cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
УХВАЛА
"24" вересня 2013 р. Справа № 915/1536/13
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е.М. при секретарі судового засідання Атаманюк В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк", вул. Автозаводська, буд. 54/19, м. Київ
адреса для листування: вул. В. Висоцького, 25, кв. 68, м. Одеса, 65123
до відповідача Приватного підприємства "Віланік-Сервіс", вул. Космонавтів, буд. 122 "А", кв. 4, м. Миколаїв, 54028
про звернення стягнення на предмет іпотеки
Представники сторін у судове засідання не з'явився
Публічне акціонерне товариство "Універсал Банк" звернулось до господарського суду Миколаївської області з позовними вимогами до відповідача Приватного підприємства "Віланік-Сервіс" про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Позивач явку повноважного представника у судове засідання 24.09.2013 року не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, яке наявне в матеріалах справи (арк. справи 26), причини неявки суду не повідомив, вимоги ухвали суду від 03.09.2013 року не виконав, витребувані документи не подав.
Відповідач явку повноважного представника у судове засідання 24.09.2013 року не забезпечив, ухвала суду від 03.09.2013 року, надіслана на адресу відповідача, повернута поштовою установою до суду з поміткою "за зазначеною адресою не знаходиться" (арк. справи 27-29).
Судом також враховано наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обв'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Предметом спору у даній справі є звернення стягнення на предмет іпотеки.
Оскільки позичальником за Кредитним договором BL10807 від 04.11.2009 року є Приватне науково-виробниче підприємство "Віланік", суд дійшов висновку про необхідність залучення його до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Приватного підприємства "Віланік-Сервіс", оскільки рішення у даній справі може вплинути на його права та обов'язки.
Відповідно до ч. 4 ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог, користуються процесуальними правами i несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на зміну підстави i предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.
Відповідно до п. 1, 3 ч. 1 ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; необхідність витребування нових доказів.
За приписами п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Оскільки, відповідно до ч. 3 ст. 4-3 ГПК України господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, суд вважає за необхідне з метою дотримання процесуальних прав сторін розгляд справи відкласти.
Керуючись ст. 27, п. 1, 3 ч. 1 ст. 77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відкласти розгляд справи на 15.10.2013 року на 12 год. 00 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Миколаївської області за адресою: вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54001 (поверх 9).
Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Приватне науково-виробниче підприємство "Віланік", вул. Новозаводська, буд. 17, м. Миколаїв, 54056 (код 13862186).
Копію даної ухвали направити третій особі.
Зобов'язати позивача надіслати на адресу третьої особи ПНВП "Віланік" копію позовної заяви та доданих до неї документів, докази надіслання надати суду.
Третій особі Приватному науково-виробничому підприємству "Віланік" надати суду письмові пояснення по суті спору.
Позивачу подати суду:
- докази направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача, а саме: оригінал поштового чеку та опису вкладення у цінний лист;
- оригінали всіх документів, копії яких долучено до позовної заяви для огляду в судовому засіданні;
- належним чином засвідчені копії документів, долучених до позовної заяви;
- докази доплати судового збору у належному порядку та розмірі відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір";
- довідку про включення відповідача в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України на час розгляду справи в суді;
- інформацію щодо депозитних ставок, що використовуються при розрахунку позовних вимог відповідно до п. 1.5.1 Кредитного договору;
- письмові пояснення щодо визначення мінімального платежу в розрахунку відповідно до п. 1.2.3 Кредитного договору;
- письмові пояснення щодо періодів нарахування відсотків та застосування звичайної та підвищеної відсоткової ставки;
- письмові пояснення щодо невідповідності сум, зазначених в розрахунку та виписці по особовому рахунку позичальника.
- обґрунтований розрахунок суми заборгованості за Кредитним договором, підписаний відповідальною особою та скріплений печаткою банку;
- докази видачі кредитних коштів та відповідні заяви позичальника на видачу траншу (кредитних коштів) відповідно до п. 1.3 Кредитного договору;
- докази, які підтверджують, що станом на день розгляду справи спірне майно не відчужене (п. 6.2, 6.3 Договору іпотеки);
- докази направлення боржнику повідомлення відповідно до п. 4.3 Договору іпотеки;
- докази, які підтверджують, що кошти за наказом № 16/212/10 не стягнуті;
- Свідоцтво про право власності на нерухоме майно (п. 1.1 Договору іпотеки);
Відповідачу повторно подати суду:
- відзив на позов з документальним та нормативно-правовим обґрунтуванням по суті заявлених вимог і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову. Відзив повинен відповідати вимогам ст. 59 ГПК України. Докази надіслання копії відзиву позивачу подати суду;
- довідку про включення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України на час розгляду справи в суді.
Витребувані цією ухвалою докази надати в суд до 11.10.2013 року.
Суд звертає увагу учасників процесу на наступне.
Господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору (п. 5 ч. 1 ст. 85 ГПК України).
Реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 ГПК України) здійснюється шляхом надсилання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.
В разі неподання відзиву на позовну заяву і витребуваних судом документів, справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами (ст. 75 ГПК України).
Строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та ненадання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами.
Для об'єктивного, повного та всебічного з'ясування обставин справи представникам сторін з'явитися в судове засідання для дачі пояснень, подати докази в обґрунтування заявлених вимог та заперечень та згідно ст. 28 ГПК України представити документальне підтвердження своїх повноважень у справі.
Відповідно до вимог ст. 36 ГПК України сторонам письмові докази подати в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п. 5.27 "Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.
Суд доводить до відома сторін, що згідно п. 5 ст. 83 ГПК України за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнуто в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя Е. М. Олейняш
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2013 |
Оприлюднено | 26.09.2013 |
Номер документу | 33698384 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Олейняш Е.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні