cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" грудня 2013 р. Справа № 923/1696/13
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б., при секретарі Джафаровій М.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою боржника: товариства з обмеженою відповідальністю "ХЕРСОН-ПЕТРОЛ", м.Херсон
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від боржника - Смаль С.М., представник за довіреністю б/н від 12.08.2013 р.
в с т а н о в и в:
Голова ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" звернулась до господарського суду Херсонської області із заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Ухвалою господарського суду від 05.12.2013р. заяву голови ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду на 16.12.2013р.
Ухвалою суду від 16.12.2013р. порушено провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 25.12.2013р.
Враховуючи наявність клопотання боржника про покладення обов'язку ліквідатора на голову ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" у порядку ч.2 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд при прийнятті заяви не здійснював заходи щодо автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого.
16.12.2013р. головою ліквідаційної комісії товариства Кушнір Т.І. подано заяву про згоду на призначення ліквідатором ТОВ "Херсон-Петрол".
Мотивуючи заяву про порушення у відношенні боржника справи про банкрутство і визнання його банкрутом, голова ліквідаційної комісії зазначила, що 12.08.2013р. загальними зборами учасників товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" було прийняте рішення про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації, головою ліквідаційної комісії призначено Кушнір Тетяну Іванівну (рішення від 12.08.2013р. - т.1 а.с.21).
В ході проведення процедури самоліквідації було встановлено, що кредиторська заборгованість боржника складає 14792424 грн. 50 коп. Вказана заборгованість визнана ліквідаційною комісією.
Згідно ч.4 ст.111 Цивільного кодексу України та п.3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, затвердженої наказом Міністерства фінансів України №69 від 11.08.1994р., проведена інвентаризація активів і зобов'язань боржника станом на 31.10.2013р., за результатами якої встановлено:
1. Вартість всіх активів боржника становить 30563 грн. 97 коп., що складається з:
- Дебіторської заборгованості - 24180,35 грн.;
- Коштів на рахунку - 6383,62 грн.
2. Вартість всіх зобов'язань (кредиторська заборгованість) боржника становить - 14792424 грн. 50 коп.
Вказані дані підтверджені інвентаризаційними описами та відповідними актами, копії яких містяться в матеріалах справи (т.1 а.с.170-178).
За результатами проведеної роботи по ліквідації товариства, за даними інвентаризації майнових активів та переліку вимог кредиторів було складено проміжний ліквідаційний баланс.
23.11.2013р. було проведено загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол", на яких затверджено проміжний ліквідаційний баланс та ухвалено про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство та призначення ліквідатором боржника голову ліквідаційної комісії Кушнір Т.І. (т.1 а.с.194-195).
Відповідно до проміжного ліквідаційного балансу вартість активів боржника склала 30563 грн. 97 коп., а сума визнаних кредиторських вимог становить 14792424 грн. 50 коп.
Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартості майна юридичної особи є недостатньо для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом". З результатів інвентаризації вбачається, що, в разі стягнення дебіторської заборгованості отриманих коштів буде недостатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості.
В судовому засіданні представник боржника підтримав заяву про визнання боржника банкрутом та призначення ліквідатором боржника голови ліквідаційної комісії Кушнір Т.І.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.1 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Статтею 105 Цивільного кодексу України (частини 1, 2, 5) встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Матеріали справи свідчать, що ліквідаційною комісією 12.08.2013 року було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформацію про припинення товариства (т.1 а.с.17-20).
Відомості про ліквідацію товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" було опубліковано в спеціалізованому друкованому органі масової інформації Бюлетень державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №257 (22) і газеті "Голос України" від 06.09.2013р. №165 та встановлено строк для подачі вимог кредиторів протягом 2-х місяців з моменту виходу оголошення (т.1 а.с.23-24).
Згідно з частиною 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Статтею 111 Цивільного кодексу України (частина 8) передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Матеріали справи свідчать, що ліквідаційною комісією було складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 18.11.2013 року (т.1 а.с.189-193).
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 Цивільного кодексу України.
З матеріалів даної справи вбачається, що голова ліквідаційної комісії боржника звернулася до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", попередньо ліквідаційною комісією було здійснено публікацію оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів (т.1 а.с.23-24) та встановлено повний обсяг кредиторської заборгованості (повідомлення кредиторам про прийняття рішення про ліквідацію, копії заяв кредиторів із вимогами до боржника та відповіді ліквідаційної комісії щодо результатів розгляду вимог - т.1 а.с.25-169), а також встановлено обсяг активів боржника (т.1 а.с.170-178), здійснено повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства (т.1 а.с.29) та складено проміжний ліквідаційний баланс, який відповідає вимогам статті 111 Цивільного кодексу України (т.1 а.с.189-193).
12.08.2013р. загальними зборами учасників товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" було прийняте рішення про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації у зв'язку з відсутністю активної діяльності товариства. На час відкриття ліквідаційної процедури боржник фактично припинив свою господарську діяльність. Ліквідаційною комісією було виконано всі необхідні передумови для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Враховуючи наявність клопотання боржника про покладення обов'язку ліквідатора на голову ліквідаційної комісії ТОВ "Херсон-Петрол" у порядку ч.2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд при прийнятті заяви не здійснював заходи щодо автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого, що узгоджується з правовою позицією, викладеною у постанові Вищого господарського суду України від 18.09.2013 року у справі № 5015/5278/12.
Відтак, враховуючи, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, суд дійшов висновку визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії боржника - Кушнір Тетяну Іванівну.
Призначаючи ліквідатором боржника голову ліквідаційної комісії Кушнір Т.І. суд враховує, що остання є професійним арбітражним керуючим (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1419 від 19.07.2013р.), має достатній досвід роботи та 16.12.2013р. надала згоду на призначення її ліквідатором боржника.
Ухвалюючи про визнання боржника банкрутом суд зазначає, що відповідно до статей 38 та 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом ІІ Закону (Ліквідаційна процедура); припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута; повноваження керівника (органів управління) банкрута з дня свого призначення виконує ліквідатор.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, з врахуванням положень п.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд зобов'язує ліквідатора боржника Кушнір Т.І. у 5-денний строк з дня отримання постанови подати за рахунок боржника до офіційних друкованих органів (газети "Урядовий кур'єр" або "Голос України") оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" банкрутом.
Таке оголошення має містити найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора, граничний строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
На підставі викладеного, керуючись статтями 37, 38, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, статтею 60 Господарського кодексу України, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕРСОН-ПЕТРОЛ" (73011, м.Херсон, вул.Робоча, буд. 82-з, код ЄДРПОУ 32851768) банкрутом.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
3. Призначити ліквідатором банкрута товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" голову ліквідаційної комісії Кушнір Тетяну Іванівну (м.Київ, пр.Правди, буд.96 кв.17, ідентифікаційний номер 2778108989).
4. Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст.41-48, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
5. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, з врахуванням положень п.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зобов'язати ліквідатора боржника Кушнір Т.І. у 5-денний строк з дня отримання постанови подати за рахунок боржника до офіційних друкованих органів (газети "Урядовий кур'єр" або "Голос України") оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "Херсон-Петрол" банкрутом.
Таке оголошення має містити найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора, граничний строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
Примірник офіційного друкованого органу з опублікованим оголошенням подати господарському суду негайно після опублікування.
6. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
7. Зобов'язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність, відповідно до законів України.
8. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав.
9. Припинити з 25.12.2013р. нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
10. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
11. Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
12. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому розділом ІІІ (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
13. Ліквідатору Кушнір Т.І. по готовності надати суду документально підтверджений звіт про виконану в ході ліквідаційної процедури роботу.
14. Постанову надіслати - боржнику, ліквідатору Кушнір Т.І., Реєстраційній службі Суворовського РУЮ м.Херсона, Головному управлінню статистики у Херсонській області, ВДВС Комсомольського РУЮ м.Херсона, Державному органу з питань банкрутства.
Повний текст постанови складено та підписано 26.12.2013р.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2013 |
Оприлюднено | 26.12.2013 |
Номер документу | 36339156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні