Постанова
від 17.10.2013 по справі 805/12329/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 жовтня 2013 р. Справа №805/12329/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Кірієнка В.О.

при секретарі Федоровій А.О.

за участю

прокурора Асріян Л.А.

представника позивача Собчук Д.В.

представника третьої особи Пасюкова І.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора Амвросіївського району Донецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, третя особа - Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску за період з 01.01.2012 по 15.08.2012 року у розмірі 10970,78 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 10800,78 грн., штрафні санкції - 170,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Амвросіївського району Донецької області, який діє в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернувся до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, третя особа - Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску за період з 01.01.2012 по 15.08.2012 року у розмірі 10970,78 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 10800,78 грн., штрафні санкції - 170,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що у порушення вимог ст. 9 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» своєчасно не сплатив єдиний внесок до пенсійного фонду, у зв'язку з чим органи Пенсійного фонду нарахували відповідачу недоїмку, фінансові санкції у загальному розмірі 10970,78 грн. Оскільки відповідач суму заборгованості не сплачує, просив у відповідності до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» стягнути з відповідача зазначену заборгованість.

Прокурор, представник позивача та третьої особи у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 26, 58) Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

А також, відповідачу надсилалась судова повістка на судове засідання 17.10.2013 року, але конверт повернувся на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а.с. 67). Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідач повідомлений судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі Закон).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 1 Закону, органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.

Згідно зазначеного Закону, недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом (п. 6 ч. 1 ст. 1).

У відповідності до п. 4. ч. 1. ст. 4 Закону, платниками єдиного внеску є, зокрема фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з ч. 4 ст. 5 Закону, обов'язки платників єдиного внеску виникають:

у осіб, зазначених в абзацах другому, третьому, п'ятому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";

у осіб, зазначених в абзацах четвертому, шостому та сьомому пункту 1, пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - з початку провадження відповідної діяльності;

у осіб, зазначених у пунктах 2, 3, 6, 7 та 8 частини першої статті 4 цього Закону, - з дня укладення трудового договору (контракту) чи цивільно-правового договору;

у осіб, зазначених в абзаці восьмому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - з дня реєстрації як платника податку за угодою про розподіл продукції.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону, платник єдиного внеску зобов'язаний: 1) своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; 2) вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; 4) подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця (ІПН НОМЕР_1); є платником єдиного внеску, у зв'язку з чим зобов'язана самостійно здійснювати нарахування та сплату єдиного внеску.

Згідно Закону, розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Як вбачається з матеріалів справи, за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 враховується недоїмка по сплаті єдиного внеску у розмірі 10800,78 грн., що підтверджується карткою особового рахунку відповідача (а.с. 7-8).

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону, єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Відповідно до ч. 11 ст. 8 Закону, єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 170,00 грн. виникла на підставі не подання відповідачем звітності за 2012 рік, що підтверджується актом (а.с. 19), рішенням № 233 від 18.03.2013р (а.с. 18).

Згідно ч. 3 ст. 9 Закону, обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону, обчислення єдиного внеску за минулі періоди, крім випадків сплати єдиного внеску згідно з частиною п'ятою статті 10 цього Закону, здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Статтею 25 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Отже, Пенсійний фонд правомірно нарахував відповідачу суму заборгованості зі сплати єдиного внеску у загальному розмірі 10970,78 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 10800,78 грн., фінансові санкції у розмірі 170,00 грн., на підставі ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Сума заборгованості станом на час розгляду справи відповідачем у добровільному порядку сплачена не була.

За таких обставин, оскільки відповідач своєчасно не сплатив заборгованість, нарахованої на підставі ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», отже з нього підлягає стягненню у рахунок погашення заборгованості сума у розмірі 10970,78 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Амвросіївського району Донецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, третя особа - Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску за період з 01.01.2012 по 15.08.2012 року у розмірі 10970,78 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 10800,78 грн., штрафні санкції - 170,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) на р/р: 37194204000530, код ОКПО: 38445794, МФО: 834016, отримувач: Державна податкова інспекція в Амвросіївському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області/71040000, банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області суму заборгованості зі сплати єдиного внеску за період з 01.01.2012 по 15.08.2012 року у розмірі 10970,78 грн., у тому числі недоїмка у розмірі 10800,78 грн., штрафні санкції - 170,00 грн.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 17 жовтня 2013 року.

Постанова виготовлена у повному обсязі 22 жовтня 2013 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кірієнко В.О.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.10.2013
Оприлюднено30.10.2013
Номер документу34414963
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/12329/13-а

Постанова від 17.10.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кірієнко В.О.

Ухвала від 19.09.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кірієнко В.О.

Ухвала від 25.09.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кірієнко В.О.

Ухвала від 16.09.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кірієнко В.О.

Ухвала від 23.08.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кірієнко В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні