Справа № 149/3818/13-ц
Провадження №2/149/1176/13
Номер рядка звіту 36
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
04.12.2013 Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого (ї) судді Войнаревич М. Г.,
при секретарі Сіваченко Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику справу за позовом ОСОБА_1 до Голодьківської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду та просить визначити йому додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини посилаючись на те, що 22.01.2012 року померла його бабуся ОСОБА_2, після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку №129, по вул. 50-річчя СРСР, с. Голодьки, Хмільницького району Вінницької області.
Нещодавно позивач серед бабусиних речей знайшов заповіт, посвідчений 20.12.1995 року секретарем виконкому Голодьківської сільської ради Хмільницького району Вінницької області та зареєстрованого в реєстрі за №21, яким вона все своє майно заповіла позивачу. Про існування даного заповіту нікому із членів сім'ї позивача не було відомо, тому він вчасно не звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
В судове засідання сторони по справі не з'явились. Надали заяви про розгляд справи у їх відсутність. Відповідач проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у зв’язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
24 жовтня 2013 року померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-АМ №219391, виданого Голодівською сільською радою 23 січня 2012 року.
Відповідно до заповіту від 20 грудня 1995року спадкодавець заповіла все своє майно ОСОБА_1.
Після смерті спадкодавця залишилось спадкове майно, до складу якого входять житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, земельні ділянки, які знаходяться за адресою вул. 50 років СРСР, 129, в с. Голодьки Хмільницького району Вінницької області.
Позивач пропустив строк для подачі заяви про прийняття спадщини по тій причині, що йому не було відомо про наявність заповіту.
Оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд вважає, що в судовому засіданні підтверджена причина пропуску строку для прийняття спадщини, який пропущено по причині хвороби, тобто з поважної причини, тому суд вважає можливим визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 зазначеного кодексу.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачатті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, а згідно з ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 „Про судову практику у справах про спадкуванняВ» спадкоємці, які не прийняли спадщину в установлений законом строк, можуть звернутися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ст. 1272 ЦК України, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності цього Кодексу, а саме з 1 січня 2004 року.
Суд, враховуючи позицію сторін, дослідивши матеріали справи, вважає можливим задовольнити позовні вимоги, оскільки задоволення позову не суперечить вимогам та законним інтересам сторін та відповідає чинному законодавству України, не порушує прав, свобод та інтересів третіх осіб.
На підставі ст.ст. 1216-1220, 1223, 1270, 1272 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215, 223, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном два місяці з дня набрання рішенням суду чинності.
Витрати по справі покласти на сторони.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд на протязі 10-ти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Войнаревич М. Г.
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 35767867 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Войнаревич М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні