КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
11 вересня 2013 року Справа № 1170/2а-4327/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів Черниш О.А (головуюча), Пасічника Ю.П., Чубари Н.В., при секретарі судового засідання Таранусі Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_3 про заміну сторони виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.01.13 у справі №1170/2а-4327/12 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_3 до Державної податкової служби у Кіровоградській області, Державної податкової служби України про стягнення середнього заробітку. Стягнуто з Державної податкової служби України на користь ОСОБА_3 середній заробіток за затримку виконання рішення про поновлення на роботі у розмірі 7 486 грн. 56 коп. У позові ОСОБА_3 до Державної податкової служби у Кіровоградській області про стягнення середнього заробітку відмовлено.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30.05.13 у справі №2а-4327/12/1170 постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.01.13 скасовано. Прийнято нову постанову. Стягнуто з Державної податкової служби у Кіровоградській області на користь ОСОБА_3 середній заробіток за час затримки виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28.04.12 та постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.09.12 у справі №2а-838/12/1170 за період з 01.11.12 по 10.12.12 включно у розмірі 13 101,48 грн.
За заявою ОСОБА_3 30.05.13 Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом видано виконавчий лист №1170/2а-4327/12 2013р. про стягнення з Державної податкової служби у Кіровоградській області на користь ОСОБА_3 середнього заробітку у розмірі 13 101,48 грн.
20.06.13 ОСОБА_3 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження - Державної податкової служби у Кіровоградській області - на її правонаступника - Головне управління Міндоходів у Кіровоградській області.
У судове засідання сторони, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не прибули, що відповідно до ч.2 ст.264 КАС України не перешкоджає судовому розгляду.
Вирішуючи заяву позивача, суд дійшов до таких висновків.
Частиною 4 статті 257 КАС України передбачено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Згідно з частиною 1 статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно зі статтею 3 вказаного Закону у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Рішення зазначених органів можуть виконуватися відповідно до закону також іншими органами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами. Рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.11 №845 затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.
Цей Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
За визначенням, наведеним у п.2 цього Порядку, боржники - визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства;
Відповідно до п.3 цього Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Судом встановлено, що виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №1170/2а-4327/12 2013р., виданого 30.05.13 Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом, державними виконавцями не відкривалося, а вказаний виконавчий лист переданий позивачем на виконання до Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області. Остання листом №09-02-7/791-5404 від 18.06.13 повідомила ОСОБА_3 про відкладення виконання цього виконавчого листа, з огляду на закриття в органах Казначейства рахунків боржника - Державної податкової служби у Кіровоградській області, яка перебуває у стані припинення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.13 №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" постановлено: утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів згідно з додатком 1; реорганізувати шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби згідно з додатком 2; визначити територіальні органи Міністерства доходів і зборів правонаступниками територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови.
Згідно з додатком 2 до цієї постанови, Державна податкова служба у Кіровоградській області, як територіальний орган ДПС, реорганізується шляхом приєднання до новоутвореного територіального органу Міндоходів - Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області.
Відповідно до Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.11 №1074, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Права та обов'язки органів виконавчої влади разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
За змістом статті 104 Цивільного кодексу України, яка кореспондується зі статтею 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації припиняється. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Частиною 12 статті 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що приєднання вважається завершеним з моменту державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються в результаті приєднання, та державної реєстрації відповідних змін до установчих документів.
Таким чином, права та обов'язки юридичної особи переходять до правонаступника після державної реєстрації факту припинення юридичної особи.
Відповідно до витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, наявних у матеріалах справи, Головне управління Міндоходів у Кіровоградській області (ідентифікаційний код 38693438) створено як юридична особа 24.04.13. Державна реєстрація припинення юридичної особи Державної податкової служби у Кіровоградській області (ідентифікаційний код 01291882) проведена 05.08.13. Відтак, з 05.08.13 до Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області перейшли права та обов'язки Державної податкової служби у Кіровоградській області.
Згідно з частиною 7 статті 9 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Як передбачено статтею 55 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
З огляду на вибуття зі спірних правовідносин Державної податкової служби у Кіровоградській області, як боржника, визначеного виконавчим листом, суд вважає за доцільне замінити його на стадії виконання судового рішення його правонаступником - Головним управлінням Міндоходів у Кіровоградській області.
Керуючись ст.ст. 55, 160, 254, 264 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Замінити боржника у справі №1170/2а-4327/12 - Державну податкову службу у Кіровоградській області (ідентифікаційний код 01291882) - його правонаступником - Головним управлінням Міндоходів у Кіровоградській області (ідентифікаційний код 38693438).
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня її проголошення, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Судді О.А. Черниш
Ю.П. Пасічник
Н.В. Чубара
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2013 |
Оприлюднено | 24.09.2013 |
Номер документу | 33635610 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні