Справа № 2а- 820/10968/13-а
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 листопада 2013 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Горшкова О.О., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Автрамат-Рембуд" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Автрамат-Рембуд", звернувся до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення №0001522220 та №0001532220 від 24.05.2013 року.
Судом встановлено, що зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки він поданий з порушенням приписів ч.ч. 2, 3 та 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких визначено, що до позовної заяви додаються докази, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати, а також вказано, що позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається, серед іншого, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів справи, звертаючись до суду, заявником не було надано жодного доказу сплати судового збору, що підтверджується актом відділу документального забезпечення, інформаційної та архівної роботи Харківського окружного адміністративного суду від 11.11.2013 року.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 14.07.2011 року № 3674-VI.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 19.09.2013 року N 590-VII, який набув чинності 23.10.2013 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмірі судового збору становить 2 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірі мінімальних заробітних плат.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Суд зазначає, що заявлені позивачем вимоги щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відповідача -суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими, оскільки вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій. Вищевикладене підтверджується позицією ВАСУ, викладеною в листі від 18.01.2012 року № 165/11/13-12.
Таким чином, позивач, звертаючись до суду із позовними вимогами, що носять майновий характер, не сплатив суму судового збору.
Також, позивачем, всупереч вимог ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, не надано доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме: належним чином засвідчених копій акту документальної позапланової виїзної перевірки від 19.04.2013 року №1593/2220/23142659 та податкових повідомлень-рішень податкових повідомлень-рішень від 24.05.2013 року №0001522220 та №0001532220.
Крім того, відповідно до ч.ч. 2-3 ст.56 КАС України визначено, що представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.
Документи, що підтверджують повноваження представників закріплені ст. 58 КАС України.
Згідно із ч.ч. 1, 3 вищенаведеної статті Кодексу визначено, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Згідно із п. 10 ст. 34 Закону України "Про нотаріат" засвідчення вірності копії (фотокопій) документів і виписок з них є нотаріальною дією.
Відповідно до положень ст. 76 Закону України "Про нотаріат" вірність копії з копії документа може бути засвідчена нотаріусом, посадовою особою органу місцевого самоврядування, якщо вірність копії засвідчена в нотаріальному порядку або якщо ця копія видана підприємством, установою, організацією, що видала оригінал документа. В останньому випадку копія документа повинна бути викладена на бланку даного підприємства, установи, організації з прикладенням печатки і з відміткою про те, що оригінал документа знаходиться на даному підприємстві, в установі, організації.
Таким чином, відповідно до вищезазначених положень Закону визначено, що копія документу, який видано відповідним підприємством, має бути засвідчена, зокрема, даним підприємством.
Як вбачається із матеріалів справи, позовна заява від імені ТОВ "Автрамат-Рембуд" підписана представником ОСОБА_1 На підтвердження повноважень представника позивачем було надано копію довіреності від 01.09.2013 року, яка не засвідчена у встановленому законом порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позивачем не надано належного доказу на підтвердження права підпису представником ТОВ "Автрамат-Рембуд" даного адміністративного позову.
Відповідно до вимог ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Усуваючи недоліки, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме надати докази, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги (належним чином засвідчених копій акту документальної позапланової виїзної перевірки від 19.04.2013 року №1593/2220/23142659 та податкових повідомлень-рішень податкових повідомлень-рішень від 24.05.2013 року №0001522220 та №0001532220; оригінал документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі, встановленого чинним законодавством; оригінал документу, який згідно із вимогами діючого законодавства підтверджує повноваження представника позивача на вчинення дій від його імені, зокрема, щодо підписання даного адміністративного позову, або його належним чином засвідчену копію.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Автрамат-Рембуд" до Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 22.11.2013р. для усунення недоліків позовної заяви, а саме: надати докази, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги (належним чином засвідчених копій акту документальної позапланової виїзної перевірки від 19.04.2013 року №1593/2220/23142659 та податкових повідомлень-рішень податкових повідомлень-рішень від 24.05.2013 року №0001522220 та №0001532220); оригінал документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі, встановленого чинним законодавством; оригінал документу, який згідно із вимогами діючого законодавства підтверджує повноваження представника позивача на вчинення дій від його імені, зокрема, щодо підписання даного адміністративного позову, або його належним чином засвідчену копію.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення вищезазначених недоліків у строк до 22.11.2013р. позовна заява буде визнана неподаною і повернена позивачу.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує то апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Горшкова О.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2013 |
Оприлюднено | 25.11.2013 |
Номер документу | 35406958 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Горшкова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні