Ухвала
від 15.11.2013 по справі б-50/186-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"15" листопада 2013 р.Справа № Б-50/186-08

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Дзюби О.А.

розглянувши справу

за заявою ТОВ фірма "Кордель", с. Буди до ТОВ фірма "Кордель", с. Буди про визнання банкрутом за участю :

кредитора - ФОП ОСОБА_1 (особисто)

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 12 серпня 2013 року розгляд заяви (вх.№ 53) про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року у справі №Б-50/186-08 призначено на 22 серпня 2013 року.

В подальшому, ухвалами господарського суду розгляд справи відкладався за клопотаннями учасників процесу та з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження усіх обставин справи.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 16 вересня 2013 року, з урахуванням ухвали суду від 11 листопада 2013 року, розгляд справи відкладено на 15 листопада 2013 року.

В судовому засіданні кредитор - ФОП ОСОБА_1 підтримав заяву ліквідатора про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року та просив суд її задовольнити.

В судове засідання ліквідатор не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, документів витребуваних судом не надав, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.

Також, інші учасники процесу у засідання суду своїх представників не направили.

Заслухавши присутнього у судовому засіданні кредитора, розглянувши матеріали справи та матеріали заяви про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року у справі №Б-50/186-08, суд дійшов висновку про можливість розгляду вказаної заяви в даному судовому засіданні.

Постановою господарського суду Харківської області від 16 березня 2009 року у даній справі Товариство з обмеженою відповідальністю фірма "Кордель" визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Бережного О.І., якого зобов'язано виконати ліквідаційну процедуру.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року затверджено ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора та припинено провадження у справі №Б-50/186-08.

Проте, як вбачається із заяви ліквідатора 30.07.2013 року на його адресу надійшло повідомлення приватного нотаріуса МНО ОСОБА_3 про отримання для зарахування в погашення заборгованості перед ТО В "Кордель" (код 21213065) грошових коштів в сумі 10 тис. грн. Тобто виявлено активи боржника, які можуть бути направлені на погашення вимог кредиторів по справі.

Даний факт став відомий ліквідатору лише 30.07.2013 року з повідомлення приватного нотаріуса ХМНО ОСОБА_3, у зв'язку з чим він звернувся до суду із про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року у справі №Б-50/186-08.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.

Згідно статті 112 Господарського процесуального кодексу України господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду судових рішень господарського суду за нововиявленими обставинами є зокрема істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи та скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, що підлягають перегляду.

Згідно положень статті 113 Господарського процесуального кодексу України судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.

Відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами" № 17 від 26 грудня 2011 року - до нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору або розгляду справи про банкрутство. Необхідними ознаками існування нововиявлених обставин є, одночасна наявність таких трьох умов: по-перше, їх існування на час розгляду справи, по-друге, те, що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи, по-третє, істотність даних обставин для розгляду справи (тобто коли врахування їх судом мало б наслідком прийняття іншого судового рішення, ніж те, яке було прийняте).

Судом встановлено, що відповідно до наданих заявником доказів, а саме повідомлення приватного нотаріуса МНО ОСОБА_3 про отримання для зарахування в погашення заборгованості перед ТОВ фірма "Кордель" (код 21213065) грошових коштів в сумі 10 тис. грн., на даний час банкрут має грошові кошти у вказаній сумі, які можуть бути направлені на погашення вимог кредиторів.

Нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення. Ці обставини мають бути належним чином засвідчені, тобто підтверджені належними і допустимими доказами.

Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до вимог ст. 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Як встановлено судом, на даний час у банкрута - ТОВ фірма "Кордель" виявлені активи (грошові кошти), які в ліквідаційній процедурі не були виявлені та розподілені згідно норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що є істотною обставиною в розумінні ст. 112 Господарського процесуального кодексу України.

У зв'язку з зазначеним, що зазначені у заяві обставини є нововиявленими, які не були відомі та мають суттєве значення для повного, всебічного та об'єктивного вирішення справи по суті, а також врахувавши інтереси та законні права кредиторів банкрута, суд вважає за необхідне заяву ліквідатора про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року у справі №Б-50/186-08 задовольнити та скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року, провадження у справі №Б-50/186-08 поновити на стадії ліквідаційної процедури.

Зобов'язавши ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру в повному обсязі в строк до 15 травня 2014 року, відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та вимог постанови господарського суду Харківської області по справі №Б-50/186-08 про визнання банкрутом ТОВ фірми "Кордель" . Надати суду звіт та всі докази, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі..

На підставі викладеного та керуючись Роз'ясненнями Президії Вищого Господарського суду України від 21 травня 2002 року №04-5/563 "Про деякі питанні практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами", статтями 1, 4, 12, 32, 33, 35, 43, 112 - 114 Господарського процесуального кодексу України та ст.ст.1, 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 22-32 суд -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву ліквідатора про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року у справі №Б-50/186-08.

2. Скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 13 квітня 2009 року.

3. Поновити провадження у справі №Б-50/186-08 на стадії ліквідаційної процедури.

4. Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру в повному обсязі в строк до 15 травня 2014 року, відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та вимог постанови господарського суду Харківської області по справі №Б-50/186-08 про визнання банкрутом ТОВ фірми "Кордель" . Надати суду звіт та всі докази, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі.

5. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запис про поновлення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Кордель" (код 21213065), зареєстроване 18.09.1997 р. Харківською районною державною адміністрацією Харківської області за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Буди, вул.1-ого Травня, б.6/1.

6. Дану ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, приватному нотаріусу ХМНО ОСОБА_3, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору.

Суддя Дзюба О.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення15.11.2013
Оприлюднено25.11.2013
Номер документу35393328
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-50/186-08

Ухвала від 27.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 23.12.2013

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 16.09.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 22.08.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 03.12.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 20.11.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Постанова від 19.08.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Куровський C.B.

Ухвала від 23.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Куровський C.B.

Ухвала від 23.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Куровський C.B.

Постанова від 19.06.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Плахов О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні