Справа № 127/6843/13-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 03.10.2013 року Вінницький міський суду Вінницької області
в складі головуючого судді Кашпрука Г.М.,
секретаря Козлової Н.О.,
за участю адвокатів ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову, суд -
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про поділ майна подружжя.
В порядку забезпечення позову, при вирішенні питання про відкриття провадження у даній справі, Вінницький міський суд Вінницької області ухвалою від 08.04.2013 року задовольнив відповідну заяву позивача та вжив заходів забезпечення позову, шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1.
03.10.2013 року судом по справі ухвалено рішення, яким у позові в частині визнання квартири АДРЕСА_1 об'єктом спільного сумісного майна подружжя та визнання за позивачкою права власності на ? частину квартири відмовлено.
В судовому засіданні 03.10.2013 року адвокат відповідача ОСОБА_2 заявив про скасування заходів забезпечення позову у вигляді арешту на квартиру у зв'язку із безпідставністю заявлених з даного приводу позовних вимог та за відсутності такої потреби.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до переконання про задоволення заяви з наступних підстав.
Відповідно до положень пункту 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Суд не вправі скасовувати вжиті заходи забезпечення позову, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Відповідно до положень частини 5 статті 154 ЦПК України, питання про скасування заходів забезпечення позову вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову.
Частиною 6 статті 154 ЦПК України визначено, що якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.
В даному випадку згідно рішення суду від 03.10.2013 року позов ОСОБА_3 в частині визнання права власності на ? частину квартири АДРЕСА_1 залишено без задоволення. Відтак, збереження заходів забезпечення позову у вигляді арешту на вказане нерухоме майно, може призвести до порушення законних прав та інтересів відповідача ОСОБА_5
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст.153, 154 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_2 задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 08.04.2013 року по справі № 127/6843/13-ц, у вигляді накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів після її проголошення до Апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції. Особи, які не були присутні у судовому засіданні, мають право оскаржити ухвалу суду в апеляційному порядку протягом п'яти днів після отримання її копії.
Суддя :
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2013 |
Оприлюднено | 02.12.2013 |
Номер документу | 33988974 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Кашпрук Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні