ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40
У Х В А Л А
Про повернення апеляційної скарги
02.08.2013 р. справа № 905/1697/13-г
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: суддівМанжур В.В. Будко Н.В., М’ясищева А.М., розглянувши апеляційну скаргу Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції, м.Краматорськ, Донецької області на ухвалу господарського суду Донецької області від 09.07.2013р. (про оскарження бездіяльності Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції, м.Краматорськ, Донецької області) у справі № 905/1697/13-г (суддя Говорун О.В.) за позовом до проТовариства з обмеженою відповідальністю «ДЖІ.ЕФ.СІ», м.Донецьк Публічного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування», м.Краматорськ стягнення 58638,29грн., В С Т А Н О В И В:
Відділ державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції, м.Краматорськ, Донецької області звернувся до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Донецької області від 09.07.2013р. у справі № 905/1697/13-г.
Проте, подана заявником апеляційна скарга не приймається до розгляду та підлягає поверненню, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
У відповідності до положень ст.93 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду подається протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом.
Згідно частини 2 вказаної статті, апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку - у разі, якщо апеляційна скарга подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з дня оголошення оскаржуваного судового рішення. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу.
Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинні містити роз`яснення причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними. В клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у заявника не було можливості.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана ухвала винесена місцевим господарським судом 09.07.2013р., а апеляційна скарга подана 26.07.2013р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції місцевого господарського суду. Отже, скаржником був пропущений встановлений для оскарження ухвали процесуальний строк, а до поданої ним апеляційної скарги клопотання чи заяви про відновлення пропущеного процесуального строку не надано.
В пункті 4 частини 1 статті 97 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом.
В частині 3 статті 94 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно п.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011р. (чинний з 01.11.2011р.), за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду підлягає сплаті 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому апеляційна скарга подана до суду, а саме: 573,50грн.
Вищезазначене положення стосується подання апеляційних і касаційних скарг на будь-які ухвали господарського суду, незалежно від того, чи передбачено Законом справляння судового збору за подання тих заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали, про що зазначив Вищий господарський суд України в інформаційному листі від 21.11.2011р. № 01-06/1625/2011 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про судовий збір».
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, до неї не надано доказів оплати судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
При цьому, враховується, що згідно ст.5 ЗУ "Про судовий збір", скаржник не підпадає під перелік осіб, що звільняються від сплати судового збору.
Отже, скаржник, звертаючись з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Донецької області від 09.07.2013р. у справі № 905/1697/13-г, мав сплатити судовий збір у розмірі 573,50грн.
Згідно п.3 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом.
Відповідно частини 1 статті 95 Господарського процесуального кодексу України, особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.
В частині 3 статті 94 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно ч.1 ст.18 Господарського процесуального кодексу України, до складу учасників судового процесу входять : сторони, треті особи, прокурор, інші особи, які беруть участь у процесі у випадках, передбачених цим Кодексом.
Колегією суддів встановлено, що скаржником до апеляційної скарги (б/н б/д) не надано доказів надсилання копії апеляційної скарги на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЖІ.ЕФ.СІ», м.Донецьк та Публічного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування», м.Краматорськ, що підтверджується актом Донецького апеляційного господарського суду від 31.07.2013р. № 02-09/116.
Відповідно до п.2 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).
При цьому, судова колегія зазначає, що, відповідно до частині 4 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
На підставі викладеного, керуючись п.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ст.86, п.п.2, 3 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції, м.Краматорськ, Донецької області на ухвалу господарського суду Донецької області від 09.07.2013р. у справі № 905/1697/13-г повернути заявникові без розгляду.
Справу № 905/1697/13-г повернути господарському суду Донецької області.
Додаток (тільки для Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції, 84333, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Шкадінова, 20): апеляційна скарга б/н б/д з додатком (всього на 14 арк.); поштовий конверт; акт Донецького апеляційного господарського суду від 31.07.2013р. № 02-09/116 на 1 арк.
Головуючий В.В.Манжур
Судді: Н.В.Будко
А.М.М’ясищев
Надруковано 5 прим.:
1 - позивачу,
1 - відповідачу
1 - ВДВС (скаржнику)
1 - у справу,
1 - ДАГС
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2013 |
Оприлюднено | 02.08.2013 |
Номер документу | 32756872 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Манжур В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні