Постанова
від 06.11.2013 по справі 5015/6789/11
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" листопада 2013 р. Справа № 5015/6789/11

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:

головуючого -судді Бойко С.М.,

суддів: Бонк Т.Б.,

Якімець Г.Г.,

при секретарі Томкевич Н.,

з участю представників:

від прокуратури з'явився

від позивача 1 з'явився,

від позивача 2 з'явився

від відповідача 1 не з'явився

від відповідача 2 з'явився

від відповідача 3 не з'явився

від відповідача 4 не з'явився

розглянув апеляційні скарги державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", м.Львів від 30.11.2012р. та заступника прокурора Львівської області, м.Львів від 30.11.2012р.

на рішення господарського суду Львівської області від 06.11.2012 року, суддя Мороз Н.

у справі № 5015/6789/11

за позовом: Львівського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі:

позивач 1 Міністерство інфраструктури України, м. Київ

позивач 2 Державне територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", м. Львів

до відповідача 1: Кам'янка -Бузька районна державна адміністрація, м. Кам'янка-Бузька

до відповідача 2: товариство з обмеженою відповідальністю "Кроно-Україна", м. Кам'янка-Бузька

до відповідача 3: Дернівська сільська рада, с. Сапіжанка, Львівська область

до відповідача 4: Відділу Держземагенства у Кам'янка-Бузькому районі, м. Кам'янка-Бузька

про визнання незаконним розпорядження голови Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації №390 від 06.10.2005 року, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 27.12.2005 року,

В С Т А Н О В И В :

рішенням господарського суду Львівської області від 06.11.2012 року відмовлено в задоволенні позовних вимог Львівського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі: позивач 1 Міністерство інфраструктури України, позивач 2 державне територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" про визнання незаконним розпорядження голови Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації №390 від 06.10.2005 року, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 27.12.2005 року.

Рішення суду мотивоване тим, що внаслідок відсутності доказів оформлення ДТГО "Львівська залізниця" чи її відокремленими підрозділами у встановленому законодавством порядку права постійного користування чи права оренди спірною земельною ділянкою шляхом отримання державного акту на право постійного користування земельною ділянкою чи укладення договору оренди земельної ділянки, в суду відсутні підстави для визнання незаконним розпорядження голови Кам'янка-Бузької районної адміністрації. Окрім того, суд зазначив, що сторони належними та допустимими доказами не довели факту накладення площ земельних ділянок.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ДТГО "Львівська залізниця", від імені якого діє відокремлений підрозділ "Львівська дирекція залізничних перевезень" ДТГО "Львівська залізниця" подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду та прийняти нове рішення, яким позов задоволити. Зокрема, скаржник вказує на те, що спірна земельна ділянка знаходиться у смузі відведення залізниці та відноситься до земель залізничного транспорту і перебувала у користуванні ДТГО «Львівська залізниця» та вважає неправомірним посилання суду на необхідність оформлення державних актів на право користування землею, оскільки землі транспорту відносились до земель спеціального призначення, а порядок їх надання та використання встановлюється спеціальними нормами. Скаржник зазначає, що суд в даній справі у повному обсязі не з'ясував обставини набуття підприємством «Кроно-Львів» права на користування спірною земельною ділянкою, обставини набуття та державної реєстрації за ТОВ «Кроно-Україна» права власності на під'їздну колію, що розміщена на цій земельній ділянці.

Разом з тим, скаржник звертає увагу на те, що суд не надав оцінку «Плану меж смуги відведення лінії Сапіжанка-Червоноград Львівської залізниці в адміністративних межах Кам'янка-Бузького району Львівської області від 1989 року» відповідно до норм земельного законодавства, що діяли станом на момент затвердження такого плану.

Скаржник вказує, що суд першої інстанції безпідставно не прийняв як доказ належності спірної земельної ділянки до земель залізничного транспорту рішення виконкому Кам'янка-Бузької РДА №53 від 04.02.1953 року, яким залізниці було відведено земельні ділянки з метою розширення вже існуючої смуги відведення і підтверджується факт наявності у залізниці такої смуги відведення в межах спірної земельної ділянки, набуття залізницею права користування спірною земельною ділянкою відповідно до норм земельного права, що діяли станом на 1953 рік, з урахуванням Плану смуги відведення 1959 року.

Окрім того, скаржник покликається на рішення Конституційного Суду України №5-рп/2005 від 22.09.2005, відповідно до якого положення п.6 в частині щодо втрати громадянами, підприємствами, установами і організаціями після закінчення строку оформлення права власності або права користування землею, раніше наданого їм права користування земельною ділянкою визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Аналогічно, не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції заступником прокурора Львівської області подано апеляційну скаргу, в якій скаржник просить скасувати рішення господарського суду та прийняти нове рішення, яким позов задоволити, апелюючи тим, що на підставі положення «Про землі, надані транспорту», затвердженого постановою ЦВК СРСР №58, Ради народник комісарів СРСР №50 від 07.02.1933, виникло право залізниці на земельну ділянку, що була надана Кам'янка-Бузькою районною державною адміністрацією в оренду ТОВ «Кроно-Україна» за спірним розпорядженням.

Наступні доводи прокурора, викладені у апеляційній скарзі, аналогічні доводам, зазначених в апеляційній скарзі Львівської залізниці та які зазначені вище.

У відзиві на апеляційну скаргу ТОВ «Кроно-Україна» зазначає, що з матеріалів справи вбачається, що позивачі не додали до позову і не покликаються на жодні правовстановлюючі документи, які б засвідчували їх право постійного користування спірною земельною ділянкою.

Відповідач-2 зазначає, що площа земельної ділянки, надана в оренду ТОВ «Кроно-Україна» становить більшу площу від земельної ділянки, на яку претендують позивачі. За таких умов мова може йти лише про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним лише в частині 2,3456 га, а не повністю.

ТОВ «Кроно-Україна» звертає увагу на те, що оскільки договір оренди укладається на виконання рішення органу місцевого самоврядування чи виконавчої влади, то без скасування таких рішень у встановленому законом порядку відсутні правові підстави для визнання відповідних договорів недійсними з підстав відсутності повноважень у відповідної місцевої ради чи органу виконавчої влади на затвердження проекту відведення та передачі спірної земельної ділянки в оренду.

Окрім того, відповідач-2 вважає безпідставним покликання апелянтів на рішення Конституційного Суду України від 22.09.2005 року №5-рп/2005, адже позивач-2 всупереч ст.ст. 33, 34 ГПК України не довів належними і допустимими доказами суб'єктивне право на користування спірною земельною ділянкою, яке йому було надане раніше. Відтак, ТОВ «Кроно-Україна» просить рішення місцевого господарського суду залишити без змін.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 06.03.2013 року суд зупинив провадження та призначив у справі судову земельно-технічну експертизу, на предмет вирішення якої поставив наступні запитання: 1. Чи знаходиться під'їзна колія, що є об'єктом власності ТзОВ "Кроно-Україна", у смузі відведення ДТГО "Львівська залізниця" в адміністративних межах Дернівської сільської ради Кам'янка - Бузького району Львівської області в натурі (на місцевості)? 2. Чи перетинаються і накладаються земельні ділянки смуги відведення ДТГО "Львівська залізниця" з земельною ділянкою ТзОВ "Кроно-Україна", якою товариство користується на підставі договору оренди земельної ділянки від 27.12.2005 року на території Дернівської сільської ради Кам'янка - Бузького району Львівської області в натурі (на місцевості) та в якій частині (в га)?

Згідно висновку №7323 комісійної судової земельно-технічної експертизи від 25.06.2013 року експертами надані наступні висновки: 1. під'їзна колія, що є об'єктом власності ТОВ «Кроно-Україна», знаходиться в межах смуги відведення ДТГО «Львівська залізниця» в адміністративних межах Дернівської сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області. 2. Межі земельної ділянки, якою користується ТОВ «Кроно-Україна» відповідно до договору оренди земельної ділянки від 27.12.2005 року на території Дернівської сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області за межами населеного пункту для обслуговування під'їзної колії повністю накладаються на землекористування ДТГО «Львівська залізниця», межі якого визначено відповідно до «Плану границ полосы отвода линии Сапижанка-Червоноград Львовской жел.дор. в административных границах Каменка-Бугского района Львовской области», виконаного в 1989 році. Площа накладення становить 2,4441 га.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 02.10.2013 року суд витребовував у відділу Держземагенства у Кам'янка-Бузькому районі довідку про правовий статус, кількісні та якісні характеристики спірної земельної ділянки, окрім того суд зобов'язував інших учасників процесу подати документи, які перелічені в ухвалі.

На виконання вимог ухвали Львівського апеляційного господарського суду від 02.10.2013 року, відділ Держземагенства у Кам'янка-Бузькому районі подав довідку №03-10/4929 від 28.10.2013 року про правовий статус земельної ділянки. Згідно довідки, земельна ділянка, яка передана в оренду ТОВ «Кроно-Україна» призначена для виробничих потреб (для обслуговування під'їзної залізничної колії). Земельна ділянка, площею 3, 2642 га розташована за межами населеного пункту. Категорія земель - забудовані землі.

Відповідно до довідки відділу Держземагенства у Кам'янка-Бузькому районі Львівської області №01-06/4869 від 24.10.2013 року, інформація про зміну цільового призначення спірної земельної ділянки під час передачі її в оренду відсутня.

Відповідач-2 на виконання вимог ухвали зазначив, що всі додатки до договору оренди містяться в матеріалах справи, жодних інших додатків до спірного договору оренди землі ТОВ «Кроно-Україна» не володіє.

В судове засідання представники відповідачів - 1,3,4 повторно не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце судового засідання, а тому суд розцінює їх неявку як без поважних причин та вважає за можливе розгляд справи провести за наявними в справі документами про права і обов'язки сторін.

Суд, розглянувши апеляційну скаргу та дослідивши наявні докази по справі, заслухавши пояснення прокурора, представника позивачів та відповідача-2, вважає, що апеляційні скарги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи, рішенням Дернівської сільської ради №6 від 25.04.2005 р. "Про погодження технічної документації по інвентаризації земельної ділянки "Кроно-Львів", зазначеному підприємству було погоджено технічну документацію по інвентаризації земельної ділянки. Оскаржуваним розпорядженням голови Кам'янка - Бузької районної державної адміністрації Львівської області №390 від 06.10.2005 р. "Про затвердження технічної документації по землеустрою ТзОВ "Кроно-Україна" по підготовці та проведенню проектно-пошукових робіт по інвентаризації земельної ділянки підприємства (під'їзна колія) на території Дернівської сільської ради", вказаному відповідачу було затверджено технічну документацію із землеустрою, вирішено передати йому земельну ділянку площею 3,2642 га в оренду терміном на 10 років та укласти відповідний договір оренди земельної ділянки, оскаржуваним договором оренди земельної ділянки від 27.12.2005 р., укладеним між Кам'янка - Бузькою районною державною адміністрацією та ТзОВ "Кроно-Україна", який посвідчений приватним нотаріусом Робак Л.А зареєстрований в реєстрі за №3630, зазначений відповідач отримав в оренду вказану земельну ділянку на 10 років. 27.12.2005 р. між сторонами договору був підписаний акт прийому- передачі земельної ділянки.

27.06.2008 р. за №Л/П-08838/НЮ між ДТГО "Львівська залізниця" (замовник) та командитним товариством науково-впроваджувальна фірма "Нові технології" (виконавець) був укладений договір по наданню інженерних послуг з інвентаризації землі та виготовлення державних актів на право постійного користування земельними ділянками ДТГО "Львівська залізниця".

Листом командитного товариства "Науково - впроваджувальна фірма "Нові технології" №65ц/11 від 23.11.2010 р. було повідомлено позивача про те, що під час проведення робіт з інвентаризації земель та видачі державних актів на право постійного користування ДТГО "Львівська залізниця" було виявлено, що на ділянці "Сапіжанка - Гірняк" Кам'янка - Бузької дистанції колії в межах території м. Кам'янка - Бузька, Кам'янка - Бузької міської ради та Дернівської сільської ради, Кам'янка - Бузькою райдержадміністрацією частина земельної ділянки під залізничну колію від Сапіжанки до деревообробного заводу в м. Кам'янка - Бузька (93% по м. Кам'янка - Бузька, 59% по Кам'янка - Бузькій міській раді та 55% по Дернівській сільській раді) була надана в оренду підприємству "Кроно-Україна".

У відповідності до довідки відокремленого підрозділу "Кам'янка - Бузька дистанція колії" ДТГО "Львівська залізниця", у 2011 р. за вказаним підрозділом рахуються земельні ділянки по Дернівській сільській раді - 31,2358 га, за яку нараховано 3501,73 грн. земельного податку та по Кам'янка - бузькій міській раді - 58.7062 га, за яку нараховано 102828,67 грн. земельного податку. Факт нарахування земельного податку підтверджується відповідними Податковими деклараціями з плати за землю (земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Відповідно до п. 1 ст.116 Земельного кодексу України (в редакції, яка діяла на момент прийняття оскаржуваного розпорядження та укладення договору оренди) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 17 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить, зокрема, розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом, а також вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

За пунктом 2 частини 1 статті 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцева державна адміністрація розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.

Згідно п.12 розділу Х "Перехідні положення" ЗК України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Як вбачається із матеріалів справи, спірна земельна ділянка знаходиться поза межами населенного пункту, за категорією земель відноситься до земель промисловості.

Відтак, з наведеного вище можна зробити висновок, що голова Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області був уповноважений на прийняття розпорядження щодо передання спірної земельної ділянки в оренду.

Статтею 43 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" встановлено, що акти місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, актам Президента України та Кабінету Міністрів України або інтересам територіальних громад чи окремих громадян, можуть бути оскаржені до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.

Згідно зі статтею 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі.

Статтею 68 ЗК України, статтею 6 Закону України «Про залізничний транспорт», статтею 23 Закону України «Про залізничний транспорт» встановлено, що до земель залізничного транспорту належать землі, надані в користування підприємствам і організаціям залізничного транспорту відповідно до чинного законодавства України.

Згідно ст.21 Закону України «Про залізничний транспорт» відносини підприємств залізничного транспорту з власниками залізничних під'їзних колій, порядок і умови експлуатації цих колій, обігу рухомого складу, що не належать до залізничного транспорту загального користування, визначаються Статутом Залізниць України та укладеними на його основі договорами.

Пунктом 64 Статуту залізниць України передбачено, що до залізничних під'їзних колій належать колії, що з'єднані із загальною мережею залізниць безперервною рейковою колією і які належать підприємствам, підприємцям, організаціям та установам незалежно від форм власності, а також громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності. Під'їзні колії призначено для транспортного обслуговування одного або кількох підприємств у взаємодії із залізничним транспортом загального користування.

Відповідно до постанови Верховної Ради Української РСР від 08.12.1990 року «Про земельну реформу» громадяни, підприємства, установи й організації, які мають у користуванні земельні ділянки, надані їм до введення у дію Земельного кодексу Української РСР, повинні до 1 січня 2008 року оформити право власності або право користування землею. Після закінчення вказаного строку, раніше надане їм право втрачається.

Разом з тим, суд апеляційної інстанції враховує рішення Конституційного Суду України від 22.09.2005 року №5-рп/2005 року, відповідно до якого юридичні особи не можуть втрачати раніше наданого їм права постійного користування земельною ділянкою, тобто наведене вище положення щодо обмеження строку оформлення права користування є неконституційним.

Як вбачається із ст.1,4 Положення «Про землі, надані транспорту», затвердженого Постановою Центрального виконавчого комітету СРСР №58, Ради народних комісарів СРСР №50 від 07.02.1933 року. діючого на вищевказаних землях в період із вересня 1939 року по червень 1941 років та із липня 1944 року, землями, наданими транспорту, визнавались перелічені в ст.4-8 цього Положення землі. А відповідно до ст.4 цього Положення до залізничних транспортних земель відносились землі, зайняті залізничними шляхами.

Рішенням виконкому Кам'янко-Бузької районної ради депутатів трудящих від 04.02.1953 року №34 «Про відвід земельних ділянок управлінню ковельської залізниці для захисних смуг по залізничній колії Сапіжанка-Перхач» (знаходиться в матеріалах справи) затверджено проект поширення полоси відчуження Ковельської залізниці на даній ділянці залізниці, що є підтвердженням законного права користування Ковельською залізницею тими землями, що відведені для поширення вже існуючої полоси відчуження, а відтак і зайнятої залізничним шляхом.

На виконання наказу Міністра шляхів сполучення СРСР від 15.05.1953 №80Ц та відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 14.05.1953 року №1263 (міститься в матеріалах справи) Ковельську та Львівську залізниці об'єднано у Львівську залізницю із місцезнаходженням управління залізниці в м.Львові.

Згідно архівної довідки Державного архіву Львівської області№1/01-22 від 11.01.2012 року (міститься в матеріалах справи) село Пархач Великомостківського району перейменовано на село Межиріччя.

Відповідно до Плану смуги відведення Сапіжанка-Кристинополь Львівської залізниці в адміністративних межах Забузького району Львівської області, розробленого проектною організацією «Дорожная проектная контора Юго-Заподной железной дороги» від 1959 року, станція Пархач розташована на напрямку Сапіжанка-Кристинополь, де і розміщена спірна земельна ділянка.

За таких обставин, висновок №7323 комісійної судової земельно-технічної експертизи від 25.06.2013, суд апеляційної інстанції приймає до уваги, оскільки останній узгоджується із встановленими обставинами по справі та зібраними доказами та встановлює, що межі земельної ділянки, якою користується ТОВ «Кроно-Україна» відповідно до договору оренди земельної ділянки від 27.12.2005 року на території Дернівської сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області за межами населеного пункту для обслуговування підї'зної колії повністю накладаються на землекористування ДТГО «Львівська залізниця», межі якого визначено відповідно до «Плану границ полосы отвода линии Сапижанка-Червоноград Львовской жел.дор. в административных границах Каменка-Бугского района Львовской области», виконаного в 1989 році. Площа накладення становить 2,4441 га.

З схеми до висновку експертизи №7323 вбачається, що межі землекористування ДТГО «Львівська залізниця» визначені червоним кольором, межі частини земельної ділянки ТОВ «Кроно-Україна» - синім кольором, а площа накладення земельної ділянки ТОВ «Кроно-Україна» на землекористування ДТГО «Львівська залізниця», площею 2,4441 га - штрихпунктиром.

Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що розпорядження голови Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації №390 від 06.10.2005 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою ТОВ «Кроно-Україна» по підготовці та проведенню проектно-пошукових робіт по інвентаризації земельної ділянки підприємства (під'їзна колія) на території Дернівської сільської ради» суперечить вимогам чинного законодавства та порушує права та охоронювані законом інтереси позивачів, що є підставою для визнання зазначеного розпорядження недійсним в частині накладення меж землекористування ДТГО «Львівська залізниця», в межах, визначених «Планом границ полосы отвода линии Сапижанка-Червоноград Львовской жел.дор. в административных границах Каменка-Бугского района Львовской области», виконаного в 1989 році, а саме в частині площі накладення, яка становить 2,4441 га. та яка згідно з схемою до висновку експертизи №7323 від 25.06.2013 року позначена штрихпунктиром. В частині 0,8201 га. зазначене розпорядження залишається в силі.

Оскільки на виконання п.2 вищевказаного розпорядження укладено договір оренди земельної ділянки площею 3,2642 га від 27.12.2005 року між Кам'янка-Бузькою районною державною адміністрацією та ТОВ «Кроно Україна», який посвідчений приватним нотаріусом Кам'янка-Бузького районного нотаріального округу Робак Л.А та зареєстрований в реєстрі за №3620, відповідно, вказаний договір підлягає визнанню недійсним в частині накладення меж землекористування ДТГО «Львівська залізниця», в межах, визначених «Планом границ полосы отвода линии Сапижанка-Червоноград Львовской жел.дор. в административных границах Каменка-Бугского района Львовской области», виконаного в 1989 році, а саме в частині площі накладення, яка становить 2,4441 га., та яка згідно з схемою до висновку експертизи №7323 від 25.06.2013 року позначена штрихпунктиром, так як він суперечить вимогам чинного законодавства та порушує права та охоронювані законом інтереси позивачів.

Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Таким чином, обов'язок доказування законодавчо покладено на сторони.

Згідно ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Отже, рішення місцевого господарського суду прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому воно підлягає частковому скасуванню, відповідно апеляційні скарги - частковому задоволенню.

При скасуванні рішення суду проводиться новий розподіл судових витрат на підставі ст.49 ГПК України. Зважаючи на те, що спір виник внаслідок неправильних дій відповідача-1, то суд апеляційної інстанції вважає за необхідне покласти судові витрати на Кам'янка-Бузьку районну державну адміністрацію, стягнувши з неї 2 146,00 грн. судового збору в дохід Державного бюджету України за розгляд справи в суді першої інстанції. Зважаючи на те, що апеляційні скарги було задоволено частково, відповідно судовий збір у розмірі 1073,00 грн. підлягає відшкодуванню позивачу-2 з відповідача-1.

Відповідно до ч.5 ст.49 ГПК України, суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи покладаються при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки судом апеляційної інстанції експертиза призначалася з власної ініціативи, то витрати які понесли сторони, зокрема позивач- 2 та відповідач-2 залишаються на сторонах, так як апеляційні скарги задоволені частково.

Керуючись ст.ст. 99, 101, 103-105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

апеляційні скарги Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", м.Львів від 30.11.2012р. та заступника прокурора Львівської області, м.Львів від 30.11.2012 р. задоволити частково.

Рішення господарського суду Львівської області від 06.11.2012 року в справі №5015/6789/11 скасувати частково. Прийняти нове рішення, яким позов задоволити частково.

Визнати недійсним розпорядження голови Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації №390 від 06.10.2005 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою ТОВ «Кроно-Україна» по підготовці та проведенню проектно-пошукових робіт по інвентаризації земельної ділянки підприємства (під'їзна колія) на території Дернівської сільської ради» в частині накладення меж землекористування ДТГО «Львівська залізниця», в межах, визначених «Планом границ полосы отвода линии Сапижанка-Червоноград Львовской жел.дор. в административных границах Каменка-Бугского района Львовской области», виконаного в 1989 році, а саме в частині площі накладення, яка становить 2,4441 га. та яка згідно з схемою до висновку експертизи №7323 від 25.06.2013 року позначена штрих пунктиром.

Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 27.12.2005 року, укладений між Кам'янка-Бузькою районною державною адміністрацією та ТОВ «Кроно Україна», який посвідчений приватним нотаріусом Кам'янка-Бузького районного нотаріального округу Робак Л.А та зареєстрований в реєстрі за №3620 в частині накладення меж землекористування ДТГО «Львівська залізниця», в межах, визначених «Планом границ полосы отвода линии Сапижанка-Червоноград Львовской жел.дор. в административных границах Каменка-Бугского района Львовской области», виконаного в 1989 році, а саме в частині площі накладення, яка становить 2,4441 га. та яка згідно з схемою до висновку експертизи №7323 від 25.06.2013 року позначена штрих пунктиром.

В решті рішення місцевого господарського суду залишити без змін.

Стягнути в дохід Державного Бюджету України солідарно з Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації (80400, м.Кам'янка-Бузька, Львівська область, вул. Незалежності,27 код ЄДРПО 04056345) 2 146.00 грн. судового збору за розгляд справи в суді першої інстанції.

Стягнути з Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації (80400, м.Кам'янка-Бузька, Львівська область, вул. Незалежності,27 код ЄДРПО 04056345) на користь Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» (79000, м.Львів, вул.Гоголя,1, код ЄДРПОУ 01059900) 1073,00 грн. судового збору за розгляд справи в суді апеляційної інстанції.

Накази видати суду першої інстанції.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Матеріали справи повернути в місцевий господарський суд

Головуючий -суддя: С. М. Бойко

Судді: Т.Б.Бонк

Г.Г. Якімець

Повний текст постанови

виготовлено 11.11.2013р.

СудЛьвівський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення06.11.2013
Оприлюднено14.11.2013
Номер документу35205074
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/6789/11

Ухвала від 20.12.2011

Господарське

Господарський суд Львівської області

Левицька Н.Г.

Ухвала від 09.10.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 20.08.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Ухвала від 18.08.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Постанова від 24.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Коробенко Г.П.

Ухвала від 02.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Коробенко Г.П.

Ухвала від 09.04.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Коробенко Г.П.

Ухвала від 18.02.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Ухвала від 10.02.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Постанова від 06.11.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні