10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 листопада 2013 року Справа № 812/9478/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Тихонова І.В.,
при секретарі с/з: Лушниковій О.С.
за участі:
представника позивача: Гуріна В.М.,
представника відповідача: Татарченко Г.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стіль» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 17801, 81 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач 13.11.2013 звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за періоди 01.06.2004 року по 30.09.2004 року та з 01.04.2005 року по 31.12.2005 року в розмірі 17801,81 грн., яка станом на 11.11.2013 в добровільному порядку не сплачена.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в позові, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив відмовити в задоволення позову.
Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Стіль» зареєстроване в якості юридичної особи Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області (а.с.9,10). Керівником підприємства, згідно довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, зазначено Татарченко Галину Федорівну (а.с.9). В якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з абзацом 5 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначається Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
Відповідно до ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 14 Закону №1058-IV страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Згідно із пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону №1058-IV відповідач повинен нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Страхувальники згідно із частиною 6 статті 20 Закону №1058-IV зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць; для страхувальників, зазначених у пункті 5 статті 14 цього Закону, - квартал.
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону №1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями зі сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до статті 106 Закону №1058-IV:
- суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій,
- строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
- виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
- нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Стіль» як платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування було подано до Управління Пенсійного фонду розрахунки про нарахування страхового внеску за період з червня 2004 року по вересень 2004 року та з квітня 2005 року по грудень 2005 року, з самостійно визначеною платником сумою страхового внеску що підлягає перерахуванню на користь позивача не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним. (а.с.10-34). Відповідно до картки особового рахунку відповідача вбачається, що підприємство не здійснювало нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за тарифом 32% (а.с.41-46).
16.01.2006 року УПФУ в Кремінському районі Луганської області було проведено позапланову перевірку повноти та своєчасності сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ, за результатами якої складено акт №1 (а.с.35-36), якому зазначено про порушення п.1 ст.19 Закону України №1058-ІУ від 09.07.2003 року «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та донараховано страхових внесків на суму 24 308, 56 грн.
Як вбачається з картки особового рахунку, підприємство погасило заборгованість частково, в сумі 6427,81 грн.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 Закону №1058-IV, УПФУ в Кремінському районі Луганської області, було направлено до боржника вимогу про сплату боргу №Ю 53У від 01.03.2006 року на сумі 17880, 75 грн. (а.с.47), яка була отримана відповідачем06.03.2006 року (зворотній бік а.с.47).
Однак, у 10-денний термін суми боргу відповідачем не були оскаржені чи погашені в повному обсязі.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки на час судового розгляду справи відповідач заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 17801,81 грн. в добровільному порядку не сплатив, суд вважає позов документально обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стіль» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 17801, 81 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Стіль" (92905, Луганська область, м. Кремінна, вул. Октябрьська, 2, код ЄДРПОУ 24192524, р/р 26008301212, Кремінське відділення ЛОУ АТ «Ощадний банк», МФО 364252) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області (92905, Луганська область, м. Кремінна, пл.. Красна, 2, код ЄДРПОУ 21792519, р/р 25600312744 в Філії ЛОУ АТ «Ощадний банк», МФО 304665) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за періоди з 01.06.2004 по 30.09.2004 та з 01.04.2005 по 31.12.2005 в сумі 17 801,81 грн. (сімнадцять тисяч вісімсот одна гривня 81 копійка).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 29 листопада 2013 року.
Суддя І.В.Тихонов
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2013 |
Оприлюднено | 03.12.2013 |
Номер документу | 35647466 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні