Справа № 654/2496/13-ц
Провадження №2/654/741/2013
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2013 року Голопристанський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Третьякова І.В.,
при секретарі Бакай В.В.
за участю
представника позивача Панчук М.О.
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гола Пристань в залі суду цивільну справу за позовом Херсонського училища культури до ОСОБА_3 про стягнення вартості навчання ,
В С Т А Н О В И В:
01.07.2013 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення вартості навчання, посилаючись на те, що між Херсонським училищем культури та ОСОБА_3 було укладено Угоду про підготовку фахівців Херсонського училища культури №55 від 24 вересня 2008 року, на підставі даної угоди відповідач здобула спеціальність «хореографія». Згідно п. 2.2 вищезазначеної Угоди, відповідач зобов'язана прибути після закінчення навчального закладу на місце направлення і відпрацювати не менше трьох років. Згідно п. 2.3 Угоди у разі відмови їхати за призначенням, зобов'язана відшкодувати до державного бюджету вартість навчання в установленому порядку. Згідно протоколу засідання комісії з розподілу студентів-випускників Херсонського училища культури від 25 квітня 2012 року, відповідач була розподілена і направлена в розпорядження Голопристанського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Наказом №62 від 28 серпня 2012 року відповідач була прийнята на роботу на посаду хореографа Голопристанської гімназії з 03.09.2012 року. Наказом №13 від 18.02.2013 року відповідач була звільнена з посади хореографа Голопристанської гімназії, за власним бажанням. Відповідач навчалась за державним замовленням і на її навчання було затрачено 27 813,44 грн. бюджетних коштів. Обов'язок випускника працевлаштуватися після закінчення навчання за державним замовленням і відпрацювати не менше трьох років за місцем призначення закріплено в ряді нормативно-правових актів. Так як, відповідач не відпрацювала не менше трьох років, в добровільному порядку не відшкодувала вартість навчання, у зв'язку з чим Херсонське училище культури вимушене звернутися до суду з даним позовом , та просить стягнути з відповідача на їх користь вартість навчання в сумі 27 813,44 грн. та судові витрати по справі 278,13 грн. та витрати на правову допомогу в сумі 300 .00 грн.
В судовому засіданні представник позивача Панчук М.О. позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволені.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, та надав заперечення на позовну заяву, які зводяться до наступного: що позовні вимоги необґрунтовані, та не підлягають задоволенню так як вони ґрунтуються на Угоді між відповідачем та позивачем. Пункт 2.3 Угоди вказує, що у разі відмови їхати за призначенням, відшкодувати до державного бюджету вартість навчання. При чому в тексті угоди не зазначено, що відшкодуванню підлягають вартість навчання також і у випадку прибуття на місце направлення, але відмова у праці терміном в три роки. У тексті угоди не визначено порядок відшкодування навчання. За таких підстав посилання позивача на зазначену угоду є безпідставними. Також наведені у наданому позивачем кошторису навчання вимоги комунальних послуг, вартості ремонту, оплата електроенергії є сумісними, але витрати пов'язані з функціонуванням училища культури не є витратами на навчання. Тому просить відмовити в задоволенні даного позову.
Заслухавши представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що між Херсонським училищем культури та ОСОБА_3 було укладено Угоду про підготовку фахівців Херсонського училища культури №55 від 24 вересня 2008 року, на підставі даної угоди відповідач здобула спеціальність «хореографія» (а.с. 6).
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим, для виконання сторонами.
Згідно п. 2.2 вищезазначеної Угоди, відповідач зобов'язана прибути після закінчення навчального закладу на місце направлення і відпрацювати не менше трьох років.
Згідно п. 2.3 Угоди у розі відмови їхати за призначенням, особа зобов'язана відшкодувати до державного бюджету вартість навчання в установленому порядку.
Згідно протоколу засідання комісії з розподілу студентів-випускників Херсонського училища культури від 25 квітня 2012 року, відповідач була розподілена і направлена в розпорядження Голопристанського районного будинку дитячої та юнацької творчості(а.с. 7-9).
Наказом №62 від 28 серпня 2012 року відповідач була прийнята на роботу на посаду хореографа Голопристанської гімназії з 03.09.2012 року (а.с. 11).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
З матеріалів справи встановлено, що 15 лютого 2013 року, ОСОБА_3 надала директору Голопристанської гімназії №2 заяву про звільнення її за власним бажанням (а.с. 13).
Наказом №13 від 18.02.2013 року відповідач була звільнена з посади хореографа Голопристанської гімназії, за власним бажанням (а.с.14).
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про освіту» випускники вищих навчальних закладів, які здобули освіту за кошти держави або місцевого бюджету, направляються на роботу і зобов'язані відпрацювати за направленням і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Положеннями ст. 56 ЗУ «Про вищу освіти» передбачено, що випускники вищих навчальних закладів вільні у виборі місця роботи. Випускник вищого навчального закладу, який навчався за державним замовленням і якому присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою певного освітньо-кваліфікаційного рівня, працевлаштовується на підставі направлення на роботу відповідно до угоди, укладеної між замовником, керівником вищого навчального закладу та випускником. Якщо випускник вищого навчального закладу навчався за кошти третьої особи, його працевлаштування здійснюється відповідно до укладеної між ними угоди.
Постановою Кабінету Міністрів України № 992 від 22 серпня 1996 року затверджено « Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за держаним замовленням».
Згідно із пунктом 8 Порядку випускники, які уклали угоду з вищим навчальним закладом після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років.
Пунктом 14 Порядку передбачено, що у разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років випускник зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати.
Указом Президента України від 23.01.1996 року № 77/96 «Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів» установлено, що особи, які навчаються за рахунок державних коштів, укладають з адміністрацією вищого навчального закладу угоди, за якою вони зобов'язуються після закінчення навчання та одержання відповідної кваліфікації працювати в державному секторі народного господарства не менше ніж три роки. У разі відмови працювати в державному секторі народного господарства випускники відшкодовують в установленому порядку до державного бюджету повну вартість навчання.
Відповідно до кошторису вартості навчання Херсонського училища культури на студентку денної форми навчання спеціалізації «народна хореографія» ОСОБА_3 за період навчання з 2008-2012 р. р. витрачено - 27813.44 грн. (а.с. 15).
Відповідно до ст. 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна умов не допускається, зокрема відшкодування збитків та моральної шкоди.
Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, передбачені договором, зокрема, відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки відповідач не відпрацювала за місцем призначення не менше трьох років, в добровільному порядку не відшкодувала до державного бюджету вартості навчання.
Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, пропорційно до розміну задоволених позовних вимог.
Таким чином, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача судові витрати, оскільки підтверджені квитанціями та витрати на правову допомогу.
Оцінивши в сукупності встановлені обставини, відповідні їм норми закону, суд прийшов до висновку про обґрунтованість вимог позивача.
Керуючись ст.ст. 216, 525,526,611, 629 ЦК України, ст.ст.5-11, 16 60, 84,88, 89, 208, 209, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов Херсонського училища культури до ОСОБА_3 про стягнення вартості навчання задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 на користь Херсонського училища культури (розрахунковий рахунок 35417004005667 МФО 852010 ЕДРПОУ 02214840 в ГУДКСУ Херсонської області) вартість навчання 27 813,44 грн., судові витрати по справі в сумі 278,13 грн., та витрати на правову допомогу в сумі 3000 грн., а всього: 31088(тридцять одну тисячу вісімдесят вісім ) грн. 57 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Голопристанський районний суд шляхом подачі апеляції протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення протягом десяти днів з дня отримання рішення.
Суддя І. В. Третьякова
Суд | Голопристанський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2013 |
Оприлюднено | 08.10.2013 |
Номер документу | 33888040 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голопристанський районний суд Херсонської області
Третьякова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні