ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 липня 2013 року 10:27 № 826/11712/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Паньків В.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за заявоюДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків
за участю представників сторін:
від позивача :
від відповідача:
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з поданням про зупинення видаткових операцій Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер".
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 247 503,52грн. та відповідач не надав документів, необхідних для здійснення опису майна у податкову заставу.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав подання у повному обсязі та просив суд задовольнити вимоги.
Представник відповідача у судове засідання з'явився, проти позову заперечує в повному обсязі.
Відповідно до частини сьомої статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер" (надалі по тексту Товариство) взяте на облік в органах державної податкової служби, як платник податків.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З матеріалів справи вбачається, що сума податкового боргу ТОВ "Ремонтне підприємство "Партнер" з податку на додану вартість є узгодженою і складає 247 503,52грн.
З метою погашення податкового боргу, представнику підприємства за дорученням Лебедєвій О.А. 16.07.2013 р. вручено податкову вимогу від 08.07.2013 р. №908-19 та Рішення від 16.07.2013 р. №160/19-112 про опис майна у податкову заставу з вимогою надати документи для оформлення акта опису майна підприємства в податкову заставу.
Крім того, представником підприємства ТОВ «Ремонтне підприємство «Партнер» Лебедєвою О.А. надано розписку про надання бухгалтерських документів для опису майна у податкову заставу.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Пункт 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України встановлює, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Відповідно до п. 88.2 ст. 88 Податкового кодексу України право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
За приписами п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно з п. 89.2 ст. 89 Податкового кодексу України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
Відповідно до п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Згідно з абзацом першим пункту 89.4 статті 89 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
Позивачем 22.07.2013 р. було складено Акт №12 відмови платника податків від надання майна в опису майна у податкову заставу.
Абзацами другим та третім пункту 89.4 статті 89 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.
З огляду на викладене, а також враховуючи той факт, що відповідачем не було надано позивачу документів необхідних для складання акту опису майна, на яке поширюється право податкової застави, про що було складено акт від 22.07.2013 р. №12, суд дійшов висновку про те, що наявні всі правові підстави для зупинення видаткових операцій платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер".
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що подання Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києва про зупинення видаткових операцій Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер" є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києва про зупинення видаткових операцій Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер" - задовольнити повністю.
2. Зупинити видаткові операції на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство "Партнер", на суму 247 503,52грн. (код ЄДРПОУ 37481124) на наступних рахунках платника податків:
МФО банкуНазва банкуНомер рахункуВалюта рухунку 300658АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" 26004009100578УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ 300658АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" 26005009100577ДОЛАР США 300658АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" 26005009100577ЄВРО 300658АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" 26005009100577УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Скарга про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення. Дана скарга подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Суддя А.Б. Федорчук
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2013 |
Оприлюднено | 30.07.2013 |
Номер документу | 32671074 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Федорчук А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні