Ухвала
від 02.04.2009 по справі 02-9/17-02
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

02-9/17-02

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"02" квітня 2009 р.Справа № 02-9/17-02

 УХВАЛА

про вжиття запобіжних заходів

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Андрусик Н.О.

Розглянув у відкритому судовому засіданні заяву № 10-004-01375 від 02.04.2009 р. Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області, м. Тернопіль

До Відкритого акціонерного товариства «Цукровий завод «Поділля», м. Тернопіль

Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля-Цукор», м. Тернопіль

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Закритого акціонерного товариства «Тернопільський агропромисловий комплекс», м. Тернопіль, в особі ліквідатора Окряка А.В.

про вжиття запобіжних заходів

За участю представників

Заявника: Прокопишин О.А., довіреність № 04 від 08.01.2009 р.,

Степанова О.В., довіреність б/н від 23.02.2009 р., представник ВАТ «Цукровий завод «Поділля»

Суть справи:

Заявник - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області у поданій заяві повідомив, що має намір звернутися до господарського суду Тернопільської області з позовом про витребування майнового комплексу (виробничих потужностей ВАТ «Цукровий завод «Поділля»на суму 2 539 000 грн., що складало 56,8% статутного фонду ВАТ «Цукровий завод «Поділля», переданого до статутного фонду ЗАТ «Тернопільський агропромисловий комплекс») з чужого незаконного володіння, тобто від Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля-цукор», якому ЗАТ «Тернопільський агропромисловий комплекс»вказане майно передало у власність внаслідок банкрутства.

В судовому засіданні представник заявника підтримав подану заяву та надав суду уточнення, згідно яких просить суд вжити запобіжні заходи шляхом:

   - витребування у ТОВ «Міське бюро технічної інвентаризації», м. Тернопіль довідки-характеристики від 23 березня 2009 року, виданої ТОВ «Поділля-Цукор»з метою надання можливості отримати кредит;

    - накладення арешту на майновий комплекс, який Відкритим акціонерним товариством «Цукровий завод «Поділля»передано Закритому акціонерному товариству «Тернопільський агропромисловий комплекс», а останнє, у свою чергу передало його в якості внеску до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля-цукор», яке належить  ТОВ «Поділля-цукор»на підставі свідоцтва про право власності № 88 від 29.01.2003 р.

Розгляд заяви проводиться судом без повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля-цукор»в порядку, передбаченому ст. 43-4 ГПК України.

Розглянувши заяву та додані до неї документи, заслухавши пояснення представника заявника та ВАТ “Цукровий завод “Поділля“, суд встановив:

Як вбачається з поданої заяви, у провадженні господарського суду Тернопільської області знаходяться справи за №10/114-2414(9/119-1509) за позовом Регіонального відділення ДМ України по Тернопільській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Концерну “Комплекс“, м. Київ, до відповідача: Відкритого акціонерного товариства “Цукровий завод “Поділля“, м. Тернопіль, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Закритого акціонерного товариства “Тернопільський агропромисловий комплекс“, м. Тернопіль, та Товариства з обмеженою відповідальністю “Поділля-цукор“, м. Тернопіль, про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів ВАТ “Цукровий завод “Поділля“, які відбулися 21.01.1999 року в частині вступу його до ЗАТ “Тернопільський агропромисловий комплекс“ та внесення свого майна в якості внеску до статутного фонду цього товариства (п. 3 Протоколу № 1);

та справа №1/70-3278 за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області, м. Тернопіль, до відповідачаів: Закритого акціонерного товариства „Тернопільський агропромисловий комплекс”, м. Тернопіль; та Товариства з обмеженою відповідальністю „Поділля-цукор”, м. Тернопіль, про визнання недійсними установчих документів ЗАТ „Тернопільський агропромисловий комплекс” в частині входження до його складу в якості засновника ВАТ „Цукровий завод „Поділля” та визнання незаконною передачу ним свого майна до статутного фонду цього товариства.

Судом встановлено, що справа №10/114-2414(9/119-1509) знаходиться у Львівському апеляційному господарському суді з приводу перегляду рішення місцевого господарського суду від 28.07.2008р. в апеляційному порядку, а справа №1/70-3278 - зупинена провадженням до закінчення провадження у справі №10/114-2414(9/119-1509).

У поданому ВАТ «Цукровий завод «Поділля»клопотанні №39 від 31.03.2009р., яке адресовано  Регіональному відділенню ФДМ України по Тернопільській області вказано про те, що  оскільки відчуження майнового комплексу  підприємства, частка держави в Статутному фонді якого на момент відчуження складала  61,27% відбулося незаконно і на даний час ТОВ «Поділля-цукор»має намір відчужити дане майно шляхом передачі його в іпотечну заставу, оскільки виготовлено та отримано в БТІ м. Тернополя довідку-характеристику про його вартість, просило Фонд звернутися до господарського суду із заявою про вжиття запобіжних заходів.

Отже, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області має підстави вважати, що існує реальна загроза порушення його прав щодо повернення спірного майна ВАТ “Цукровий завод “Поділля“ з чужого незаконного володіння, у зв'язку з тим, що ТОВ "Поділля-цукор" має на меті відчужити спірне майно.

Відповідні відомості, на думку заявника, підтверджуються  довідкою-характеристикою про вартість майна, виданою Товариству з обмеженою відповідальністю "Поділля-цукор"  23 березня 2009 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Міське бюро технічної інвентаризації», яку заявник просить витребувати суд.

На підтвердження перебування спірного майна у власності ТОВ «Поділля-цукор»представник ВАТ «Цукровий завод Поділля»надав Перелік основних засобів по групах, переданих від ВАТ «Цукровий завод Поділля»до ЗАТ «Тернопільський агропромисловий комплекс»для формування цілісного майнового фонду та Акти приймання передачі майна до Статутного фонду ТОВ «Поділля-цукор»від 16.12.2002 року №№1, 2, 3, 4. Дане майно передано у власність  Товариству «Поділля-цукор»в якості внеску до Статутного фонду Товариства, а Товариство  прийняло на баланс зазначене в актах рухоме та нерухоме майно.

31.01.2003 року на підставі рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 88 від 29.01.2003 р.  товариству з обмеженою відповідальністю «Поділля-цукор»видано Свідоцтво на право власності на будівлі та споруди (всього 46 одиниць), загальною площею 32508,20 кв. м. котре зареєстровано в Тернопільському БТІ 31.01.2003 р., про що внесено відповідний запис в реєстрову книгу.

Як стверджують представники заявника та ВАТ «Цукровий завод Поділля»в судовому засіданні дане Свідоцтво є чинним.

За своєю  правовою  природою, запобіжні  заходи - це заходи, спрямовані  на  збереження відповідних доказів та на запобігання правопорушенню з метою  якнайшвидшого реагування на протиправні дії, а заходи до забезпечення позову, за своїм змістом застосовуються як гарантія реального виконання рішення суду.

Згідно п.4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-8/251 від 20.04.2007р. встановлено обов'язок заявника обґрунтувати підстави для вжиття запобіжних заходів поданням відповідних доказів з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, а згідно пункту 9 цього листа визначено, що при вирішенні питання про вжиття запобіжних заходів господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх застосування з урахуванням такого:

- розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника;

- наявності зв'язку між конкретним видом запобіжних заходів і предметом відповідної позовної вимоги, яку заявник повинен подати у строк, встановлений частиною 3 статті 43-3 ГПК України;

- імовірності настання обставин, зазначених у статті 43-1 ГПК України;

- запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів третіх осіб.          

Відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.  Господарський  суд  приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені  певними засобами  доказування,  не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ст.43-1 ГПК України особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття запобіжних заходів до подання позову.

Враховуючи, що наведені стороною обставини підтверджені відповідними доказами: копіями свідоцтва про право власності, актами приймання-передачі спірного майна у власність ТОВ «Поділля-цукор», переліком основних засобів по групах та  заява про вжиття запобіжних заходів подана до суду з дотриманням  вимог щодо порядку  її подачі, зважаючи на те, що Регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області має намір в строк, передбачений ч. 3 ст. 43-3 ГПК України звернутися до господарського суду з позовом про витребування спірного майна з чужого незаконного володіння, –суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог заявника та наявність підстав для задоволення заяви про вжиття запобіжних заходів.

     

Згідно з п.3 ст. 43-2 ГПК України, запобіжні заходи включають, зокрема, витребування доказів, накладення арешту на майно,  що належить особі,  щодо якої вжито запобіжні заходи, і знаходиться в неї або в інших осіб.

Враховуючи викладене, керуючись розділом V1, ст. 86 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Танцорова, 11, про вжиття запобіжних заходів задовольнити.

2. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Міське бюро технічної інвентаризації», м. Тернопіль, бульв. Шевченка, 1, довідку-характеристику про вартість майнового комплексу, що належить ТОВ «Поділля-цукор» на праві  колективної власності, видану 23 березня 2009 року.

3. Накласти арешт на майно, а саме: «Виробничий корпус ЦЗ, Насосна станція підйому буряка, Споруда доочистки буряка, Насосна станція водопостачання, Споруда жом осушки, Склад зберігання затареного цукру №2, Склад зберігання цукру №1, Склад зберігання цукру №3, Контора заводоуправління, Склад технічних матеріалів, Матеріальний склад з рампою №2, Майстерня тех догляду автотраспорту, Мех. майстерня із споруд. для зат. Ножів, Насосна станція перекачування іригац. Вод, Споруда ГРП, Трансформаторна підстанція закритого типу, Склад сухого жому, Насіннехранилище призав. Бурякопункту, Сировинна лабораторія Рюпро, Побутові споруди з диспетч. Призав., Будівля цеху механізації, Склад запчастин цеху механізації, Гараж цеху механізації, Склад матеріалів з рампою №2 (сода),  Будівля мазуто-насосної станції , Будівля камери управл. Засувками, Будівля піно утворювання, Будівля хлораторної станції, Будівля складу хлору, Будівля мийного відділення будівля на сплав площадці, будівля цеху по вигот. з/б блоків, Закусочна призав. б/п, гараж гол. агрон., Будівля побуткорпусу (399,Зм2), Будівля транформаторної підстанції, Ангар, Галерея жомовидалення, Пристрій для приймання вапняного каменю на два проїзди, З'єднувальний тунель між цукровими складами, Димова труба для витяжки газів, Газохід для подачі димових газів Заглибл. з/б збірник охолодження води, Бризгальний басейн І та II ступенів, Хранилище віджатого жому, Естакада для вивантаження каменю, Мазутозлив і естакада мазутонасосної, Відстійник ірригаційних вод біля ст. перекачки, котре знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 116 і передано Відкритим акціонерним товариством «Цукровий завод «Поділля»Закритому акціонерному товариству «Тернопільський агропромисловий комплекс», а останнім, передано в якості внеску до Статутного фонду Товариству з обмеженою відповідальністю «Поділля-цукор»до розгляду позовної заяви Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області про витребування майнового комплексу з чужого незаконного володіння.

4. Ухвала про вжиття запобіжних заходів виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень і підлягає направленню до органу  Державної виконавчої служби.

У разі неподання відповідної позовної заяви протягом десяти днів з дня прийняття цієї ухвали, запобіжні заходи, вжиті судом, втрачають силу. Після подання заявником  позовної заяви запобіжні заходи діють як заходи забезпечення позову.

Суддя                                                                                Н.О. Андрусик

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення02.04.2009
Оприлюднено12.04.2009
Номер документу3336380
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —02-9/17-02

Ухвала від 21.09.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 22.05.2009

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Галушко Н.А.

Ухвала від 09.04.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 07.04.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 02.04.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

Ухвала від 02.04.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні