cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 листопада 2013 року Справа № 923/464/13
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дроботової Н.О., - головуючого, Волковицької Н.О., Рогач Л.І., перевіривши матеріали касаційної скаргиІнспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 29.08.2013р. у справі№ 923/464/13 Господарського судуХерсонської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "МС ДЕВЕЛОПМЕНТ" доІнспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області провизнання недійсною та скасування постанови
ВстановиВ:
Перевіривши матеріали касаційної скарги та доданих до неї документів, колегія суддів дійшла висновку, що вона не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 111 1 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні.
Докази надсилання касаційної скарги іншій стороні у справі, в силу приписів частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, повинні бути додані до матеріалів касаційної скарги.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області, оскаржуючи постанову апеляційного господарського суду у даній справі, подала касаційну скаргу без доказів надсилання касаційної скарги на адресу позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "МС ДЕВЕЛОПМЕНТ".
Відтак, звертаючись з касаційною скаргою скаржник у якості доказів надсилання копії касаційної скарги Товариству з обмеженою відповідальністю "МС ДЕВЕЛОПМЕНТ" додав копію фіскального чека від 16.09.2013р. № 7373, в якому зазначено адресу отримувача: (куди: 19000, Канів), що не може бути доказом надсилання копії касаційної скарги позивачу, оскільки з матеріалів справи (витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців - а.с. 7 т.1, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи - а.с. 33 т.1) вбачається, що адреса позивача по справі: (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Сєрова, буд. 4).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні у справі.
Окрім того, відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Відповідно до частини 2 статті 105 цього Кодексу постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
З врахуванням правил частини 3 статті 50 та частин 3, 4 статті 51 цього Кодексу щодо встановлення, обчислення та закінчення процесуальних строків перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок; у випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день; процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку.
Відповідно до приписів Господарського процесуального кодексу України щодо закінчення процесуального строку обчислюваного днями, строк на касаційне оскарження постанови Одеського апеляційного господарського суду від 29.08.2013р., закінчився 18.09.2013р.
07.10.2013р. (згідно штампу поштового відділення на конверті, в якому направлено касаційну скаргу до Одеського апеляційного господарського суду) Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області звернулася з пропуском процесуального строку, встановленого законом для її подання.
Відповідно до частини 1 статті 53 Господарського процесуального кодексу України господарський суд може за заявою сторони відновити пропущений строк в разі наявності поважних обставин пропуску цього строку.
Клопотання про відновлення пропущеного строку для подання касаційної скарги Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області " не заявлено.
Подання касаційної скарги після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України є підставою для повернення касаційної скарги без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 50, 51, 53, 86, 105, 108, 110, пунктом 3, 5, частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 29.08.2013 р. у справі № 923/464/13 Господарського суду Херсонської області повернути без розгляду.
Головуючий Т. Дроботова
Судді Н. Волковицька
Л. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2013 |
Оприлюднено | 25.11.2013 |
Номер документу | 35421937 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Рогач Л.I.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні