» з ТОВ «Грандбудінвест 2007» в ході позапланової документальної перевірки направлений запит на проведення зустрічної перевірки вих.№ 4794/7/23-1 від 01.12.2011 на суму ПДВ 95 922,505 грн. За результатами зустрічної звірки вх.№ 3446/7 від 29.12.2011р. до управління податкового контролю юридичних осіб надійшов лист ДПІ у Київському районі м. Харкова з матеріалами відпрацювання підприємства "транзитер" «Грандбудінвест 2007» по операціях за серпень 2011 року.

З акту перевірки судом встановлено, що ДПІ у Київському районі м. Харкова в адрес Джанкойської ОДПІ надало матеріали перевірки, а саме Акт №1767235 34469979 від 18.10.2011 р. про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Грандбудінвест 2007» щодо документального підтвердження господарських відносин, із платниками податків та зборів ПП «Фірма Український нафтопродукт» їх реальності та повноти і відображення в обліку за період серпень 2011р. По результатам проведеної зустрічної звірки ТОВ «Грандбудінвест 2007» було встановлено наступне.

ТОВ «Грандбудінвест» надано до ДПІ у Київському районі податкову декларацію з ПДВ за серпень 2011р. (від 20.09.2011р. №9007952681) з зазначенням суми податкових зобов'язань у сумі 1817573 грн. та податкового кредиту у сумі - 1807694 грн.

З акту перевірки вбачається, що згідно бази автоматизованого співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, встановлено, що основним постачальником за період серпень 2011р. були:

1. ТОВ «Транспортні енергетичні регіональні ініціативи» (код ЄДРПОУ 30850495) на загальну суму сформованого податкового кредиту 523 033,85 грн.

2. ТОВ «Вел Траст» (код ЄДРПОУ 36623898) на загальну суму сформованого податкового кредиту 451 998,93 грн.

3. ТОВ «Вінкап» (код ЄДРПОУ 37191851) на загальну суму сформованого податкового кредиту 381 738, 29 грн.

Основні покупці за період серпень 2011 p.:

1. ПП «Фірма Український нафтопродукт» (код ЄДРПОУ 37463592, Джанкойська ОДПІ) на суму сформованих податкових зобов'язань 95,9 т. грн.;

2. "Демі-Збут" (код ЄДРПОУ 34778224, Артемівська ОДПІ) на суму сформованих податкових зобов'язань 149,2 т. грн.;

3. ТОВ "В.І.В." (код ЄДРПОУ 34604370, ДПІ у Будьонівському районі м.Донецька) на суму сформованих податкових зобов'язань 192.8 т. грн.

4. ТОВ "Промислово-інвестиційна група "Трансконтиненталь" (код ЄДРПОУ 35831718, ДПІ у Ленінському районі м.Донецька) на суму сформованих податкових зобов'язань 288,4 т.грн.;

5. ТОВ "Східні ресурси" (код ЄДРПОУ 24049643, СДПІ по роботі з ВПП у м.Луганську) на суму сформованих податкових зобов'язань 83,4 т.грн.;

6. ПП Компанія "Віал" (код ЄДРПОУ 37000006, Рубіжанська ОДПІ) на суму сформованих податкових зобов'язань 66,8 т. грн.;

7. ТОВ "МТК" (код ЄДРПОУ:31713599, ДПІ м. Сєвєродонецька) на суму сформованих податкових зобов'язань 126,4 т. грн.

З акту перевірки судом встановлено, що співробітниками ВПМ ДПІ у Київському районі м. Харкова за результатами проведених заходів стосовно діяльності ТОВ «Трандбудінвест 2007» ( код 34469979) встановлено наступне.

За серпень 2011р. по підприємству значаться взаємостосунки з:

- ТОВ «Транспортні енергетичні регіональні ініціативи» (код ЄДРПОУ 30850495), загальна сума сформованого податкового кредиту з ПДВ складає 523033,85 грн.;

- ТОВ «Вел Траст» (код ЄДРПОУ 36623898) загальна сума сформованого податкового кредиту з ПДВ складає 451998, 93 грн.;

- TOB "Вінкап" (код ЄДРПОУ 37191851) загальна сума сформованого податкового кредиту з ПДВ складає 381738,29 грн.

Також з акту перевірки, встановлено, що станом на 18.10.2011р. документи, які підтверджують проведення фінансово господарських операцій TOB "Грандбудінвест 2007" з TOB «Транспортні енергетичні регіональні ініціативи», TOB "Вел Траст", TOB "Вінкап" не надано. Наявність фактів транспортування ТМЦ не встановлено.

В акті перевірки зазначається, що проведеними заходами встановлено, що TOB "Транспортні енергетичні регіональні ініціативи» та TOB "Вел Траст" має стан (запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання), тобто підприємство не має приміщень для здійснення господарської діяльності, директор та головний бухгалтер одна особа. TOB "Вінкап" має стан (направлене повідомлення про відсутність за місцезнаходженням) тобто підприємство не має приміщень для здійснення господарської діяльності, директор та головний бухгалтер одна особа. Наведені обставини свідчать, що за період серпень 2011р. господарська діяльність TOB

З акту перевірки судом встановлено, що на підставі віще викладеного ПП «Фірма Український нафтопродукт» у серпні 2011 року по взаємовідносинам з TOB «Грандбудінвест 2007» сформувало податковий кредит і загальну суму - 95 922,50грн. без реального вчинення господарських операцій з боку TOB «Грандбудінвест 2007».

З акту перевірки вбачається, що відповідно Довідки Джанкойської ОДПІ № 5736/23-1/37463592 від 01.12.2011р. скреплений газ доставлявся залізницею згідно накладних де вказано:

- Станція та залізниця відправлення - ст.Новозолотарівка Донецька;

- Відправник - ПАТ «Укрспецтрансгаз» (Івано-Франківська обл. м.Долина, Промислова 3, ЄДРПОУ 00157842);

- Станція і залізниця призначення - Джанкой, Придніпровська Залізниця, ветка ПММП «Дюн»;

- Одержувач - ПММП "Дюн" м. Джанкой , вул.. Промислова 13 а.

Також з акту перевірки вбачається, що Залізнична накладна не містить інформації про те, що газ скреплений був поставлено TOB «Грандбудінвест 2007» на адресу ПП «Фірма Український нафтопродукт».

Згідно акту перевірки відповідач зазначає, що TOB "Грандбудінвест 2007" не здійснювало операції з постачання товарів, тому ПП "Фірма "Український нафтопродукт" не мало право формувати податковий кредит за рахунок TOB "Грандбудінвест".

В акті перевірки зазначається, що ПП "Фірма "Український нафтопродукт" безпідставно задекларовано податковий кредит у серпні 2011 року по взаємовідносинам з TOB "Грандбудінвест 2007" на загальну суму - 95 922,50 грн.

З акту перевірки вбачається, що перевіркою встановлено наступне порушення:

1) п. 198.3 ст. 198, п.201.4 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України №2756-IV від 02.12.2010 року, в результаті чого встановлено завищення податкового кредиту з ПДВ у серпні 2011 року на загальну суму 671 426 грн., у тому числі по взаємовідносинам з TOB «СУГ ВОСТОК» (код ЄДРПОУ-36901445) на суму ПДВ - 575 503,75 грн; TOB «Грандбудінвест 2007» (код ЄДРПОУ- 34469979) на суму ПДВ - 95 922,50грн.

Згідно з п.п.54.3.2 ст.54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Відповідно до п.123.1. ст.123 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. зі змінами та доповненнями у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки №555/23-1/37463592 від 06 лютого 2012 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006892301 від 24.02.2013 року, яким ПП «Фірма Український нафтопродукт» на підставі п. 54.3 ст. 54 та п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України зменшено розмір від'ємного значення (ПДВ) суми податку на додану вартість у розмірі 671426 грн., та застосовані штрафні санкції на суму 335 713, 00 грн.

Також судом встановлено, що не погодившись із висновками перевірки позивач оскаржив зазначене вище податкове повідомлення рішення Джанкойської ОДПІ ДПС АР Крим до ДПС в АР Крим.

Судом встановлено, що 14 травня 2012 року на адресу ПП «Фірма Український нафтопродукт» поштовою кореспонденцією надійшло рішення ДПС в АР Крим № 1321/10/10-0223 від 10 травня 2012 р. про результати розгляду первинної скарги на податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ №0006892301 від 24.02.2012 р.

Згідно вказаного рішення №1321/10/10-0223 від 10 травня 2012 року первинне податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС № 0006892301 від 24 лютого 2012 року скасовано ДПС в АР Крим у частині нарахування штрафних санкцій, в іншій частині скарга позивача залишена без задоволення.

Судом встановлено, що на підставі вище зазначеного рішення ДПС в АР Крим № 1321/10/10-0223 від 10.05.12 р. було прийнято податкове повідомлення-рішення № 12612200 від 18 травня 2012 року, яким ПП «Фірма Український нафтопродукт» на підставі п.54.3 ст.54 та п.58.1 ст. 58 Податкового кодексу України зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 671 426 грн.

Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся з позовом до суду.

Перевіряючи правомірність прийняття відповідачем податкового повідомлення -рішення № 12612200 від 18 травня 2012 року, судом встановлено наступне.

Суд вважає за необхідне зазначити, що оскільки спірні правовідносини виникли між позивачем та відповідачем у серпні 2011 року, суд перевіряє їх відповідність нормам Податкового кодексу України.

З акту перевірки вбачається, що в порушення п.198.3 ст.198 ПК України перевіркою встановлено завищення податкового кредиту ПП «Фірма Український нафтопродукт» по взаємовідносинам з TOB «СУГ Восток» у серпні 2011 року на загальну суму 575 503,75грн.

Також з акту перевірки вбачається, що в порушення п.198.3 ст.198 ПК України перевіркою встановлено завищення податкового кредиту ПП «Фірма Український нафтопродукт» по взаємовідносинам з TOB «Грандбудінвест 2007» у серпні 2011 року на загальну суму - 95 922,50грн.

Пунктом 198.1 ст.198 Податкового кодексу України встановлено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Відповідно до п.201.4 ст.201 ПК України податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.

Згідно з п.201.6 ст.201 ПК України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Згідно з п.198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п.198.6 ст.198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Перевіряючи дотримання позивачем вимог Податкового кодексу України, судом встановлено наступне.

Суд зазначає, що ТОВ «СУГ Восток» є юридичною особою, яке 29 грудня 2009 року зареєстровано Виконавчим комітетом Луганської міської Ради, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 612878.

ТОВ «СУГ ВОСТОК» взято на облік платника податків та є платником податку на додану вартість, що підтверджується відповідним Свідоцтвом про реєстрацію платника ПДВ № 100320423 від 03 лютого 2010 року.

Таким чином, ТОВ «СУГ ВОСТОК» має право виписувати податкові накладні, на підставі яких покупець ПП «Фірма Український нафтопродукт» може формувати податковий кредит, але за умовою, що операції, по яким придбаються ТМЦ, здійснюються з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

01 квітня 2011 року між ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» (покупець) та ТОВ «СУГ ВОСТОК» (продавець) укладено договір купівлі-продажу № 3СУГ-11К.

Згідно пункту 1.1. договору продавець зобов'язується передати, а покупець прийняти та оплатити газ скраплений вуглеводний (далі - товар) в кількості, згідно номенклатурі, ціні та строкам поставки відповідно до умова договору та додатків до нього, які є невід'ємною частиною договору.

Згідно пункту 5.2. договору щодо реквізитів та адреси вантажоодержувача товару покупець сповіщає продавця в замовленнях, спрямованих продавцю.

Відповідно до умов пункту 12.5. договору останній набуває чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31 грудня 2011 року, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх обов'язків.

Судом встановлено, що договір купівлі-продажу № 3СУГ-11К від 01 квітня 2011 року підписаний обома сторонами та скріплений печатками.

Відповідно до пункту 5.2. договору № 3СУГ-11К (та договору, укладеного між ПБМП «ДЮН» та ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ») продавця товару (ТОВ «СУГ ВОСТОК») сповіщено відповідними листами про реквізити вантажоодержувача - ПБМП «ДЮН» (під'їзна колія на станції Джанкой Придніпровської залізниці за адресою: АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, буд. 13-а).

Судом встановлено, що на виконання договору купівлі-продажу № 3СУГ-11К від 01 квітня 2011 року ТОВ «СУГ ВОСТОК» у серпні 2011 року здійснило позивачу 3 поставки товару: газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001, кожний факт придбання якого підтверджується:

1) - залізничною накладною на цистерни (які є власністю ПАТ «УКРСПЕЦТРАНСГАЗ») зі скрапленим газом загальною кількістю 101,900 тон, окремо:

цистерна № 57486763, маса вантажу 25,400 тон, паспорт в„– 1426 ;

цистерна № 57483000, маса вантажу 25,350 тон, паспорт в„– 1426 ;

цистерна № 57486631, маса вантажу 26,000 тон, паспорт в„– 1426 ;

цистерна № 57475550, маса вантажу 25,150 тон, паспорт в„– 1426 ;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № СВ-К081301 від 13 серпня 2011 року кількістю 50,500 тон на загальну суму 575 700,00 грн., у т.ч. ПДВ 95 950,00 грн.;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № СВ-К081302 від 13 серпня 2011 року кількістю 51,400 тон на загальну суму 585 960, 00 грн., у т.ч. ПДВ 97 660, 00 грн.;

- податковою накладною № 20 від 13 серпня 2011 року на загальну суму 575 700, 00 грн., у т.ч. ПДВ 95 950, 00 грн.;

- податковою накладною № 21 від 13 серпня 2011 року на загальну суму 585 960, 00 грн., у т.ч. ПДВ 97 660,00 грн.;

- актом приймання - передачі позивачу газу скрапленого вуглеводного з колії ПБМП «ДЮН» (вантажоодержувача) за адресою АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, буд. 13-а - від 16 серпня 2011 року;

- комісійним актом за формою № 1-ГС - приймання за кількістю СВГ, що надійшов залізничним транспортом.

2) - залізничною накладною на цистерни (які є власністю ПАТ «УКРСПЕЦТРАНСГАЗ») зі скрапленим газом загальною кількістю 101,150 тон, окремо:

цистерна № 57484529, маса вантажу 25,500 тон, паспорт в„– 1496 ;

цистерна № 57484669, маса вантажу 25,150 тон, паспорт в„– 1496 ;

цистерна № 57486078, маса вантажу 25,550 тон, паспорт в„– 1496 ;

цистерна № 57468837, маса вантажу 24,850 тон, паспорт в„– 1496 ;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № СВ-К081601 від 16 серпня 2011 року кількістю 50,350 тон на загальну суму 573 990,00 грн., у т.ч. ПДВ 95 665, 00 грн.;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № СВ-К081602 від 16 серпня 2011 року кількістю 50,800 тон на загальну суму 579 120, 00 грн., у т.ч. ПДВ 96 520, 00 грн.;

- податковою накладною № 25 від 16 серпня 2011 року на загальну суму 573.990-00 грн., у т.ч. ПДВ 95 665, 00 грн.;

- податковою накладною № 26 від 16 серпня 2011 року на загальну суму 579 120, 00 грн., у т.ч. ПДВ 96 520, 00 грн.;

- актом приймання - передачі позивачу газу скрапленого вуглеводного з колії ПБМП «ДЮН» (вантажоодержувача) за адресою АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, буд. 13-а - від 19 серпня 2011 року;

- комісійним актом за формою № 1-ГС - приймання за кількістю СВГ, що надійшов залізничним транспортом.

3) - залізничною накладною на цистерни (які є власністю ПАТ «УКРСПЕЦТРАНСГАЗ») зі скрапленим газом загальною кількістю 103,950 тон, окремо:

цистерна № 57479230, маса вантажу 25,750 тон, паспорт в„– 1535 ;

цистерна № 57484057, маса вантажу 25,600 тон, паспорт в„– 1535 ;

цистерна № 57478778, маса вантажу 26,550 тон, паспорт в„– 1535 ;

цистерна № 50867522, маса вантажу 26,050 тон, паспорт в„– 1535 ;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № СВ-К082401 від 24 серпня 2011 року кількістю 52,600 тон на загальну суму 575 970, 00 грн., у т.ч. ПДВ 95 995, 00 грн.;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № СВ-К082402 від 24 серпня 2011 року кількістю 51,350 тон на загальну суму 562 282, 50 грн., у т.ч. ПДВ 93 713, 75 грн.;

- податковою накладною № 82 від 24 серпня 2011 року на загальну суму 575 970, 00 грн., у т.ч. ПДВ 95 995, 00 грн.;

- податковою накладною № 83 від 24 серпня 2011 року на загальну суму 562 282,50 грн., у т.ч. ПДВ 93 713,75 грн.;

- актом приймання - передачі позивачу газу скрапленого вуглеводного з колії ПБМП «ДЮН» (вантажоодержувача) за адресою АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, буд. 13-а - від 24 серпня 2011 року;

- комісійним актом за формою № 1-ГС - приймання за кількістю СВГ, що надійшов залізничним транспортом.

Отже, усього у серпні 2011 року на виконання договору купівлі-продажу № 3СУГ-11К від 01 квітня 2011 року ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» отримано від ТОВ «СУГ ВОСТОК» газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 у кількості 306,950 тон на суму 3 453 022, 50 гривень (у т. ч. ПДВ 575 503, 75 гривень).

Судом встановлено, що оплата позивачем отриманих товарів за договором купівлі-продажу від 01 квітня 2011 року № 3СУГ-11К здійснена в повному обсязі, що підтверджується банківськими виписками та платіжними дорученнями:

- від 17 серпня 2011 року № 481 на суму 575 700,00 гривен;

- від 17 серпня 2011 року № 482 на суму 585 960,00 гривен;

- від 17 серпня 2011 року № 483 на суму 573 990, 00 гривен;

- від 17 серпня 2011 року № 484 на суму 579 120,00 гривен;

- від 31 серпня 2011 року № 566 на суму 1 138 252,50 гривен.

Отже ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» в повному обсязі здійснено сплату придбаного у ТОВ «СУГ ВОСТОК» товару, що підтверджується первинними документами позивача.

Тобто первинними документами позивача чітко підтверджується реальність взаємних господарських операцій ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» та ТОВ «СУГ ВОСТОК», а саме дійсне придбання товарів, транспортування товарів, отримання придбаних товарів, сплата придбаних товарів.

Судом встановлено, що ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» є юридичною особою, яке 12 вересня 2006 року зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської Ради, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 075073.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» взято на облік платника податків та є платником податку на додану вартість, що підтверджується відповідним Свідоцтвом про реєстрацію платника ПДВ № 100243299 від 01 жовтня 2009 року.

Таким чином, ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» (продавець ТМЦ) має право виписувати податкові накладні, на підставі яких покупець ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» може формувати податковий кредит, але за умовою, що операції, по яким придбаються ТМЦ, здійснюються з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

20 червня 2011 року між ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» (покупець) і ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» (продавець) укладено договір купівлі-продажу № 2ГК-11.

Згідно пункту 1.1. договору продавець зобов'язується передати, а покупець прийняти та оплатити газ скраплений вуглеводний (далі - товар) в кількості, згідно номенклатурі, ціні та строкам поставки відповідно до умова договору та додатків до нього, які є невід'ємною частиною договору.

Згідно пункту 5.2. договору щодо реквізитів та адреси вантажоодержувача товару покупець сповіщає продавця в замовленні, спрямованому продавцю.

Відповідно до умов пункту 12.3. договору останній набуває чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31 грудня 2011 року, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами своїх обов'язків.

Договір купівлі-продажу № 2ГК-11 від 20 червня 2011 року підписаний обома сторонами та скріплений печатками.

Відповідно до пункту 5.2. договору № 2ГК-11 (та договору, укладеного між ПБМП «ДЮН» та ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ») продавця товару (ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007») сповіщено листом про реквізити вантажоодержувача - ПБМП «ДЮН» (під'їзна колія на станції Джанкой Придніпровської залізниці за адресою: АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, буд. 13-а).

Також між сторонами були підписані Додаток № 1 від 20.08.11 р. до договору, згідно з яким Продавець зобов'язується передати у строк до 31.08.11г., а Покупець прийняти та оплатити газ скраплений вуглеводневий, марки БТ у кількості 52т. (п.1). Продавець зобов'язується доставити Товар до станції Джанкой-Приднепровская Ж.Д. (п. 1.1). Ціна Товару становить 11 100,00 грн. за тонну з урахуванням ПДВ (п.1.2). Зобов'язання Продавця вважаються виконаними з моменту підписання Акту прийому-передачі між сторонами (п. 1.4). Загальна сума Товару за даним Додатком становить 577 200,00 грн. (п. 3).

Судом встановлено, що на виконання договору купівлі-продажу № 2ГК-11 від 20 червня 2011 року ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» у серпні 2011 року здійснило позивачу поставки товару: газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001, факт придбання якого підтверджується:

- залізничною накладною на цистерни (які є власністю ПАТ «УКРСПЕЦТРАНСГАЗ») зі скрапленим газом загальною кількістю 51 850 тон, окремо:

цистерна № 57477713, маса вантажу 25,850 тон, паспорт в„– 1442 ;

цистерна № 57480824, маса вантажу 26,000 тон, паспорт в„– 1442 ;

- актом приймання - передачі газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 № Гр-К082001 від 20 серпня 2011 року кількістю 51 850 тон на загальну суму 575 535, 00 грн., у т.ч. ПДВ 95 922, 50 грн.;

- податковою накладною № 97 від 20 серпня 2011 року на загальну суму 575 535, 00 грн., у т.ч. ПДВ 95 922, 50 грн.;

- актом приймання - передачі позивачу газу скрапленого вуглеводного з колії ПБМП «ДЮН» (вантажоодержувача) за адресою АР Крим, м. Джанкой, вул. Промислова, буд. 13-а - від 22 серпня 2011 року;

- комісійним актом за формою № 1-ГС - приймання за кількістю СВГ, що надійшов залізничним транспортом.

Отже, усього у серпні 2011 року на виконання договору купівлі-продажу № 2ГК-11 від 20 червня 2011 року ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» отримано від ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 у кількості 51 850 тон на суму 575 535, 00 грн., у т.ч. ПДВ 95 922, 50 грн.

Судом встановлено, що оплата позивачем товарів, отриманих за договором купівлі-продажу № 2ГК-11 від 20 червня 2011 року, здійснена в повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням від 25 серпня 2011 року № 523.

Отже ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» в повному обсязі здійснено сплату придбаного у ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» товару, що підтверджується первинними документами позивача.

Тобто первинними документами позивача чітко підтверджується реальність взаємних господарських операцій ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» та ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007», а саме дійсне придбання товарів, транспортування товарів, отримання придбаних товарів, сплата придбаних товарів.

Перевіряючи факт використання позивачем отриманих товарів в господарській діяльності, судом встановлено, що згідно з даними КВЕД до основних видів діяльності ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» відносяться в тому числі: роздрібна торгівля пальним, посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту, оптова торгівля паливом, інші види оптової торгівлі, що підтверджується Довідкою АБ №413610.

Отже, придбання ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» у TOB «СУГ ВОСТОК» та ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» товарів, а саме: газ скраплений вуглеводний, не суперечить характерній господарській діяльності позивача та його статутній діяльності.

Перевіряючи факт отримання позивачем товару від контрагентів та використання його в господарській діяльності, судом була призначена по справі судово-економічна експертиза, оформлена висновком від 23.05.2013 року № 55.

Судом та експертом встановлено, що 05.04.09 р. між ПП «Фірма Український нафтопродукт», (надалі Орендар), з одного боку, і ПБМП «ДЮН» (надалі Орендодавець), з іншого боку, уклали договір оренди залізничних колій № 10 і № 11 Джанкойської філії ВАТ «Київ - Дніпровське підприємство промислового залізничного транспорту» для прийому поступаючого вантажу. Договір підписаний і скріплений печатками сторін.

Також судом та експертом встановлено, що 17.05.10 р. між ПП «Фірма Український нафтопродукт», (надалі Орендар), з одного боку, і ПБМП «ДЮН», (надалі Орендодавець), з іншого боку, укладений договір оренди заправної станції б/н. Орендований об'єкт являє собою операторську і комплект обладнання АЗС. Орендований об'єкт знаходиться за адресою:

- п. Кировске, вул. Радянське Шосе, 7

- Совєтський район, автодорога Варварівка - Лебединка 4м. + 600

- 93 км. автодороги Харків - Сімферополь

- Кіровський р-н, с. Первомайське вул. Парашютна, 16

- Джанкойський р-н, п.Азовское, вул. Щорса, 5

- смт. Белогорск, вул. Шевченка ,67

- Красноперекопський р-н, с.Воінка 19км. +800 М. а / д Красноперекопськ-Джанкой

- м.Джанкой, вул.Беляева, 96

- Красногвардійський р-н, с.Восход, вул.Юбілейна

м.Джанкой, ул.Джанкойская, За

Нижньогірський р-н, с.Желябовка, ул.Прідорожная

Красногвардійський р-н, с.Петрівка, південніше - автодороги Орловське - Красногвардійське, 23 км.

смт. Красногвардійське, вул. Титова, 19 м.

Красноперекопськ, вул. Тавричеська, 18а та 4а

с.Днепровка, вул. Луначарського, 67а

Нижньогірський р-н, с.Мітрофановка, об'їзна дорога Ніжнегорськ-Сімферополь

пгт.Ніжнегорск, об'їзна дорога Ніжнегорськ-Сімферополь

Нижньогірський р-н, с.Новогригорівка

Радянський р-н, с.Пушкіно вул.Виноградна, 18а

пгт.Раздольне, вул.Гоголя, 1б

с.Уваровка траса Джанкой-Феодосія

м.Джанкой, вул.Жовтнева, 192

Джанкойський р-н, 32км.автодорогі Джанкой-Феодосія

смт.Раздольное, ул.Черноморского шосе, 1

смт.Раздольное, Красноперекопське шосе, 41

с.Пруди, вул.Шакіна, 7а

с.Рощіно, 576 км. Автодороги Харків-Сімферополь

м.Керч, вул.Орджонікідзе, 146

Джанкойський р-н, с.Вільне, вул.Мінчугова

Джанкойський р-н, с.Мартинівка, вул.Гагаріна, 67а

смт.Нижньогірське, вул.Перемоги, 14а

Договори підписані та скріплені печатками сторін.

Судом та експертом встановлено, що нафтопродукти за залізничними накладними, надходили на орендні у ПБМП «ДЮН» залізничні колії, потім актом прийому-передачі придбані нафтопродукти передавалися у власність ПП «Фірма Український нафтопродукт».

Так як ПП «Фірма Український нафтопродукт» не має власних ємностей, а також складу для зберігання придбаних нафтопродуктів, то 04.01.10 р. ПП «Фірма Український нафтопродукт», іменований надалі Власник, і ПБМП «ДЮН», іменований надалі Зберігач, уклали договір зберігання, згідно з яким Зберігач зобов'язується приймати і зберігати нафтопродукти за найменуванням та кількістю, а Власник приймає на себе зобов'язання прийняти цей товар назад.

На підтвердження факту використання позивачем отриманих ТМЦ в господарській діяльності слід зазначити, що ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» здійснює роздрібну торгівлю пальним (основний вид діяльності) за кодом КВЕД 47.30, а також оптову торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами за кодом КВЕД 46.71, що підтверджується довідкою ЄДРПОУ.

Судом та експертом встановлено, що скраплений газ, отриманий ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» у серпні 2011 року від ТОВ «СУГ ВОСТОК» та ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» в подальшому був реалізований позивачем вроздріб через мережу АЗС (згідно матеріальних звітів, видаткових накладних та ТТН):

АЗС м. Джанкой, вул. Бєляєва, 96 (4 302 л на суму 23 078, 77 грн.)

АЗС м. Джанкой, вул. Джанкойська, 3а (5 642 л на суму 30 267,41 грн.)

АЗС 93 км. автодороги Харків - Сімферополь (2 192 л на суму 11 759,33 грн.)

АЗС смт. Нижнегорск, об'їзна дорога Нижньогірськ - Сімферополь (3 873 л на суму 20.777-33 грн.)

АЗС Нижньогірський р-н, с. Митрофановка, об'їзна дорога Нижньогірськ - Сімферополь (6 954 л на суму 37 305-85 грн.)

АЗС Нижньогірський р-н, с. Желябовка, вул. Пришляхова (11 016 л на суму 59.097,09 грн.)

АЗС с. Уварівка, траса Джанкой - Феодосія (19 051 л на суму 102 202,14 грн.)

АЗС Нижньогірський р-н, с. Новогригоріївка (9 204 л на суму 49 376,33 грн.)

АЗС Джанкойський р-н, с. Азовське, вул. Щорса,5 (20 528 л на суму 110 125,74 грн.)

АЗС Радянський р-н, автодорога Варварівка - Лебединка 4 км + 600 м (22 707 л на суму 121 815, 33 грн.)

АЗС Красноперекопський р-н, с. Воїнка 19 км + 800м а/д Красноперекопськ - Джанкой (21 289 л на суму 114 208, 25 грн.)

АЗС Джанкойський р-н, с. Вільне, вул. Минчугова (6 006 л на суму 32 220,15 грн.)

АЗС Червоногвардійський р-н,с. Схід, вул. Ювілейна (9 259 л на суму 49 564,09 грн.)

АЗС смт. Білогірськ, вул. Шевченко, 67 (20 347 л на суму 109 122, 55 грн.)

АЗС Червоногвардійський р-н, с. Петрівка, південніше автодороги Орловське - Червоногвардійське, 23 км (8 498 л на суму 45 589, 36 грн.)

АЗС м. Керч, вул. Орджонікідзе, 146 (49 403 л на суму 265 030, 50 грн.)

АЗС смт. Кіровський, вул. Радянське Шосе, буд. 7 (20 887 л на суму 110 978, 72 грн.)

АЗС смт. Червоногвардійське, вул. Титова,19 (50 859 л на суму 272 841, 24 грн.)

АЗС м. Красноперекопськ, вул. Таврійська, 4а (50 819 л на суму 272 626, 66 грн.)

АЗС м. Красноперекопськ, вул. Таврійська, 18а (53 993 л на суму 289 654, 09 грн.)

АЗС Джанкойський р-н, с. Дніпровка, вул. Луначарського, 67а (15 915 л на суму 85 378, 56 грн.)

АЗС Джанкойський р-н, с. Мартинівка, вул. Гагаріна, 67а (7 419 л на суму 39 800,41 грн.)

АЗС Кіровський р-н, с. Першотравневе, вул. Парашутна,16 (76 354 л на суму 409 613, 25 грн.)

АЗС с. Пруди, вул. Шакина, 7а (8.355 л на суму 34.092,41 грн.)

АЗС Радянський р-н, с. Пушкине вул. Виноградна, 18а (20 111 л на суму 107 881,68 грн.)

АЗС смт. Роздольне, вул. Чорноморське шосе, 1 (81 708 л на суму 438 335,64 грн.)

АЗС смт. Роздольне, Красноперекопське шосе, 41 (27 535 л на суму 147 715,91 грн.)

АЗС Джанкойський р-н, с. Рощине, 576 км автодороги Харків - Сімферополь (42.609 л на суму 228 582,80 грн.)

АЗС Джанкойський р-н, 32 км автодороги Джанкой - Феодосія (39 966 л на суму 214 404, 00 грн.)

АЗС м. Джанкой, вул. Жовтнева, 192 (27 591 л на суму 147 748, 10 грн.)

АЗС м. Севастополь, (86 074 л. на суму 461 757,74 грн.)

Усього вроздріб в серпні 2011 року газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 було реалізовано 828 190 літрів на суму 4 442 958,23 гривень.

Суд встановив, що скраплений газ, отриманий ПП «ФІРМА УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОПРОДУКТ» у серпні 2011 року від ТОВ «СУГ ВОСТОК» та ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007», в подальшому був реалізований позивачем також оптовим контрагентам, що підтверджують наступні докази, що досліджені під час проведення експертизи та в судовому засіданні:

- видаткова накладна № 457 від 02 серпня 2011 року на суму 5 500,00 у тому числі ПДВ 916,67 грн.; податкова накладна № 15 від 02 серпня 2011 року (одержувач ФОП ОСОБА_8 на суму 5 500,00 грн., в т.ч. ПДВ 916,67 грн.); довіреність ААВ №426938 від 02.08.11р.; рахунок на оплату № 466 від 02.08.11р.;

- видаткова накладна № 454 від 03 серпня 2011 року на суму 8 212, 00 грн., у тому числі ПДВ 1 368,67 грн.; податкова накладна № 26 від 03 серпня 2011 року (одержувач Красноперекопське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 8 212,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 368,67); довіреність №141 від 03.08.11 р.;

- видаткова накладна № 461 від 03 серпня 2011 року на суму 6 800,00 грн., у тому числі 1 133, 33 грн.; податкова накладна № 29 від 03 серпня 2011 року (одержувач Джанкойське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 6 800,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 133, 33 грн.); довіреність №КГ-ДЖ 00137 від 03.08.2011 р.; рахунок на оплату №482 від 03.08.11 р. на суму 6 800,00 грн. у тому числі ПДВ 1 133, 33 грн.;

- видаткова накладна № 473 від 04 серпня 2011 року на суму 6 800, 00 грн., в т.ч. ПДВ 1 133,33 грн., податкова накладна № 42 від 04 серпня 2011 року (одержувач Джанкойське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 6 800, 00 грн., в т.ч. ПДВ 1 133,33 грн.); рахунок на оплату №482 від 03.08.11р.

- видаткова накладна № 486 від 08 серпня 2011 року на суму 20 400,00 грн., у т.ч. ПДВ 3 400, 00 грн.; податкова накладна № 47 від 05 серпня 2011 року (одержувач Джанкойське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 20 400, 00 грн., в т.ч. ПДВ 3 400,00); довіреність № КГ -ДЖ00142 від 08.08.13 р.; рахунок на оплату №497 від 04.08.11 р.

- видаткова накладна № 412 від 04 серпня 2011 року на суму 17 000, 00 грн., у т.ч. ПДВ 2 833,33 грн., податкова накладна № 10 від 01 серпня 2011 року (одержувач ВАТ «НОВАТОР» на суму 17 000,00 грн., в т.ч. ПДВ 2 833,33 грн.); довіреність №1036 від 04.08.11 р.; рахунок на оплату №458 від 01.08.11 р.;

- видаткова накладна № 501 від 10 серпня 2011 року на суму 9 127,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 521, 17 грн., податкова накладна № 67 від 10 серпня 2011 року (одержувач Красноперекопське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 9 127,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 521, 17 грн.); довіреність №147 від 10.08.11 р.; рахунок на оплату №522 від 10.08.11 р.

- видаткова накладна № 506 від 11 серпня 2011 року на суму 178 800,00 грн. у т.ч. ПДВ 29 800, 00 грн., податкова накладна № 77 від 11 серпня 2011 року (одержувач ТОВ «АТАН-КРИМ» на суму 178 800, 00 грн., в т.ч. ПДВ 29 800, 00 грн.);рахунок на оплату №533 від 11.08.11 р.;

- видаткова накладна № 530 від 18 серпня 2011 року на суму 17 500,00 грн. у т.ч. ПДВ 2 916,67 грн., податкова накладна № 133 від 18 серпня 2011 року (одержувач ВАТ «НОВАТОР» на суму 17 500, 00 грн., в т.ч. ПДВ 2 916,67 грн.); довіреність №1097 від 17.08.11 р.; рахунок на оплату №565 від 18.08.11 р.

- видаткова накладна № 531 від 18 серпня 2011 року на суму 8 030, 00 грн. у т.ч. ПДВ 1 338,33 грн., податкова накладна № 112 від 17 серпня 2011 року (одержувач ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» на суму 8 030, 00 грн. у т.ч. ПДВ 1 338,33 грн.); довіреність 438 від 18.08.11 р.; рахунок на оплату №548 від 16.08.11 р.

- видаткова накладна № 543 від 19 серпня 2011 року на суму 8 660,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 443,33 грн., податкова накладна № 132 від 18 серпня 2011 року (одержувач Красноперекопське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 8 660,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 443,33 грн.); рахунок на оплату №569 від 18.08.11 р.;

- видаткова накладна № 551 від 19 серпня 2011 року на суму 28 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 4 666,67 грн., податкова накладна № 125 від 18 серпня 2011 року (одержувач Джанкойське УЕГГ ПАТ «КРИМГАЗ» на суму 28 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 4 666,67 грн.); рахунок на оплату №513 від 16.08.11 р.; довіреність №КГ-ДЖ00159 від 19.08.11 р.;

- видаткова накладна № 596 від 22 серпня 2011 року на суму 3 425,00 грн., у т.ч. ПДВ 570,83 грн., податкова накладна № 153 від 22 серпня 2011 року (одержувач ФОП ОСОБА_8 на суму 3 425,00 грн., у т.ч. ПДВ 570,83 грн.); довіреність ААВ №426947 від 22.08.11 р.; рахунок на оплату №620 від 22.08.11 р.

- видаткова накладна № 556 від 22 серпня 2011 року на суму 20 850,00 грн., у т.ч. ПДВ 3 475,00 грн., податкова накладна № 146 від 22 серпня 2011 року (одержувач Джанкойське Управління Водного Господарства (ДУВГ) на суму 20 850,00 грн., у т.ч. ПДВ 3 475,00 грн.); довіреність № 85 від 22.08.11; рахунок на оплату №577 від 22.08.11 р.

- видаткова накладна № 578 від 25 серпня 2011 року на суму 9 372, 00 грн., у т.ч. ПДВ 1 526, 00 грн., податкова накладна № 161 від 23 серпня 2011 року (одержувач ПАТ «КРИМЕНЕРГО» на суму 9 372, 00 грн., у т.ч. ПДВ1 526, 00 грн.); довіреність № 2645 від 25.08.11 р.; рахунок на оплату №503 від 16.08.11 р.;

- видаткова накладна № 602 від 26 серпня 2011 року на суму 6 900, 00 грн., у т.ч. ПДВ 1 150, 00 грн., податкова накладна № 185 від 26 серпня 2011 року (одержувач ТОВ «БЕГ» на суму 6 900, 00 грн., у т.ч. ПДВ 1 150, 00 грн.); довіреність №526 від 26.08.11р.; рахунок на оплату № 602 від 26.08.11 р.

- видаткова накладна № 587 від 29 серпня 2011 року на суму 24 100,00 грн. у т.ч. ПДВ 4 016, 67 грн., податкова накладна № 178 від 25 серпня 2011 року (одержувач ТОВ «АРТЕКС-АГРО-КРИМ» на суму 24 100,00 грн. у т.ч. ПДВ 4 016, 67 грн.);

- видаткова накладна № 527 від 30 серпня 2011 року на суму 10 500,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 750, 00 грн.; податкова накладна № 204 від 30 серпня 2011 року (одержувач ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ» на суму 10 500,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 750, 00 грн.); довіреність №1 від 25.08.11 р.; рахунок на оплату №560 від 17.08.11 р.

- видаткова накладна № 615 від 30 серпня 2011 року на суму 6 900, 00 грн., у тому числі ПДВ 1 150,00 грн.; податкова накладна № 206 від 30 серпня 2011 року (одержувач ОСОБА_9. на суму 6 900, 00 грн., в т.ч. ПДВ 1 150, 00 грн.); довіреність №ПДЖ-00291 від 29.08.2011 р.; рахунок на оплату №613 від 29.08.2011 р.;

- видаткова накладна № 621 від 31 серпня 2011 року на суму 17 250, 00 грн., у т.ч. ПДВ 2 875, 00 грн., податкова накладна № 215 від 31 серпня 2011 року (одержувач ВАТ «НОВАТОР» на суму 17 250, 00 грн., у т.ч. ПДВ 2 875, 00 грн.); довіреність №75 від 31.08.11 р.; рахунок на оплату №616 від 29.08.11р.

- видаткова накладна № 718 від 31 серпня 2011 року на суму 460 000, 00 грн. у т.ч. ПДВ 76 666,67 грн., податкова накладна № 246 від 31 серпня 2011 року (одержувач ПБМП «ДЮН» на суму 460 000, 00 грн. у т.ч. ПДВ 76 666,67 грн.); довіреність №111 від 31.08.11 р.; рахунок на оплату № 749 від 31.08.11 р.

Усього оптом в серпні 2011 року газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 було реалізовано 112 944 літрів на суму 605 903, 98 гривень.

Таким чином, первинними документами бухгалтерського обліку у повній мірі підтверджується здійснення ПП «Фірма Український нафтопродукт» господарських операцій з придбання у ТОВ «СУГ Восток» та ТОВ «ГРАНДБУДІНВЕСТ 2007» газу скрапленого вуглеводного марки БТ за ДСТУ 4047-2001 у серпні 2011 р. та її подальша реалізація.

Судом встановлено, що ТОВ «Грандбудінвест 2007» виписало на адресу ПП «Фірма Український нафтопродукт» податкову накладну № 97 від 20.08.11 г. на суму 575 535, 00 грн., в т.ч. ПДВ у сумі 95 922,50 грн., яка була включена підприємством до складу податкового кредиту в серпні 2011р. в повному обсязі, що також підтверджується додатком № 5 висновку експертизи № 55.

Виходячи з вищевикладеного, ПП «Фірма Український нафтопродукт», за операціями з ТОВ «Грандбудінвест 2007», обгрунтовано включив до складу податкового кредиту ПДВ у розмірі 95 922,50 грн., що підтверджується висновками експертизи.

Також судом встановлено, що ТОВ «СУГ Восток» виписав на адресу ПП «Фірма Український нафтопродукт» податкові накладні на загальну суму 3 453 022,50 грн., в т.ч. ПДВ у сумі 575 503,75 грн., які були включені до складу податкового кредиту підприємства в серпні 2011р. в повному обсязі, що також підтверджується додатком № 5 висновку експертизи № 55.

Виходячи з вищевикладеного, ПП «Фірма Український нафтопродукт» обгрунтовано включив до складу податкового кредиту ПДВ у розмірі 575 503,75 грн. за операціями з ТОВ «СУГ Восток», що підтверджується висновками експертизи.

Щодо позиції відповідача про відсутність документів, що підтверджують факт постачання та перевезення товарів між контрагентами, судом встановлено наступне:

Відповідно до Наказу Міністерства транспорту України № 460 від 19 листопада 1998 року "Про затвердження бланків перевізних документів" (що діяв на момент здійснення перевезень) при здійсненні перевезень вантажів залізничним транспортом внутрішнього повідомлення оформляється комплект перевізних документів форми ГУ-29-0, до якого входять:

1) Залізнична накладна.

2) Дорожня відомість.

3) Корінець дорожньої відомості.

4) Квитанція про прийом вантажу.

Відповідно до пункту 1.2 Правил оформлення перевізних документів, затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 N 644 (що діяли на момент здійснення перевезень у редакції наказу Міністерства інфраструктури України від 08.06.2011 N 138), квитанція про прийом вантажу залишається у вантажовідправника.

Відповідно до пункту 6 Правил видачі вантажів , затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 N 644 (що діяли на момент здійснення перевезень у редакції наказу Міністерства інфраструктури України від 08.06.2011 N 138), дорожня відомість додається до довіреності на отримання вантажу, яка залишається на станції призначення і зберігається протягом термінів, передбачених для зберігання бланків суворої звітності.

Відповідно до п.5.6 Правил оформлення перевізних документів, затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 N 644 (що діяли на момент здійснення перевезень у редакції наказу Міністерства інфраструктури України від 08.06.2011 N 138), накладна видається вантажоодержувачеві після здійснення ним підписи в дорожній відомості про отримання вантажу.

Крім того, у відповідності до п. 1.2 Правил №644 накладна є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, яка укладається між відправником і залізницею на користь третьої сторони - вантажоодержувача. Накладна одночасно є договором застави вантажу для забезпечення гарантії внесення належної провізної плати та інших платежів за провезення.

Таким чином, залізнична накладна є єдиним можливим і достатнім документом, який залишається у вантажоодержувача і підтверджує - перевезення і доставку вантажу залізничним транспортом.

Постачання товару за договором між позивачем та контрагентами повністю підтверджується залізничними накладними, які оформлені відповідно до Наказу №460

Щодо відсутності позивача в реквізитах залізничних накладних при постачанні товару контрагентами, судом встановлено наступне

Постачання товару було здійснено шляхом передачі товару перевізникові ПАТ "Укрспецтрансгаз", який є власником вагонів та монополістом у галузі перевезень газу та нафтопродуктів, що підтверджується належно оформленими залізничними накладними.

Отримувачем товару в накладних зазначений ПБМП "ДЮН", якому належать залізничні колії, та якій правильно зазначений вантажоотримувачем у договорі перевезення, який фактично оформлений накладною.

При цьому, суд зазначає, що залізничні накладні є одночасно договором перевезення і договором застави багажу (як вказано в самих накладних і ст.909 ЦКУ) та не є документами, що підтверджують перехід права власності на товар.

У залізничних накладних вказана номенклатура і кількість товару, вантажовідправник ПАТ "Укрспецтрансгаз", вантажоодержувач ПБМП "ДЮН", є відмітки станції відправлення і призначення, голограма «Укр Залізниці» з номером бланка суворої звітності.

Відсутність контрагентів позивача у якості вантажовідправника і платника по залізничній накладної не свідчить про «фіктивність» відносин між контрагентами та позивачем, оскільки факт отримання газу, його подальша реалізація підтверджені додатковими документами, актами приймання-передачі, накладними, актами отримання вантажу та інші.

Судом встановлено, що за серпень 2011 року по вказаним договорам № 3СУГ-11К від 01.07.2011 року та №2ГК-11 від 20.06.2011 р. відповідачем зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 671 426 грн.

Оскільки суд визнав правомірним формування позивачем податкового кредиту з ПДВ на загальну суму 671 426,25 гривень, у т.ч. по взаємовідносинам з ТОВ «Суг Восток» (ЄДРПОУ 36901445) на суму ПДВ - 575 503,75 грн., ТОВ «Грандбудінвест 2007» (код ЄДРПОУ - 34469979) на суму ПДВ - 95 922, 50 грн., податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС №12612200 від 18 травня 2012 року є протиправним та підлягає скасуванню в частині визначення грошового зобов'язання на суму 671426 гривень.

Суд вважає безпідставними висновки відповідача, покладені в основу податкового повідомлення-рішення, про нікчемність укладених позивачем з ТОВ «СУГ Восток» та ТОВ «Грандбудінвест 2007» договорів на підставі ст. 228 та ч. 2 ст. 215 ЦК України.

При цьому суд виходить з наступного.

Стаття 204 ЦК України закріплює презумпцію правомірності правочину, за якою правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Ч. 2 ст. 215 ЦК України визначає, що недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Проте, норми закону, якою б прямо була встановлена недійсність вищевказаного договору поставки продукції, відповідачем не наведено.

В силу ст. 228 ЦК України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

При цьому, відповідно до ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

В свою чергу, ч. 2 ст. 71 КАС України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що Джанкойська ОДПІ в АР Крим ДПС належними доказами не доведено, в чому полягає неспрямованість укладеного позивачем з ТОВ «СУГ Восток» та ТОВ «Грандбудінвест 2007» правочину на настання обумовлених ним правових наслідків, а також в чому полягає та чим підтверджується їх суперечність моральним засадам суспільства, а також порушення публічного порядку, спрямованість на заволодіння майном держави, дохідної частини бюджету.

Суд погоджується з доводами позивача про те, що добросовісний платник податків, який в силу покладеного на нього законами обов'язку щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) вступає у зв'язку з цим у відповідні правовідносини з державою, не може нести відповідальність за невиконання чи неналежне виконання такого обов'язку іншими платниками податків, якщо інше не встановлено законом.

До того ж, якщо контрагент не виконав свого зобов'язання по сплаті податку до бюджету чи не надав податкові декларації до податкового органу, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме щодо цієї особи. Зазначена обставина не є підставою для позбавлення платника податку права на віднесення сплачених ним відповідних сум ПДВ до податкового кредиту, якщо останній виконав усі передбачені законом умови щодо цього та має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.

Крім того, суд виходить з того, що відповідно до ст. 207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Проте, жодною нормою законодавства органи ДПІ не наділені повноваженнями з визнання правочинів нікчемними.

В той же час, ч. 2 ст.19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Матеріали справи свідчать про те, що спірні договори у встановленому законом порядку недійсними не визнани, а відтак є дійсними, направленими на настання реальних наслідків.

Суд також не визнає належними та допустимими доказами акт податкових органів про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СУГ Восток» та ТОВ «Грандбудінвест 2007», оскільки вказаними актами не підтверджується безтоварність операцій з ПП «Фірма Український нафтопродукт», а також відсутність між контрагентами взаємовідносин.

Такі висновки відповідача спростовані доказами, що досліджені в судовому засіданні та під час проведення судово-економічної експертизи.

Суд враховує, що рішення, дії суб'єкта владних повноважень не можуть бути упередженими, тобто здійснюватися дискримінаційно через власний, у тому числі фінансовий, корпоративний інтерес. Суд також враховує, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів.

Таким чином, податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС від 18.05.12 року №12612200 про зменшення ПП «Фірма Український нафтопродукт» розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 671 426 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 87 КАС України витрати, пов'язані із проведенням судових експертиз віднесено до судових витрат.

Частиною 5 статті 92 КАС України встановлено, що граничний розмір компенсації витрат, пов'язаних із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно із наданою суду калькуляцією вартості роботи судового експерта по виконанню судової експертизи, експертом проведено експертизу за нормативної вартості експертогодини 167 гривень і витрачено на її проведення 73,70 годин дослідження, що складає 12 307,90 гривень.

Зазначений розмір вартості проведення судової експертизи не перевищує граничних розмірів, встановлених ст. ст. 87, 92 КАС України, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року №590 і наказу Міністерства юстиції України від 30.01.2012 року № 172/5 "Про встановлення нормативної вартості однієї експертогодини у 2012 році", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.01.2012 року за № 153/20466.

Платіжним дорученням № 2015 від 24.12.2012 року позивач перерахував вартість витрат на проведення судово-економічної експертизи в сумі 12 307,90 гривень.

Згідно платіжного доручння №1118 від 31 липня 2012 року позивач сплатив судовий збір в сумі 2 146, 00 грн. гривень.

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845 встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Оскільки судом задоволено позовні вимоги позивача, а відповідачем у справі є суб`єкт владних повноважень, звільнений від сплати судових витрат, витрати на проведення судової експертизи підлягають стягненню із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунку суб'єкта владних повноважень - відповідача, як зазначено Вищим адміністративним судом України у листі від 21.11.2011 року №2135/11/13-11 "Щодо стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ".

Приймаючи до уваги, що суд повністю задовольнив позовні вимоги, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 2 146, 00 грн. та витрати на проведення судово-економічної експертизи в сумі 12 307,90 гривень з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунку Джанкойської об'єднаної Державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби.

Під час судового засідання, яке відбулось 11.07.2013 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 17.07.2013 року.

Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС №12612200 від 18.05.12 року про зменшення ПП «Фірма Український нафтопродукт» розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 671 426 грн..

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Фірма Український нафтопродукт" (ЭДРПОУ 37463592) судовий збір в розмірі 2 146, 00 грн. гривень шляхом безспірного списання із рахунку Джанкойської об'єднаної Державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Фірма Український нафтопродукт" (ЭДРПОУ 37463592) судові витрати на проведення судово-економічної експертизи в сумі 12 307,90 гривень шляхом їх безспірного списання із рахунку Джанкойської об'єднаної Державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Трещова О.Р.

Дата ухвалення рішення11.07.2013
Оприлюднено26.07.2013
Номер документу32606089
СудочинствоАдміністративне