cpg1251
донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
14.01.2014 справа №913/2207/13
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
Головуючого:Діброви Г.І. суддівБойченка К.І., Стойка О.В. при секретарі: Довгалюк К.Г. від позивача :не з»явився від відповідача:Сєньков Є.І. - за дов. №188 від 05.12.2013р.; Приходько Р.О. - за дов. №73 від 13.01.2014р.; Ільченко Є.І. - за дов. №183 від 03.12.2013р. розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ на рішення господарського суду Луганської області від 06.11.2013 р. у справі№ 913/2207/13 (головуючий суддя Фонова О.С., судді Седляр О.О., Яресько Б.В.) за позовомПриватного підприємства «ЧИНАР», м. Луганськ до відповідача Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ проскасування оперативно - господарської санкції
ВСТАНОВИВ:
У 2013 році Приватне підприємство «ЧИНАР», м. Луганськ звернулося до господарського суду Луганської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ про скасування оперативно - господарської санкції.
Рішенням господарського суду Луганської області від 06.11.13 р. позовні вимоги Приватного підприємства «ЧИНАР», м. Луганськ до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ були задоволені у повному обсязі. Скасовано оперативно - господарську санкцію у вигляді нарахування Публічним акціонерним товариством «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства Приватному підприємству «ЧИНАР» на підставі акту приймання - передачі природного газу б/н від 31.07.2013 року та рахунку на оплату №00003512 від 07.08.2013 року, прийнятого та використаного природного газу в загальному обсязі 187396 куб.м.за договором поставки природного газу №2013/тп-пр-5464-15 від 28.12.2012 року на суму 866 777 грн. 10 коп.
Відповідач, Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ, з прийнятим рішенням не згоден, вважає його прийнятим з порушенням норм матеріального та процесуального права України, й з неповним з»ясуванням обставин справи. Тому він звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить Донецький апеляційний господарський суд скасувати рішення господарського суду Луганської області від 06.11.2013р. та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
В судовому засіданні представники відповідача підтримали вимоги апеляційної скарги. Представник відповідача заявив клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, яке судовою колегією розглянуто та задоволено, оскільки відповідач обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення 02.12.13р. уповноваженій особі підприємства поштового відправлення - ухвали суду від 29.11.13р. Через канцелярію судовою колегією отримано клопотання про відкладення розгляду справи у зв»язку з неможливістю явки до судового засідання представника позивача, яке судовою колегією розглянуто та відхилено, оскільки участь у справі приймають юридичні особи, а не фізичні, явка сторін ухвалою суду від 29.11.13р. не була визнана обов'язковою, неявка без поважних причин у судове засідання представників сторін не тягне за собою перенесення розгляду справи на інші строки, тому справу розглянуто за наявними в ній матеріалами, а повний текст постанови направляється сторонам по справі в установленому порядку.
Судова колегія Донецького апеляційного господарського суду вважає за необхідне розглянути апеляційну скаргу, оскільки для з'ясування фактичних обставин справи достатньо матеріалів, що знаходяться в матеріалах справи № 913/2207/13 та наданих представниками відповідача пояснень.
Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду у відповідності до ст.101 Господарського процесуального кодексу України, на підставі встановлених фактичних обставин, переглядає матеріали господарської справи та викладені в скаргах доводи щодо застосування судом при розгляді справи норм матеріального та процесуального права, що мають значення для справи. У процесі розгляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників відповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду не відповідає вимогам чинного законодавства України та підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, 28.12.2012 року між Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» (постачальник) та Приватним підприємством «ЧИНАР» (споживач) був укладений договір №2013/ТП-ПР5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання), відповідно до умов якого постачальник протягом 2013 року зобов»язався здійснювати споживачу постачання природного газу в обсягах і порядку, передбачених договором для забезпечення потреб споживача, а споживач зобов»язався оплачувати постачальнику вартість газу у розмірах, строках, порядку та на умовах, передбачених договором.
Згідно п.2.6 договору, послуги з постачання газу документально оформлюються підписаним сторонами актом приймання - передачі газу, що оформлюється згідно з даними вузлів обліку, визначених у додатку 1 до договору.
Пунктом 3.2 договору передбачено, що облік обсягів газу, що постачається на умовах договору, здійснюється згідно з Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005р. №618, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 26.01.2006 за № 67/11941, а також з Технічною угодою, що є додатком №3 до договору та іншими діючими нормативно - правовими актами, що регулюють порядок обліку природного газу під час його розподілу.
28.12.2012 року сторонами було укладено Технічну угоду про порядок організації обліку природного газу, що є додатком № 3 до договору №5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання) від 28.12.2012 року, предметом якої є порядок організації обліку природного газу, що передається на об»єкти споживача.
Відповідно п.2.5 технічної угоди, постачання газу здійснюється за наявності у споживача комерційного вузла обліку природного газу, який відповідає вимогам Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005р. №618 та узгоджений з постачальником.
Згідно підпункту 2.19.4 пункту 2.19 технічної угоди, виконавець зобов'язується перевіряти прилади обліку газу споживача на відповідність п. 2.6.-2.12. даної угоди та, у разі виявлення порушень, перерахунки об'ємів за спожитий газ проводити по потужності неопломбованого газового обладнання.
28.12.2012 року між Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» (газорозподільне підприємство) та Приватним підприємством «ЧИНАР» (замовник) був укладений договір №2013/Т-ПР-5464-15 на розподіл природного газу (на транспортування природного газу газорозподільним мережам), відповідно до умов якого за договором газорозподільне підприємство зобов'язалося надати замовнику послугу з транспортування природного газу газорозподільними мережами до межі балансової належності об'єктів замовника або його споживачів відповідно до актів розмежування балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності сторін. Пункти призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу та газоспоживаючого обладнання визначаються сторонами у додатку № 1 до цього договору.
18.07.2013 року представниками ПАТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» було здійснено перевірку технічного стану вузла обліку, за результатами якої складено акт №0829/2 від 18.07.2013 р., згідно якого в ході перевірки методом обмилювання були виявлені витоки газу на імпульсній лінії в районі різьбового з'єднання триходового крана до датчика тиску, вбудованого в коректор об'єму газу "Тандем - ТР" і різьбовому з'єднанні контрольного манометра, та рекомендовано ПП «ЧИНАР» вжити заходи щодо усунення виявлених витоків.
Згідно акту №КДВ-228 перевірки технічного стану вузла обліку від 18.07.2013 р., складеного представниками відповідача було виявлено витоки газу, вказані в акті №0829/2 від 18.07.2013 р. та споживачу повторно рекомендовано усунути вказані витоки.
22.07.2013 року представниками ПАТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» на ПП «ЧИНАР» була проведена перевірка вузла обліку природного газу, за результатами якої складений акт №0830/2 від 22.07.2013 р. та були зняті пломби з місць витоку газу, виконана підтяжка різьбових з'єднань, у зв»язку з чим вузол обліку природного газу ПП «ЧИНАР» з 14.42 год. 22.07.2013 р. був визнаний придатним до використання.
Згідно акту б/н приймання - передачі природного газу від 31.07.2013 р. за договорами №2013/тп-пр-5464-15 від 28.12.2012 р., №2013/т-пр-5464-15 від 28.12.2012 р., складеного відповідачем, ПАТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» протранспортувало, а споживач прийняв та використав природний газ в загальному обсязі 202720 куб.м., у зв»язку з чим позивачу виписаний рахунок на оплату №00003512 від 07.08.2013 р. на суму 866 777 грн. 10 коп.
Враховуючи наведене, позивач, вважаючи нарахування прийнятого та використаного природного газу в загальному обсязі 202720 куб.м. на загальну суму 866 777 грн. 10 коп. за актом б/н приймання - передачі природного газу від 31.07.2013 р. та рахунком на оплату №00003512 від 07.08.2013 р. нібито оперативно - господарською санкцією в розумінні ч.2 ст. 20 Господарського кодексу України, звернувся із позовом до господарського суду Луганської області про скасування оперативно - господарської санкції Публічного акціонерного товариства «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства у вигляді нарахування Приватному підприємству «ЧИНАР» на підставі акту приймання - передачі природного газу б/н від 31.07.2013 року та рахунку на оплату №00003512 від 07.08.2013 року, прийнятого та використаного природного газу в загальному обсязі 187396 куб.м.за договором поставки природного газу №2013/тп-пр-5464-15 від 28.12.2012 року на суму 866 777 грн. 10 коп.
Дослідивши фактичні обставини справи, оцінивши докази на їх підтвердження, надавши правову кваліфікацію відносинам сторін і виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи, правових норм, які підлягають застосуванню, та матеріалів справи, судова колегія дійшла висновку, що:
Відповідно ст. 235 Господарського кодексу України, за порушення господарських зобов»язань до суб»єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень господарських зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку. До суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором.
Статтею 237 Господарського кодексу України визначено, що підставою для застосування оперативно - господарських санкцій є факт порушення господарського зобов'язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред'явлення претензії порушнику зобов'язання. Порядок застосування сторонами конкретних оперативно - господарських санкцій визначається договором. У разі незгоди з застосуванням оперативно - господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.
Таким чином, згідно приписів ст.ст. 235 - 237 Господарського кодексу України оперативно - господарські санкції застосовують безпосередньо самі суб»єкти господарських відносин в оперативному порядку, тобто без звернення до судових або інших уповноважених органів, і без згоди іншої сторони зобов»язання. Крім того, до суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором.
Як вбачається з матеріалів справи, 28.12.2012 року між Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» (постачальник) та Приватним підприємством «ЧИНАР» (споживач) був укладений договір №2013/ТП-ПР5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання), відповідно до умов якого постачальник протягом 2013 року зобов»язався здійснювати споживачу постачання природного газу в обсягах і порядку, передбачених договором для забезпечення потреб споживача, а споживач зобов»язався оплачувати постачальнику вартість газу у розмірах, строках, порядку та на умовах, передбачених договором.
Крім того, 28.12.2012 року сторонами було укладено Технічну угоду про порядок організації обліку природного газу, що є додатком № 3 до договору №5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання) від 28.12.2012 року, предметом якої є порядок організації обліку природного газу, що передається на об»єкти споживача.
Також 28.12.2012 року між Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» (газорозподільне підприємство) та Приватним підприємством «ЧИНАР» (замовник) був укладений договір №2013/Т-ПР-5464-15 на розподіл природного газу (на транспортування природного газу газорозподільним мережам), відповідно до умов якого за договором газорозподільне підприємство зобов'язалося надати замовнику послугу з транспортування природного газу газорозподільними мережами до межі балансової належності об'єктів замовника або його споживачів відповідно до актів розмежування балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності сторін. Пункти призначення з переліком комерційних вузлів обліку природного газу та газоспоживаючого обладнання визначаються сторонами у додатку № 1 до цього договору.
18.07.2013 року представниками ПАТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» було здійснено перевірку технічного стану вузла обліку позивача, за результатами якої складено акт №0829/2 від 18.07.2013 р., згідно якого в ході перевірки методом обмилювання були виявлені витоки газу на імпульсній лінії в районі різьбового з'єднання триходового крана до датчика тиску, вбудованого в коректор об'єму газу "Тандем - ТР" і різьбовому з'єднанні контрольного манометра, та рекомендовано ПП «ЧИНАР» вжити заходи щодо усунення виявлених витоків.
22.07.2013 року представниками ПАТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» на ПП «ЧИНАР» була проведена перевірка вузла обліку природного газу, за результатами якої складений акт №0830/2 від 22.07.2013 р. та були зняті пломби з місць витоку газу, виконана підтяжка різьбових з'єднань, у зв»язку з чим вузол обліку природного газу ПП «ЧИНАР» з 14.42 год. 22.07.2013 р. був визнаний придатним до використання.
Згідно акту б/н приймання - передачі природного газу від 31.07.2013 р. за договорами №2013/тп-пр-5464-15 від 28.12.2012 р., №2013/т-пр-5464-15 від 28.12.2012 р., складеного відповідачем, ПАТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» протранспортувало, а споживач прийняв та використав природний газ в загальному обсязі 202720 куб.м., у зв»язку з чим позивачу виписаний рахунок на оплату №00003512 від 07.08.2013 р. на суму 866 777 грн. 10 коп.
Як зазначає позивач у своєму позові, нарахування прийнятого та використаного природного газу в загальному обсязі 202720 куб.м. на загальну суму 866 777 грн. 10 коп. за актом б/н приймання - передачі природного газу від 31.07.2013 р. та рахунком на оплату №00003512 від 07.08.2013 р. нібито є оперативно - господарською санкцією в розумінні ч.2 ст. 20 Господарського кодексу України, у зв»язку з чим просить скасувати вказану оперативно - господарську санкцію.
Однак, судова колегія вважає недоведеним та безпідставним висновок суду першої інстанції щодо наявності в даному випадку саме оперативно - господарської санкції, яка нібито передбачена умовами укладеного між сторонами договору, у вигляді визначення обсягу газу за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання, зазначення в акті приймання - передачі газу від 31.07.2013 року та у рахунку на оплату №00003512 від 07.08.2013 року на суму 866 777 грн. 10 коп. кількості спожитого газу в обсязі 187 396 куб.м., оскільки умовами укладеного між сторонами договору №2013/ТП-ПР5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання) від 28.12.2012 року та умовами Технічної угоди про порядок організації обліку природного газу, що є додатком № 3 до договору №5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання) від 28.12.2012 року не передбачено застосування такої оперативно - господарської санкції у вигляді нарахування прийнятого та використаного природного газу.
Відповідно до п. 2.6 договору №2013/ТП-ПР5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання) від 28.12.2012 року, послуги з постачання газу документально оформлюються підписаним сторонами актом приймання - передачі газу, що оформлюється згідно з даними вузлів обліку, визначених у додатку 1 до договору.
Згідно п.п. 2.7, 2.8 договору, постачальник до 05-го числа, наступного за звітним місяцем, направляє споживачу два примірники акта приймання - передачі газу за звітній місяць, підписані уповноваженим представником та скріплені печаткою постачальника. Споживач протягом двох робочих днів з дати одержання акта приймання - передачі газу зобов»язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акта приймання - передачі газу, підписаний уповноваженим представником та скріплений печаткою споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта приймання - передачі газу.
З огляду на вказані умови укладеного між сторонами договору, судова колегія дійшла висновку, що в даному випадку нарахування прийнятого та використаного природного газу та зазначення про це в акті приймання - передачі газу від 31.07.2013 року та у рахунку на оплату №00003512 від 07.08.2013 року на суму 866 777 грн. 10 коп. не має ознак оперативно - господарської санкції та не підлягає регулюванню положеннями глави 26 Господарського кодексу України. Дії Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» щодо обліку газу є обов'язком як сторони по договору №2013/ТП-ПР5464-15 на постачання природного газу за регульованим тарифом (для потреб промислових споживачів та інших суб»єктів господарювання) від 28.12.2012 року та не зобов'язують позивача припинити будь-яке порушення.
Вищевикладене свідчить, що в даному випадку відсутнє застосування оперативно-господарської санкції в розумінні статті 237 Господарського кодексу України, тобто позивачем заявлені позовні вимоги про скасування оперативно - господарської санкції, яка не була до нього фактично застосована.
Статтею 15 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
У відповідності до норми 16 Цивільного кодексу України, способами захисту цивільних прав та інтересів судом, зокрема, є визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Згідно ч. 2 ст. 20 Господарського кодексу України, кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемляють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.
Донецький апеляційний господарський суд дійшов висновку щодо передчасного звернення Приватного підприємства «ЧИНАР», м. Луганськ до суду з вказаним позовом до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ про скасування оперативно - господарської санкції, оскільки в даному випадку відсутнє порушення відповідачем прав та законних інтересів позивача у вигляді застосування до Приватного підприємства «ЧИНАР» саме оперативно - господарської санкції, правомірність складання відповідачем актів повинна бути предметом розгляду суду в окремому позовному провадженні у матеріально-правовому спорі щодо стягнення нарахованих позивачу сум оплати отриманого обсягу газу.
Судова колегія також зазначає, що посилання суду першої інстанції в мотивувальній частині рішення від 06.11.2013 р. на постанову Верховного суду України від 16.05.2011 року у справі №2-28/2397-2010 є неправомірним оскільки вказаний спір виник з інших правовідносин, ніж той, що є предметом розгляду вказаної справи, а нормами ст. 111 28 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що рішення Верховного Суду України, прийняті за наслідками розгляду справ щодо застосування норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковими для всіх судів України. А в даному випадку Верховний Суд України розглядав справу відносно застосування санкцій у сфері електропостачання, що регулюється спеціальними нормативними актами, зокрема, Правилами користування електричною енергією, які не розповсюджуються на правовідносини сторін у сфері газопостачання, де існують свої Правила, що є обов»язковими для суб»єктів господарювання при постачанні ним газу.
Крім того, Донецький апеляційний господарський суд зазначає, що посилання суду першої інстанції в мотивувальній частині рішення на некоректність дій відповідача суперечить нормам статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, судова колегія вважає, що господарським судом помилково задоволені позовні вимоги позивача у повному обсязі та скасовано оперативно - господарську санкцію у вигляді нарахування Публічним акціонерним товариством «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства Приватному підприємству «ЧИНАР» на підставі акту приймання - передачі природного газу б/н від 31.07.2013 року та рахунку на оплату №00003512 від 07.08.2013 року, прийнятого та використаного природного газу в загальному обсязі 187396 куб.м.за договором поставки природного газу №2013/тп-пр-5464-15 від 28.12.2012 року на суму 866 777 грн. 10 коп.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що висновки, викладені в рішенні місцевого господарського суду, не відповідають обставинам справи та судом порушені і неправильно застосовані норми матеріального права України, тому рішення господарського суду Луганської області від 06.11.2013 р. у справі № 913/2207/13 підлягає скасуванню, апеляційна скарга - задоволенню, а у задоволенні позовних вимог про скасування оперативно - господарської санкції слід відмовити в зв»язку з безпідставністю.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на позивача по справі.
Керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 103, 104, 105, 117 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ на рішення господарського суду Луганської області від 06.11.2013 року у справі № 913/2207/13 задовольнити.
Рішення господарського суду Луганської області від 06.11.2013 р. у справі № 913/2207/13 - скасувати.
Відмовити у задоволенні позовних вимог Приватного підприємства «ЧИНАР», м. Луганськ до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, м. Луганськ про скасування оперативно - господарської санкції.
Стягнути з Приватного підприємства «ЧИНАР», 91048, м. Луганськ, вул. Монтажна, 25, ЗКПО 25363131 на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «ЛУГАНСЬКГАЗ» в особі Луганського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства, 91053, м. Луганськ, вул. Совєтська, 82, ЗКПО 03340624, судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 8667 грн. 77 коп.
Доручити господарському суду Луганської області видати наказ.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, надсилається сторонам по справі в триденний строк та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України через Донецький апеляційний господарський суд у двадцятиденний строк.
Головуючий Г.І.Діброва
Судді К.І. Бойченко
О.В. Стойка
Надр. 5 прим:
1 - у справу;
2 - позивачу;
3- відповідачу;
4 - ДАГС;
5 - ГС Луг. обл.;
Довгалюк К.Г.
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2014 |
Номер документу | 36641110 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Діброва Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні