Вирок
від 15.08.2013 по справі 710/1767/13-к
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

В И Р О К Справа № 710/1767/13-к

провадження № 1-кп/710/89/2013

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.08.2013 року Шполянський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого судді КРАВЧУКА В.М.

за участю секретаря ТКАЧЕНКО В.Б.

прокурора ТАНЦЮРИ В.Ю.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Шпола Черкаської області кримінальне провадження №12013250300000168 по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого головою села Іскрене, Шполянського району, Черкаської області, не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 рішенням сесії Іскренської сільської ради №1-1/V від 07.04.2006 визнаний обраним Іскренським сільським головою та приступив до виконання своїх повноважень з 07.04.2006 р., на якого згідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» покладається обов’язок забезпечувати здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади, укладати від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подавати їх на затвердження відповідної ради, скоїв службову недбалість за наступних обставин.

16.01.2007 року згідно договору оренди землі, ПП ОСОБА_2 надано в оренду ставок площею 111,9762 га водного плеса за ставкою 100 грн. за 1 га. Ставка орендної плати встановлена рішенням сесії сільської ради від 29.03.2007 р. №8/1-V. Зазначений ставок знаходиться в межах села Іскрене. Пунктом 13 Договору від 16.01.2007 р. передбачено, що розмір орендної плати переглядається кожен рік та у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Таким чином, кожен рік необхідно було переглядати ставку орендної плати по причині змін коефіцієнтів індексації.

Необхідність перегляду розміру орендної плати зумовлена і введенням в дію з 04.06.2008 р. Закону України №309-VІ від 03.06.2008 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Крім того, в листі Державного комітету України із земельних ресурсів №16300/22/11-10 від 25.08.2010 р. зазначено, що «… зазначаємо, що до статті 21 Закону України «Про оренду землі» внесені зміни щодо збільшення мінімального розміру орендної плати, у зв’язку з чим виникає необхідність внесення змін до укладених договорів оренди земельних ділянок з метою їх приведення у відповідність до зазначеної норми закону шляхом укладення додаткової угоди».

Відповідно до договору оренди землі від 16.01.2007 р. між Іскренською сільською радою та ОСОБА_2, орендна плата вноситься у грошовій формі у розмірі: 100 грн. за 1 га ставка; 32 грн. оренда прибережної смуги в рік, з наступним переглядом орендної плати.

Відповідно до рішення сесії Іскренської сільської ради від 29.03.2007 р. №8/1-V про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж та надання в оренду земельної ділянки (ставка), ПП ОСОБА_2 надано в оренду ставок загальною площею 121,1871 га, розміщений в адміністративних межах Іскренської сільської ради терміном на 15 років із сплатою орендної плати 100 грн. за 1 га ставка, 32 грн. за 1 га прибережної захисної смуги в рік, з наступним переглядом орендної плати. Контроль за вказаним рішенням покладено на ОСОБА_1

Однак, ОСОБА_1 неналежно виконуючи свої службові обов’язки, через несумлінне ставлення до них, що виразилось у тому, що він всупереч вимогам ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 21 Закону України «Про оренду землі», п. 13 договору «Оренди землі» від 16.01.2007 р. між Іскренською сільською радою в особі голови та приватним підприємцем ОСОБА_2, в період часу з 2008 по 10.11.2010 року, перебуваючи на посаді сільського голови Іскренської сільської ради в с. Іскрене, Шполянського району, Черкаської області, не збільшував ставку орендної плати по причині збільшення коефіцієнтів індексації, що спричинило збитки місцевому бюджету на загальну суму 63830,39 грн., що перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян більше ніж у 199 разів.

На підставі ч. 1 ст. 473 Кримінального процесуального кодексу України, до суду надійшла угода про визнання винуватості від 30 липня 2013 року, укладена між прокурором Шполянського району Танцюрою В.Ю., якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні №12013250300000168, та ОСОБА_1, що є обвинуваченим в цьому ж кримінальному провадженні.

Виходячи із змісту даної угоди, ОСОБА_1 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення в обсязі повідомленої підозри і зобов'язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі повідомленої підозри у судовому провадженні, а також визнати цивільний позов.

Згідно угоди, сторони погодилися на призначення покарання ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 367 КК України у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та управлінсько-розпорядчих функцій на строк 1 (один) рік. ОСОБА_1 із запропонованим видом та мірою покарання згідний.

Обвинувачений ОСОБА_1 розуміє, що відповідно до ст. 473 КПК України наслідком укладення та затвердження даної угоди для прокурора і підозрюваного є обмеження права на оскарження вироку. Підстави оскарження обвинувального вироку, яким затверджується ця угода в апеляційному порядку, що визначені в п. 1 ч. 1 ст. 394 КПК України, та в касаційному порядку, що визначені в п. 1 ч. 3 ст. 424 КПК України, ОСОБА_3 роз’яснено і є зрозумілими.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений вказав, що він цілком розуміє свої права та наслідки укладення угоди, що передбачені ч. 4 ст. 474 КПК України, які йому були роз'яснені судом в ході підготовчого судового засідання, а саме: право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов’язаний довести кожну обставину інкримінованого йому кримінального правопорушення, на допит у судовому засіданні свідків обвинувачення, заявлення клопотань, виклик свідків і надання суду своїх доказів, а також розуміє, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості відповідно до ст. 476 КПК України прокурор має право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку. Обвинувачений ОСОБА_1 розуміє, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за ст. 389-1 КК України.

Також в підготовчому судовому засіданні обвинувачений беззастережно визнав свою вину та надав суду згоду на призначення узгодженого покарання, надав пояснення, в яких повністю підтвердив обставини, викладені у пред'явленому йому обвинуваченні.

На підставі пояснень обвинуваченого, суд встановив, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Під час перевірки угоди встановлена її відповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

Суд, розглядаючи кримінальне провадження в межах пред'явленого обвинувачення, кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 367 КК України як службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.

Призначаючи ОСОБА_3 вид і міру покарання, згідно вимог ст. 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який характеризується позитивно, раніше не судимий, його каяття, за даними Шполянської ЦРЛ обвинувачений на диспансерному обліку в лікарів - нарколога та психіатра Шполянської ЦРЛ не перебуває. Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого, суд вважає щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення. Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

Із врахуванням всіх обставин кримінального провадження та особи обвинуваченого, суд вважає, що узгоджене ОСОБА_3 покарання за ч. 1 ст. 367 КК України у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та управлінсько-розпорядчих функцій на строк 1 (один) рік, цілком відповідає тяжкості вчиненого, обставинам вчиненого кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, є обґрунтованим та буде відповідати цілям покарання.

Відповідно до ч. 1 ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

Цивільний позов, заявлений прокурором в інтересах держави в особі Іскренської сільської ради в розмірі 63830,39 грн., згідно угоди визнаний обвинуваченим, підлягає задоволенню в повному обсязі. Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_3 не обирався. Процесуальні витрати та речові докази про даному кримінальному провадженні відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 468-475 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:

Затвердити угоду про визнання винуватості від 30 липня 2013 року, укладену між прокурором Шполянського району Танцюрою В.Ю., якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні №12013250300000168, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем та жителем ІНФОРМАЦІЯ_2.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України і призначити йому покарання - штраф в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та управлінсько-розпорядчих функцій на строк 1 (один) рік

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Іскренської сільської ради, с. Іскрене, Шполянського району, Черкаської області, код ЄДРПОУ 26324473, р/р №33216812700560, МФО 854018, 63830,39 грн., в рахунок відшкодування цивільного позову.

Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Черкаської області через Шполянський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Обмеження права оскарження даного вироку визначені ч. 2 ст. 473 Кримінального процесуального кодексу України.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя В.М. Кравчук

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.08.2013
Оприлюднено21.01.2014
Номер документу34622914
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —710/1767/13-к

Ухвала від 16.04.2014

Кримінальне

Шполянський районний суд Черкаської області

Красюк Г. П.

Ухвала від 31.03.2014

Кримінальне

Шполянський районний суд Черкаської області

Красюк Г. П.

Ухвала від 19.11.2013

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Безверхий І. В.

Вирок від 15.08.2013

Кримінальне

Шполянський районний суд Черкаської області

Кравчук В. М.

Ухвала від 07.08.2013

Кримінальне

Шполянський районний суд Черкаської області

Кравчук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні