cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"05" вересня 2013 р.Справа № 29/17-1321-2011
За позовом Закрите акціонерне товариство "СТАНКОТЕХІМПОРТ";
до відповідача Відкрите акціонерне товариство "Чорномортехфлот"
про стягнення 276150,01 грн.;
Суддя Літвінов С.В.
Суть спору: про стягнення 276150, 01 грн.
16.05.2011 року рішенням господарського суду Одеської області по справі № 29/17-1321-2011 стягнуто з відкритого акціонерного товариства „Чорномортехфлот" на користь закритого акціонерного товариства „Станкотехімпорт" 206796,65 грн. основного боргу, 34741,84 грн. індексу інфляції в сумі, 11931,88 грн. 3% річних та 22679,64 грн. пені, державне мито в сумі 2761,50 грн. та 236, 00 грн. за ІТЗ судового процесу.
03.06.2011 року суд видав відповідний наказ.
03.09.2013 року до господарського суду Одеської області надійшла заява Шпинарьова Яківа Семеновича про зміну сторони у виконавчого провадження правонаступником, а саме стягувача - Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт" на правонаступника - Шпинарьова Яківа Семеновича.
ЗАТ „Станкотехімпорт" реорганізовано у Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт", яке стало правонаступником ЗАТ.
Заява мотивована тим, що 21 червня 2013 року за заявою ТОВ „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт" було відкрито виконавче провадження №38564171.
На підставі протоколу Зборів засновників ТОВ „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт" 25 грудня 2012 року вирішено, передати право вимоги ТОВ „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт" за договором на технічне обслуговування №1650.12 від 26.12.2007 року засновнику Товариства Шпинарьову Якову Семеновичу та укладено договір про відступлення права вимоги від 25.12.2012 року.
Згідно пункту 1.4 договору про відступлення права вимоги новий кредитор (Шпинарьов Я.С.) має право замість первісного кредитора бути стороною виконавчого провадження щодо стягнення з Боржника заборгованості, учасником провадження у с праві про банкрутство Боржника та має всі інші права, які мав первісний кредитор відповідно до вимог чинного законодавства та умов основного договору.
Відповідно ч. 5 ст. 8 Закону України „Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Статтею 25 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Пунктом 6.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду від 29.05.2013 року „Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України" встановлено, що процесуальне правонаступництво в розумінні статті 25 ГПК допускається на будь-якій стадії судового процесу, включаючи стадію виконання судового рішення, і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом певних обставин, але з повідомленням сторін, оскільки інше суперечило б приписам частини другої статті 22 ГПК стосовно прав сторін у судовому процесі.
Відповідно до ст. 1 ГПК України право на звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно зі ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідача - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.
Таким чином, в разі заміни Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт" на правонаступника - Шпинарьова Яківа Семеновича, фактично стороною у справі буде фізична особа, що не відповідає нормам Господарського процесуального кодексу України.
З наведених підстав заява Шпинарьова Яківа Семеновича про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником - задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 25, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволені заяви Шпинарьова Яківа Семеновича про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником, а саме стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-технічне підприємство „Станкотехімпорт" на правонаступника - Шпинарьова Яківа Семеновича - відмовити.
Суддя Літвінов С.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2013 |
Оприлюднено | 09.09.2013 |
Номер документу | 33331156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні