cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
УХВАЛА
"16" вересня 2013 р. Справа № 5024/2292/2011
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Довгань О.І., розглянувши справу
за заявою Відкритого акціонерного товариства "Генічеське АТП-16539" м. Генічеськ Херсонської області, вул. Леніна, 87- а, код ЄДРПОУ 03119144, р/р 260066954 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 352093
до Відкритого акціонерного товариства "Генічеське АТП-16539" м. Генічеськ Херсонської області, вул. Леніна, 87- а, код ЄДРПОУ 03119144, р/р 260066954 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 352093
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора - Міщенко С.І. дов. № 381/12 від 21.09.2012 року - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль"
від боржника - ліквідатор арбітражний керуючий Косенко С.Г.
в с т а н о в и в:
Постановою від 15 березня 2012р. суд визнав Відкрите акціонерне товариство "Генічеське АТП-16539" банкрутом та відкрив щодо нього ліквідаційну процедуру, призначив ліквідатором боржника арбітражного керуючого Косенка Сергія Георгійовича та зобов'язав його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 25 - 34 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, після завершення ліквідаційної процедури подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 32 Закону.
Ухвалою суду від 19.03.2013р. за клопотанням ліквідатора та кредиторів суд продовжив строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Косенка Сергія Георгійовича на 6 місяців, до 19.09.2013р.
Для розгляду звіту ліквідатора ухвалою суду від 28.08.2013р. призначено судове засідання.
Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованою поштою.
У призначене судове засідання прибув представник ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" та ліквідатор арбітражний керуючий Косенко С.Г.
Ліквідатором надано звіт про проведену роботу з клопотанням продовжити строк ліквідаційної процедури боржника та повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Косенка С.Г.
Представником ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" у судовому засіданні заявлено усне клопотання про припинення повноважень ліквідатора арбітражного керуючого Косенка С.Г.
Для надання кредитором додаткових документів у судовому засіданні оголошено перерву.
Від представника кредитора ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" надійшло клопотання про припинення повноважень ліквідатора, ліквідатором заперечень по суті клопотання Банку не надано.
Клопотання представника Банку мотивовано наступним.
За період з жовтня 2012року по червень 2013 року ліквідатором щомісячно не надавалися звіти про хід ліквідаційної процедури та фінансові звіти. Тільки після неодноразового письмового звернення Банку, як голови комітету кредиторів, ліквідатором в червні місяці 2013року був наданий Звіт про хід ліквідаційної процедури. 06 червня 2013року був проведений комітет кредиторів де був розглянутий цей Звіт та вирішено визнати роботу ліквідатора Косенко С.Г. незадовільною. Підставою для цього, стало те що у Банка, як кредитора та іпотекодержателя, відсутня інформація щодо його дій по реалізації предмету іпотеки та товарно-матеріальних цінностей (запчастини, матеріали, обладнання) за цей період.
Також відповідно до заяви Банку здійснених ліквідатором заходів щодо реалізації нерухомого майна банкрута та пошуків покупців на майно було не достатньо. На комітеті кредиторів ліквідатору було запропоновано для пошуків покупців розширити коло заходів. Так, окрім газети «Из рук в руки» запропоновано надавати щомісячно об'яви про продаж нерухомого майна банкрута в республіканських газетах («Голос України» чи «Урядовий кур'єр»), та щонедільно в газетах Генічеського району, а також активно співпрацювати з ріелторськими компаніями. Щодо реалізації ТМЦ (запчастини, матеріали, обладнання) то також запропоновано щонедільно давати оголошення в місцевій регіональній газеті та газеті «Із рук в руки». Але як свідчать надані копії газет то об'яви опубліковувалися лише один раз в місяць 08.07.2013р. та 08.08.2013року.
Крім того оскільки строк дії договору на надання брокерських послуг закінчився 08.06.2013року то на засіданні комітету кредиторів, яке відбулося 11.07.2013року було прийнято рішення про проведення конкурсу для визначення організатора торгів - торгівельної організації на умовах визначених в ст.49 Закону. Рішення комітету кредиторів не виконано та не надано на розгляд комітету кредиторів результат проведеного конкурсу та договір на проведення аукціону для погодження його умов .
Ще однією підставою для подання кредитором клопотання про припинення повноважень ліквідатора є те, що строк дії незалежної оцінки сплинув 30 березня 2013року, а ліквідатором надано ксерокопію Звіту про незалежну оцінку нерухомості від 20.08.2013р. складений ПП Мартинов П.В. тільки 12.09.2013 року перед судовим засідання. В зв'язку із тим, що незалежна оцінка проводилася більш ніж п'ять місяців то це також свідчить про неналежне виконання ліквідатором Косенко С.Г. своїх обов'язків, що призвело до затягування ліквідаційної процедури.
Представник ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" неодноразово звертав увагу ліквідатора про необхідність прискорення процедури реалізації майна банкрута з урахуванням положень Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрута в редакції, що діє з 19.01.2013р.
Порядок здійснення ліквідаційної процедури встановлений ст.ст. 23 - 32 Закону. Відповідно ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :
- підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Законом,
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
3 дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрут ством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Відповідно до приписів статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідація - це припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна
Згідно п. 6 ст. 3 - 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів. Відповідно до ч. 5 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий зобов'язаний:
- здійснювати заходи щодо захисту майна боржника;
- вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність конфлікту інтересів;
- аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на ринках;
- в порядку, установленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
- повідомляти комітет кредиторів та кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, про час, місце та умови продажу заставного майна окремим рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
Відповідно до ч.7 ст. 3-1 Закону під час реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний додержуватися вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо обмеження використання своїх повноважень з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки чи пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб, одержання дарунків (пожертв).
Статтями 25, 26, 30 Закону встановлено порядок здійснення ліквідатором дій по ліквідації підприємства-банкрута, формування ліквідаційної маси та її продажу і розподілу коштів.
Повноваження ліквідатора у період здійснення ліквідаційної процедури визначені статтею 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відповідно до яких ліквідатор:
приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;
виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;
аналізує фінансове становище банкрута;
виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;
пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;
має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;
з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту;
заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;
вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;
повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;
здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Згідно п.8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" саме до компетенції комітету кредиторів, а не окремого кредитора віднесено звернення до суду з клопотанням про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) та призначення іншого арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ).
Єдиним кредитором у справі є ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", тому представник Банку правомірно звернувся до суду з клопотанням про припинення повноважень ліквідатора арбітражного керуючого Косенко С.Г.
Представником Банку надано протокол засідання комітету кредиторів від 05.06.2013р. відповідно до якого роботу ліквідатора визнано незадовільною та надано місячний термін для усунення недоліків по реалізації майна банкрута. Однак ліквідатором дану вимогу не виконано.
Також ліквідатором на вимогу суду не надано повідомлення про результати розгляду заявлених вимог кредитора - Генічеської МДПІ та довідки про рух коштів на рахунках боржника за три роки до порушення провадження у справі (згідно запиту Генічеської МДПІ від 27.04.2012р. № 1309/10/10-007).
Крім того у звіті ліквідатор зазначає, що прийнято заходи щодо ліквідації у установленому порядку дочірнього підприємства банкрута, однак документів, що підтверджують здіснення такої дії ліквідатором не надано. Відсутні докази переоформлення розрахункового ранку, інформація про рух коштів на рахунку та розподіл отриманих коштів. Не надано ліквідатором і документів, що підтверджують здіснення заходів по виявленню будь - якого майна банкрута.
Ухвалою суду від 28.09.2013р. суд витребував від ліквідатора :
- докази проведення інвентаризації, оцінки, продажу майна ліквідаційної маси, пропорційного задоволення вимог кредиторів (відомості, договори, акти прийому-передачі, фінансові та банківські документи тощо );
- належні докази та відомості про всі філії та відокремлені підрозділи боржника, вжиття заходів щодо включення їх майна до ліквідаційної маси:
- належні докази та відомості про всі юридичні особи, засновані (утворені) за участю Боржника, докази вжиття заходів щодо включення їх майна до ліквідаційної маси;
- належні докази наявності - відсутності земельних ділянок, нерухомого та рухомого майна у власності боржника на території України - довідки встановленого зразку;
- докази стягнення дебіторської заборгованості;
- докази надання звіту кредиторам за період з 15.03.2012р.
На вимогу суду до звіту ліквідатором надано лише копію висновку ПП Мартинова П.В. про результати оцінки майна банкрута та копії газет з надрукованими оголошеннями.
За таких обставин, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора і ліквідатора, суд задовольняє клопотання ПАТ" Райффайзен Банк Аваль " про припинення повноважень ліквідатора по справі арбітражного керуючого Косенка С.Г.
Представник кредитора запропонував нову кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Косовського Вячеслава Станіславовича, який надав заяву про участь у справі. Суд задовольняє клопотання ПАТ"Райффайзен Банк Аваль".
Суд звертає увагу ліквідатора та кредиторів, що відповідно до п.1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. № 4212-У продаж майна у справах, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, відбувається за правилами, встановленими цим Законом
Відповідно до інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 положення Закону у новій редакції, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство (оцінка майна, яке підлягає продажу; передання активів боржника, які залишаються не проданими на час закінчення ліквідаційної процедури тощо), застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено до набрання ним чинності, тобто до 19.01.2013. При цьому розпочата до набрання чинності Законом процедура продажу майна боржника повинна бути завершена в порядку, передбаченому у попередній редакції Закону, в разі якщо станом на 19.01.2013 здійснено публікацію оголошення про продаж майна.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строк ліквідаційної процедури встановлюється у 12 місяців та може бути продовжений.
З урахуванням положень ст.ст. 22 та 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", припинити провадження у справі неможливо без подання остаточного підсумкового звіту ліквідатора з надання ліквідаційного балансу боржника. Оскільки клопотання кредитора про продовження строку ліквідаційної процедури не протирічить положенням статті 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" судом задовольняється.
Рішення суду щодо оголошено учасникам в судовому засіданні.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 3-1, ст.ст. 22 - 34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " , ст. 86 ГПК України, суд -
у х в а л и в:
1. Задовольнити клопотання ПАТ " Райффайзен Банк Аваль" та припинити повноваження ліквідатора у даній справі арбітражного керуючого Косенка С.Г.
2. Призначити ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Генічеське АТП-16539" арбітражного керуючого Косовського Вячеслава Станіславовича ( свідоцтво № 1126 від 12.07.2013р. ).
3. Продовжити строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Косовського В.С. на 6 місяців, до 19.03.2014р.
4. Зобов'язати ліквідатора боржника Косовського В.С. прискорити проведення ліквідаційної процедури банкрута та надати суду всі наявні документи про здійснення повноважень, відповідно до ст. 23 - 34 Закону, а також витяг або інформаційну довідку встановленого зразку з Єдиного державного реєстру прав власності на нерухоме майно стосовно боржника, докази передачі документів підприємства-боржника до архівної установи, дані щодо наявності на праві власності чи оренді у боржника будь-яких земельних ділянок.
5. Ухвалу направити: ВАТ "Генічеське АТП -16539", арбітражному керуючому Косенку С.Г., ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" Херсонська обласна дирекція, представнику акціонерів Ізвєкову В.В., Генічеській райдержадміністрації (державному реєстратору), ліквідатору Косовському В.М.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2013 |
Оприлюднено | 19.09.2013 |
Номер документу | 33532839 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні