Постанова
від 08.10.2013 по справі 806/4863/13-а
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/4863/13-a

категорія 10.1

08 жовтня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Фещук А.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області до Публічного акціонерного товариства "Коростишівський льонозавод" про стягнення 40014,99 грн.,-

встановив:

У липні 2013 року управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Коростишівський льонозавод", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість в сумі розміром 40014,99грн., з яких: 8451,54грн. - заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2010 року, 12887,86грн. - фінансові санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків, 8765,94 грн. - пеня; 9909,65 грн. - заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-квітень 2013 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що станом на 21.06.2013 року підприємством не сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України в розмірі 8451,54 грн. Окрім того, не в повному обсязі сплачено нараховані фінансові санкції в сумі розміром 12887,86 грн. та пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі розміром 8765,94 грн., що підтверджується розрахунками сум простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Також зазначає, що відповідно до звітів за березень, квітень 2013 року про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, поданого до органів Пенсійного фонду України, відповідач має заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі розміром 9909,65 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. До суду позивач надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти адміністративного позову до суду не надав.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За наведених обставин суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Коростишівський льонозавод" (код ЄДРПОУ 20415045) є юридичною особою та відповідно до вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. №2464-VI (далі - Закон) платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

На виконання вимог п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону відповідач подав до управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області звітність про нарахування єдиного внеску за березень та квітень 2013 року згідно з якою визначив до сплати 9909,65 грн.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У добровільному порядку відповідач заборгованість не сплатив, у зв'язку з чим позивачем виставлена вимога про сплату боргу №Ю-1667 від 05.06.2013 року, яка отримана підприємством 10.05.2013 року, що засвідчуються підписом бухгалтера підприємства - Войнолович Л. В. Доказів оскарження вказаної вимоги відповідачем суду не надано.

Згідно з ч. 4 ст. 25 названого Закону у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення боргу.

Таким чином оскільки вимога про стягнення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску не сплачена і не оскаржена підприємством та є чинною, то заборгованість підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

Окрім того, станом на день розгляду справи підприємством не сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України в розмірі 8451,54 грн., фінансові санкції в сумі розміром 12887,86грн. та пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі розміром 8765,94грн.

Управлінням Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" були прийняті рішення №369/20415045/4296-а, №370/20415045/4297-а, №371/20415045/4298-а від 29.12.2007 року та №1244/20415045/25 від 25.03.2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, відповідно до якого до відповідача застосовано штраф та нараховано пеню Вказані рішення отримані відповідачем, доказів їх окарження відповідачем суду не надано.

Пунктом 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV) страхувальник зобов'язаний, зокрема, нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 3 статті 18 Закону №1058-IV визначено, що страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з частиною 1 статі 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частинами 4-6 статті 20 Закону №1058-IV визначено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.

Страхувальники - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з частиною 12 статті 20 Закону №1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до Закону №1058-IV постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Підпунктом 2.1.2 пункту 2.1 вказаної Інструкції передбачено, що платниками страхових внесків є підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату (винагороду), грошове забезпечення, допомогу.

Згідно з п.п. 5.9. п.5 Інструкції обчислення страхових внесків органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону №1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Частиною 15 статті 106 Закону №1058-IV визначено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

З огляду на викладене, оскільки на час розгляду справи заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачена, то суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

постановив:

Позов управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області до Публічного акціонерного товариства "Коростишівський льонозавод" про стягнення 40014,99 грн., - задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Коростишівський льонозавод" (код ЄДРПОУ 20415045) на користь управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області 40014 (сорок тисяч чотирнадцять) грн. 99 (дев'яносто дев'ять) коп., з яких:

8451 (вісім тисяч чотириста п'ятдесят одна) грн. 54 (п'ятдесят чотири) коп. - заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2010 року;

12887 (дванадцять тисяч вісімсот вісімдесят сім) грн. 86 (вісімдесят шість) коп. - фінансові санкції;

8765 (вісім тисяч сімсот шістдесят п'ять) грн. 94 (дев'яносто чотири) коп. - пеня;

9909 (дев'ять тисяч дев'ятсот дев'ять) грн. 65 (шістдесят п'ять) коп. - заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-квітень 2013 року.

Повний текст постанови виготовлено у нарадчій кімнаті 08 жовтня 2013 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя А.В. Фещук

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.10.2013
Оприлюднено22.10.2013
Номер документу34202195
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —806/4863/13-а

Ухвала від 07.12.2016

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Нагірняк Микола Федорович

Ухвала від 23.12.2013

Адміністративне

Житомирський апеляційний адміністративний суд

Котік Т.С.

Ухвала від 27.11.2013

Адміністративне

Житомирський апеляційний адміністративний суд

Котік Т.С.

Ухвала від 27.11.2013

Адміністративне

Житомирський апеляційний адміністративний суд

Котік Т.С.

Ухвала від 04.11.2013

Адміністративне

Житомирський апеляційний адміністративний суд

Котік Т.С.

Постанова від 08.10.2013

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Фещук Анна Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні