ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"02" вересня 2013 р. справа № 809/2395/13-а
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Чуприни О.В.
за участю секретаря судового засідання Драгомирецького І.М.
представника позивача: Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі Івано-Франківської області - Перегінського Б.Б.
представників відповідача: Городенківської державної районної лікарні ветеринарної медицини - Липки В.І., Боднарчука Р.В., Савчук Р.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду питання про залучення третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог у адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі Івано-Франківської області до Городенківської державної районної лікарні ветеринарної медицини про стягнення надмірно виплаченої пенсії в розмірі 38 909,86 грн., -
В С Т А Н О В И В:
06.08.2013 року ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі Івано-Франківської області до Городенківської державної районної лікарні ветеринарної медицини про стягнення надмірно виплаченої пенсії в розмірі 38 909,86 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що у зв'язку із видачею відповідачем у 1995 році ОСОБА_5 Довідки про заробіток для обчислення пенсії, в яку внесено недостовірні дані про фактичний розмір заробітної плати останньої у 1993-1995 роках, в період часу з липня 2002 року по травень 2013 року ОСОБА_5 безпідставно нараховувалася і виплачувалася пенсія у завищених розмірах. Перепризначення на підставі вказаної Довідки із 28.04.1995 року за заявою ОСОБА_5 пенсійних виплат призвело до надмірної виплати пенсії за вказаний період в загальній сумі 38 909,86 грн., яка підлягає стягненню з суб'єкта із вини, якого сталася така неправомірна виплата.
02.09.2013 року у судовому засіданні судом з власної ініціативи поставлено на обговорення питання про залучення ОСОБА_5 у якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, з метою визначення за якою нормою матеріального права необхідно встановити відповідального у спірних відносинах Городенківської державної районної лікарні ветеринарної медицини і ОСОБА_5 окремо.
Представники позивача і відповідача щодо залучення ОСОБА_5 в якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, не заперечили.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача і відповідача, з'ясувавши всі обставини з даного питання, суд зазначає наступне.
У матеріалах справи наявна завірена копія довідки Городенківської державної районної лікарні ветеринарної медицини, виданої на ім'я ОСОБА_5, про заробіток для обчислення пенсії із даними за 1993-1995 року.
У судовому засіданні з'ясована, що внаслідок безпосереднього подання ОСОБА_5 вказаної Довідки до Управління праці та соціального захисту населення Городенківської районної державної адміністрації, ОСОБА_5 із 28.04.1995 року здійснено перерахунок пенсії, частина виплати якої в розмірі 38 909,86 грн., на думку позивача, є надмірно виплаченою.
Згідно частини статті 1 статті 50 Закону України ''Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування'' суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
За змістом вимог частини 2 статті 101 Закону України ''Про пенсійне забезпечення'' підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.
З урахуванням коментованих норм закону суд вважає, що по факту підстав надмірної виплати пенсії та встановлення особи, яка повинна нести відповідальність за таку виплату, у судовому засіданні дослідженню підлягають обставини щодо наявності зловживань з боку пенсіонера або обставина з приводу видачі недостовірних документів страхувальником.
Частиною 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Беручи до уваги коментоване вище, та те, що судове рішення у розгляді даної справи може вплинути на права і обов'язки ОСОБА_5, суд приходить до висновку про необхідність залучення ОСОБА_5 у якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 53, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Залучити в якості третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_5 (АДРЕСА_1) у адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі Івано-Франківської області до Городенківської державної районної лікарні ветеринарної медицини про стягнення надмірно виплаченої пенсії в розмірі 38 909,86 грн.
Копію цієї ухвали, разом із адміністративним позовом та матеріалами до нього, невідкладно надіслати ОСОБА_5.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2013 |
Оприлюднено | 05.09.2013 |
Номер документу | 33283535 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Чуприна О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні