ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 серпня 2013 року № 813/6564/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., ознайомившись з позовною заявою спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Тел-САТ» до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення №0001472210/2242 від 12.08.2013 року,
в с т а н о в и в:
27.08.2013 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Тел-САТ» до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення №0001472210/2242 від 12.08.2013 року.
Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, серед іншого з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року становить 1147 грн.
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви судом встановлено, що позивач мав сплатити судовий збір у розмірі не менше 2294 гривні.
До позовної заяви позивача подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивовано тим, що фінансово-економічна криза вкрай негативно позначилась на фінансово-економічному становищі спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Тел-САТ».
Після ознайомлення з вказаним клопотанням суд не знаходить підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відстрочення оплати судових витрат означає надання особі можливості оплатити судові витрати у більш пізній строк, ніж це визначено законом.
Положення даної статті спрямоване на гарантування принципу рівності (стаття 10 Кодексу адміністративного судочинства України) всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Однак, підстави для застосування заходів, визначених ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні, оскільки жодних доказів на підтвердження складного фінансово-економічного становища спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Тел-САТ» позивачем не подано, зокрема не подано доказів відсутності чи недостатності коштів на рахунках позивача для оплати судових витрат чи накладення на них арешту, як і не подано жодних інших документів, які б підтверджували, що майновий стан сторони не дозволяє сплатити судовий збір в повному обсязі.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд не вважає майновий стан позивача таким, що унеможливлює сплату судового збору у розмірі 2294 грн. при зверненні до суду з адміністративним позовом майнового характеру та спричиняє фінансові перешкоди для доступу до правосуддя, чим може порушувати основоположні принципи адміністративної юрисдикції, передбачені ст.10 Кодексу адміністративного судочинства України.
Тому позивачеві слід сплатити судовий збір відповідно до вимог п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" та надати суду оригінал документа про сплату судового збору.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м.Львова, ЄДРПОУ 38007594, банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок № 31217206784003, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Відповідно до ч.4 ст.106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Слід також зазначити, що згідно ч.7 ст.56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації у суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Як вбачається із позовної заяви, то така підписана директором спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Тел-САТ" ОСОБА_1, однак належно оформленого документа, який свідчив би про його повноваження на момент підписання позову суду не надано.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а відтак, згідно ч.1 ст.108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, а саме додати до позовної заяви належним чином оформлений документ про сплату судового збору.
Вказаний вище недолік повинен бути усунений в строк до 11 вересня 2013 року шляхом подання безпосередньо до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду наступних документів:
- оригіналу документу про сплату судового збору;
- документ, який підтверджує повноваження директора спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Тел-САТ" ОСОБА_1
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.106,108,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
Позовну заяву спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Тел-САТ» до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення №0001472210/2242 від 12.08.2013 року залишити без руху.
Позивачу надати строк до 11 вересня 2013 року включно для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання безпосередньо до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул.Чоловського,2) наступних документів:
- оригінал документу про сплату судового збору;
- документ, який підтверджує повноваження директора спільного українсько-польського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Тел-САТ" ОСОБА_1
Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви остання буде повернута позивачу відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Сидор Н.Т.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2013 |
Оприлюднено | 03.09.2013 |
Номер документу | 33238664 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні