ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
УХВАЛА
"15" жовтня 2013 р. Справа № 11/159/10
м. Миколаїв
Кредитор (скаржник) : Товариство з обмеженою відповідальністю «Папір-Мал», 11602, Житомирська обл., м.Малин, вул. Немнихіна, 2.
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю «МОО-Гофротара», 54036, м.Миколаєва, вул. Воровського, 38, код ЄДРПОУ 33854157.
Ліквідатор : Капінус А.А., АДРЕСА_1.
Суддя - Василяка К.Л.
Представники:
від кредитора (скаржника):
від банкрута: Капінус А.А. - ліквідатор.
в судовому засіданні приймає участь:
Суть справи: про розгляд скарги на дій ліквідатора у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «МОО-Гофротара».
17.09.2013р. від ТОВ «Папір-Мал» до суду надійшла скарга за №08-483 від 05.08.2013р. на дії ліквідатора, в якій скаржник просить суд зобов'язати ліквідатора надати товариству «Папір-Мал» докази та документальне підтвердження правомірності використання ТОВ «Зоря-Південь» обладнання, нерухомого майна (виробничих приміщень) та комунікацій банкрута.
Вказана скарга мотивована тим, що 8 липня 2013 року представник ТОВ «Папір-Мал» прибув на територію підприємства-банкрута з метою зустрічі з представником останнього та проведення переговорів з приводу погашення боргу, однак замість цього на території підприємства перебували невідомі особи, які здійснювали виробництво продукції та подальше її відвантаження на транспортні засоби, які не належали банкруту та вивезення.
Жодних пояснень з приводу підстав здійснення виробничої діяльності на території банкрута представнику скаржника не надали.
В подальшому товариству стало відомо, що цю діяльність на території підприємства-банкрута здійснює ТОВ «Зоря-Південь».
Для отримання роз'яснень з приводу законності знаходження товариства «Зоря-Південь» на території банкрута та використання його обладнання та приміщень скаржник звернувся до ліквідатора, однак отримав відмову, мотивовану тим, що запитувана інформація надається ліквідатором лише на вимогу суду, комітету кредиторів або державного органу з питань банкрутства.
Вищевикладене стало підставою для звернення товариства з обмеженою відповідальністю «Папір-Мал» з відповідною скаргою до суду.
Ліквідатор надав суду заперечення на скаргу та просить суд відмовити у її задоволенні в повному обсязі.
Від ТОВ «Папір-Мал» до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, і в тому числі скарги товариства на дії ліквідатора, у зв'язку з неможливістю участі представника товариства в судовому засіданні.
Ліквідатор наполягає на розгляді скарги по суті, мотивуючи це тим, що всі вимоги скаржника викладені у скарзі, нових доповнень суду та ліквідатору не надходило, а клопотання скаржника про відкладення розгляду скарги лише затягує розгляд справи в тому числі звіту та ліквідаційного балансу, що в свою чергу порушує права та інтереси інших кредиторів та ліквідатора.
Суд вважає, що клопотання ТОВ «Папір-Мал» задоволенню не підлягає, оскільки представництво інтересів кредитора може здійснюватись також іншою особою в силу повноважень, що ґрунтуються на довіреності.
Розглянувши матеріали скарги та заслухавши ліквідатора, господарський суд вважає, що скарга товариства «Піпар-Мал» задоволенню не підлягає враховуючи наступне.
Відповідно до положень ч.4 статті 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 30.06.1999р. №784-ХІV зі змінами та доповненнями (чинний до 18.01.2013р.), у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури а також виконує інші повноваження, передбачені цим Законом.
Повноваження ліквідатора, в тому числі його права та обов'язки визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Зокрема, приписами пункту 11 статті 30 вказаного Закону передбачено, що ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури (п.12 ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).
Отже, вимагати отримання від ліквідатора будь-якої інформації стосовно ходу ліквідаційної процедури та з інших питань, що стосуються провадження у справі про банкрутство, мають право лише господарський суд, комітет кредиторів та державний орган з питань банкрутства.
ТОВ «Папір-Мал» є поточним кредитором та не входить до складу комітету кредиторів.
За таких обставин, маючи будь-які запитання стосовно діяльності ліквідатора та ходу ліквідаційної процедури, товариство «Папір-Мал», разом з іншими кредиторами (як поточними так і конкурсними), не позбавлений можливості ставити їх в ході судових засідань та клопотати перед судом стосовно витребування необхідної інформації.
Окрім цього, товариство «Папір-Мал», відповідно до положень ст.22 ГПК України, має право, серед іншого, знайомитись з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають в ході судового процесу тощо.
Отже, у випадку виникнення необхідності, товариство «Папір-Мал» має право отримати будь-яку інформацію у справі про банкрутство ТОВ «МОО-Гофротара», в тому числі, шляхом ознайомлення з матеріалами справи та отриманням копій необхідних документів.
Додатково суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з матеріалами звіту, наданого ліквідатором, ТОВ «Зоря-Південь» ще у квітні 2013 року придбало рухоме майно банкрута, в тому числі обладнання для виробництва гофротари (а.с.58 -62 т.15), а у серпні 2013 року було нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу нерухомого майна банкрута (нежитловий об'єкт по вул. Проектна, 2є). Саме на території вказаного нежитлового об'єкту знаходиться рухоме майно, яке було раніше придбано товариством «Зоря-Південь» в ході ліквідаційної процедури.
У своїй скарзі ТОВ «Папір-Мал» не зазначає за якою саме адресою прибув для зустрічі з представниками банкрута (за адресою реєстрації місцезнаходження - м.Миколаїв, вул. Воровського, 38, чи за адресою знаходження виробничого комплексу з виготовленні гофротари - м.Миколаїв, вул. Проектна, 2є). Однак в судовому засіданні ліквідатор пояснив, що скаржник був саме за адресою знаходження виробничого комплексу, на території якого розташовано рухоме майно, власником якого на той час вже було ТОВ «Зоря-Південь» та мало право використовувати вказане майно у своїй господарській діяльності без жодних обмежень.
Враховуючи викладене, твердження скаржника стосовно безпідставності використання майна банкрута іншими особами спростовуються матеріалами справи.
Отже, суд вважає, що підстави для задоволення скарги ТОВ «Папір-Мал» відсутні.
За таких обставин, керуючись ст. ст. 24, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 30.06.1999р. №784-ХІV зі змінами та доповненнями (чинний до 18.01.2013р.), ст. 86 ГПК України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні скарги ТОВ «Папір-Мал» за №08-483 від 05.08.2013р. на дії ліквідатора щодо зобов'язання ліквідатора надати товариству «Папір-Мал» докази та документальне підтвердження правомірності використання ТОВ «Зоря-Південь» обладнання, нерухомого майна (виробничих приміщень) та комунікацій банкрута - відмовити.
Суддя К.Л. Василяка
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2013 |
Оприлюднено | 21.10.2013 |
Номер документу | 34219432 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Василяка К.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні