ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
12 серпня 2013 р. справа № 805/10100/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Казначеєв Е.Г. , розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 15 липня 2013 р. у справі № 805/10100/13-а (головуючий І інстанції Хохленков О.В.) за позовом ОСОБА_2 до голови Іллічівського районного суду міста Маріуполя Донецької області Мірошніченко Ю.М. про визнання порушення неправомірними діями права на свободу, особисту недоторканість та судовий захист,-
ВСТАНОВИВ:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 805/10100/13-а з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 15 липня 2013 р.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до приписів ч.2 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно ч.6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно ч. 1 та ч.2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Колегія суддів зазначає, що Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674 (далі Закон № 3674), визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ст. 1 Закон № 3674, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно ст.2 Закон № 3674, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Частиною 1 Закону України «Про судовий збір» визначено об'єкти справляння судового збору, а саме, судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Відповідно до приписів п. 13 ч.2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
З аналізу зазначеної норми вбачається, що звільняються від сплати судового збору тільки за подання позовів про відшкодування шкоди. Тобто, якщо позивачем в справі, заявлено вимоги про відшкодування шкоди незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю суду та тільки при поданні позову. В інших випадках діючим законодавством не передбачено звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до матеріалів справи, позивач засуджений ОСОБА_2 звернувся з позовними вимогами до суду першої інстанції про визнання порушення неправомірними діями права на свободу, особисту недоторканість та судовий захист, апелянт в справі є засуджений ОСОБА_2, апеляційна скарга подана на ухвалу суду першої інстанції, щодо залишення позовної заяви без руху. З огляду на викладене ОСОБА_2 в даному випадку за приписами Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору не звільняється.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 8 липня 2011 року, який набув чинності з 1 листопада 2011 року, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги і касаційної скарг на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду, становить 0,05 розміру мінімальної заробітної плати, що на 2011 рік дорівнює - 47 грн. 05 коп., на 2012 рік дорівнює - 53 грн. 65 коп., на 2013 рік дорівнює - 57 грн. 35 коп.
Оскільки скаржник звернувся до апеляційного суду з апеляційною скаргою в 2013 року, апелянту необхідно було сплатити державне мито в розмірі 57 грн. 35 коп., або надати документ, який підтверджує право на звільнення від сплати судового збору.
В матеріалах справи відсутній документ, який підтверджував сплату судового збору в розмірі 57 грн. 35 коп..
Керуючись вимогами статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 8 липня 2011 року (набув чинності з 1 листопада 2011 року) скаржнику необхідно сплатити 57 грн. 35 коп. або надати документ, який підтверджує право на звільнення від сплати судового збору, чи докази відсутності джерел сплати судового збору та обґрунтовану заяву про звільнення від сплати судового збору (ст..88 КАС України).
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - Калінінське.УК/Калінінс.р-н/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ)- 38034015, рахунок отримувача-31210206781005, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016 , код класифікації доходів бюджету - 22030001 , назва ККД - судовий збір (Держава судова адміністрація України, 050), назва суду - Донецький апеляційний адміністративний суд, призначення платежу - «Судовий збір, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 у справі № 805/10100/13-а».
Крім того, згідно ч.6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
В матеріалах справи міститься лише оригінал апеляційної скарги з підписом позивача. Копія апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі апелянтом не надано.
Керуючись вимогами статті ч.6 ст. 187 КАС України скаржнику необхідно надати копію апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч. 2 ст. 189 КАС України отримавши апеляційну скаргу, суддя - доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу i за відсутністю перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
До апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Вiдповiдно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позивної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення i встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копiя ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається ocoбi, що звернулася iз позовною заявою.
Вiдповiдно до ст.ст. 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ч.1 та ч. 5 ст. 108, ст. 187, ч.5 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України. -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 15 липня 2013 р. у справі № 805/10100/13-а залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - сім днів з моменту отримання ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя - доповідач Е.Г.Казначеєв
Суд | Донецький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2013 |
Оприлюднено | 16.08.2013 |
Номер документу | 33004013 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Казначеєв Е.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні