Номер провадження № 22-ц/785/5906/13
Головуючий у першій інстанції Калінюк Р.Б.
Доповідач Бабій А. П.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.09.2013 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого судді Бабія А. П.
суддів Станкевича В. А., Ступакова О. А.
при секретарі Соколенко В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні виділені матеріали з цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю «Марінда» та товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Весна» про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, стягнення збитків та визнання договору недійсним, за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Марінда» на ухвалу Біляївського районного суду Одеської області від 22. 04. 2013 р.,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 22. 04. 2013 р. накладено арешт на частину цілісного майнового комплексу (тепличного комплексу Шкодогорського відділення першої черги), що знаходиться за адресою: Одеська область, Біляївський район, Усатівська сільська рада, автодорога Нерубайське-Усатове-Цементний завод, 7 км, який належить товариству з обмеженою відповідальністю ТОВ «Марінда» (далі ТОВ «Марінда») відповідно до договору купівлі - продажу від 18. 03. 2013 р. № 1, заборонено реєстраційній службі Біляївського міськрайонного управління юстиції в Одеській області здійснювати будь-яку державну реєстрацію речових прав на вказане нерухоме майно і заборонено комунальному підприємству «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості», Біляївській філії вказаного підприємства та будь-яким іншим підприємствам, які мають право н проведення технічної інвентаризації, виготовлення технічних паспортів та надання висновків - проводити розрахунки частки об'єкту нерухомості, надавати висновки щодо технічної можливості виділу в натрі частки вищевказаного нерухомого майна, яке належить ТОВ «Марінда».
В апеляційній скарзі ТОВ «Марінда» просить скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу про відмову у задоволенні ОСОБА_2 щодо вжиття заходів забезпечення позову у зв'язку з порушенням норм процесуального права. Зокрема, вказано на неналежне мотивування та обґрунтування заяви з проханням щодо забезпеченні позову і відповідної ухвали суду, на необґрунтованість позовних вимог у справі і на звернення ТОВ «Марінда», оскільки зазначене майно за ним не зареєстровано, до господарського
суду щодо визнання права власності на вказане майно; на те, що до ТОВ «Агрофірма «Весна» аналогічні позовні вимоги не заявлялися, оскільки позивач є засновником ТОВ «Агрофірма «Весна», і що забезпечення позову не є співмірним із вимогами позивача, а також, що суд не встановив чи існує між сторонами спір.
В судовому засіданні Голотинін Р. Ю., представник ТОВ «Марінда», підтримав доводи апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 305 ЦГІК України неявка в судове засідання інших осіб, які беруть участь у справі, не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши доводи скарги і перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно зі ст. 152 ЦПК України позов забезпечується різними видами забезпечення позову, в тому числі накладенням арешту на майно, забороною вчиняти певні дії. Види забезпечення позову мають бути спів мірними із заявленими позивачем вимогами.
Встановлено, що у даній справі ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про зобов'язання ТОВ «Марінда» усунути перешкоди у користуванні позивачем земельною ділянкою площею 34,2867 га, розташованою за адресою: Одеська область. Біляївський район, Усатівська сільська рада, автодорога Нерубайське-Усатове-Цементний завод, 7 км, шляхом звільнення земельної ділянки від вищевказаного майна і зі стягненням з ТОВ «Марінда» на користь позивача завданих збитків в сумі 20000 грн. та визнання недійним договору купівлі-продажу № 1 від 18. 03. 2003 р про відчуження вказаного майна.
У заяві від 18. 04. 2013 р. про забезпечення позову в інтересах позивача з посиланням на положення ст. ст. 151, 152 ЦПК України мотивовано необхідність застосування заходів забезпечення позову, в тому числі вказано, що необхідність у заходах забезпечення позову виникла, зважаючи на те, що ТОВ «Марінда» є власником вказаного майна, розташованого на землях приватної власності позивачки і може провести їх відчуження з реєстрацією у відповідних органах, що може призвести до утруднення виконання чи неможливості виконання рішення суду у разі задоволення позову.
Проаналізувавши матеріали справи, в тому числі і доводи апеляційної скарги, та зміст ухвали суду щодо вжиття заходів забезпечення позову, апеляційний суд вважає, що у справі не спростовано, що судом першої інстанції постановлено вказану ухвалу про забезпечення позову в межах повноважень суду.
В апеляційній скарзі відсутні доводи, які б вказували про наявність підстав для відмови у забезпеченні позову, а доводи скарги щодо необґрунтованості позовних вимог, звернення ТОВ «Марінда» до господарського суду щодо визнання права власності на вказане майно; на те, що до ТОВ «Агрофірма «Весна» аналогічні позовні вимоги не заявлялися, оскільки позивач є засновником ТОВ «Агрофірма «Весна», відносяться до розгляду справи по суті.
При цьому, апеляційний суд також враховує пояснення в судовому засіданні представника ТОВ «Марінда», що на час розгляду даної справи зазначений вище позов ОСОБА_2 розглянуто по суті з задоволенням її позовних вимог і рішення суду оскаржується в апеляційній інстанції, де ТОВ «Марінда» має право поставити питання щодо скасування заходів забезпечення позову ОСОБА_2
За викладених обставин судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень норм процесуального права не допустив, а наведені в апеляційній скарзі доводи висновки суду не спростовують, у зв'язку з чим ухвала суду підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст. 307 ч. 2 п. 1, ст. 312 ч. 1 п. 1, ст. 313-315, 317, 319, 324 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Відхилити апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Марінда» і залишити ухвалу Біляївського районного суду Одеської області від 22. 04. 2013 р. без змін.
Судове рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді апеляційного суду Одеської області А. П. Бабій
В. А. Станкевич
О.А. Ступаков
Суд | Апеляційний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2013 |
Оприлюднено | 18.09.2013 |
Номер документу | 33524695 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Одеської області
Бабій А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні