ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 678/35/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Ходоровський І.Б.
Суддя-доповідач: Полотнянко Ю.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2013 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Полотнянка Ю.П.
суддів: Боровицького О. А. Сапальової Т.В.
при секретарі: Мартинюк В.В.
за участю представників сторін:
Позивач: ОСОБА_2
Представник відповідача: Сумнєвич Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду у Деражнянському районі Хмельницької області на постанову Летичівського районного суду Хмельницької області від 16 липня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду у Деражнянському районі Хмельницької області про перерахунок пенсії , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до Летичівського районного суду Хмельницької області з адміністративним позов до Управління пенсійного фонду у Деражнянському районі Хмельницької області про зобов`язання вчинити дії.
Постановою Летичівського районного суду Хмельницької області від 16 липня 2013 року позов задоволено: зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі Хмельницької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з часу звернення за перерахунком пенсії, а саме з 21.11.2012 року, з врахуванням періоду отримання заробітної плати з 01.01.1985 року по 31.12.1989 року на підставі довідок Державного архіву Хмельницької області від 14.09.2011 року, Районного трудового архіву Деражнянської районної ради Хмельницької області від 10.10.2011 року, від 16.01.2012 року, актів зустрічної перевірки достовірності видачі документів про стаж для призначення (перерахунку) пенсії Управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі Хмельницької області від 08.05.2012 року, 27.05.2012 року, в сумах отриманої ним в 1987 році: заробітної плати, доплати 20% за рік в сумі 774 крб., додаткової оплати в сумі 2642 крб., премії в сумі 2214 крб.; в 1988 році: заробітної плати доплати 20% за рік в сумі 596 крб., додаткової оплати в сумі 1595 крб., премії в сумі 1194 крб., за роботу звільненим секретарем первинної партійної організації колгоспу «Авангард» з оплатою 531,21 крб.; в 1989 році: заробітної плати, доплати 20% за рік в сумі 624,78 крб., додаткової оплати в сумі 568 крб., премії в сумі 2030 крб., за роботу звільненим секретарем первинної партійної організації колгоспу «Авангард» з оплатою 424,42 крб.
Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, управління пенсійного фонду у Деражнянському районі Хмельницької області подало апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні вимог позивача.
В судовому засіданні представник відповідача, ОСОБА_3, підтримала доводи викладені в апеляційній скарзі та просила її задовольнити.
Позивач, ОСОБА_2, проти доводів апеляційної скарги заперечив та просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІУ до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №306 від 20.04.2005 року «Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затверджено "Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць» (далі - Порядок).
Дія цього Порядку поширюється на таких осіб, що до 1 липня 1998 року отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць: тих, що працювали в сільському господарстві, були зайняті на сезонних роботах, працювали у старательських артілях, виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами та сплачували внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п. 2 Порядку до суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії згідно з цим Порядком зараховується сума виплат (доходу), з яких сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до змісту п.п. 4. 5, 6 Порядку до заяви додаються документи, що підтверджують виплату особі заробітної плати (доходу) за результатами роботи. У разі коли у пенсійній справі особи зберігається довідка про заробітну плату (дохід) чи інші документи, що підтверджують факт отримання заробітної плати (доходу) за результатами роботи, така довідка чи документи можуть використовуватися для перерахунку пенсії за рішенням управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі в місті. Підставою для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи, що зазначаються у довідці, може бути законодавчий або інший нормативно-правовий акт чи положення про оплату праці, яким на момент виплати особі заробітної плати (доходу) було передбачено проведення остаточного розрахунку за результатами певного періоду (кварталу, півріччя, року) або після закінчення роботи.
ОСОБА_2 звертався до відповідача по питанню зарахування заробітної плати по кінцевому результату роботи для розрахунку пенсії з 01.01.1984 року по 31.12.1987 року. Відповідач відмовив позивачу у здійсненні перерахунку призначеної пенсії за віком, оскільки довідки про отриманий заробіток видані архівною установою.
Відповідно до змісту п. 17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за №1566/11846, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
В жовтні 1980 року ОСОБА_2 прийнятий до колгоспу "Авангард", в лютому 1990 року підприємство реорганізовано в СТОП «Авангард», в квітні 2000 року реорганізовано в СТОВ "Агрофірма "Авангард". Згідно копії ухвали господарського суду Хмельницької області від 30.09.2008 року сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Авангард» с. Яблунівка Деражнянського району ліквідовано. Ліквідатором здано до архівного відділу Деражнянського районного архіву документи постійного зберігання.
Згідно матеріалів справи позивачем на підтвердження виплат заробітної плати, інших виплат на колгоспі "Авангард" надано видані архівними установами на підставі документів, які зберігаються в архівних фондах довідки, зокрема: архівна довідка Державного архіву Хмельницької області згідно якої позивач значиться звільненим секретарем первинної партійної організації колгоспу «Авангард» Деражнянського райкому Компартії України і його заробітна плата з жовтня 1988 року по лютий 1989 року становила всього: жовтень - 194,40 крб., листопад - 140,45 крб., грудень-196,36 крб., січень 216,00 крб., лютий - 208,42 крб.; довідки Деражнянського районного трудового архіву Деражнянської районної ради №928 від 10.10.2011 року, №98 від 16.01.2012 року про заробіток для обчислення пенсій позивача відповідно за 1984-1989 роки та 1987-1991 роки; довідка про заробітну плату для обчислення пенсії Деражнянського районного трудового архіву Деражнянської районної ради №929 від 10.10.2011 року згідно якої додаткова оплата по результатах господарської діяльності по господарству ОСОБА_2 за період з 01.01. по 31.12 відповідного року становить: в 1985 році - 782 крб., в 1987 році - 2642 крб., в 1988 році-1595 крб., в 1989 році - 568 крб.; довідка про заробітну плату для обчислення пенсії Деражнянського районного трудового архіву Деражнянської районної ради №99 від 16.01.2012 року згідно якої доплата 20% до посадового окладу ОСОБА_2 за період з 01.01 по 31.12 відповідного року становить в 1987 році - 774 крб., в 1988 році - 596 крб., в 1989 році - 624,78 крб.; довідка про заробітну плату для обчислення пенсії Деражнянського районного трудового архіву Деражнянської районної ради № 100 від 16.01.2012 року згідно якої премія позивача по наслідках господарської діяльності становить: в 1987 році-2214 крб., в 1988 році-1194 крб., в 1989 році-2030 крб. У протоколах зборів колгоспу "Авангард" вказується, що на них приймалися рішення про преміювання за результатами роботи за рік, зняття премії за виробничі упущення.
Отже враховуючи вище вказане, позовні вимоги ОСОБА_2 про зарахування заробітної плати по кінцевому результату роботи для розрахунку пенсії за період з 01.01.1985 року по 31.12.1989 року, що видані архівними установами, при проведенні перерахунку пенсії є обгрунтованими.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийнята постанова відповідає матеріалам справи та вимогам закону і підстав для її скасування не вбачається.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову-без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду у Деражнянському районі Хмельницької області, - залишити без задоволення, а постанову Летичівського районного суду Хмельницької області від 16 липня 2013 року, - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 15 жовтня 2013 року .
Головуючий Полотнянко Ю.П.
Судді Боровицький О. А.
Сапальова Т.В.
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2013 |
Оприлюднено | 18.10.2013 |
Номер документу | 34187462 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Полотнянко Ю.П.
Адміністративне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Ходоровський І. Б.
Адміністративне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Ходоровський І. Б.
Адміністративне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Ходоровський І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні