номер провадження справи 29/95/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про затвердження звіту ліквідатора
та припинення провадження у справі
26.09.2013 Справа № 16/5009/2031/11
м. Запоріжжя
Кредитор - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, м.Дніпропетровськ
Банкрут - Товариство з обмеженою відповідальністю "КП Коло", м.Запоріжжя, код з ЄДР - 35163616
Суддя Кричмаржевський В .А .
За участю представника ліквідатора - не з'явився
Постановою господарського суду Запорізької області від 26.04.2011р. у справі № 16/5009/2031/11 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "КП Коло", відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ініціюючого кредитора.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 30.08.2011р. у справі № 16/5009/2031/11 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, банкрута - ТОВ "КП Коло" ліквідовано, провадження у справі припинено.
Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 10.09.2012р. у справі № 16/5009/2031/11 скасовано ухвалу господарського суду Запорізької області від 30.08.2011р. Справу передано на розгляд господарського суду Запорізької області зі стадії ліквідаційної процедури.
Ухвалою господарського суду від 15.10.2012р. справу № 16/5009/2031/11 прийнято суддею Кричмаржевським В.А. до свого провадження.
За результатами судового засідання, яке відбулось 06.11.2012р., ліквідатора банкрута зобов'язано здійснити ліквідаційну процедуру з урахуванням зауважень, викладених у постанові апеляційного суду.
Ліквідатором банкрута 19.08.2013р. до господарського суду Запорізької області поданий звіт і ліквідаційний баланс банкрута, які призначені до розгляду в судовому засіданні на 26.09.2013р. об 11-45 год.
Представник кредитора у судове засдіання не з'явився, хоча про час і місце його проведення був повідомленний належним чином.
Розглянувши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, суд -
Установив :
Відповідно до пункту 1 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону України № 4212-VI від 22.12.2011р., положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З вищенаведеного вбачається, що у разі визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури до набрання чинності Закону України № 4212-VI від 22.12.2011р. суд має застосовувати положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередній редакції.
Ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включені грошові вимоги ініціюючого кредитора у розмірі - 17.340 грн. з четвертою чергою задоволення. Суд погоджується з пред'явленими кредитором грошовими вимогами та реєстром вимог кредиторів, складеним ліквідатором.
Відповідно до частини 5 статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції, що передувала змінам внесеними Законом України № 4212-VI від 22.12.2011р.) ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть надіслати ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Виходячи з приписів статей 25 та 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в ліквідаційній процедурі ліквідатор виявляє та повідомляє кредиторів банкрута, здійснює пошук майна та будь-яких активів підприємства-банкрута, у тому числі можливих активів боржника за реєстрами обтяжень.
Згідно зі статтею 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Ліквідатором з метою виявлення кредиторів надіслані повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури усім можливим кредиторам: установам, інспекціям, фондам соціального страхування, енергетичним підприємствам тощо у тому числі за місцем попередньої реєстрації підприємства-банкрута (згідно з переліком у справі).
Протягом встановленого законом строку до ліквідатора із грошовими вимогами до банкрута не звернулось жодного кредитора.
До справи долучені довідки державних органів, що здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме та рухоме майно, з яких вбачається, що транспортних засобів, нерухомого майна та земельних ділянок за банкрутом не зареєстровано у тому числі за місцем попередньої реєстрації підприємства-банкрута.
Відповідно до витягів з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру обтяжень рухомого майна у банкрута відсутнє майно що перебуває в обтяжені.
За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підприємство-банкрут не значиться засновником інших суб'єктів господарювання.
Ліквідатором банкрута здійснено заходи щодо встановлення місце перебування документів бухгалтерського обліку та іншої фінансово-господарської документації, для чого надіслані відповідні запити до засновника підприємства, проте вказані запити залишені без відповіді.
Зазначені запити та отримані відповіді досліджені в судовому засіданні і долучені до матеріалів справи.
Отже, ліквідатором в повній мірі виконані обов'язки з розшуку кредиторів банкрута та виявленню майна (активів) банкрута.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Пунктом 6 частини 1 статті 40 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.
Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, його необхідно ліквідувати, а провадження у справі припинити.
Відповідно до пункту 6 статті 31 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Керуючись статтями 32 , 34 та 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", статтею 86 Господарського процесуального кодексу України , суд -
Ухвалив :
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю "КП Коло", м.Запоріжжя, код з ЄДР - 35163616, ліквідувати.
Провадження у справі припинити.
Вимоги, що не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.
Зобов'язати ліквідатора передати до архіву фінансово-господарську документацію банкрута.
Державному реєстратору Реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції згідно з чинним законодавством внести до Єдиного державного реєстру запис про припинення юридичної особи-банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю "КП Коло", код з ЄДР - 35163616, про що повідомити відповідним державним органам та установам.
Копію ухвали надіслати: кредитору, державному реєстратору Реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції (69063, м.Запоріжжя, вул. Дзержинського, 26), Жовтневого ВДВС Запорізького міського управління юстиції, Головному управлінню статистики у Запорізькій області, державному органу з питань банкрутства.
Суддя В .А . Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2013 |
Оприлюднено | 09.10.2013 |
Номер документу | 33965770 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні