cpg1251
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" жовтня 2013 р. Справа № 19/2-10
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Плахов О.В, судді Шутенко І.А., Кравець Т.В.
при секретарі Фільшиній Н.І.
кредитори та ліквідатор в судове засідання своїх представників не направили
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області (вх. №2926С/2-5) на окрему ухвалу господарського суду Сумської області від 12.08.13 р. по справі № 19/2-10
за заявою Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області
до Томашнівського сільського споживчого товариства
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні господарського суду Сумської області перебуває справа № 19/2-10 за заявою за заявою Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області до боржника - Томашівського сільського споживчого товариства (Сумська область, Недригайлівський район, с. Томашівка, ід. код 05291918) про визнання банкрутом.
12.08.2013 р. господарським судом Сумської області (суддя Спиридонова Н.О.) винесено окрему ухвалу по справі № 19/2-10, якою зобов'язано начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області вжити невідкладні заходи по усуненню недоліків у діяльності Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі; рекомендовано посилити контроль за виконанням службових обов'язків керівництвом Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі та особами, на яких покладені функції по представництву Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі у справах про банкрутство господарського суду Сумської області та підготовкою матеріалів для звернення до суду.
Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області з окремою ухвалою господарського суду від 12.08.2013 р. не погоджується, вважає її незаконною та необґрунтованою, подало апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу скасувати.
В обґрунтування своїх вимог заявник апеляційної скарги, зокрема, посилається на те, що Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області добросовісно виконало покладений судом обов'язок із подання відзиву з питань, які склали предмет судового розгляду в судовому засіданні, що відбулося в межах даної справи 08.08.2013 р.
При цьому, заявник апеляційної скарги також зазначає, про безпідставність висновків господарського суду стосовно того, що Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області на зборах комітету кредиторів голосувало за затвердження звіту ліквідатора, оскільки даний звіт був прийнятий ним лише до відома.
Зазначене, на думку заявника апеляційної скарги, свідчить про його право заперечувати під час розгляду даної справи проти затвердження звіту ліквідатора, тим більше за наявності факту невиконання останнім своїх зобов'язань з повернення майна банкрута.
У відзиві на апеляційну скаргу ліквідатор боржника Пономарьов І.І. просить суд оскаржувану ухвалу господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, посилаючись на правомірність висновків господарського суду, викладених в ухвалі від 12.08.2013 р. стосовно недоліків в діяльності Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області.
Інші кредитори боржника відзиву на апеляційну скаргу не надали.
Виконавче відділення дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Ромни Сумської області надало суду лист в якому зазначило, що відзиву на апеляційну скаргу надати не може в зв'язку з ненадходженням її копії на його адресу.
Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області, на виконання ухвали Харківського апеляційного господарського суду від 26.09.2013 р. надало докази направлення копії апеляційної скарги на адресу всіх кредиторів боржника по даній справі.
Кредитори на судове засідання 09.10.2013 р. своїх представників не направили.
Ліквідатор боржника на дане судове засідання також не з'явився.
Судом вжито всіх передбачених Законом заходів з метою повідомлення кредиторів та ліквідатора про час та місце розгляду апеляційної скарги.
Приймаючи до уваги викладене, а також те, що неявка в судове засідання представників кредиторів та ліквідатора не перешкоджає розгляду апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне розглядати скаргу за їх відсутності, за наявними в матеріалах справи документами та матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані суду докази та доводи, колегія суддів приходить до висновку про необхідність скасування окремої ухвали господарського суду від 12.08.13 р. по справі № 19/2-10.
Як свідчать матеріали справи, господарський суд ухвалою від 08.08.2013 р. по справі № 19/2-10 задовольнив клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат; затвердив звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого Пономарьова І.І. у даній справі за період з 15.11.2012 р. по 01.07.2013р. на загальну суму 6904,23 грн.; затвердив звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута; Томашівське сільське споживче товариство (Сумська область, Недригайлівський район, с. Томашівка, ід. код 05291918) - ліквідував як юридичну особу; та припинив провадження у справі.
В подальшому, 12.08.2013 р. господарським судом Сумської області було винесено окрему ухвалу по справі № 19/2-10, якою зобов'язано начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області вжити невідкладні заходи по усуненню недоліків у діяльності Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі; рекомендовано посилити контроль за виконанням службових обов'язків керівництвом Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі та особами, на яких покладені функції по представництву Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі у справах про банкрутство господарського суду Сумської області та підготовкою матеріалів для звернення до суду.
Як свідчить зазначена окрема ухвала, підставою для її винесення суд першої інстанції визначив недоліки в роботі Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області.
Однак, зазначена ухвала є такою, що винесена з порушенням норм процесуального права, в зв'язку з чим, підлягає скасуванню.
Згідно зі статтею 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. пов'язує неможливість подальшого розгляду цієї справи.
За змістом п. 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з ч. 1 ст. ст. 86 ГПК України, якщо господарський спір не вирішується по суті (відкладення розгляду справи, зупинення, припинення провадження у справі, залишення позову без розгляду тощо), господарський суд виносить ухвалу.
Ухвали господарського суду набирають законної сили в день їх винесення, якщо інше не передбачено Законом (п. 12 Постанови пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012 р. «Про судове рішення»).
Згідно зі ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд припиняє провадження у справі, зокрема, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 цього закону.
Припинення провадження у справі про банкрутство - це форма закінчення розгляду справи в зв'язку з наявністю обставин, визначених в ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з якими зазначений закон пов'язує неможливість подальшого розгляду цієї справи.
З моменту винесення ухвали про припинення провадження у справі господарський суд позбавлений можливості вчиняти будь-які процесуальні дії в межах цієї справи, оскільки її розгляд є закінченим.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 90 ГПК України, господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Тобто, за змістом зазначеної норми, окрему ухвалу господарський суд може винести виключно при вирішенні спору в межах відповідної справи. Дана норма закону не дозволяє виносити окрему ухвалу вже після вирішення спору.
Разом з тим, як вже було зазначено вище, суд в межах даної справи виніс ухвалу від 08.08.2013 р. про припинення провадження у справі, тобто фактично закінчив її розгляд. Дана ухвала набрала законної сили з дня її прийняття.
В даній ухвалі відсутні висновки господарського суду про необхідність подальшого винесення окремої ухвали щодо Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області.
В подальшому, вже за наявності припиненого провадження у справі, господарський суд в межах цієї справи виніс окрему ухвалу від 12.08.2013 р., тобто вчинив в межах цієї справи певну процесуальну дію, що суперечить вимогам ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 86, 90 ГПК України.
Тобто, в даному випадку господарський суд при винесенні окремої ухвали від 12.08.2013 р. невірно застосував процесуальний Закон. Зазначене, з урахуванням вимог ч. 1 ст. 104 ГПК України, є підставою для скасування даної окремої ухвали, та задоволення вимог, викладених в апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області, проте з інших підстав та мотивів, ніж ті що зазначені в даній скарзі.
Керуючись ст. ст. 101, 102, п. 2 ст. 103, п. 4 ч. 1 ст. 104, ст. ст. 105, 106 ГПК України, судова колегія -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі Сумської області задовольнити.
Окрему ухвалу господарського суду Сумської області від 12.08.13 р. по справі № 19/2-10 скасувати.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Повний текст постанови підписано 10.10.2013 р.
Головуючий суддя Плахов О.В.
Суддя Шутенко І.А.
Суддя Кравець Т.В.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2013 |
Оприлюднено | 15.10.2013 |
Номер документу | 34103701 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Плахов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні